فروش قطعات جاروبرقی

فروش قطعات اصلی و یا کیفیت انواع جاروبرقی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. امروزه وجود جاروبرقی در هر منزلی یک ضرورت محسوب می شود و خرابی این وسیله ی بسیار آزار دهنده می باشد. خیلی اوقات جاروبرقی شما ممکن است که فقط بخاطر معیوب شدن یک قطعه خراب شود و یا عملکرد صحیحی نداشته باشد، که با تعویض آن قطعه، دستگاه شما می تواند مانند روز اول کار کند. همچنین آشنایی با نحوه کار جاروبرقی و شناخت اجزای دستگاه، باعث می شود تا در صورت خرابی جاروبرقی بفهمیم که ایراد از کدام قطعه است و به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن متوجه مشکل شویم و ایراد را بر طرف کنیم. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با نحوه کارکرد جاروبرقی و بررسی نحوه عملکرد قطعات جاروبرقی و نحوه خرید این قطعات با شما عزیزان صحبت کنیم.

جاروبرقی چگونه کار می کنند ؟

نحوه عملکرد تمام جاروبرقی ها مثل هم می باشد و تفاوت آن ها در قدرت موتور و شکل ظاهرشان می باشد. فهمیدن چگونگی کارکرد جاروبرقی ها ساده می باشد. شروع کار جاروبرقی توسط موتور می باشد. موتور باعث ایجاد فشار هوا می شود. یعنی موتور با اختلاف فشاری که ایجاد می کند باعث ایجاد مکش می شود. در واقع وقتی برق به موتور برسد، موتور روشن می شود و با روشن شدن موتور، یک فن به حرکت در می آید. فن در قسمت پایین دستگاه قرار دارد. حرکت فن باعث می شود تا فشار هوای داخل جاروبرقی کم شود. در این صورت فشار هوای بیرون بیشتر است و این اختلاف فشار، باعث می شود تا هوا به داخل لوله های جاروبرقی حرکت کند و آشغال ها وارد دستگاه شوند. ( فشار هوای بیرون به هوای داخل لوله جاروبرقی نیرو وارد می کند و باعث ایجاد مکش می شود )

در نتیجه آشغال ها ابتدا وارد لوله تلسکوپی و سپس وارد لوله خرطومی شوند و سپس وارد پاکت یا کیسه جاروبرقی می شوند. بعد از پاکت یک فیلتر وجود دارد، که این فیلتر مانع از ورود گرد و غبار به موتور می شود. همچنین فیلتر هوا باعث می شود تا آشغال هایی که به همراه ذرات گرد و غبار وارد دستگاه شده اند و ممکن است که در فضای داخل دستگاه قرار داشته باشند، به خارج از دستگاه منتقل نشوند. فیلتر هوا می تواند به صورت پارچه ای یا کاغذی باشد. با وجود فیلتر، آشغال دیگر نمی تواند از آن عبور کند. در واقع فیلتر هوا از بازگشت دوباره آلاینده ها و گرد و غبار همراه آشغال، به محیط جلوگیری می کند. بدین ترتیب جاروبرقی کار خود را انجام می دهد.

جاروبرقی از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

جاروبرقی شامل قطعاتی همچون، موتور، فیلتر، لوله تسکوپی، لوله خرطومی، سیم جمع کن، پاکت، بدنه، برس یا پارویی، زانو هلالی، برد، استاتور، کلکتور، ذغال ها، کلید روشن و خاموش، لامپ خبر، برد، کابل برق، برد و… می باشد. ما در ادامه به بررسی هر یک از این قطعات می پردازیم.

 • فروش موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی، مهم ترین بخش دستگاه می باشد، زیرا تمام اتفاقات و مکش دستگاه توسط موتور انجام می شود و در صورت خرابی موتور، دستگاه شما بلا استفاده می شود. موتور یک بخش الکتریکی است، بنابراین به صورت مستقیم با برق در ارتباط است. همچنین می توان گفت که موتور جاروبرقی، جزء گران ترین قسمت های این دستگاه می باشد. توان دستگاه بر اساس میزان قدرت موتور که بر حسب وات می باشد، مشخص می شود. این قطعه با استفاده از عملکرد پمپ مکش و ایجاد خلاء نسبی، باعث جمع کردن آشغال ها می شود. در واقع موتور جاروبرقی با ایجاد فشار منفی، ذرات آشغال را جذب می کند. در صورت سوختن موتور، لازم است تا آن را تعویض کنید.

 • فروش فیلتر جاروبرقی

فیلتر یکی دیگر قطعات مهم جارو می باشد. فیلتر ها به طور کلی دو نوع می باشند. فیلتر داخلی و فیلتر بیرونی.  فیلتر داخلی، به صورت مستقیم روی عملکرد موتور دستگاه تاثیر می گذارد و مانع از ورود گرد و خاک روی موتور می شود، این فیلتر دقیقا پشت پاکت قرار دارد. و اما فیلتر بیرونی، قطعه ای است که باعث می شود تا ذرات گرد و خاک و آشغال در فضای داخل جاروبرقی یا محیط اطراف دستگاه پخش نشوند، این فیلتر در قسمت بالای دستگاه که قسمت خروجی هوا نیز می باشد قرار دارد. کثیف بودن فیلتر، فشار زیادی به موتور وارد می کند و می تواند باعث سوختن موتور جاروبرقی شود. در صورتی که فیلتر جاروبرقی کثیف شود، مکش دستگاه بسیار کم می شود. در این صورت لازم است تا فیلتر ها را تعویض کنید.

 • فروش پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی یا کیسه جاروبرقی، جزء یکی از مهم ترین قطعات جاروی شما می باشد که تاثیر زیادی روی عملکرد صحیح دستگاه دارد. در صورتی که دو سوم فضای داخل کیسه یا پاکت پر شد، باید آن را تخلیه و یا تعویض کنید. پر بودن پاکت علاوه بر این که باعث جمع نشدن آشغال ها و پخش شدن ذرات آشغال در فضای داخل دستگاه و آسیب رساندن به قطعات دستگاه می شود، بلکه می تواند باعث خرابی موتور نیز شود. امروزه اکثر جاروبرقی ها دارای پاکت های یک بار مصرف می باشند. همچنین هنگام خرید کیسه جاروبرقی، سعی کنید ابعاد بزرگ آن را تهیه کنید و پاکت هایی که از جنس الیاف میکروفایبر هستند را خریداری کنید. در صورت کم بودن مکش یا روشن شدن چراغ روی دستگاه ( در برخی مدل ها )، شما متوجه می شوید که کیسه ی دستگاه پر شده است و نیاز به تعویض دارد. کیسه ها یه صورت دو لایه یا چند لایه هستند. همچنین کیسه ها به صورت دائمی یا یک بار مصرف می باشند. بی کیفیت بودن کیسه، می تواند موجب سوراخ شدن آن و در نتیجه کاهش مکش و پخش آشغال در فضای داخل دستگاه شود.

 • فروش سیم جمع کن جاروبرقی

سیم جمع کن جزء قطعات جانبی می باشد. با فشار دادن دکمه ی سیم جمع کن، سیم دستگاه به صورت قرقره ای جمع می شود. بیرون کشیدن سیم نیز بسیار راحت است و با کشیدن سیم، سیم به راحتی خارج می شود. سیم جمع کن از قرقره، اهرم ترمز، سیم، پریز و یک بخش متحرک تشکیل شده است. ضربه یا فشار زیاد باعث خرابی سیم جمع کن می شود. در صورت خرابی سیم جمع کن، سیم به داخل دستگاه جمع نمی شود، که در این صورت لازم است تا سیم جمع کن تعویض گردد.

 • فروش لوله خرطومی جاروبرقی

لوله خرطومی جاروبرقی، لوله ای می باشد که بین لوله تلسکوپی و بدنه ی دستگاه قرار دارد. این لوله انعطاف پذیری بالایی دارد و از لاستیک نرم ساخته شده است. در صورت پارگی و یا سوراخ بودن لوله خرطومی، مکش دستگاه بسیار کم می شود. برخی از لوله خرطومی ها دارای قابلیت 360 درجه می باشند و به راحتی می چرخند. در صورت آسیب دیدگی لوله خرطومی، باید آن را تعویض کنید.

 • فروش لوله تسکوپی جاروبرقی

لوله تلسکوپی جاروبرقی، که به آن لوله نیز گفته می شود، معمولا از جنس فلز ( استیل ضد زنگ ) یا پلاستیک می باشد. این لوله از یک سمت به برس یا پارویی و از یک سمت دیگر به لوله خرطومی وصل می شود. به لوله تلسکوپی اصطلاحا فقط لوله گفته می شود. این لوله باعث می شود تا هنگام جارو کردن، افراد زیاد خم نشوند و جارو کردن راحت تر انجام شود. لوله تلسکوپی می تواند ارتفاع های مختلفی داشته باشد و شما با توجه به اندازه دلخواه، می توانید ارتفاع آن را تنظیم کنید. در صورت شکستن لوله تلسکوپی لازم است تا آن را تعویض کنید.

 • فروش برس جاروبرقی

برس جاروبرقی که به آن پارویی نیز گفته می شود، قسمتی است که با سطح زمین در ارتباط است و توسط آن آشغال ها از زمین جمع می شوند. البته برس، می تواند انواع مختلفی داشته باشد. هر یک از مدل ها برای قسمت های مختلف کاربرد دارند. مثلا برسی که به صورت لوله ای است، برای قسمت هایی که ابعاد کوچک تر دارند مثل مبل یا قسمت هایی که فضا کم است استفاده می شوند.

 • فروش بدنه جاروبرقی

بدنه جاروبرقی قسمتی می باشد که باعث می شود تا تمام اجزای دستگاه در آن قرار بگیرند. بدنه دستگاه هایی که دارای پاکت هستند و یا مخزن دار می باشند متفاوت می باشد. در داخل بدنه، فیلتر، پاکت، موتور، مدار های الکتریکی و سایر اجزای دستگاه قرار دارند. همچنین روی بدنه کلید روشن و خاموش، کلید سیم جمع کن، نشانگر، کلید تنظیم مکش و… وجود دارند. جنس بدنه جاروبرقی از پلاستیک فشرده شده و محکم می باشد. در صورت آسیب دیدگی بدنه می توان آن را تعمیر کرد و یا این که آن را تعویض کرد. در صورت نیاز به تعمیر بدنه جاروبرقی و یا تعویض آن می توانید با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس حاصل فرمایید.

 • فروش زانو جاروبرقی و فروش زانو هلالی جاروبرقی

زانو جاروبرقی، یک قطعه پلاستیکی می باشد که باعث وصل کردن لوله تلسکوپی به لوله خرطومی می شود. این قطعه به صورت مفصل یا زانو می باشد. زانو هلالی قطعه ای می باشد که لوله خرطومی را به بدنه جاروبرقی وصل می کند. در صورت آسیب دیدگی هر یک لازم است تا آن را تعویض کنید.

 • فروش ترموستات جاروبرقی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام استفاده ی طولانی مدت از جاروبرقی، دستگاه یکباره خاموش شود و شاید شما در ابتدا فکر کنید که ممکن است موتور سوخته باشد. اما این حالت کاملا طبیعی می باشد و در واقع قطعه ای به نام ترموستات، هنگام داغ شدن بیش از حد موتور و برای جلوگیری از سوختن موتور دستگاه را خاموش می کند. اما اگر این قطعه خراب شود، در صورت داغ شدن دستگاه، دیگر دستگاه خاموش نمی شود و در نتیجه احتمال سوختن موتور وجود خواهد داشت. در صورت خرابی ترموستات و برای جلوگیری از سوختن موتور، لازم است تا ترموستات تعویض گردد.

 • فروش لامپ خبر جاروبرقی

لامپ خبر در برخی مدل های جاروبرقی وجود دارد. این لامپ به شما اطلاع می دهد که پاکت جاروبرقی پر شده است و پاکت یا کیسه نیاز به تخلیه و یا تعویض شدن دارد. اگر این لامپ خراب باشد، شما متوجه ی پر بودن کیسه نمی شوید و درصورت پر بودن کیسه، باز هم از دستگاه استفاده می کنید و این موضومع باعث می شود تا فشار زیادی به موتور وارد شود و در نتیجه باعث سوختن موتور می شود. در این صورت لازم است تا با خرید لامپ خبر جاروبرقی، و تعویض آن، از به وجود آمدن مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

 • فروش کلید روشن و خاموش جاروبرقی

کلید روشن و خاموش جاروبرقی، همان طور از اسمش مشخص است، وظیفه ی روشن و خاموش کردن دستگاه را به عهده دارد. این کلید به صورت فشاری می باشد و محل قرار گیری آن نیز سر راه فاز یا نول اصلی مدار دستگاه می باشد. دکمه ی روشن و خاموش دستگاه، در برخی مدل ها، علاوه بر بدنه، می توانند روی لوله تلسکوپی نیز قرار داشته باشند. در واقع در این صورت روشن و خاموش کردن دستگاه بسیار راحت تر خواهد بود.

 • فروش کلکتور جاروبرقی

کلکتور قطعه ای در جاروبرقی می باشد که در قسمت موتور قرار دارد. خرابی کلکتور یا جرقه زدن کلکتور باعث خرابی موتور می شود. از مهم ترین دلایل جرقه زدن کلکتور می توان به تمام شدن ذغال، نوسانات برق، آسیب دیدگی آرمیچر، وارد شدن فشار زیاد به موتور و… اشاره کرد.

 • فروش ذغال جاروبرقی

ذغال موتور جاروبرقی از گرافیت ساخته شده است. آن ها رسانای بسیار مناسبی هستند. زغال ها در اثر استفاده از دستگاه و بر اثر مرور زمان ممکن است که کوتاه شوند. اگر ذغال های کربنی کوتاه شوند، باعث می شود تا در موتور جرقه ایجاد شود و همچنین باعث می شود تا موتور به خوبی کار نکند. در صورت اتمام ذغال، لازم است تا آن ها را تعویض کنید.

 • فروش برد جاروبرقی

برد جاروبرقی، مهم ترین قطعه در دستگاه می باشد. حتی اهمیت آن از موتور نیز بیشتر است. برد تمام دستورات لازم را به قسمت های مختلف دستگاه ارسال می کند. در واقع برد، حکم مغز دستگاه را دارد. اگر برد خراب باشد دستگاه یا اصلا روشن نمی شود و یا این که عملکرد درستی ندارد. گاهی امکان تعمیر برد وجود ندارد که در این صورت لازم است تا آن را تعویض کنید.

توضیح در مورد شرکت

یکی از نکات بسیار مهمی که هنگام خرید قطعات جاروبرقی باید به آن توجه داشته باشید، این است که قطعات مورد نظر باید حتما اصل باشند. استفاده از قطعات تقلبی و بی کیفیت، علاوه بر این که به سرعت خراب می شوند و نیاز به تعویض مجدد دارند، بلکه روی مکش و عملکرد دستگاه شما نیز تاثیر منفی می گذارند. به عنوان مثال اگر لوله خرطومی یا فیلتر، اورجینال نباشند، ممکن است که موتور نتواند تمام انرژی خود را برای جمع کردن آشغال ها منتقل کند و مکش ضعیف می شود. در نتیجه لازم است تا حتما از قطعات اورجینال و اصلی استفاده شود.

مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان، یکی از بزرگترین مراکز تعمیرات و فرش قطعات جاروبرقی در تهران می باشد. این مجموعه دارای سابقه ی کاری بیش از یک دهه و عضو رسمی اتحادیه می باشد. تمامی قطعات جاروبرقی فروخته شده توسط این مجموعه، شامل گارانتی می باشد و شرکت اصل بودن تمامی قطعات را تضمین می کند. همچنین تعمیرات جاروبرقی نیز توسط تکنسین های مجرب و با سابقه ی این مجموعه نیز انجام می شود.

برند های معروف جاروبرقی

امروزه برند های معتبری جاروبرقی های با کیفیتی را تولید می کنند. جاروبرقی ها می توانند به صورت کیسه ای یا مخزن دار باشند. از معروف ترین برند های خارجی و ایرانی می توان به برند هایی از قبیل، الکترولوکس، ناسیونال، بوش، سامسونگ، پاناسونیک، ال جی، آاگ، زیرووات، فیکر، فلر، مایدیا، هیتاچی، هایسنس، دلمونتی، فاکیر، هاردستون، برتینو، تکنو، پارس خزر، سپاهان جارو، ویداس، آی فادر، اسنوا، تیوا، ارشیا، شروین، پاکتین، نانیوا، سایا، تولیپس، جنرال فیت، سام، متئو، امرسان، پلار، پاکشوما، ناسا الکتریک، آ ای سی، سان لوکس، سانی، ایمیل، کوپکس، کالوات، لوپز، کندی، حایر، وستل، زیمنس، مابه، فریجیدر، کنوود، آریستون، توشیبا، هیوندای، زانوسی، هوور، ارج، ایندزیت، کرال، نف، موریس و… اشار کرد.

ارسال قطعات جاروبرقی به شهرستان

در مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان، قطعات جاروبرقی به تمام شهر های ایران ارسال می شود. بنابراین دیگر نگران تامین قطعات جاروبرقی خود نباشید و این قطعات را با منلسب ترین قیمت از ما خریداری کنید. ارسال قطعات جاروبرقی به شهرستان، طی یک روز کاری انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ی خرید قطعات جاروبرقی و نحوه ارسال قطعات جاروبرقی به شهرستان لطفا با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه و قیمت خرید قطعات جاروبرقی

امروزه بخاطر نوسانات باز، قیمت قطعات جاروبرقی، ثابت نمی باشد و ممکن است قیمت قطعات تغییر کنند، بنابراین لازم است تا جهت خرید قطعه مورد نظرتان حتما به صورت تلفنی با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس حاصل بفرمایید تا با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید، تا قیمت دقیق قطعات جاروبرقی به شما اعلام شود و مشاوران ما در جهت خرید قطعه مورد نظر راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

46 پاسخ به “فروش قطعات جاروبرقی”

 1. سلام وقتتون بخیر باشه.
  شما سری یا پک چهارتایی کلگی‌های اضافه شونده جاروبرقی سامسونگ رو دارین که مزاحمتون شم .

 2. سلام, وقت بخیر
  زانوی لوله خرطومی جاروبرقی “سانیو” موجود دارید.
  آیا بایستی با لوله خرطومی تعویض بشه یا تنها دسته زانویی قابل تعویضه؟

 3. سلام
  پاکت گیر جاروبرقی پاکشوما مدل VCP 2260 رو میخواستم موجوده تماس بگیرم؟

   1. با سلام
    لوله خرطومی بهمراه گیره های جاروبرقی سام مدل VC 8030 میخواستم اگه موجود است ممنون میشم اعلام بفرمایید

 4. سلام
  وقت بخیر
  سوئیچ خاموش و روشن کردن جاروبرقی کنوود مدل ۱۸۰۰ موجود دارین
  قیمت؟
  باتشکر

 5. سلام
  من پارویی برای جارو دلونگی XTC 200 PE می خوام و لوله خرطومی سوالم اینه که باید حتما مدل خودش رو پیدا کنم یا برا مدل های دیگه می خوره بهش و اینکه شما موجود دارید چیزی براش ؟

 6. سلام ، میخواستم بدونم در خصوص بدنه جاروبرقی ال جی vf4503 قطعاتی موجود هست ؟قسمت مورد نیاز درب اصلی این مدل هستش

 7. سلام خسته نباشید خرطومی و پارویی جارو برقی آاگ مدل وامپیر ۷۳۱ i می خواستم موجود دارید ؟

 8. سلام
  وقت بخیر
  دسته زانویی و لوله تلسکوبی و برس جارو برقی سامسونگ مدل vc990 را میخواستم
  موجود دارین ؟

 9. سلام
  وقت بخیر
  درب جارو برقی کنوود vc-711 موجود هست؟
  اگر موجود نیست بدنه کامل موجود دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *