مرکز تعمیر یخچال الکترواستیل

اینکه یخچال فریزر یا ساید بای ساید الکترواستیل شما چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و مرکز مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات یخچال الکترواستیل شما با تعهد کامل می باشند.

تخصصی ترین مرکز خدمات تعمیرات یخچال الکترواستیل

تعمیر در منزل یا محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

6 ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی یخچال الکترواستیل در سریعترین زمان ممکن به محل شما

خدمات تعمیرات یخچال الکترواستیل

تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیرات یخچال الکترواستیل  در انواع مدل بصورت شبانه روزی در 7 روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر یخچال الکترواستیل آماده ارائه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه ها و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات یخچال الکترواستیل در انواع مدل ها توسط دیبا پشتیان بعنوان مرکز خدمات  تعمیرات و مرکز تعمیرات الکترواستیل آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

مزایای استفاده از تعمیرگاه  یخچال الکترواستیل

این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه این تعمیرگاهelectrosteel می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل که همگی ساخت کشور ایران می باشند و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت 180 روز پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیرات یخچال شما در محل

دیگر نگران حمل و نقل یخچال الکترواستیل خود برای تعمیر و احتمالا آسیب دیدن آن در مسیر تعمیرگاه نباشید. ما سرویس کار را به منزل و محل مورد نظر شما ارسال خواهیم کرد.

گارانتی سرویس و تعمیرات

اگر خرابی مجدد یخچال الکترواستیل شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۱۸۰ روز از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تعیین زمان خدمات توسط شما

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات یخچال الکترواستیل خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

تعمیر در سریعترین زمان

مدت زمان تعمیر یخچال فریزر یا ساید بای ساید الکترواستیل شما بستگی به نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما با دارا بودن شعب خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

خرابی ها و مشکلات متداول در تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل

با وجود بهرمندی یخچال فریزر ها و ساید بای ساید الکترواستیل از بالاترین تکنولوژی روز و با کیفیت ترین قطعات، ممکن است گاهی دچار مشکل شده و مصرف کننده را ناچار کنند تا با یک تعمیرگاه یا مرکز خدمات تعمیرات الکترواستیل تماس بگیرد. در این بخش به برخی از مشکلات احتمالی که ممکن است استفاده کنندگان این یخچال فریزرها و ساید بای ساید electrosteel با آن روبه‌رو شوند اشاره می شود:

خرابی ترموستات

ترموستات یکی از قطعات مهم و حیاتی در تمامی یخچال‌هاست که بروز خرابی در آن اختلالاتی در دمای یخچال ایجاد می کند. بنابراین اگر مشکلات کنترل دما را در یخچال خود تجربه می‌کنید به احتمال زیاد مشکل از ترموستات است. در صورت محرز شدن ایراد در این دستگاه بهتر است تعمیر و تعویض آن را به کارشناسان حاضر در مرکز تعمیرات الکترواستیل بسپارید.

پایین بودن درجه خنکی یخچال

یکی از نشانه‌های معمول در خرابی کمپرسور یخچال، پایین بودن درجه خنکی هوای درون یخچال است. جهت اطمینان از وجود چنین اشکالی می‌توان تست کمپرسور را انجام داد. تست این بخش نیاز به حضور کارشناسان متخصص دارد و انجام آن توسط کاربران عادی امکان‌پذیر نیست.

کمپرسور پر سر و صدا

کمپرسور یخچال معمولاً در حین کار صدایی ندارد، از این رو شنیده شدن صدای نابهنجار از این قطعه را می‌توان نشانه‌ای دال بر وجود خرابی در آن دانست. کافی است رد صدای شنیده شده را بگیرید تا متوجه شوید که آیا این صدا مربوط به کمپرسور یا همان موتور یخچال است یا نه!

از کار افتادن فن خنک‌کننده یخچال فریزر

فن کمپرسور یخچال الکترواستیل، قطعه‌ای حیاتی در ساختار این سیستم است و وجود آن برای خنک‌سازی سیستم و جلوگیری از تولید گرمای بیش از حد ضروری است. اگر فن متوقف شود، صداهای نابهنجاری از یخجال فریزر شنیده خواهد شد. توصیه می‌شود اشکالات پیش آمده در فن کمپرسور یخچال بلافاصله رفع گردند تا از ایجاد خرابی‌های دوچندان در دستگاه جلوگیری شود.

یخچال بیش از اندازه سرد می کند

اکثر یخچال‌هایی که دارای فریزر هستند، سرمای بخش مواد غذایی ناشی از سرمای بخش فریزر است که توسط سیستم لوله‌های مخصوصی منتقل می‌شود. حال اگر سرمای ایجاد شده در یخچال بیش از اندازه باشد، این اتفاق، به نوعی اشکال به حساب می آید و می بایست توسط کارشناسان تعمیرات یخچال فریزرالکترواستیل برطرف گردد. بروز این اشکال عمدتاً مرتبط با قسمت‌هایی مانند دمپر ورودی هوا، سنسور دما یا ترمیستور، برد اصلی یا کنترلر دما است.

علت برفک زدن یخچال

دلیل تشکیل برفک یخچال یا علت یخ زدن داخل یخچال بسیار ساده است. در هر زمانی، هوای خنک می بایست در داخل اجزای مختلف یخچال به گردش درآمده و جریان داشته باشد. در صورتی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد می شود، برخورد داشته باشد، در نقطه اختلاط این دو جریان برفک به وجود می آید. با گذشت زمان و سفت و سخت شدن این برفک ها با یخ زدگی داخل یخچال مواجه خواهیم شد.

عمل نکردن اتومات یخچال

ممکن است لوله بلو خارج شده باشد. برخی مواقع به دلیل جابه جایی یخچال و یا آب شدن برفک ها این اتفاق می افتد. برای این منظور فقط کافی است لوله بلو را در جای خود قرار دهید.ممکن است کنتاکت های ترموستات به هم چسبیده باشندیخچال زیاد برفک گرفته باشدسیم بندی یخچال ایراد پیدا کرده باشد.

خاموش شدن و روشن شدن خودکار یخچال

اگر متوجه شدید یخچال شما در حین کار کردن خاموش شد. و بعد از اندکی یا حداقل یک یا نیم ساعت روشن شد، به احتمال بسیار قوی مشکل از برد می باشد.

تعمیر برد ساید بای ساید الکترواستیل

یکی از رایج ترین خرابی های برد یخچال الکترواستیل مربوط به مدل ساید بای ساید می باشد. زیرا یخچال های ساید بای ساید دارای سیستم پیشرفته تری نسب به مدل های معمولی می باشند. در نتیجه احتمال خرابی و معیوب شدن برد یخچال ساید بای ساید الکترواستیل نیز بالاتر می باشد.

خیس بودن اواپریتور و چکه کردن آب

درجه ترموستات تنظیم نیست.یا اینکه ترموستات ایراد دارد.و یا سیستم ذوب برفک مشکل پیدا کرده است.

برفک گرفتن دائمی اواپریتور

خرابی لاستیک دور یخچال.کمپرسور ایراد دارد.مشکل برقی دارد.موتور مشکل دارد.مسیر گردش گاز ایراد دارد.

ارور ها و کدهای خطای متداول یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل

در زیر لیستی از مهم ترین کدهای خطا یا ارور های یخچال الکترواستیل که گاهی تماس با مرکز تعمیرات الکترواستیل و خدمات تعمیرات را ضروری می سازد آورده شده‌اند:

ارورهای یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل

 • کد خطا R1 – : نمایش این کد خطا و ارور نشان می‌دهد که در سنسور یخچال مشکل و ایرادی وجود دارد. در هنگام بروز این خطا چراغ MID چشمک می‌زند. این خطا می‌تواند مربوط به خرابی مدار برد کنترل دستگاه باشد.
 • کد خطا F3 – : از دلایل بروز این کد خطا و ارور این است که المنت بیشتر از ۸۵ دقیقه کارکرد داشته است. این کد خطا نشان می‌دهد که هیتر باید موردبررسی قرار گیرد و اینکه احتمالاً مدار برد دچار خرابی و مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد.
 • کد خطا C1 – : نمایش این کد خطا و ارور نشان می‌دهد که سنسور برفک‌زدایی دچار مشکل شده است و زمانی که سنسور برفک‌زدایی ۵ درجه باشد دستگاه این کد خطا را نمایش می‌دهد. برای برطرف کردن آن باید میزان اهم را بررسی کرد و یا اینکه آن را تعویض نمود و احتمال دیگر اینکه برد دستگاه خراب و نیاز به تعمیر دارد.
 • کد خطا D1 – : این کد خطا و ارور نشان می‌دهد که سنسور برفک‌زدایی دچار عیب بوده و یا اینکه اتصال کوتاه رخ‌داده است. برای رفع آن باید سنسور تعویض گردد و یا اینکه مشکلی در برد به وجود آمده و برد نیاز به تعمیر دارد.
 • کد خطا E1 – : بروز این کد خطا مربوط به سنسور یخچال می‌باشد. با بروز این خطا و ارور احتمال خرابی و یا قطعی سنسور وجود دارد و این خرابی و یا قطعی سنسور می‌تواند ناشی از خرابی مدار برد کنترل دستگاه باشد.
 • کد خطا E2 – : بروز این خطا و ارور نشان می‌دهد که سنسور فریزر دچار مشکل شده است و این مشکل براثر خرابی و یا قطعی سنسور دمایی فریزر به وجود آمده است و درنتیجه مدار برد کنترل دستگاه باید بررسی شود احتمالاً خرابی مربوط به مدار برد کنترل دستگاه می‌باشد و نیاز به تعمیر دارد.
 • کد خطا E3 – : بروز این خطا و ارور نشان‌دهنده این است که سنسور او اپراتور دچار مشکل شده است و این مشکل می‌تواند براثر عوامل مختلفی باشد اول اینکه احتمال دارد مدار برد الکترونیک دستگاه خراب‌شده باشد و یا اینکه المنت خراب‌شده و همچنین ممکن است ترموفیوز خراب‌شده باشد. باید هریک از عوامل بررسی گردد.
 • کد خطا E4 – : این کد خطا و ارور مربوط به سنسور محیط است و نشان می‌دهد که یکی از قطعات المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک دچار خرابی شده است و نیاز به تعمیر دارد.
 • کد خطا E5 – : ارور e5در یخچال الکترو استیل بروز این ارور و خطا نشان می‌دهد که سیستم تبرید دچار ایرادشده است و این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی ازجمله متوقف شدن کار کمپرسور، وجود خرابی المنت، خرابی ترموفیوز باشد و یا اینکه سنسور او اپراتور و مدار برد دچار خرابی شده است.
 • کد خطا E6 – : علت ارور e6 در یخچال الکترو استیل مدل es27 بروز این ارور و خطا نشان می‌دهد که گرمای موجود در یخچال بیش از ۱۵ درجه می‌باشد و این ایراد می‌تواند به دلیل وجود اشکال در گاز و یا دمپر کانال هوا باشد و یا اینکه او اپراتور یخ‌زده است.
 • کد خطا E7 – : این ارور نشان می‌دهد که مشکلی در سرمای یخچال وجود دارد و سرمای یخچال زیر ۴ درجه است و احتمالاً دمپر دچار ایرادشده است و یا اینکه کانال هوا شکسته است.
 • کد خطا E8 – : بروز این خطا نشان می‌دهد که مدار برد دچار خرابی شده است و مشکلی در ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه‌نمایش وجود دارد.
 • کد خطا E9 – : دلیل بروز این خطا مربوط به برفک‌زدایی می‌باشد. و ممکن است اشکال از خرابی المنت، خرابی در سنسور او اپراتور باشد و یا اینکه ترموفیوز سوخته باشد و درنهایت می‌تواند علت این باشد که مدار برد خراب‌شده و نیاز به تعمیر دارد.
 • کد خطا E10 – : این ارور نشان‌دهنده مشکل در فن او اپراتور است . این مشکل می‌تواند براثر خرابی فن او اپراتور و نبود سرمای او اپراتور باشد و همچنین ممکن است برد نیز خراب‌شده باشد.
 • کد خطا E11 – : بروز این کد نشان‌دهنده اشکال در فن کندانسور است. این مشکل ممکن است براثر خرابی و مشکل در مدار برد نیز باشد.
 • کد خطا E12 – : این خطا و ارور نشان می‌دهد که کابل دیتا ایراد دارد و یا اینکه مدار برد دچار خرابی شده است و ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه‌نمایش دچار مشکل شده است.
 • کد خطا ۰E – : این خطا در انواع جدید یخچال‌فریزر می‌تواند به ایراد در فن اواپرتور اشاره داشته باشد. احتمال دارد که فن نیاز به تعویض داشته باشد و یا اینکه مدار برد دچار ایرادشده باشد.
 • کد خطا ۱E – : این خطا می‌تواند از فن کندانسور باشد و عواملی مانند سوختگی فن دستگاه و یا مشکل در مدار برد باعث بروز این خطا شده باشد.
 • کد خطا ۲E – : این خطا نیز در محصولات جدید مربوط به کابل دیتا و یا اینکه مدار برد دچار خرابی شده است می‌باشد و نشان می‌دهد که ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه‌نمایش دچار مشکل شده است.
 • کد خطا E1 – : بروز این اروز در یخچال تک مربوط به سنسور یخچال می‌باشد. این ایراد می‌تواند براثر خرابی و یا قطعی سنسور یخچال باشد و احتمال دارد مدار برد کنترل دستگاه خراب‌شده باشد.
 • کد خطا E3 – : این خطا مربوط به بروز مشکل در سنسور او اپراتور است و احتمال دارد که سنسور او اپراتور خراب‌شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد و اینکه احتمالاً مدار برد الکترونیک دستگاه و یا المنت و یا ترموفیوز دچار خرابی شده‌اند.
 • کد خطا E4 – : این خطا نشان می‌دهد که ایرادی مربوط به سنسور محیط می‌باشد و ممکن است هر یک از قطعات المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیم دستگاه دچار خرابی شده باشند.
 • کد خطا E5 – : این خطا نشان می‌دهد که ایراد از سیستم تبرید است و احتمالاً المنت، ترموفیوز، سنسور او اپراتور و یا مدار برد دچار خرابی شده است.
 • کد خطا E9 – : علت این خطا برفک‌زدایی است. این مشکل می‌تواند براثر خرابی در المنت یا سوختن ترموفیوز، خرابی در سنسور او اپراتور و یا خرابی در مدار برد باشد.
 • کد خطا F0 – : این ارور نشان می‌دهد فن او اپراتور دچار خرابی شده است که این خرابی می‌تواند ناشی از سوختگی فن او اپراتور و یا قطع کابل فن و یا اینکه برد دچار خرابی شده است، باشد.
 • کد خطا F1 – : دلیل بروز این خطا خرابی فن کندانسور است که ممکن است ناشی از آن باشد که کابل فن به کابین قطع‌شده و یا اینکه مدار برد اصلی دچار خرابی شده است.
 • کد خطا ER – : این ارور نشان‌دهنده وجود ایراد در برد اصلی دستگاه می‌باشد و این ایراد می‌تواند ناشی از خرابی مدار برد اصلی و یا خرابی برد صفحه‌نمایش باشد.

ارور فریزر تک الکترواستیل مدل ESF24

 • کد خطا E2 – : بروز این خطا نشان می‌دهد که سنسور فریزر دچار ایرادشده است و ممکن است سنسور او اپراتور دچار خرابی شده باشد و نیاز به تعویض سنسور داشته باشید و یا اینکه خرابی مربوط به المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک دستگاه باشد.
 • کد خطا E4 – : این ارور نشان می‌دهد که مشکل مربوط به سنسور محیط است و احتمالاً المنت، ترموفیوز، مدار برد الکترونیک دستگاه دچار خرابی شده است.
 • کد خطا E5 – : این خطا مربوط به ایراد در سیستم تبرید می‌باشد و احتمالاً المنت، ترموفیوز، سنسور او اپراتور و یا مدار برد دچار خرابی شده‌اند.
 • کد خطا E9 – : علت این ارور و خطا برفک‌زدایی است. احتمال دارد ترموفیوز سوخته باشد و یا اینکه سنسور او اپراتور و یا مدار برد دچار خرابی شده باشند.
 • کد خطا F0 – : این ارور نشان می‌دهد که خرابی مربوط به فن او اپراتور است و ممکن است فن او اپراتور سوخته باشد و یا اینکه کابل فن قطع‌شده باشد و یا اینکه برد خراب‌شده باشد.
 • کد خطا F1 – : علت این خطا این است که فن کندانسور دچار خرابی است. این مشکل می‌تواند به این دلیل باشد که مدار برد اصلی دچار خرابی شده است.
 • کد خطا ER – : این خطا نشان می‌دهد که برد اصلی دستگاه دچار ایرادشده است و احتمالاً مدار برد اصلی و یا برد صفحه‌نمایش دچار خرابی شده است.

نکات مهم در استفاده و نگهداری از یخچال الکترواستیل

 • به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر یخچال الکترواستیل توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:
 • یخچال فریزر را در فاصله حداقل ۲۰ سانتی متری از دیوار قرار دهید که امکان رد و بدل شدن هوا میسر شود.
 • حداکثر هر ۶ ماه یکبار یخچال فریزر های برفک زا را تمیز کنید.
 • یخچال را دور از وسایل گرما زا مانند اجاق گاز فر و یا آبگرمکن قرار دهید.
 • درب یخچال را برای مدت زمان طولانی باز نگذارید.
 • حتماً برای یخچال ساید بای ساید خود از ترانس استفاده کنید تا از مشکلات احتمالی ناشی از نوسان برق جلوگیری کنید.
 • کندانسور یخچال را هر سال حداقل دو بار تمیز کنید تا گردش هوا بهتر صورت گیرد.
 • از پر کردن بیش از حد یخچال فریزر و ساید بای ساید خودداری کنید زیرا این کار مانع جریان یافتن آزادانه هوا در بین مواد غذایی می شود.
 • از قرار دادن غذاهای داغ در یخچال خودداری کنید.
 • یخچال را در مکانی قرار دهید که کاملاً تراز باشد.

هزینه های سرویس و تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترواستیل

در صورتی که یخچال فریزر یا ساید بای ساید الکترواستیل شما دچار مشکل شد می توانید با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان که یکی از مراکز خدمات تعمیرات و مرکز تعمیرات یخچال الکترواستیل است تماس بگیرید. به منظور دریافت خدمات و تعمیرات از این مرکز شما می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

تماس با نزدیکترین شعبه شرکت
مشاوره تلفنی با یکی از تکنسین های آموزش دیده ما برای تشخیص مشکل و رفع مشکلات جزئی
مشخص کردن مشکلات جدی و انجام هماهنگی های لازم برای حضور تکنسین در محل در صورت برطرف نشدن مشکل
حاضر شدن تعمیرکار در محل، انجام تعمیرات یخچال فریزر بر اساس مشکل موجود و ارایه فاکتور

قابل ذکر است که کلیه خدمات و تعمیرات مرکز توسط متخصصان همان برند انجام خواهد شد. به علاوه همه هزینه ها و قیمت قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه بوده و تخفیف‌هایی نیز برای مشتریان در نظر گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه همه تعمیرات و خدمات بر اساس نرخ های مصوب اتحادیه است.

برخی از ویژگی های یخچال های electrosteel

شرکت الکترواستیل با سابقه بیش از 45 سال در امر تولیدمحصولات مختلف برودتی فعال می باشد. در حال حاضر این شرکت در فضایی بالغ بر 200000 مترمربع و با 100000 مترمربع سالن های تولید و انبار و بیش از ( 3000 نفر نیروی کار) قادر به تولید سالانه 30000 عدد انواع یخچال ، سردخانه ، فریزرهای صنعتی و 500,000 عدد یخچال و فریزر خانگی می باشد. شاخصترین محصول این شرکت یخچال فریزر و ساید بای ساید می باشد. از ویژگی های یخچال های جدید الکترواستیل می توان به کنترل دیجیتالی دما، نواحی مختلف دمایی، کیفیت ساخت مناسب و مصرف انرژی خوب اشاره نمود

6 پاسخ به “مرکز تعمیر یخچال الکترواستیل”

 1. سلام. سوال دارم. تعمیرکار یخچال هستم. چرا فریزر الکترو استیل مدل Esaf24 ترموفیوز نداره؟

 2. با سلام و احترام
  بنده از شهرستان همدان پیام میدهم. دارای یکدستگاه یخچال و فریزر الکترواستیل هستم . دستگیره یخچال شکسته مدت دو هفته است تمام همدان رو گشته ام پیدا نکردم . ظاهرا در همدان هم نمایندگی ندارید . لطفا راهنمایی بفرمائید. هزینه دستگیره و هزینه ارسال رو هم تقدیم میکنم . ممنونم

 3. سلام وقت بخیر
  من یک فریزر الکترواستیل دارم که چند تا از قفسه های شکسته و در شهر ما نمایندگی نداره ممنون میشم جهت پیدا کردن این قطعه راهنمایی کنید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *