به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع ایراد

ال جی برند شناخته شده و معتبری است که انواع لوازم خانگی را با راندمان بالا و کیفیت مناسب تولید می کند. ماشین لباسشویی شما، فرقی نمی کند که مدل درب از جلو یا درب از بالا باشد، چون در هر دو مدل ماشین لباسشویی ال جی مجهز به سیستم کنترل خطا است. وقتی که کد خطای LE در صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود، نشان دهنده ی مشکلی در موتور است. و نشان می دهد که موتور گردان دستگاه قفل شده است. باید حتما دستگاه باز شود و موتور به طور کامل بررسی شود. ممکن است سیم کشی دستگاه به موتور وصل شده باشد و اتصال یه وجود بیاید و این ارور نمایش داده شود. و این مشکل به چندین مورد مختلف در ماشین لباسشویی مرتبط است بعضی از این مشکلات به راحتی حل می شود و برخی دیگر نیاز به یک تکنسین حرفه ای است. بنابراین اگر شما می خواهیم متوجه ی مفهوم این کد خطا شوید و این این ایراد را رفع کنید تا کد خطا ار صفحه نمایش شما پاک شود با ما بعنوان مرکز  تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در این مقاله همراه باشید.

نکته: علاوه بر خواندن این مقاله، در زیر می توانید ۲ فیلم آموزشی بسیار کاربردی که در آن به بررسی علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جس و آموزش رفع این پیغام خطا می پردازد را مشاهده نمایید.

ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا – بخش اول

ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا – بخش دوم

دلایل نمایش ارور LE در ماشین لباسشویی LG

  • نصب و راه اندازی دستگاه
  • مواد شوینده ی استفاده شده
  • مشکلات بار زیاد
  • حفاظت حرارتی موتور
  • مشکلات سیم پیچ

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع ایراد

نصب و راه اندازی دستگاه

اگر مشکلی در نصب دستگاه وجود داشته باشد، ممکن است کد خطای LE  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی ظاهر شود.   اگر ماشین لباسشویی خود را به تازگی نصب کرده باشید، ممکن است بین کنترل پنل و موتور شستشو اختلالی وجود داشته باشد. در این حالت شما باید مراحل زیر را برای حل مشکل به ترتیب انجام دهید :

ابتدا دستگاه ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید. دکمه ی START / PAUSE   را فشار دهید و  به مدت ۵ ثانیه  نگه دارید و دوباره آن دوبارهدو شاخه را به پریز وصل کنید. ماشین لباسشویی در مرحله ی چرخه ی شستشو قرار دهید. تا کد از روی صفحه نمایش پاک شود. اما اگر با این کار ارور حذف نشد باید با تکنسین تماس بگیرید.

مواد شوینده ی استفاده شده

یکی دیگر از علت های نمایش ارور LE  در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بخاطر میزان  بسیار زیاد مواد شوینده در دستگاه است. پس بررسی کنید که چه مقدار مواد شوینده در سیستم وجود دارد. اگر مواد شوینده بیش از حد مجاز باشد مشکل ساز می شود. و یا اگر مواد شوینده از مواد خام (بدون  HE ) باشد. همیشه برای تعیین مواد شوینده ای که برای دستگاهتان استفاده می کنید از دستور العمل راهنمای دستگاهتان کمک بگیرید. به هر حال در صورت مشکل،   شما باید مواد شوینده ی اضافی را به  روش زیر حذف کنید :

دستگاه را از برق جدا کنید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا پودر حل شود. بعد از این مرحله دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید و دکمه ی  SPIN SPEED  را فشار دهید و  NO SPIN  را انتخاب کنید. دکمه ی  START / PAUSE را فشار دهید تا یک چرخه ی تخلیه آغاز شود. وقتی این مرحله تکمیل شد، لباس ها را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید.   دوباره دستگاه را روشن کنید و گزینه ی RINSE & SPIN  را انتخاب کنید و دکمه ی START / PAUSE  را فشار دهید. تا چرخه ی شستشوی اسپین هر چیزی که باقی مانده را  از بین ببرد. شاید لازم باشد که این چرخه ی آخر چندین بار انجام شود تا تمام مواد شوینده ی اضافی از بین برود و دستگاه کاملا تمیز شود.

نکته : در آینده، مطمئن باشید که مواد شوینده ای که استفاده می کنید با کارایی بالا (HE) باشد. زیرا این مورد در عملکرد خوب ماشین لباسشویی تاثیر بسیار مهمی دارد.

نکته : استفاده  ی بیش از حد پودر می تواند پمپ ماشین لباسشویی را بیش از حد گرم کند و باعث خرابی زود رس شود. این امر باعث سواراخ ها مسدود شوند و کثیفی و مواد اضافه در داخل درام و شلنگ باقی بمانند و بعد از مدتی باعث شود لباس هادر ماشین لباسشویی بوی بدی بگیرند و در نهایت تعمیر لباسشویی هرینه ی زیادی دارد و در طولانی مدت ممکن است دستگاه دیگر غیر قابل استفاده شود.

نکته : در صورتی که میزان مواد شوینده کمتر از مجاز باشد نیز مشکلاتی به همراه دارد و باعث می شود لباس ها تمیز نشوند.

نکته : همیشه برای این که بدانید باید از چه مقدار مواد شوینده استفاده کنید به دفترچه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید. تولید کنندگان مواد شوینده برای افزایش فروش خود همیشه به استفاده ی بیش از حد از مواد شوینده اصرار دارند پس برای پی بردن به میزان درست مواد شوینده  فقط به دفتر چه ی راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

مشکلات بار زیاد

اگرمیزان لباس ها در ماشین لباسشویی زیاد است، برای شستشو از یک روش شستشوی ملایم یا حساس و ظریف استفاده کنید، هیچ وقت از  گزینه ی شستشوی لباس های پشمی، یا شستشو با دست را انتخاب نکنید. زیرا این گزینه ها  برای لباس ها ی کم است. بنابر این اگر بار دستگاه زیاد باشد ارور  LEنمایش داده می شود که در این صورت دکمه ی START / PAUSE  را برای ۵ ثانیه فشار دهید. میزان لباس ها را کم کنید و نیم ساعت صبر کنید تا موتور خنک شود زیرا مقدار زیاد لباس هابه موتور فشار می آورد و سبب می شود این ارور نمایش داده شود و در انتها  دوباره ماشین را روشن کنید.

حفاظت حرارتی موتور

وقتی فیوز حفاظت حرارتی در موتور قطع شود ارور   LE نمایش داده می شود. این ویزگی برای جلوگیری از گرمای موتور و جلوگیری از آسیب دائمی به ماشین لباسشویی طراحی شده است. برای رفع این ارور ابتدا موتور باید خنک شود. برای این منظور باید نیم ساعت قبل از شروع مجدد چرخه صبر کنید. اما اگر دوباره این کد خطا ظاهر شد باید با تکنسین تماس بگیرید.

مشکلات سیم پیچ

یکی دیگر از دلایل نمایش این ارور هنگامیست که  سیم پیچ دستگاه سوخته باشد. در این حالت ماشین لباسشویی عملا نمی چرخد. شما باید استاتور یا موتور را عوض کنید.

در آخر اینکه ما بعنوان مرکز تعمیرات ال جی امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و به رفع مشکل شما کمک کرده باشد. خوشحال می شویم که نظرات خود را با ما به اشترک بگذارید.

10 دیدگاه دربارهٔ «علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع ایراد»

  1. با سلام. لباس شویی ما الجی. بعد چند دقیقه. گردش به راست خوبه اما به سمت چپ که میگرده تقه تقه میزنه و کم کم راه می افته بعد چند دقیقه روی نمایشگر LE نوشته میشه ایا این. مشکل به برد ان ربط داره یا …… لطفا راهنمایی ام کننین

  2. سلام ببخشید ماشین لباسشویی ما بعد از دو دقیقه روشن ماندن و چرخش با خطای le مواجه میشه لطفا راهنمایی کنید

  3. سلام وقت بخیر.ماشین لباسشویی زمانیکه برنامه شستشو را انجام داده وبعد مرحله آبکشی را زمان مرحله خشک کردن دستگاه کار نمی‌کند وارور le روی صفحه ظاهر می‌شود. لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button