فروش قطعات تلویزیون

فروش قطعات اصلی و یا کیفیت انواع تلویزیون توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. تلویزیون های LED نسل جدید تر تلویزیون های LCD هستند. LED  مخفف دیود تشعشع نور می باشد. در این تلویزیون ها برای ایجاد روشنایی از لامپ های LED استفاده می کنند. تلویزیون های LED به دو دسته ی FULL LED  و EDGE LED  تقسیم می شوند. درFULL LED  لامپ های ال ای دی درست در پشت صفحه، صف آرایی شده اند و قیمت آن ها گران تر است. در EDGE LED لامپ های ال ای دی در اطراف صفحه تلویزیون یعنی حول چهارگوشه صفحه قرار دارند و و باعث ایجاد نور در پشت صفحه می شوند و قیمت آن ها ارزان تر است. به نور پس زمینه در تلویزیون های ال ای دی، LED BACKLIGHT گفته می شود. در تلویزیون های ال ای دی، میزان روشنایی و تاریکی هر قسمت کاملا جدا از هم می باشد. در تلویزیون های ال ای دی بزرگ حدودا 500 تا LED وجود دارد.

یک تلویزیون LED  در واقع یک تلویزیون  LCD می باشد که به جای داشتن نور پس زمینه معمولی لامپ های فلورسنت ( CCFL ) از دیود های ساطع کننده نور ( LED ) یا همان لامپ های نوری ال ای دی، به عنوان منبع نور در پشت صفحه ( نور پس زمینه ) استفاده می شود. تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، هر دو دارای صفحه کریستال مایع هستند و در واقع در تلویزیون های ال ای دی، فقط منبع نور تغییر کرده است. تلویزیون های ال ای ای نسبت به تلویزیون های ال سی دی از انرژی کم تری ( مصرف برق کم تر ) استفاده می کنند و ابعاد این تلویزیون ها نیز باریک تر می باشد. نور دهی موضعی ( یعنی لامپ های ال ای کوچکی که می توانند در حاشیه یا در کل پس زمینه تی وی باشند )، نسبت به تلویزیون های ال سی دی، باعث صرفه جویی در مصرف برق و انرژی و کمک به خنک ماندن تلویزیون می کنند. فقط قیمت خرید این نوع دستگاه ها کمی گران می باشد.

نحوه کارکرد تلویزیون LED

نحوه کارکرد تلویزیون  LED یا نحوه نمایش تصویر در تلویزیون ال ای دی، به این صورت می باشد، که ابتدا پاور برد، برق را از طریق پریز برق و دوشاخه و کابل برق دریافت می کند و پاور برد، برق دهی به تمام قسمت های دستگاه را انجام می دهد. سپس برق وارد مین برد یا همان برد اصلی دستگاه می شود. مین برد سیگنال و تصاویر را دریافت می کند و آن ها را پردازش می کند. همچنین مین برد صوت را نیز پردازش می کند، سپس تصایر و تمام اطلاعات پردازش شده توسط مین برد، به وسیله کابل LVDS وارد برد تیکان می شود. سپس برد تیکان تصاویر را با کمک بک لایت، روی پنل دستگاه نمایش می دهد. در واقع مهم ترین قطعات در تلویزیون ال ای دی، پاور برد، مین برد، کابل LVDS، برد تیکان، بک لایت و پنل می باشند. البته تلویزیون ال ای دی از اجزای دیگری نیز تشکیل شده است. خرابی هر یک از این قطعات، باعث روشن نشدن تلویزیون، اختلال در تصویر و صدا و مشکلات دیگر می شوند. در صورت خرابی قطعه ای در تلویزیون، در صورت عدم امکان تعمیر، لازم است تا آن را تعویض کنید تا دستگاه شا به درستی کار کند.

تلویزیون LED از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

تلویزیون ال ای دی از قطعاتی همچون پنل کامل ( بک لایت و ماژول )، برد پاور یا پاور برد( POWR BOARD )  یا برد تغذیه، برد مین یا مین برد (MAIN BOARD )، برد تیکان یا برد تایمر کنترل( T-CON BOARD ) ، برد اینورتر ( INVERTER BOARD )، بک لایت، پنل یا صفحه نمایش، کابل LVDS، خازن، فیوز، مقاومت، ریموت کنترل هوشمند و… تشکیل شده است.

 • فروش پاور برد یا برد پاور یا برد تغذیه تلویزیون LED

پاور برد ( POWER BOARD ) یا برد تغذیه یا پاور سوپلای ( POWER SUPPLY )، تغذیه برق قسمت های مختلف دستگاه مثل مین برد، برد تیکان، بک لایت را به عهده دارد. برد پاور در قسمت ورودی سیم برق قرار دارد. برد پاور، ولتاژ و آمپر لازم برای برد مین را تامین می کند. خرابی این قطعه باعث آسیب رساندن به برد مین می شود. در صورت خرابی برد پاور، ممکن است آسیب به برد مین وارد شود.  اگر برد مین خراب شود، باید برد پاور نیز حتما تعویض شود. خرابی برد پاور می تواند باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون شود. در صورت خرابی پاور برد، برق به قسمت های مختلف دستگاه نمی رسد و در نتیجه عملکرد دستگاه با مشکل مواجه می شود. همچنین برد پاور از نوع منبع تغیه SMPS می باشد.

همچنین مهم ترین عامل ایرادات و خرابی تلویزیون ال ای دی، نوسانات برق می باشد. از آن جایی که تلویزیون دارای قطعات بسیار حساسی می باشد، در نتیجه نوسانات برق، می تواند به راحتی به هر یک از اجزای دستگاه شما آسیب وارد کند. بیشترین آسیب ناشی از نوسانات برق، روی برد پاور اتفاق می افتد.

 • فروش برد اینورتر یا برد راه انداز یا برد بالانسر تلویزیون LED

برد اینورتر ( INVERTER BOARD ) یا برد معکوس کننده یا برد راه انداز یا برد بالانسر، قطعه ای می باشد که باعث روشن شدن بک لایت ها ( لامپ های پشت پنل ) می شود. برد اینورتر ولتاژ ورودی را از پاور برد دریافت می کند و سپس آن را معکوس می کند و به آی سی می دهد و باعث روشن کردن بک لایت می شود. در واقع برای نمایش تصویر نیاز به یک نور یکدست می باشد تا تصاویر به خوبی دیده شوند. این نور در تلویزیون ال ای دی، توسط لامپ های ال ای دی تامین می شود. این لامپ ها توسط دستور برد اینورتر روشن می شوند. همچنین به برد اینورتر برد راه انداز ال ای دی نیز گفته می شود. برد راه انداز ال ای دی در داخل برد پاور، وجود دارد که این قطعه وظیفه ی تامین انرژی لازم برای روشن کردن بک لایت ( لامپ های ال ای دی ) را به عهده دارند. هر چند که برد راه انداز ال ای دی می تواند در برخی مدل ها به صورت مستقل نیز باشد.

 • فروش مین برد یا مادر برد تلویزیون LED

میبن برد (  MAIN BOARD) یا مادر برد یا برد اصلی، از مهم ترین قطعات در دستگاه می باشد که به تمام قسمت ها دستورات لازم را صادر می کند. پردازش تصویر، صوت، ورودی های مختلف و ایجاد پالس تصاویر از وظایف مین برد می باشد. این قطعه تمام اطلاعات در مورد دستگاه را در خود دارد. قسمت های مختلف در دستگاه از قبیل حافظه رم، پردازشگر تصویر، ورودی کابل HDMI، ورودی و خروجی صدا، اتصال یو اس بی و… همگی بر اساس دستورات مین برد کار می کنند. مین برد برق خود را از پاور برد دریافت می کند. مین برد تصاویر را پردازش می کند و تصاویر پردازش شده را به برد تیکان می فرستد. همچنین این قطعه صدا را نیز پردازش می کند. خرابی مین برد، به معنای خرابی کل دستگاه می باشد. انگار که مغز دستگاه از کار افتاده است. از نشانه های خرابی مین برد تلویزیون ال ای دی می توان به روشن نشدن دستگاه، خاموش شدن ناگهانی آن، قطع شدن صدا، قطع شدن تصویر، پر رنگ شدن یا سیاه و سفید شدن تصویر و… اشاره کرد.

 • فروش برد تیکان یا برد تایمینگ تلویزیون LED

برد تیکان ( T-C0N ) یا برد برد تایمر کنترلر( TIME CONTROL BOARD ) ، تصاویر پردازش شده را از مین برد دریافت می کند و باعث ایجاد تصویر روی پنل می شود. به عبارتی دیگر برد مین سیگنال پردازش شده رو میده به تیکان، تیکان اون تصویر رو، رو پنل درست می کنه یا تصویر رو تشکیل میده. برد تیکان رابط بین مین برد و برد درایور می باشد. این قطعه در پشت پنل می باشد. برد تی کان، تصاویر پردازش شده را به برد درایور می رساند. همچنین نام های دیگر برد تیکان، TFT نیز می باشد.

 • فروش بک لایت تلویزیون LED

از مهم ترین قطعات تلویزیون بک لایت می باشد. بک لایت در واقع همان لامپ های ال ای دی پشت پنل هستند، بک لایت منبع نور می باشد. یعنی بک لایت نور تلویزیون را تامین می کند. بک لایت یا منبع نور باعث نمایش تصاویر در تلویزیون می شوند. بک لایت تلویزیون های ال سی دی، لامپ فلورسنت و بک لایت تلویزیون ال ای دی لامپ های ال ای دی کوچک می باشد. در نتیجه بک لایت این دو تلوزیون با هم متفاوت می باشد. نور شکلی از انرژی می باشد که توسط اتم آزاد می شود. دیود های نور افشان ( لامپ های ال ای دی ) که انبوهی از آن ها در تلویزیون های ال ای دی وجود دارد، که به مجموعه این لامپ های ال ای دی، بک لایت گفته می شود.

 • فروش پنل یا صفحه نمایشگر تلویزیون LED

پنل تلویزیون نیز یکی دیگر از قطعات اصلی و مهم تلویزیون می باشد. پنل در واقع همان صفحه مشکی جلوی تلویزیون می باشد که تصاویر روی آن به نمایش در می آیند. پنل از یک صفحه جلوی پنل و دیود های ساطع کننده نور تشکیل شده و این قطعه، جزء قطعات حساس می باشد. فشار زیاد، نفوذ مایعات، وارد شدن ضربه، برخورد اجسام تیز و… با پنل، می تواند موجب خرابی و شکستگی آن شوند. در صورت شکستن یا آب خوردگی پنل، چاره ای جز تعویض آن وجود ندارد. همچنین تعویض پنل، بسیار گران می باشد.

 • فروش مدار استند بای تلویزیون LED

مدار استند بای، برای تغذیه توان MCU و سایر قطعات دستگاه طراحی شده است. در واقع حالتی در دستگاه می باشد که دستگاه شما به طور کامل نشده، تا زمانی که دستگاه شما به برق وصل باشد، شما به راحتی می توانید با فشار دادن دکمه ی پاور دستگاهتان را روشن کنید، این حالت در تلویزیون حالت استند بای نام دارد. یعنی تلویزیون نه کاملا خاموشه ( چون به برق وصله ) و نه کاملا روشنه ( چون با دکمه ی کنترل خاموشش کردیم )، یه حالت ما بین داره. انگار تلویزیون تو خوابه و داره چرت میزنه. این مدار تو قسمت پاور برد قرار داره.

 • فروش آی سی برد پاور تلویزیون LED

آی سی سیستم کنترل با ولتاژ ایجاد شده توسط پاور کار می کند. در صورت خرابی آی سی، دستگاه کار نمی کند. از نشانه های خرابی آی سی برد پاور می توان به خاموش شدن ناگهانی دستگاه شاره کرد. در صورت خرابی این قطعه لازم است تا آی سی و خازن های اطراف آی سی تعویض شوند. در صورت ویروسی شدن مین برد، تلویزیون مرتبا خاموش و روشن می شود، در این صورت لازم است تا آی سی حافظه دستگاه را تعویض کنید تا مشکل حل شود. در برخی ازمین برد ها، آی سی قابلیت تعویض را ندارد، در نتیجه لازم است تا کل مین برد تعویض گردد.

 • فروش خازن تلویزیون LED

خازن یکی از مهم ترین اجزای تلویزیون می باشد. از مهم ترین دلایل دیر روشن شدن تلویزیون ها، خرابی خازن های خروجی پاور دستگاه می باشد، در صورتی که خازن به موقع تعویض نشود، روشن شدن تلویزیون می تواند بسیار طولانی شود و حتی ممکن است که روشن شدن دستگاه شما ساعت ها طول بکشد. خازن صافی، به صورت موازی در مدار قرار گرفته است، در صورت خرابی این قطعه، برق به قطعات بعدی می رسد، اما قطعه صافی یا خازن هیچ اثر گذاری نخواهد داشت.

 • فروش فیوز تلویزیون LED

فیوز وظیفه ی تغذیه قطعات در دستگاه را به عهده دارد. اگر این قطعه خراب باشد، جریان برق به قطعات بعدی دستگاه نمی رسد. ( همانطور که می دانید قطع فیوز باعث قطع جریان مدار و از کار افتادن دستگاه شما می شود ). فیوز در ورودی جریان برق قرار دارد. وظیفه فیوز این است که در صورت وارد شدن جریان زیاد برق، مدار را قطع کند تا مدار آسیب نبیند و از برد محافظت کند.

 • فروش کابل LVDS تلویزیون LED

یکی از مهم ترین کابل های موجود در تلویزیون ال ای دی، کابل LVDS می باشد.   این کابل بین مین برد و برد تیکان ارتباط برقرار میکند. خرابی این کابل، باعث می شود تا تصاویر و اطلاعات به برد تیکان نرسند و در نتیجه تصویر روی صفحه نمایش ایجاد نشود. در صورت خرابی کابل LVDS لازم است تا آن را تعویض کنید.

توضیح در مورد شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان

مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان یک مرکز تخصصی تعمیرات انواع لوازم خانگی از قبیل تلویزیون LED و فروش تخصصی انواع قطعات تلویزیون LED می باشد. این مجموعه در تهران مشغول به فعالیت می باشد، اما انواع قطعات تلویزیون ال ای دی را به شهرستان نیز ارسال می کند. قطعات فروخته شده توسط این مجموعه، شامل گارانتی و ضمانت نامه معتبر فروش می باشد. همچنین در صورت خرابی تلویزیون LED باید توجه داشته باشید که تعمیرات یا تعویض قطعه آن ها یک کار کاملا تخصصی می باشد، و بهتر است تا حتما توسط افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد. همچنین بخاطر حساسیت بالای قطعات تلویزیون ال ای دی، هر گونه اشتباه هنگام تعویض قطعات، می تواند منجربه خرابی سایر قطعات و خرابی کامل دستگاه شما شود.

برند های معروف تلویزیون LED

امروزه برند های مختلف و با کیفیت از تلویزیون های ال ای دی در بازار موجود می باشند. از معروف ترین برند های تلویزیون ال ای دی می توان به برند های ال جی ( LG )، پاناسونیک ( PANASONIC )، شارپ ( SHARP )، توشیبا( TOSHIBA ) ، سامسونگ( SAMSUNG ) ، ایکس ویژن ( XVISION )، سونی ( SONY )، اسنوا ( SNOWA) ، ویزیو ( VIZIO )، فیلیپس  (PHILIPS )، جی پلاس  ( G+ )، میتسوبیشی ( MITSUBISHI )، آر سی ای ( RCA )، تی سی ال ( TCL) ، هایسنس  ( HISENSE )،  مگناوکس ( MAGNAVOX )، جی وی سی  ( JVC )، شیائومی ( XIAOMI ) و… اشاره کرد.

ارسال قطعات تلویزیون LED به شهرستان

ارسال قطعات تلویزیون LED به شهرستان یکی دیگر از خدمات مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد. ارسال قطعات تلویزیون LED در تهران در همان روز و ارسال قطعات تلویزیون LED به تمام نقاط کشور، طی یک روز کاری انجام می شود. همچنین امروزه پیدا کردن قطعات اورجینال کمی سخت می باشد و در صورت استفاده از قطعات تقلبی، باعث آسیب رساندن به دستگاه شما می شود. مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان مفتخر است تا اعلام کند که تمامی قطعات موجود در این مجموعه همگی اصل می باشند و شرکت در این مورد جدیت و حساسیت بسیار زیادی را اتخاذ کرده است.

هزینه و قیمت خرید قطعات تلویزیون LED

قیمت قطعات تلویزیون LED برای مدل های مختلف و برند های مختلف، متفاوت می باشد. در نتیجه برای اطلاع دقیق از موجودی قطعات تلویزیون LED، لطفا با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان ما به تمام سوالات شما پاسخ دهند و شما را در رابطه به نحوه خرید قطعات تلویزیون LED راهنمایی کنند.

127 پاسخ به “فروش قطعات تلویزیون”

  1. سلام
   اسپیکر تلویزیون سامسونگ مدل UA46C5550 موجود دارید؟ قیمت؟ آیا مدل اصلیه یا…؟

  1. سلام وقت بخیر
   پایه رومیزی تلویزیون ال جی ۵۵ اینچ ۷۵۰۰ UK
   میخوام
   شما دارید؟

 1. سلام برد صنام مدل ST-29D8 رو نیاز دارم ..موجود دارید؟ قیمتشم بهم بگید ممنون میشم

 2. سلام مینی برد تلویزیون ال جی 49اینج 4k سال ساخت 2021دارید لطفاً جواب بدید

  1. سلام فعلا خیر، با شماره نمایندگی اصلی ال جی تماس بگیرید لطفا موجود دارن احتمالا

  1. سلام با شماره تماس نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید

  1. سلام وقت بخیر، آدابتور ۱۹ ولت ال جی ۳.۴۲ آمپر ۶۵ وات موجود هست؟با قیمت لطفا

  1. سلام
   از گیلان رشت مزاحم شدم برد تیگان شارپ مدل
   Lc_37A63M …AQus
   موجود میباشد ؟

 3. سلام
  از اینکه وقت خود را در خدمت به مردم قرار می‌دهید سپاسگزارم.
  بنده به یک عدد بلندگو تلوزیون ال ای دی مارک دوو مدل32 اینچ D4000 احتیاج دارم. لطفا اگر موجود دارید به من اطلاع دهید.

 4. سلام بک لایت تلوزیون ۴۲ الجی LF550T رو دارین؟
  دوتاش سوخته.
  امکانش هست دوتا رو بگیرم یا باید کامل بگیرم؟

 5. سلام از همکاران شما هستم در شهرستان صحنه برد اینورتر سونی49w660eلازم دارم یا برد شبیه ان سه تا قطعه روی ان هست که لازم دارم اگه دارید ممنون میشم

 6. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم مین برد تلویزیون ایکس ویژن22 اینچ مدل le 22d20 موجود هست؟

 7. درود پاور برد ال سی دی هیتاچی مدل L42N03A موجود دارید یا برد پاوری که خروجی 4 تا 24 ولت 9امپر 2تا 12ولت 3امپر 5ولت 2.5 امپر و5ولت 0.5امپر داشته باشدبرای هربرندی باشد مهم نیست فقط ولتاژهای خروجیش اینها باشد ممنون از لطف شما اگر عکس برد هم لازم داشته باشید میفرستم خدمتتون اگر دوستان و همکاران جایگزینی مناسبی میشناسند ممنون میشم بفرمایند ممنونم

 8. سلام مین برد تلوزیون ال جی مدل 47LW57000رو موجود دارید؟

 9. سلام خسته نباشید وقت بخیر من مین برد ال جی مدل 49lh590v میخوام دارین یا میشه پیدا کنیین برام

 10. با عرض سلاممن یک تلویزیون پاناسونیک مدل A410  دارم و میخوام اونرو رو پایه بزارم ولی متاسفانه میله ال شکل که پایه رو به تلویزیون متصل میکند گم کرد.میخواستم اگر موجود دارید کمک بفرمایید.ممنونم.

 11. باسلام
  بك لايت سامسونگ مدل UA40F5590AMSHD را موجود داريد . قيمت چند ميباشد . ضمنا بميزان بك لايت چسب سليكوني هم اعلام قيمت بفرمائيد . (در جريان اينكه برروي اين مدل چسب ندارد ،‌هستم) . ممنون

  1. سلام این مسئله قابلیت پاسخگویی در کامنت رو نداره دوست عزیز

 12. سلامLCD تلویزیون سامسونگ سری۵ سایز ۴۰اینچ موجود دارید ؟لطفا قیمت بگین؟

 13. سلام
  مین برد تلویزیون ال جی 42 اینچ مدل 42LW57000 لازم دارم. اگه دارید ممنون میشم قیمت بدین.

  1. سلام وقت بخیر
   مین برد تلویزیون ۴۷اینچ ۵۷۰۰۰ ال‌جی موجود اگه دارید قیمتش چنده؟

 14. سلام من قاب دور صفحه نمایش نیاز دارم صفحه نمایش ازش جدا شده کجا میتونم تهیه کنم

 15. سلام قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل 42lf62000gi چند؟ و چندتاست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *