مرکز تعمیر جاروشارژی در تهران

یکی از لوازم برقی پرمصرف در منازل جارو شارژی ها می باشند که جایگزین مناسبی برای جاروبرقی ها هستند. معمولاً از جارو شارژی برای تمیز کردن بخش های کوچک منزل استفاده می شود. بسیاری از افراد گمان می‌ کنند جارو شارژی ها همانند جاروبرقی قادر به روشن ماندن یکسره و همچنین جمع کردن آشغال های سطح گسترده ای را دارند، اما باید بگوییم این موضوع نادرست می باشد. اگر به استفاده غلط از جارو شارژی ها بپردازید قطعاً با خراب شدن آن مواجه خواهید شد. برای آشنایی هرچه بیشتر با نحوه تعمیرات جارو شارژی و مشکلات رایج آن به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان با ما همراه باشید و مطالب را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی ایرادات و مشکلات رایج جارو شارژی ها

همانطور که تا به آن متوجه شده اید، استفاده نادرست از جارو شارژی باعث آسیب دیدن جدی آن و ایجاد مشکلات متنوع خواهد شد. از مهم‌ ترین و رایج‌ ترین ایرادات جارو شارژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از دست دادن مکش جارو شارژی

از مهم ترین مشکلات جارو شارژی ها می توان به از دست دادن مکش آن ها اشاره کرد. هنگامی که مکش جارو شارژی کم می شود، نمی‌توان به تمیز کردن کامل سطوح مختلف پرداخت. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند چه دلایلی باعث از دست دادن مکش جارو شارژی می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم گرفتگی لوله جارو شارژی و همچنین پر شدن مخزن آن باعث از دست دادن مکش جارو شارژی خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است لوله جارو شارژی را مورد بررسی قرار داده و انسداد آن را باز نمایید و سپس مخزن دستگاه را به طور کامل خالی کنید.

  • ایجاد بوی نامطبوع در جارو شارژی

ممکن است شما هم به هنگام استفاده از جارو شارژی خود به استشمام بوی نامطبوعی از آن بپردازید و از این بابت بسیار آزرده خاطر شوید. لذا باید بگوییم خروج بوی نامطبوع از جارو شارژی نشان از خراب شدن تسمه یا موتور دستگاه دارد. برای تعویض و تعمیر این دو قطعه باید از یک تعمیرکار متبحر در این زمینه کمک بگیرید چرا که این دو قطعه بسیار حساس بوده و به شدت آسیب پذیر هستند.

  • خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی

از دیگر مشکلات رایج جارو شارژی ها میتوان به خاموش شدن ناگهانی آن اشاره نمود. هنگامی که موتور دستگاه بیش از اندازه داغ می شود، جارو شارژی به صورت اتوماتیک خاموش می شود و این موضوع برای جلوگیری از سوختن دستگاه مد نظر طراحان قرار گرفته است. اما در بعضی از مواقع ممکن است خاموش شدن ناگهانی جارو شارژی نشان از مشکل دیگری همچون پریدن فیوز و قطع شدن برق خانه داشته باشد که باید توسط افراد مورد بررسی قرار گیرد.

  • روشن نشدن جارو شارژی

اگر با روشن نشدن جارو شارژی خود مواجه شده اید، پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا پریز برق را مورد بررسی قرار دهید و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل فرمایید. اگر پریز مشکلی نداشت، باید مدار های داخلی جارو شارژی به طور کامل چک شوند. همچنین دلایل دیگری همچون سوختن موتور باعث روشن نشدن جارو شارژی خواهند شد. برای تعویض و تعمیر موتور حتما باید از افراد کاربلد در این زمینه کمک بگیرید تا خسارتی را به قطعه مد نظر وارد نکنید. تعمیرکاران مجموعه دیبا پشتیبان می توانند در کم ترین زمان ممکن به تعویض یا تعمیر قطعات داخلی جارو شارژی بپردازند.

  • گرم شدن بیش از اندازه جاروشارژی

یکی از مهم ‌ترین و رایج‌ ترین مشکلات جارو شارژی ها گرم شدن بیش از اندازه ی آن ها می باشد. عوامل متعددی در گرم شدن بیش از اندازه این دستگاه نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به کثیف بودن فیلتر، استفاده بیش از اندازه، انسداد برس جارو، پر بودن مخزن و… اشاره نمود. برای اینکه بتوانید از گرم شدن جارو شارژی خود جلوگیری کنید، می بایست تمامی موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید و در صورت وجود مشکل به برطرف کردن آن بپردازید.

  • ایجاد صداهای غیرعادی

اگر با صداهای غیر عادی در جاروشارژی خود مواجه شدید، پیشنهاد می شود هرچه سریع تر دستگاه را از برق بکشید و یا به خاموش کردن آن بپردازید. ایجاد صداهای غیر عادی نشان از مشکلات فنی دارد که تنها توسط افراد متخصص باید برطرف گردد. با این حال می توانید به بررسی بلبرینگ ها بپردازید، چرا که شکستن این قطعه باعث ایجاد سر و صدای زیاد در جارو شارژی خواهند شد. در صورت شکستن بلبرینگ باید به تعویض آن بپردازید و راه تعمیری برای آن وجود نخواهد داشت.

  • عدم شارژ شدن جارو شارژی

اگر جارو شارژی شما با مشکل شارژ نشدن مواجه شده است، باید هرچه سریعتر به بررسی باتری دستگاه بپردازید.هنگامی که باتری فرسوده شده باشد شارژ شدن لوازم برقی با تأخیر زیادی روبرو خواهد بود. برای تعویض باتری جارو شارژی می بایست به مراکز معتبر مراجعه فرمایید، چرا که محصولات تقلبی در سطح بازار بسیار فراوان اند و باید از خریداری آن ها صرف نظر فرمایید.

چطور از ایجاد مشکل در جاروشارژی جلوگیری کنیم؟

اگر می خواهید از خراب شدن جارو شارژی خود جلوگیری کنید، می بایست به استفاده درست و اصولی از دستگاه بپردازید و نکات ذکر شده در دفترچه راهنمای آن را مد نظر تان قرار دهید. توجه داشته باشید دقت به دفترچه راهنما باعث می شود جارو شارژی دیرتر دچار آسیب گردد.

تعمیرات جارو شارژی در محل توسط مرکز دیبا پشتیبان

تعمیرات جارو شارژی در محل توسط مرکز دیبا پشتیبان

اگر به هر دلیلی جاروشارژی شما دچار ایراد شده است، می توانید به درخواست کمک از مرکز دیبا پشتیبان بپردازید. مجموعه ما با داشتن تعداد بالایی از تعمیرکاران حرفه ای می تواند در کمترین زمان ممکن به برطرف کردن مشکل دستگاه شما بپردازد. همچنین توجه داشته باشید تمامی خدمات در محل مورد نظر مشتری ارائه می گردد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند هزینه تعمیرات جارو شارژی در مرکز دیبا پشتیبان چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هزینه نهایی سرویس جارو شارژی با توجه به عوامل مختلفی همچون میزان خرابی دستگاه، تعداد قطعات تعویضی و… تعیین می گردد و نمیتوان هزینه یکسانی را برای تمامی مشتریان را در نظر گرفت.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، جاروهای شارژی از حساسیت بسیاری برخوردار بوده و باید همواره در حفظ و نگهداری آن ها کوشید. این دستگاه در اثر استفاده نادرست خراب شده و عملکرد اولیه خود را از دست می دهد. لذا در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل با ایرادات و مشکلات رایج جارو شارژی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این باره برطرف کرده و در صورت تمایل به دریافت خدمات تعمیرات جاروشارژی در مرکز دیبا پشتیبان بپردازید.