فروش قطعات ماشین لباسشویی

فروش قطعات اصلی و یا کیفیت انواع ماشین لباسشویی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. همه ی ما می دانیم که ماشین های لباسشویی چه نقش پر رنگی در زندگی روزمره ما ایفا می کند. در نتیجه خرابی این دستگاه می تواند یک اتفاق ناخوشایند باشد و قطعا ما تمایل داریم تا هرچه زودتر  تعمیر ماشین لباسشویی ما توسط افراد متخصص انجام شود، تا بتوانیم با خیال راحت از آن استفاده کنیم. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با معرفی قطعات ماشین لباسشویی، فروش قطعات ماشین لباسشویی و نحوه اطلاع از قیمت این قطعات با شما صحبت کنیم. بنابراین اگر دستگاه شما خراب شده یا نیاز به تهیه قطعه ای خاص برای ماشین لباسشویی تان دارید، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم.

ماشین لباسشویی از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

ماشین لباسشویی از قطعاتی همچون  شیر برقی، ترموستات، هیدروستات، کلید روشن و خاموش، پمپ تخلیه، موتور، تایمر، لامپ خبر، واتر پمپ، برد، شلنگ خروجی، تاخو، المنت، شلنگ خرطومی، کمک فنر، دستگیره درب، همزن، شلنگ آب، رابط شلنگ ورودی، میکروسوئیچ، تسمه، پروانه، کوپل، موتور خشک کن، لاستیک دور درب، پرزگیر، تایمر تخلیه، اهرم، سبد خشک کن، سوپاپ تخلیه، فنر سوپاپ، دیگ و… تشکیل شده است. در صورتی که قطعه ی مورد نظر آسیب دیده باشد، فرسوده شده باشد و یا شکسته باشد، لازم است تا آن را تعویض کنید. در ادامه ما به بررسی نحوه عملکرد ماشین لباسشویی و کارکرد مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی پرداخته ایم. در صورتی که شما کارکرد دقیق هر قطعه را بدانید، می توانید در صورت خرابی یا وجود مشکل در دستگاه سریعا به سراغ قطعه ی خراب در دستگاه بروید و آن را تعمیر و یا تعویض کنید. بنابراین آشنایی با کارکرد قطعات از این حیث دارای اهمیت بالایی می باشد.

ماشین لباسشویی چگونه کار می کند ؟

ماشین لباسشویی به طور کلی وظیفه ی شستشوی لباس ها، آبکشی و خشک کردن آن ها را به عهده دارد. برای این که ماشین لباسشویی بتواند این کار را انجام دهد، لازم است تا ابتدا شما برنامه ی مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس دکمه ی استارت دستگاه را بزنید، سپس آب از طریق شیر ورودی و شیر برقی وارد دستگاه می شود و مواد شوینده از طریق لوله های متصل به جا پودری بر داشته می شود، وقتی آب گیری دستگاه انجام شد، هیدروستات میزان آب موجود در دستگاه را اندازه گیری می کند و المنت، آب مورد نیاز برای شستشو را گرم می کند و گرمای آب دائما توسط ترموستات اندازه گیری می شود. سپس موتور دستگاه، باعث چرخش آبکش به صورت ساعتگرد و پادساعتگرد می شود و لباس ها شسته می شوند. کمک فنر ها نیز باعث می شوند تا دستگاه حین شستشو تکان نخورد. سپس دستگاه وارد مرحله آبکشی می شود و آب کثیف توسط پمپ تخلیه از دستگاه خارج می شود. و سپس یک بار دیگر مرحله ی شستشو با آب سرد انجام می شود تا لباس ها کاملا تمیز شوند. سپس خشک کن باعث خشک شدن تقریبی لباس ها می شوند. بدین ترتیب لباس ها شسته می شوند.

 • فروش موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباس شویی یکی از مهم ترین قسمت ها در دستگاه می باشد که وظیفه ی چرخاندن آبکش را به عهده دارد. اگر موتور ماشین لباسشویی خراب باشد، در واقع دستگاه بی استفاده می شود. موتور دستگاه شما می تواند به صورت تسمه ای، دایرکت درایو و یا گیربکسی باشد. همچنین موتور می تواند دارای سرعت های مختلفی باشد.

 • فروش تایمر ماشین لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی وظیفه دارد تا زمان شستشو در ماشین لباسشویی را تنظیم کند. یعنی در زمان تعیین شده باید به قطعات مختلف دستور اجرا شدن را بدهد. این قطعه اطلاعات مورد نیاز را از سنسور ها دریافت می کند و دستورات مربوطه را به موتور، شیر برقی و پمپ ها ارسال می کند. اگر این قطعه خراب باشد، لباس ها به درستی شسته نمی شوند. تایمر از قطعات مکانیکی همچون شفت و چرخ دنده تشکیل شده است.

 • فروش پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه وظیفه ی تخلیه آب کثیف از ماشین لباسشویی را به عهده دارد. این قطعه همچنین وظیفه ی گردش آب در چرخه ی شستشو را نیز به عهده دارد. زمانی که برد، فرمان تخلیه را صادر کند، پمپ تخلیه آب را از درون دستگاه به فاضلاب منزل تخلیه می کند.

 • فروش هیدروستات ماشین لباسشویی

هیدروستات وظیفه دارد تا آب موجود در دستگاه را تنظیم کند. در واقع هیدروستات میزان آب موجود در مخزن را اندازه گیری می کند و وقتی که آب به حد تعیین شده رسید، به برد اطلاع می دهد و برد دستور قطع آب را می دهد و در نتیجه آبگیری متوقف می شود.

 • فروش همزن ماشین لباسشویی

همزن یا دیسک چرخان ماشین لباسشویی، وظیفه ی چرخاندن آبکش ( دیگ داخلی ) را به عهده دارد. این قطعه در داخل دیگ قرار دارد و با جریانی که ایجاد می کند باعث می شود تا آبکش به چرخش در بیاید و در نتیجه لباس ها به هم دیگر برخورد کنند و باعث شود تا لباس ها شسته شوند.

 • فروش ترموستات ماشین لباسشویی

ترموستات وظیفه دارد تا دمای آب موجود در ماشین لباسشویی را کنترل کند. آب توسط المنت گرمایی گرم می شود، اگر گرمای آب کنترل نشود می تواند بسیار خطرناک باشد، در نتیجه ترموستات در هر لحظه دمای آب را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد و برد به المنت دستور می دهد تا دیگر آب را گرم نکند. و در نهایت ترموستات می تواند با اندازه گیری دمای آب و اطلاع دادن به برد مانع از گرم شدن بیش از اندازه آب شود.

 • فروش المنت ماشین لباسشویی

المنت یا المنت گرمایی ماشین لباسشویی، وظیفه ی گرم کردن آب در ماشین لباسشویی را به عهده دارد. در واقع المنت، آب گرم مورد نیاز برای شستشوی لباس ها را فراهم می کند. این قطعه در قسمت پایین مخزن دستگاه قرار دارد. جنس آن نیز می تواند از آلومینیوم یا کرم نیکل باشد.

 • فروش دیگ ماشین لباسشویی

در واقع دیگ ماشین لباسشویی، قطعه ای می باشد که درون آن یک آبکش یا درام ( یک دیگ سوراخ سوراخ دار )، قرار دارد و درون آب لباس ها را قرار می دهیم. دیگ وظیفه ی شستشو و خشک کردن لباس ها را به عهده دارد. یعنی آب تمیز از طریق دیگ وارد آبکش می شود و آب کثیف که حاصل از شستشوی لباس ها می باشد، طی مرحله شستشو و خشک شدن ( آبکشی )، از آبکش وارد دیگ و سپس وارد پمپ تخلیه می شود.

 • فروش شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی یا آکوا استاپ در قسمت ورود آب به دستگاه قرار دارد و در واقع قطعه ای می باشد که وارد شدن یا وارد نشدن آب به دستگاه را توسط دریچه کنترل می کند. آکوا استاپ از یک سر به قسمت ورودی دستگاه و از یک سر دیگر به شیر ورودی آب منزل وصل شده است. این قطعه از برد، فرمان می گیرد. ضربه، گرفتگی توسط رسوبات و مواد زائد درون آب، فرسودگی و… می تواند باعث خرابی این قطعه شود.

 • فروش میکروسوئیچ ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ ماشین لباسشویی در واقع همان قفل ایمنی درب می باشد. این قطعه وظیفه دارد تا درب دستگاه را به درستی قفل کند و سپس دستور وارد شدن آب به دستگاه، از طریق برد به شیر برقی داده می شود و دستگاه شروع به کار می کند. این قطعه می تواند در اثر وارد شدن فشار زیاد یا ضربه خراب شود.

 • فروش برد ماشین لباسشویی

برد در واقع حکم مغز دستگاه را دارد و فرمان دادن و هدایت تمام قسمت های ماشین لباسشویی وظیفه ی برد می باشد. یعنی تمام دستورات از جمله ورود آب، خارج شدن آب، عملیات شستشو، میزان زمان شستشو و تمامی عملیات ماشین لباسشویی توسط برد ماشین لباسشویی کنترل می شود. اگر برد دستگاه خراب شود، تنها یک متخصص می تواند آن را تعمیر و یا تعویض کند.

 • فروش کاسه نمد ماشین لباسشویی

کاسه نمد یک وسیله ی کاربردی در ماشین لباسشویی می باشد که برای آب بندی طراحی شده است. این قطعه روی شفت و در کنار بلبرینگ قرار گرفته است. کاسه نمد از نشت آب به محیط بیرون دستگاه جلوگیری می کند. در صورتی که کاسه نمد از کیفیت پایینی برخوردار باشد، و زود خراب شود باعث می شود تا کارکرد قطعات دیگر تحت تاثیر قرار بگیرند.

 • فروش تسمه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعات موجود در ماشین لباسشویی تسمه می باشد. تسمه وظیفه ی انتقال نیرو از موتور دستگاه به آبکش را به عهده دارد. البته تسمه، در ماشین لباسشویی های تسمه ای وجود دارد و در ماشین لباسشویی های دایرکت درایو دیگر تسمه وجود ندارد، زیرا نیروی موتور مستقیما باعث چرخش آبکش می شود. تسمه جزء قطعات ارزان قیمت می باشد.

 • فروش فیلتر ورودی اّب ماشین لباسشویی

فیلتر وردی آب ماشین لباسشویی یک قطعه ی به ظاهر ساده اما پر اهمیت می باشد. این فیلتر باعث می شود تا املاح و رسوبات موجود در آب، وارد دستگاه نشوند. در این صورت آب تصفیه شده وارد دستگاه می شود و این امر باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی و باعث بهبود عملکرد آن می شود.

 • فروش لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

لاستیک دور درب با ایجاد فاصله بین بدنه دستگاه و دیگ، مانع از سر و صدای زیاد هنگام کارکرد دستگاه می شود. اگر لاستیک دور درب معیوب باشد، باعث می شود تا آب به بیرون نشت کند. تعمیر لاستیک دور درب ارزش ندارد و در صورت پارگی، شل شدگی، فرسودگی، پوسیدگی، سوراخ شدن و… لازم است تا آن را تعویض کنید.

 • فروش جا پودری ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعات مهم ماشین لباسشویی می باشد. در صورتی که جا پودری خراب باشد، فرآیند شستشو به درستی انجام نمی شود. همچنین خرابی جا پودری باعث می شود تا آب و کف به بیرون نشت کند یا این که دستگاه اصلا از پودر و مواد شوینده استفاده نکند و در نتیجه لباس ها کثیف باقی بمانند.

توضیح در مورد شرکت

مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی در تهران می باشد که از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. در این مجموعه تعمیرات انواع لوازم خانگی در تمامی برند ها انجام می شود. همچنین در این مجموعه تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی انجام می شود و تمامی قطعات اورجینال ماشین لباسشویی موجود می باشد. قطعات شامل گارانتی کتبی می شوند. به عبارتی اگر قطعه خریداری شده هر مشکلی داشته باشد، شرکت در قبال آن مسئول خواهد بود. همچنین در این مجموعه پشتیبانی و ثبت درخواست به صورت شبانه روزی انجام می شود.

برند های معروف ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید در ایران، برند های معروفی از ماشین لباسشویی وجود دارند. از برند های معروف و پر طرفدار ماشین لباسشویی می توان به برند های خارجی همچون بوش، ال جی، دوو، سامسونگ، اسمگ، زیرووات، مایدیا، کرال و… اشاره کرد. همچنین ماشین لباسشویی با برند های معروف ایرانی نیز می توان به برند هایی همچون پاکشوما، اسنوا، آبسال، اینترنشنال آنیل و… اشاره کرد.

ارسال قطعات ماشین لباسشویی به شهرستان

اگر ساکن تهران هستید و نیاز به قطعات ماشین لباسشویی دارید، که به راحتی و با تماس با مجموعه ما، در عرض چند ساعت می توانید هر قطعه ای که برای ماشین لباسشویی می خواهید تهیه کنید. اما اگر ساکن شهرستان هستید، نیز می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید، با کارشناسان ما صحبت کنید و قطعه ی مورد نظر را سفارش بدهید. و در نتیجه قطعه در کم ترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.

هزینه و قیمت خرید قطعات ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما خراب شده وخودتان یا تکنسین تشخیص داده اید که دستگاه شما نیاز به تعویض قطعه دارد، احتمالا در این صورت اطلاع از قیمت قطعه ی مورد نظر برای شما دارای اهمیت می باشد. و از آنجایی که امروزه به خاطر تغییرات قیمت دلار و نوسانات بازار، قیمت قطعات متغیر می باشد، در نتیجه قیمت قطعات ماشین لباسشویی به روز می باشد و شما عزیزان  برای آگاهی از قیمت ها، لازم است تا با ما به صورت تلفنی تماس حاصل بفرمایید. کارشناسان ما تمام راهنمایی های لازم را در جهت اطلاع از قیمت ها و نحوه ی خرید در اختیار شما قرار می دهند.

108 پاسخ به “فروش قطعات ماشین لباسشویی”

 1. بوردماشین لباسشویی مدیا خراب شده دنبال قطعه دست یا نو باشه هستم

 2. سلام و وقت بخیر.فیلتر تخلیه ماشین باکنشت شکسته ایا نو یا استوکش رو دارید? ممنون میشم اطلاع بدین

  1. سلام
   شیلنگ بین پمپ تخلیه و دیگ لباسشویی پاره شده .
   لباسشویی پاناسونیک اتوماتیک درب از بالا هست و ۱۶ ساله که خریدم .
   این قطعه رو دارید ؟
   ممنون

   1. شلنگ خروجی آب ماشین لباسشویی ال جی ندارم شما دارین ؟ پیدا نمیکنم

  2. سلام وقت بخیر
   قطعه فیلتر تخلیه لباسشویی ویرل پول خراب شده موجود دارین

 3. سلام.تسمه موتور با کد 1275 برای ماشین لباسشوییی سامسونگ 7 کیلویی میخوام .

 4. سلام برد ماشین لباسشویی مدیا سوخته
  مدل WMF-1477W
  لطفا راهنمایی فرمایید

 5. سلام وقت بخیر آیاولوم تایمروشیلنگ ارتباط از جاپودری به دیگ لباسشویی گرینه مدلPS101ir رادارید؟تشکر

 6. با سلام
  زه داخلی درب لباسشویی کندی مدل CB52T
  اون قسمت زبانه که درگیر میشه شکسته آیا از این زه موجود دارید؟

 7. لوله خرطومی بین پمپ و دیگ ماشین لباسشویی ایندزیت مدل wn655 لازم دارم آیا موجود است؟

 8. سلام وخسته نباشید. بنده از همکاران تعمیرکار هستم. المنت لباسشویی خشک کن باکنشت مدل WA5055_500 می خواستم موجود دارین. ممنون از لطف شما

 9. سلام ‌…موتور ماشین لباسشویی بشکه ای هم دارید…..اگه موجوده قیمتش چنده

 10. با سلام و احترام دیگ کامل لباسشویی بهی مدل 618نیاز است آیا موجود است؟سپذسگزارم

 11. سلام
  ماشین لباسشویی زانوسی مدل z815داریم آیا قطعات آن از جمله پمپ تخلیه و دستگیره درب آنرا دارید

 12. با سلام
  پدال دستگیره دربازکن ماشین لباسشویی سامسونگ ۱۲۶۵ موجود دارید؟

 13. سلام وقت بخیر
  آیا تایمر و شیر برقی لباسشویی باکنشت WA5055-500 رو موجود دارین؟

 14. سلام وقت بخیر
  آیا تایمر و شیر برقی لباسشویی باکنشت مدل WA5055_500 رو موجود دارین؟

 15. سلام و عرض خسته نباشید
  برد ماشین لباسشویی سامسونگ ۷ کیلویی اکو بابل رو دارید؟و اگر موجوده قیمت هم لطف میکنید

 16. سلام میکرو سوئیچ ماشین لباسشویی آریستون AQ 113 D 697 D

  موجود است قیمت آن چند است ؟

 17. درود بر شما خسته نباشی تسمه با مشخصات
  8PH1258EL برای ماشین لباسشویی اتوماتیک مایدیا موجود دارید یا خیر ؟

 18. سلام
  بلبرینگهای دیگ لباسشویی آزمایش مدل۲۰۰۱ به همراه کاسه نمدهاش روموجوددارید؟چنانچه مقدوره قیمتش هم بفرمائید. سپاسگزارم

 19. سلام و خسته نباشید تسمه pj4 1120 شایر ریز برای ماشین لباس شویی 7 کیلو پاک شوما میخواستم موجود هست یا نه؟

 20. سلام یه ماشین لباسشویی ال جی دارم آبگیری یک سره شده از دکمه پاور هم که خاموش میکنم خاموش نمیشه ولی پریز را که از برق در میارم خاموش میشه

 21. با سلام
  فولی لباسشویی وستینگهاوس خراب شده . کجا میتونم تهیه کنم؟

  1. با سلام ، کلید ولوم یا چرخشی مربوط به شستشوی ماشین لباسشویی وایت وستینگهاوس مدل LGO635 شکسته شده است . استدعا دارم بفرمایید موجود است برای خرید اقدام نماییم . با تشکر
   موبایل ؛ 09123090994

 22. با درود. تایمر لباسشوئی کندی مدل CB 52 T با سریال درج شده روی تایمر 91200237A TYPE 900 914/3240 موجود دارین؟

 23. شفت ماشین لباسشویی کاسه نمد و بلبرینگش خرابه سامسونگ ۶ کیلویی هستش B1075T قطعات رو دارید ؟؟؟شماره ۰۹۱۹۵۰۵۸۱۸۷

 24. سلام وقت بخیر، اورینگ مخزن پمپ چرخشی و تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی رو دارید،.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *