فروش قطعات ماشین ظرفشویی

فروش قطعات اصلی و یا کیفیت انواع ماشین ظرفشویی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. امروزه استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار رواج پیدا کرده است و همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی نیز مانند هر وسیله ی برقی دیگری ممکن است که خراب شود و به تعمیر و یا تعویض قطعه نیاز داشته باشد. بنابراین خیلی اوقات دستگاه با یک تعویض قطعه می تواند تعمیر شود و مانند روز اولش کار کند. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با فروش قطعات ماشین ظرفشویی با شما عزیزان صحبت کنیم. بنابراین اگر قطعه ای در ماشین ظرفشویی شما خراب شده و شما به دنبال یافتن قیمت قطعات ماشین ظرفشویی و خرید قطعات ماشین ظرفشویی هستید، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند ؟

کارکرد ماشین ظرفشویی بسیار ساده است، به این صورت که آب وارد دستگاه می شود و سپس آب با سرعت و فشار زیاد از طریق بازو های اسپری کننده ی آب، به ظروف پاشیده می شود و کثیفی های روی ظروف را می شوید و بدین ترتیب ظروف تمیز می شوند. اما اگر بخواهیم کمی دقیق تر مکانیزم کار ماشین ظرفشویی را توضیح بدهیم، باید بگوییم که عملیات ماشین ظرفشویی طی 7 مرحله انجام می شود.

نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی در 7 مرحله

 • آب از طریق شیر ورودی وارد مخزن دستگاه می شود و توسط یک سنسور سطح آب را اندازه گیری می شود و تا آب بیش از اندازه وارد دستگاه نشود و دستگاه آب لازم را دریافت می کند.
 • سپس آب باید توسط المنت، گرم شود. گرم شدن آب باید تا حدی انجام شود تا مواد شوینده بتواند به راحتی در آب حل شود.
 • سپس دستگاه در زمان تعیین شده از مواد شوینده استفاده می کند و قرص شوینده آزاد می شود. سپس آب توسط بازو های آبپاش به روی ظروف پاشیده می شود. در این مرحله کثیفی های ظروف پاک می شوند.
 • سپس آب کف مخزن داخلی جمع می شود و این آب کثیف از طریق پمپ تخلیه و لوله های تخلیه از دستگاه خارج می شود.
 • سپس مجدد آب تمیز وارد دستگاه می شود و مواد شوینده که روی ظروف هستند را تمیز می کند. دوباره طی چرخه ی شستشو به سیستم بر می گردد.
 • زمانی که چرخه شستشو تمام شد، پمپ تخلیه آب کثیف را به سمت لوله های تخلیه هدایت می کند و در نهایت آب کثیف از دستگاه خارج می شود و یک سنسور در دستگاه وجود دارد که میزان کثیفی ظروف را اندازه گیری می کند و اگر ظروف کثیف باشند مجدد روی ظروف آب پاشیده می شود و دوباره آب از دستگاه تخلیه می شود و در صورت لزوم این چرخه تکرار می شود تا ظروف کاملا تمیز شوند. وقتی آب خروجی تمیز باشد، دستگاه می فهمد که دیگر ظروف کاملا تمیز شده اند.
 • سپس هوای داخل دستگاه گرم می شود تا ظروف کاملا خشک شوند. استفاده از مرحله خشک کن می تواند اختیاری باشد، خیلی از افراد برای صرفه جویی انرژی از مرحله خشک کن استفاده نمی کنند، در این صورت ظروف، خودشان بعد از چند دقیقه خشک می شوند.

ماشین ظرفشویی از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

ماشین ظرفشویی از قطعاتی همچون قفل درب، دکمه های کنترل دستگاه، قفسه های ظروف، درزبند درب، بازو های آب پاش بالا، بازو های آب پاش پایین، محفظه شوینده، شیر شناور، المنت گرمایی ( آبگرمکن )، شلنگ خروج آب ( شلنگ تخلیه )، شلنگ ورودی آب،  پمپ تخلیه، برد، شیر برقی، پمپ اصلی ( موتور )، پمپ تخلیه، زمان سنج ( تایمر )، فیلتر تخلیه، سیم کشی ها، سنسور ها، مخزن مایع و… تشکیل شده است.

دسته بندی کلی قطعات ماشین ظرفشویی

به طور کلی قطعات ماشین ظرفشویی 3 دسته می باشند. قطعات کنترلی : شامل قطعاتی همچون برد فرمان، آکوا استاپ، تایمر، هیدروستات، ترموستات و… می باشند. قطعات مصرفی : شامل قطعاتی همچون پمپ تخلیه، پمپ اصلی، المنت گرمایی، مخزن شوینده و… می باشند. قطعات انتقال دهنده دستورات : شامل سیم ها، کابل ها، سوئیچ ها، سوکت ها و… می باشند.

لازم است تا شما با نحوه کارکرد دستگاه و کارکرد قطعات ماشین ظرفشویی آشنا باشید، تا در صورت بروز ایراد در دستگاه به راحتی متوجه شوید که مشکل از کدام قسمت است. بنابراین ما در ادامه به معرفی کامل قطعات ماشین لباسشویی و نحوه ی کارکرد هر کدام از قطعات پرداخته ایم.

 • فروش برد ماشین ظرفشویی

تمام عملیاتی که در ماشین ظرفشویی انجام می شود، توسط برد کنترل می شوند. تمام قطعات، اطلاعات مورد نیاز را به برد می دهند و برد تصمیم می گیرد که در این زمان چه کاری انجام شود. یعنی برد می گوید که چه زمانی بازو های اسپری آب را اسپری کنند، یا مثلا برد می گوید چه زمانی المنت حرارتی روشن شود و یا چه زمانی آب از دستگاه تخلیه شود و… . در یک کلام برد، کنترل و مدیریت تمام قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی را به عهده دارد.

 • فروش آکوا استاپ ماشین ظرفشویی

آکوا استاپ یا شیر برقی ماشین ظرفشویی، آب مورد نیاز دستگاه را تامین می کند. شیر برقی در واقع قطعه ای می باشد که باعث می شود تا آب وارد دستگاه شود و ورود آب به دستگاه را کنترل می کند تا دستگاه بیش از اندازه آب گیری نکند. در این صورت آب با فشار خودش وارد دستگاه می شود. بنابراین توصیه می شود که هنگام آب گیری دستگاه، شیر آب دیگری در منزل باز نباشد تا آب با فشار مناسبی وارد دستگاه شود. آکوا استاپ یک شلنگ به شکل خرطومی است که درون این شلنگ خرطومی یک شلنگ ورودی آب و یک سیم وجود دارد. یک سر آکوا استاپ به شیر آب ورودی به دستگاه و یک سر دیگر آن به قسمت ورودی خود دستگاه متصل می شود. آب ورودی به دستگاه توسط این قطعه اندازه گیری می شود و به برد اطلاع داده می شود و زمانی که آب به میزان تعیین شده رسید، دریچه ی ورودی شیر برقی ( آکوا استاپ ) بسته می شود و دیگر آب وارد دستگاه نمی شود. اگر آکوا استاپ خراب باشد ممکن است که آب اصلا وارد دستگاه نشود و یا این که آب بیش از حد وارد دستگاه می شود و سر ریز و نشت آب اتفاق می افتد.

 • فروش هیدروستات ماشین ظرفشویی یا سنسور تشخیص سطح آب

هیدروستات ماشین ظرفشویی میزان سطح آب ( ارتفاع آب از کف دستگاه ) را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد. سپس متناسب با سطح آب، آب می تواند به دستگاه وارد شود و یا این که از ورود آب جلوگیری شود. اگر آب به سطح مورد نظر نرسد، و آب کم باشد، ظروف به خوبی شسته نمی شوند و اگر آب بیش از اندازه به دستگاه وارد شود و سطح آن بالا برود، می تواند منجربه نشت آب به بیرون شود. این سنسور کمک می کند تا زمانی که آب بیش از اندازه وارد دستگاه شد، عملکرد تخلیه انجام شود.

 • فروش میکروسوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی

این قطعه در ماشین ظرفشویی های جدید تر وجود دارند و یک قابلیت بسیار عالی می باشد. میکروسوئیچ فلوتر یا سنسور نشتی، زمانی که دستگاه دچار نشت شده است فعال می شود و نشت آب را ابتدا به برد و سپس به صورت یک کد خطا به ما اطلاع می دهد. هنگام نشت، آب در سینی زیرین دستگاه جمع می شود و این میکروسویچ فعال می شود.

 • فروش پمپ اصلی ماشین ظرفشویی یا جت پمپ

در ماشین ظرفشویی موتور دستگاه در واقع همان پمپ یا جت پمپ می باشد. جت پمپ باعث می شود تا آب وارد شده به دستگاه، با فشار بالا بر روی ظروف پاشیده شوند. همین فشار زیاد آب که به همراه مواد شوینده نیز می باشد، باعث تمیز شدن و شسته شدن ظروف می شود. جت پمپ یا موتور ماشین ظرفشویی در قسمت پایین دستگاه قرار دارد.

 • فروش پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی دو تا پمپ وجود دارد. یکی پمپ اصلی یا همان جت پمپ می باشد، که پیش تر به آن اشاره شد. پمپ اصلی باعث می شود تا آب با فشار وارد بازو های اسپری شود. همچنین یک پمپ دیگر به نام پمپ تخلیه نیز وجود دارد، که باعث می شود تا آب با فشار زیاد به سمت بیرون دستگاه برود. پمپ تخلیه در کف ماشین ظرفشویی واقع شده است.

 • فروش سنسور دمای هوا ماشین ظرفشویی یا سنسور خشک کن

همانطور که می دانید برای خشک شدن کامل ظروف در مرحله ی آخر شستشو، می توان از خشک کن استفاده کرد. سنسور دمای هوا، درواقع دمای هوای درون ماشین ظرفشویی را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد. همچنین یک دما سنج درون دستگاه قرار گرفته است که دما را کنترل می کند تا بیش از حد گرم نشود، زیرا گرم شدن بیش از حد می تواند به ظروف آسیب برساند.

 • فروش سنسور دمای آب ماشین ظرفشویی

برای شستشوی ظروف لازم است تا المنت آب را گرم کند. این سنسور، دمای آب را در هر لحظه اندازه گیری می کند و به اطلاع برد می رساند. زیرا آب باید به اندازه مشخصی گرم شود. اگر آب خوب گرم نشود، ظروف به خوبی شسته نمی شوند و ظروف ضد عفونی نمی شوند. همچنین اگر آب زیاد گرم شود، می تواند خطرناک باشد و ممکن است به ظروف نیز آسیب برساند.

 • فروش سنسور میزان آلودگی آب ماشین ظرفشویی یا سنسور میزان کثیفی ظروف

این سنسور میزان آلودگی ظروف را بر اساس کثیفی آب دستگاه، هنگام تخلیه آب بررسی می کند. اگر آب هنگام تخلیه، هنوز خیلی کثیف باشد، دستگاه تشخیص می دهد که باید آب گیری و عملیات شستشو یک مرتبه ی دیگر انجام شود، زیرا آب خروجی کثیف بوده است، و این تکرار شستشو تا زمانی که آب خروجی تمیز باشد، ادامه پیدا می کند.

 • فروش بازو های آب پاش ماشین ظرفشویی

بازو های آبپاش یا بازو های اسپری کننده آب، در دو قسمت بالا و پایین دستگاه قرار گرفته اند. این بازو های آبپاش باعث می شوند تا آب با فشار زیاد هم از بالا و هم از پایین به ظروف اسپری شوند. خرابی و شکستگی بازو های اسپری یا انسداد سوراخ های بازو های اسپری باعث می شود تا فرآیند شستشو ظروف به درستی انجام نشود. در این صورت لازم است تا آن ها را تعویض کنید.

 • فروش زمان سنج ماشین ظرفشویی یا تایمر

در ماشین ظرفشویی ها یک زمان سنج وجود دارد که طول مدت زمان هر چرخه یا عملکرد هر بخش را تنظیم می کند. یعنی در زمان تعیین شده مثلا درب قسمت جا پودری باز می شود، یا در زمان تعیین شده عمل تخلیه انجام می شود. این زمان سنج، مدت زمان هر فرآیند را اندازه گیری می کند و به برد اطلاع می دهد.

 • فروش فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

در پایین مخزن ماشین ظرفشویی یک فیلتر قرار دارد که مواد اضافی و پسماند مواد غذا که روی ظروف وجود دارند در این قسمت یعنی در فیلتر جمع می شود. لازم است تا هفته ای یک باید این فیلتر تمیز شود. این فیلتر برای این طراحی شده است تا اجازه ندهد پسماند مواد غذایی وارد قسمت پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه شوند. در این صورت دیگر عمل تخلیه با مشکل انسداد مواجه نمی شود.

 • فروش المنت ماشین ظرفشویی

المنت باعث می شود تا آب وارد شده به دستگاه گرم شود. زیرا ظروف باید با آب با دمای بالا شسته شوند، در غیر این صورت چربی ها به خوبی از بین نمی روند. المنت گرمایی، دمای آب را به اندازه تعیین شده، گرم می کند و سپس آب گرم شده، آماده ی شسشتو می شود.

توضیح در مورد شرکت

شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان یکی از بزرگترین مراکز تعمیرات ماشین ظرفشویی و فروش قطعات این دستگاه در تهران می باشد. در این مرکز انواع قطعات ماشین ظرفشویی مربوط به ماشین ظرفشویی های بوش، ال جی، دوو، سامسونگ، بکو، هاردستون، اسنوا، پاکشوما و… موجود می باشد. تمامی قطعات شامل گارانتی کتبی نیز می شوند. همچنین در این مرکز تمامی قطعات اورجینال هستند و تحت هیچ شرایطی قطعات فیک و تقلبی در این مجموعه به فروش نمی رسد.

برند های معروف ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی انواع مختلفی دارند، ماشین ظرفشویی می تواند به صورت توکار، رو میزی و ایستاده باشد. ظرفیت ماشین های ظرفشویی می تواند از ظرفیت 6 نفره تا ظرفیت 14 نفره باشد. برند دستگاه می تواند یکی از مهم ترین ملاک ها در هنگام خرید ماشین ظرفشویی باشد. همچنین از برند های معروف ماشین ظرفشویی می توان به بوش، ال جی، سامسونگ، دوو، هاردستون، بکو، ویرپول، مایتک، هیتاچی، مجیک، موریس و… اشاره کرد. همچنین از برند های ایرانی نیز می توان به ماشین ظرفشویی پاکشوما و اسنوا اشاره کرد.

ارسال قطعات ماشین ظرفشویی به شهرستان

مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان تمامی قطعات مربوط به ماشین ظرفشویی را موجود دارد و قطعات را به تمام نقاط ایران ارسال می کند. بنابراین مهم نیست که ساکن کدام شهر هستید. اگر بخواهید قطعه ی مورد نظرتان را از ما خریدای کنید، در کوتاهترین زمان ممکن، قطعه به دست شما خواهد رسید. این مجموعه دارای بیش از یک دهه سابقه ی درخشان می باشد، بنابراین می توانید با خیال راحت به ما اطمینان کنید. قطعه مورد نظر تان در تهران، چند ساعت بعد از سفارش به دستتان می رسد، و برای خارج از تهران، در اولین روز کاری بعد از درخواست شما، چرخه ارسال انجام می شود.

هزینه و قیمت خرید قطعات ماشین ظرفشویی

تمامی قطعات یدکی که در مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان به فروش می رسند، با پایین ترین قیمت به شما ارائه می شوند. همچنین برای اطلاع از قیمت قطعات ماشین ظرفشویی بهتر است تا با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس حاصل بفرمایید. کارشناسان ما در زمینه ی خرید قطعات ماشین ظرفشویی مشاوره لازم را به شما ارائه می دهند. هر گونه سوال شما در رابطه به نحوه خرید قطعه ی مورد نظر، در تماس تلفنی بر طرف خواهد شد.

128 پاسخ به “فروش قطعات ماشین ظرفشویی”

 1. سلام
  بنده سبد پایین و وسط ظرفشویی ال جی 14 نفره رو میخاستم،موجود هست؟

 2. با سلام و احترام قسمت پلاستیکی فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی بوش رو می خواستم آیا موجود هست؟؟؟

 3. سلام من بازو آب پاش ماشین ظرفشویی ام خراب شده چطوری می تونم این قطعه رو از شما تامین کنم

 4. سلام
  بازویی آب پاش بالایی ماشین ظرفشویی زانوسی مدلDA6373 موجود دارید

 5. سلام بازوی آب‌پاش بالایی ماشین ظرفشویی الگانس می خواستم. موجود دارید؟

 6. با سلام و احترام آیا قاب پنل ظرفشویی ایندزیت مدا IDL706 را دارید و یا مقدور به تهیه آن میباشید ..ممنون و سپاس از شما

  1. سلام‌
   شفت متور ظرفشویی وقرقری متصل شکسته ایا دارین یا کل متور رو باید عوض کنم

 7. سلام بازوی پایین ماشین ضرفشویی mishal که کارخانه بوش زده
  همان بازو که پره پاین وصل به آب هستش رو دارید

 8. سلام میکروسویچ ماشین لباسشوئی سامسونگ مدل ۱۲۶۵ میخواستم موجود دارید

  1. سلام ببخشید فیلتر داخل ماشین ظرفشویی بکو موجوده؟استوانه ای هس دورش توری نازک فلزی ک برا من زنگ زد بعدش ک شستم سوراخ شد

 9. سلام
  دیسپنسر (جا قرصی) ظرفشویی آ آ گ مدل ۸۰۸۰۰ موجود دارید؟

 10. سلام وقتتون بخیر
  بازوی آب پاش سبد بالایی ماشین ظرفشویی دوو دارید؟؟

 11. سلام
  پروانه آبپاش بالا و پایین آرچلیک مدل 6271E موجود هست؟

 12. سلام عرض ادب سبد ماشین ظرفشویی طبقه بالا الگانس مدل DW15-PFE2W موجود هست ممنون

 13. سلام ايا واشر بيضي شكل قسمت جلا دهنده ماشين ظرفشويي بوش موجود است

 14. سلام. قطعه پلاستیکی آب پاش پایینی ماشین ظرفشویی مجیک مدل بامبو موجود است؟ آب پاش پایینی این ماشین از دو قسمت پلاستیکی و فلزی تشکیل شده است که نازل های آب بر روی قسمت فلزی قرار دارد (که این قسمت سالم است) و قسمت پلاستیکی کار اتصال آب پاش به خروجی پمپ در کف ماشین را انجام میدهد.

 15. بازوی آبپاش بالایی ماشین ظرفشویی بلومبرگ،مدل اسمارتاچ موجود هست،درضمن ازبغل درب حین شستشواب میده،لطفامیشه راهنمایی کنین!ممنون

 16. سلام وقت بخیر
  قطعه کوپلينگ مربوط به جت پمپ ماشين ظرف شویی مدیا نوع روميزی را می خواستم
  آیا موجود داريد؟

 17. سلام وقت به خیر.
  جت پمپ ظرفشویی ایندزیت مدل DFP5841 موجود هست؟لطفا قیمت رو هم بفرمایید سپاسگزارم

 18. سلام
  اب پاش بالایی برای قسمت قاسق شور ماشین ظرفشویی coral موجود دارید؟

 19. سلام برد کنترل ظرفشویی AEG 60800 با شماره پارت 5WK58201 موجود دارید؟

  قیمت با هزینه ارسال برای تهران لطفاً

 20. سلام بازوی ماشین لباسشویی رومیزی الکترولوکس موجود هست؟

 21. دیسپنسر ( جا قرصی ) ماشین ظرفشویی بکو ۱۲ نفره ( بدنه سفید با ۵برنامه شستشو)نیاز دارم آیا شما موجود دارید؟

 22. سلام غلطک قفسه پایینی ماشین ظرفشویی مدل ال می 425 رو میخواستم موجود هست؟

 23. سلام .
  غلتک روی ریل قفسه قاشق ها برای ماشین ظرفشویی گرند میخواستم . دارین؟

 24. سلام فیلتر ماشین ظرف شویی کنود موجود دارین پلاستیکی اش؟

 25. با عرض سلام و خسته نباشید . آیا برد ماشین ظرفشویی ال جی EBR69844006 موجود هست ؟

 26. با عرض سلام من کیت تنظیم‌کننده قفسه ماشین ظرفشویی سامسونگ d146wسامسونگ می خواستم موجود دارید؟

 27. سلام صفحه برد ماشین ظرفشویی بکو ما شکسته (قسمتی که میگیریم و درب رو باز میکنیم )
  موجود دارید ؟
  رنگ سفید
  مدل DFN 71040

 28. سلام وقت بخير
  گيت كامل نگهدارنده سيني بالايي ظرفشويي سامسونگ مدل D146 موجود دارين؟ ١٢ نفره؟

 29. سلام وقت بخير
  گيت كامل تنظيم كننده سيني بالايي سامسونگ ١٢ نفره مدل D146موجود دارين؟

 30. سلام اورین یا واشر سنسور الودگی ماشین ظرفشویی آاگ میخاستم هست ؟

 31. سلام ، وقت بخیر
  ترمیستور ماشین ظرفشویی سامسونک مدل D148 s موجود دارید ؟

 32. سلام.خسته نباشید.سبد بالا و پایین ماشین ظرفشویی بلومبرگ مدل gsn 9583 xb630 رو موجود دارین؟؟

 33. سلام و خسته نباشید، سبد ماشین ظرفشویی دوو مدل DDW-M1223 موجود هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *