فروش قطعات مایکروفر، مایکروویو و سولاردام

فروش قطعات اصلی و یا کیفیت انواع مایکروفر، مایکروویو و سولاردام توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. امروزه همه ی ما در منزل یا محیط کارمان برای گرم کردن یا پخت غذا از ماکروفر استفاده می کنیم. ماکروفر، ماکروویو یا سولاردام، وسیله هایی هستن که باعث شدند تا آشپزی برای ما لذت بخش تر و آسان تر شود و در کوتاهترین زمان ممکن، غذا در آن ها گرم شود. البته در مورد ماکروفر یا ماکروویو باید به شما بگوییم که کلمه ی صحیح میکروویو ( میکرو ویو ) به معنای ریز موج می باشد که به صورت عامیانه با اصلاحاتی از قبیل ماکروفر، مایکروویو، مایکروفر و… از آن یاد می شود. ماکروویو ها بیشتر برای گرم کردن غذا استفاده می شوند و برای پخت طولانی مدت غذا ها بهتر است تا از اجاق گاز یا فر استفاده شود. زیرا ماکروویو مصرف برق نسبتا بالایی دارد و باعث خشک شدن غذا ها می شود ولی بزرگترین مزیت آن گرم کردن غذا  یا پخت غذای نیمه آماده در زمان بسیار کم می باشد.

همچنین سولاردام نیز یک دستگاه پیشرفته ای می باشد که علاوه بر تمام امکانات ماکروویو ها، مزایای بیشتری دارد و برای گرم کردن و یا طبخ غذا از امواج نوری نیز استفاده می کند. البته ماکروویو و سولاردام تفاوت هایی با هم دارند که موضوع این مقاله ما در این رابطه نمی باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با نحوه عملکرد ماکروفر ( مایکروویو و سولاردام ) و نحوه عملکرد قطعات و اجزای ماکروفر و فروش قطعات ماکروفر با شما عزیزان صحبت کنیم.

نحوه کارکرد ماکروفر

ماکروفر یا ماکروویو با استفاده از تابش الکترومغناطیس ( امواج ریز )، باعث به حرکت در آوردن مولکول های آب می شود و زمانی که مولکول های آب قطبی شدند و به حرکت در آمدند، باعث گرم شدن غذا می شوند. در نتیجه غذا در زمان بسیار کوتاهی گرم می شود. در واقع مولکول های آب دارای دو اتم هیدروژن ( بار مثبت ) و یک اتم اکسیژن ( بار منفی ) می باشند. میدان الکتریکی نوسانی که توسط لامپ مگنترون ایجاد می شود، باعث می شود تا اتم های آب باردار شوند و به حرکت در بیایند. حرکت و جنبش مولکول های آب باعث ایجاد گرما در ماده ی غذای می شود. بدین ترتیب غذا به سرعت گرم می شود.

امواج ماکروویو توسط مگنترون تولید می شوند. امواج تولید شده توسط مگنترون به دیواره ماکروویو که از جنس فلز می باشد، برخورد می کند و دیواره فلزی دستگاه امواج را باز می تاباند و این امواج دائما در رفت و آمد هستند و به غذا برخورد می کنند و باعث می شوند تا همه ی قسمت های غذا گرم شود.

ماکروویو از امواج رادیویی قوی با طول موج کوتاه برای پخت غذا ها استفاده می کند. امواج ماکروویو بیشتر از 15 سانتی متر نمی باشند، اما امواج آن ها بسیار قوی می باشند. در نتیجه کابین فلزی یا درب دستگاه اصلا نباید آسیب دیده باشد و باعث شود تا این امواج به بیرون منتقل نشوند. امواج استفاده شده در ماکروویو، همان امواج الکترومغناطیسی می باشند که برای فرستنده های رادیو و تلویزیون از آن ها استفاده می شود، با این تفاوت که طول موج امواج ماکروویو کم تر و محدود تر می باشد. سرعت این امواج کم از سرعت نور می باشد.

ماکروفر و سولاردام از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

ماکروویو شامل قطعاتی از قبیل لامپ مگنترون، موتور گردان یا موتور سینی گردان، ریل زیر سینی یا حلقه غلتک یا غلتک چرخان، سینی شیشه ای، دو شاخه، سیم برق، گیره نگهدارنده سیم برق، دیود ولتاژ بالا، خازن ولتاژ بالا، فیوز ولتاژ بالا، ترانس ولتاژ بالا، المنت گریل، المنت فنری گریل، المنت کانوکشن، موتور فن کانوکشن، موتور فن خنک کننده، ترانس تغذیه، برد فیلتر، برد کنترل کباب پز، برد فرمان یا برد الکترونیک، میکروسوئیچ ها، لامپ روشنایی، کنترل پنل، دستگیره درب، شاخک اهرم درب یا قفل درب و… می باشد.

 • فروش برد فرمان ماکروفر

امروزه در بیشتر وسایل برقی از برد استفاده می شود ( در گذشته دستگاه های برقی بیشتر مکانیکی بودند ). برد الکترونیک یا برد فرمان ماکروویو وظیفه ی دستور دادن به تمام قسمت های دستگاه را به عهده دارد. معمولا برد دارای قیمت بالایی می باشد. برد الکترونیکی ماکروفر، می تواند بخاطر نوسانات برق، اتصالات داخلی، ضربه خارجی و… آسیب ببیند و یا بسوزد، در نتیجه ماکروفر شما دیگر کار نمی کند و نمی تواند غذا را گرم کند. گاهی امکان تعمیر برد وجود ندارد و در صورت سوختن برد، باید آن را تعویض کنید.

 • فروش لامپ مگنترون مایکروفر

اصلی ترین و مهم ترین قطعه برای ساخت اشعه و گرم کردن غذا در ماکروویو، لامپ مگنترون یا لامپ امواج می باشد. مگنترون از دو کلمه ی مگنت یعنی مغناطیس یا آهنربا و ترون به معنای الکترون می باشد. نحوه کار مگنترون به این صورت می باشد که مگنترون با پرتاب کردن الکترون و ایجاد میدان مغناطیسی که دارای فرکانس بالا نیز می باشد، باعث ایجاد قطب های منفی و مثبت در مولکول های آب موجود در غذا می شود و جنبش این مولکول های آب باعث گرم شدن غذا می شود. مگنترون در قسمت دیواره ی داخلی دستگاه و در سمت راست و در پشت منافذ شبکه ای و در کنار لامپ روشنایی دستگاه قرار گرفته است. در صورت خرابی لامپ مگنترون، غذا گرم نمی شود. لامپ مگنترون برای ماکروویو های با موتور معمولی و با موتور اینورتر متفاوت می باشد.

 • فروش موتور گردان ماکروفر یا موتور سینی گردان ماکروفر

موتور گردان یا موتور سینی گردان ماکروویو دقیقا در زیر سینی ماکروویو قرار گرفته و با روشن شدن این موتور محرک، سینی دستگاه می چرخد و موجب می شود تا غذا به صورت یکنواخت گرم شود. موتور گردان توسط یک کوپلر به سینی وصل می شود تا باعث حرکت سینی شود. در صورت خرابی این موتور، امکان چرخش سینی وجود نخواهد داشت و غذا به طور یکنواخت گرم نمی شود. قرار دادن غذا های سنگین روی سینی دستگاه، یا استفاده نادرست از آن می تواند باعث خرابی موتور گردان ماکروویو ( سولاردام ) شود.

 • فروش کوپل زیر سینی مایکروفر

کوپل زیر سینی ماکروویو یا کوپلر، در زیر سینی ماکروویو قرار دارد و باعث می شود تا در صورت چرخش موتور، سینی نیز بچرخد تا غذا به طور یکنواخت گرم شود. کوپلر از جنس پلاستیک نرم می باشد. این قطعه به شفت موتور متصل می شود و سینی روی آن قرار می گیرد. کوپل زیر سینی از سر و صدا و لرزش سینی هنگام چرخیدن جلوگیری می کند.

 • فروش ریل زیر سینی ماکروفر یا حلقه غلتک یا غلتک چرخان یا ریل زیر بشقاب ماکروفر

در زیر سینی یک ریل یا حلقه وجود دارد که توسط چرخ هایی که دارد باعث چرخاندن سینی و حفظ تعادل سینی می شود. وقتی دستگاه را روشن می کنید. موتور زیر سینی شروع به چرخیدن می کند و سینی به واسطه ی این ریل می چرخد. زیرا اشعه به صورت متمرکز در داخل دستگاه تابیده می شود و در این صورت فقط یک قسمت از غذا گرم می شود، در نتیجه با چرخیدن ریل و سینی، اشعه به طور مساوی به تمام قسمت های غذا تابیده می شود و تمام قسمت های غذا به خوبی گرم می شوند.

 • فروش سینی شیشه ای مایکروفر

سینی شیشه ای یا صفحه گردان ماکروویو، قسمتی است که غذا به طور مستقیم یا به همراه ظرف روی آن قرار میگیرد و با چرخیدن این سینی، تمام قسمت های غذا به یک اندازه پخته می شود. این سینی حتما باید شیشه ای باشد تا باعث بازتاب اشعه نشود. جنس سینی از پیرکس می باشد و این قابلیت را دارد تا در برابر گرما نشکند. در صورت شکستن صفحه گردان یا سینی ماکروفر می توانید آن را از مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان تهیه کنید.

 • فروش دو شاخه، سیم برق، گیره نگهدارنده سیم برق ماکروفر

ماکروویو نیز مانند هر دستگاه برقی دیگری برای اتصال به برق، دارای یک کابل برق، دو شاخه و گیره نگهدارنده سیم می باشد. واضح است که در صورت خرابی کابل برق یا دو شاخه ممکن است که دستگاه روشن نشود و یا استفاده از دستگاه خطر آفرین باشد. بنابراین در صورت خرابی هر یک از این قطعات لازم است تا آن ها را تعویض کنید.

 • فروش دیود ولتاژ بالا مایکروفر

دیود یا یکسو کننده، یکی دیگر از قطعات اصلی و مهم در ماکروویو می باشد. دیود بین ترانس ولتاژ بالا و مگنترون قرار گرفته است. دیود وظیفه ی یکسو سازی ولتاژ ترانس ولتاژ بالا را به عهده دارد. همچنین دیود وظیفه دارد تا برای جلوگیری از آتش سوزی مانع از رسیدن ولتاژ به مگنترون شود. همچنین دیود، برق متناوب (AC) را به برق مستقیم (DC) تبدیل می کند. دیود قادر است تا ولتاژ بسیار بالایی را تحمل کند ( ولتاژ تا 20000 ولت ). دیود و خازن و سیم پیچ ترانس، می توانند یک مدار نوسانگر را به وجود بیاورند.

 • فروش خازن ولتاژ بالا ماکروفر

کار کردن ماکروویو نیاز به ولتاژ بالا دارد. برای این که لامپ مگنترون روشن شود، باید ولتاژ، توسط ترانس های ولتاژ، دیود و خازن ایجاد شود. در نتیجه خازن برای روشن شدن ماکروویو یک قطعه ی بسیار مهم و ضروری می باشد. خرابی این قطعه موجب روشن نشدن دستگاه شما می شود. ظرفیت خازن 5-6 میکرو فاراد می باشد. این قطعه باعث شارژ و دشارژ ترانس می شود. در واقع خازن، ولتاژ مورد نیاز برای ترانس ولتاژ بالا ماکروویو را تامین می کند. خازن برق را در خود ذخیره می کند و سپس زمانی که ترانس ولتاژ بالا باید راه بیوفتد، خازن با کمک دیود و سپس با کمک مگنترون، شروع به گرم کردن غذا می کند.

 • فروش فیوز ولتاژ بالا مایکروفر

در ماکروویو دو نوع فیوز به نام های فیوز حرارتی و فیوز سرامیکی وجود دارد. کارکرد این فیوز ها با هم متفاوت می باشد. فیوز حرارتی مانع از گرم شدن زیاد دستگاه می شود و فیوز سرامیکی از دستگاه در برابر نوسانات برق محافظت می کند. در صورتی که دمای دستگاه خیلی بالا برود، فیوز حرارتی برق را قطع می کند. در صورت خرابی فیوز حرارتی یا فیوز سرامیکی، باید آن ها را تعویض کنید.

 • فروش ترانس ولتاژ بالا ماکروفر

ترانس ولتاژ یک قطعه ای مکعبی و فلزی در ماکروویو می باشد که از سیم پیچ های زیادی تشکیل شده است. ترانس ولتاژ بالا با افزایش جریان برق ورودی به دستگاه باعث راه اندازی مگنترون می شود. سیم پیچ اولیه از یک سمت ولتاژ را دریافت می کند و سیم پیچ ثانویه ولتاژ را افزایش می دهد. ترانس ولتاژ بالا ماکروویو، باعث افزایش ولتاژ در ماکروویو می شود. یعنی این قطعه می تواند جریان برق ورودی به ماکروفر که 220 ولت می باشد را به 20000 ولت تبدیل کند. بنابراین ترانس ولتاژ بالا ماکروویو، یک ترانس افزاینده است. زیرا باعث افزایش ولتاژ ورودی می شود. خرابی این قطعه موجب کار نکردن ماکروفر شما می شود. زیرا مگنترون برای باردار کردن الکترون ها و پرتاب این امواج به بیرون نیاز به ولتاژ بالا دارد که این کار را ترانس ولتاژ بالا انجام می دهد.

 • فروش فن مایکروفر

فن ماکروویو، مجموعه ای از موتور فن، دمپر و فیلتر زغالی، فیلتر روغن می باشد. این مجموعه باعث می شوند تا بخار غذا و هوای گرم از درون دستگاه به بیرون منتقل شود.  همچنین فن وظیفه ی خنک کردن مگنترون را به عهده دارد. خرابی فن باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه، آُسیب دیدگی قطعاتی همچون دیود، خازن و مگنترون می شود. در صورت خرابی فن لازم است تا آن را تعویض کنید.

 • فروش میکروسوئیچ ماکروفر یا قفل درب ماکروفر

ماکروویو دارای 4 تا سوئیچ درب می باشد. این میکروسوئیچ ها برای این منظور طراحی شده اند تا از بسته بودن کامل درب مطمئن شوند. قفل درب یا سوئیچ درب باعث قفل شدن درب می شود. از آنجایی که ماکروویو برای گرم کردن غذا از اشعه استفاده می کند و اگر اشعه ماکرویو با بدن انسان در تماس باشد، می تواند برای سلامتی انسان بسیار خطرناک باشد، بنابراین بسته نشدن کامل درب می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث نفوذ این اشعه ها به بیرون شود. بنابراین در صورت خرابی قفل درب، باید آن را تعویض کنید.

 • فروش لامپ روشنایی مایکروفر

درون ماکروویو و در نزدیکی لامپ مگنترون، یک چراغ یا لامپ روشنایی قرار دارد. لامپ روشنایی در تمام ماکروفر ها وجود دارد و زمانی که شما درب دستگاه را باز می کنید این چراغ برای بررسی میزان پخته شدن غذا و دیدن بهتر محفظه ی درون دستگاه روشن می شود. در صورت روشن نشدن و یا سوختن لامپ روشنایی ماکروویو، لازم است تا آن را تعویض کنید.

 • فروش کنترل پنل ماکروفر

روی بدنه ی بیرونی ماکروفر و معمولا در سمت راست آن، دکمه ها یا صفحه ی لمسی وجود دارد، که به این دکمه ها یا صفحه ی تاچ، کنترل پنل گفته می شود. با استفاده از این دکمه ها شما می توانید تنظیمات مد نظرتان را روی دستگاه اعمال کنید، به عنوان مثال نوع پخت غذا را تعیین کنید و یا تنظیمات مربوط به یخ زدایی مواد غذایی را انتخاب کنید، یا زمان مد نظر برای گرم کردن غذایتان را مشخص کنید و… . صفحه لمسی یا دکمه ها می توانند بخاطر وارد شدن فشار زیاد یا استفاده ی زیاد خراب شوند. در صورتی که دکمه ها یا تاچ کنترل پنل عمل نکند و یا امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، لازم است تا شما کنترل پنل ماکروویو را تعویض کنید. جهت تعمیر و یا تعویض صفحه لمسی یا دکمه های روی ماکرویو با شماره تلفن های زیر تماس حاصل بفرمایید.

 • فروش صفحه میکا ماکروفر یا طلق نسوز میکا مخصوص ماکروویو

داخل محفظه ی ماکروویو یعنی دیواره داخلی دستگاه از صفحه میکا استفاده شده است. صفحه میکا خواص فیزیکی خاصی دارد. این صفحه در برابر حرارت بالای 1000 درجه مقاوم می باشد و غیر قابل اشتعال می باشد، همچنین قابلیت عبور امواج ماکروفر را دارد و در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد.

 • فروش دستگیره درب مایکروفر و فروش درب کامل ماکروفر

دستگیره درب ماکروفر قسمتی می باشد که می توانید به راحتی درب دستگاه را توسط آن باز کنید. این دستگیره گاهی ممکن است بر اثر ضربه یا فشار زیاد بشکند و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. همچنین درب ماکروویو نیز ممکن است خراب شود و در صورت خرابی یا شکستگی آن اشعه الکترومغناطیس دستگاه به بیرون نفوذ می کند، که این اشعه بسیار خطرناک می باشد. در نتیجه در صورت خرابی درب دستگاه، لازم است تا حتما آن را تعمیر و یا تعویض کنید. جهت تعمیر و یا تعویض درب ماکروویو لطفا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

توضیح در مورد شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان

مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران می باشد. در این مرکز تعمیرات مایکروویو بصورت کاملا تخصصی و فروش قطعات ماکروفر ( ماکروویو و سولاردام ) انجام می شود. تمامی قطعات ماکروویو که توسط این مجموعه به فروش می رسند همگی اورجینال می باشند و شرکت این قطعات را به صورت کتبی گارانتی می کند. این مجموعه به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما می باشد و هر زمان که نیاز به خرید قطعات ماکروفر داشته باشید، می توانید با ما در تماس باشید.

برند های معروف ماکروفر و مایکروویو

ماکروفر ها انواع مختلفی دارند، آن ها می توانند به صورت رومیزی، توکار و کشویی، بالا اجاقی و یا ترکیبی با اجاق گاز باشند. از معروف ترین برند های ماکروفر ( مایکروویو و سولادام ) می توان به بوش، ال جی، دوو، سامسونگ، آاگ، جنرال الکتریک، بکو، زیمنس، آدمیرال، باگنشت، کنوود، ایندزیت، وستینگهاوس، فیرجیدر، اسنوا، کممور، بلومبرگ، پاناسونیک، ناسیونال، پارس خزر، فلر، بوتان، دلونگی، آریستون، لتو، عرشیا، بیمکث، ویرپول، بایترون، میدیا یا مایدیا، گاسونیک، شارپ، تکا، بلک اند دکر، پاکشوما، مجیک، مولینکس، تکنوگاز، میله، نف، هاردستون، اوشن، سوپرا، همیلتون، لتوپلاس و… اشاره کرد.

ارسال قطعات ماکروفر به شهرستان

شاید تهیه قطعات ماکروفر برای عزیزانی که در شهرستان زندگی می کنند کمی سخت باشد و در شهر محل زندگی تان نتوانید قطعه ی مورد نظرتان را پیدا کنید. اما برای رفاه حال مشتریان عزیزمان اعلام می کنیم که مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان تمامی قطعات ماکروفر در تمامی برند ها را، به تمام نقاط ایران از جمله تهران و شهرستان ارسال می کند. ارسال قطعات در تهران در همان روز و ارسال قطعات ماکروویو به شهرستان طی یک روز کاری انجام می پذیرد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس حاصل بفرمایید.

هزینه و قیمت خرید قطعات ماکروفر و مایکروویو

 قیمت قطعات ماکروفر ( ماکروویو و سولاردام ) یکی از موارد مهم و بسیار پر سرچ می باشد. زیرا در صورت خرابی قطعه ای در ماکروفر ( سولاردام ) شما تمایل دارید تا بدانید هزینه ی  تعویض و خرید مجدد آن قطعه چقدر می باشد. اما از آنجایی که امروزه قیمت خرید قطعات ماکروفر ( ماکروویو ) بسیار متغیر می باشد و قیمت ها نوسان زیادی دارد، در نتیجه برای اطلاع از قیمت ها و خرید قطعات ماکروفر، لازم است تا به صورت تلفنی با مجموعه ما تماس بگیرید تا با کارشناسان ما صحبت کنید و سوالات خود نحوه خرید قطعات ماکروویو را بپرسید.

4 پاسخ به “فروش قطعات مایکروفر، مایکروویو و سولاردام”

 1. سلام . برد مایکروویو فلر مدل Mw-3080 FRW دارین؟ ممنون میشم اطلاع بدین

 2. سلام گیره های در ماکروویو ماشکسته ودرش محکم بسته نمیشه که سویچارو فرمان بده شما اون گیره هارو جداگونه دارین یا باید در کاملشو تعویض کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *