مرکز تعمیر چرخ گوشت در تهران

یکی از مهمترین لوازم خانگی برقی که در تمامی آشپزخانه ها یافت می شود، چرخ گوشت نام دارد. با استفاده از این محصول می ‌توان انواع گوشت را چرخ و یا میکس کرد و در نهایت غذاهای بسیاری را تهیه نمود. همانند دیگر لوازم خانگی برقی که پس از مدتی استفاده مورد آسیب قرار میگیرند، چرخ گوشت نیز از این قاعده مستثنا نیست. در اثر استفاده طولانی مدت از چرخ گوشت مشکلات و ایرادات بسیاری برای آن به وجود می‌آید که باید توسط تعمیرکاران متبحر در این زمینه برطرف گردد. اگر می خواهید با مشکلات و عیب های رایج این دستگاه به خوبی آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان  با ما همراه باشید و مطالب را مورد بررسی قرار دهید.

برسی عیوب رایج دستگاه چرخ گوشت

ممکن است مشکلات ساده و کوچکی که بسیار پیش پا افتاده هستند، باعث خراب شدن و از کار افتادن دستگاه چرخ گوشت شوند. با بررسی هر یک از آن ها می توانید به تعمیرات چرخ گوشت بپردازید و استفاده مجدد از دستگاه را فراهم سازید. از مهمترین عیوب دستگاه چرخ گوشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کند شدن چرخ گوشت

اولین و مهمترین مشکلی که تمامی مشتری ها به شرح آن می‌پردازند، کند شدن چرخ گوشت میباشد. هنگامی که چرخ گوشت شما کند می شود، گوشت به خوبی چرخ نشده و نتیجه مطلوبی را نخواهد داشت. از مهمترین دلایلی که باعث این مشکل می شوند، میتوان به کند شدن تیغه دستگاه اشاره کرد. همچنین نصب اشتباه تیغه و استفاده طولانی مدت از دستگاه باعث کند شدن چرخ گوشت می گردد. اگر میخواهید از تیغه دستگاه مواظبت کنید، هیچگاه تکه گوشت های بزرگ و همچنین استخوان دار را داخل دستگاه نریزید. چرا که این موضوع باعث از بین رفتن تیغه چرخ گوشت خواهد شد. برای برطرف کردن مشکل کند شدن چرخ گوشت می توانید تیغه دیگری را جایگزین تیغه اصلی دستگاه نمایید. اگر به تنهایی قادر به انجام این کار نیستید، می توانید از تعمیرکاران مجموعه دیبا پشتیبان در این زمینه کمک بگیرید‌.

  • عدم روشن شدن چرخگوشت

ممکن است به هنگام اتصال چرخ گوشت به پریز برق با روشن شدن آن مواجه گردید و نگرانی های بسیاری از این بابت برایتان به وجود آید. برای اینکه بتوانید این مشکل را به طور کامل و تخصصی بررسی کنید، در ابتدا باید پریز برق را چک کنید چرا که هرگونه اتصالی در پریز برق باعث عدم روشن شدن دستگاه خواهد شد. پس از انجام این موضوع کافیست دوشاخه دستگاه را مورد بررسی تان قرار دهید. دو شاخه ها قطعات بسیار پیچیده ای بوده و ممکن است در اثر استفاده نادرست مورد آسیب قرار گیرند. همچنین اگر فیوز دوشاخه قطع شود جریان برق به دستگاه چرخ گوشت نخواهد رسید.

اگر پس از بررسی موارد فوق چرخ گوشت شما روشن نشد، باید از سالم بودن دکمه پاور اطمینان حاصل کنید. خراب شدن دکمه خاموش و روشن باعث عدم روشن شدن دستگاه چرخ گوشت می گردد. از دیگر دلایلی که اغلب افراد را نگران می‌کند، خراب شدن موتور چرخ گوشت است. تنها در زمانی می‌توان گفت موتور دستگاه خراب شده که موارد فوق بررسی شده باشد. در صورت خراب شدن موتور می توان قطعه اورجینالی را جایگزین آن کرد و یا در صورت امکان به تعمیر آن پرداخت. تعویض موتور چرخ گوشت کمی هزینه بر می باشد که افراد باید این موضوع را پیش از دریافت خدمات مدنظرشان قرار دهند.

  • سر و صدای زیاد به هنگام کار چرخ گوشت

ممکن است شما هم به هنگام روشن کردن دستگاه با سر و صدای بسیار زیاد آن مواجه شوید و این موضوع آرامشتان را مختل کند. لذا باید بگوییم چرخ گوشت به هنگام فعالیت کمی سر و صدا دارد، اما صدا افزایش یابد باید به دنبال راه حلی برای برطرف کردن آن بود. عوامل متعددی باعث ایجاد سر و صدای زیاد در چرخ گوشت می شوند که از مهمترین آنها می توان به فاسد شدن گریس در چرخ دنده ها اشاره کرد. در این صورت افراد می توانند با تعویض گریس چرخ گوشت به کاهش سروصدای دستگاه بپردازند.

از دیگر دلایلی که باعث ایجاد سر و صدای زیاد در چرخ گوشت می شود، خراب شدن اجزای موتور می باشد. اگر به هر دلیلی یاتاقان های موتور چرخ گوشت گشاد شوند دستگاه شروع به تولید سروصدای زیادی خواهد کرد. برای بررسی و برطرف این موضوع حتماً باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

  • عدم خارج شدن گوشت از دستگاه

از دیگر مشکلاتی که ممکن است کمی شما را آزار دهد، عدم خارج شدن گوشت از دستگاه است. هنگامی که تیغه چرخ گوشت کند شده و مورد آسیب قرار گیرد، گوشت به خوبی از دستگاه بیرون نخواهد آمد و در درون چرخ گوشت باقی خواهد ماند. اگر از تیز بودن تیغه دستگاه مطمئنید، باید نوع گوشت خود را مورد بررسی قرار دهید. چراکه اگر گوشت دارای چربی بسیاری باشد از دستگاه به راحتی خارج نخواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید یک تکه کوچک نان به گوشت ها اضافه کنید و آن را چرخ نمایید.

  • جرقه زدن موتور چرخ گوشت

ممکن است به هنگام کار با چرخ گوشت، با جرقه زدن پیاپی موتور دستگاه مواجه شوید و از این بابت بسیار نگران گردید. از مهم ترین دلایلی که باعث جرقه زدن موتور می شود، اتصالی قطعات مختلف دستگاه می باشد. همچنین وجود اصطکاک، رطوبت و جرم زیاد درون دستگاه باعث ایجاد این اتفاق خواهد شد‌. به شما پیشنهاد می دهیم جرقه زدن موتور چرخ گوشت را جدی بگیرید و آن را پشت گوش نندازید، چرا که این موضوع می‌تواند آسیب های جدی را برای دستگاه به ارمغان آورد.

نکات مهم نگهداری اصولی از چرخ گوشت

اگر می‌خواهید مجدداً به تعمیرات چرخ گوشت نیاز پیدا نکنید،می بایست به هنگام استفاده از این محصول کاربردی نکات متعددی را مد نظر تان قرار دهید که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم استفاده از گوشت های چربی دار

به هنگام چرخ کردن گوشت پیشنهاد می شود تا چربی آن ها را به طور کامل جدا نمایید. چراکه اگر چربی درون دستگاه باقی بماند، چرخ گوشت قادر به چرخ کردن مابقی گوشت ها نخواهد بود و مشکلات جدی همچون کند شدن تیغه ها برایش به وجود خواهد آمد.

  • عدم استفاده طولانی مدت از چرخ گوشت

اگر از آن دسته افرادی هستید که به طور مداوم و یکسره به استفاده از چرخ گوشت می پردازید، باید بگوییم شما در آینده نیاز به تعمیرات چرخ گوشت خواهید داشت. هنگامی که به طور یکسره چرخ گوشت را روشن می گذارید به موتور دستگاه آسیب جدی وارد می نمایید. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا هر ۱۰ دقیقه یکبار چرخ گوشت را خاموش کرده و به آن استراحت دهید و پس از طی شدن مدت زمان کوتاهی مجددا دستگاه را روشن نمایید.

  • تمیز کردن قطعات چرخ گوشت

پس از هر بار استفاده توصیه می شود تمامی قطعات چرخ گوشت را جدا کرده و به شستشوی آنها بپردازید. دقت داشته باشید قبل از خشک کردن قطعات به هیچ وجه آن ها را داخل چرخ گوشت نصب نکنید، چرا که در این صورت بدنه‌ی دستگاه شروع به جرقه زدن خواهد کرد.

  • عدم فشار اوردن به چرخ گوشت

در بسیاری از مواقع مشاهده می‌شود افراد برای سرعت بخشی به فرآیند چرخ کردن گوشت، فشار زیادی را به چرخ گوشت وارد می کنند. لذا باید بگوییم این اقدام بسیار نادرست است، چرا که باعث میشود دور مارپیچ کاهش یافته و گوشت با سرعت کمتری به بیرون از دستگاه هدایت شود. همچنین با فشار آوردن به دستگاه دیگر قطعات آن مورد آسیب خواهند گرفت. برای سرعت بخشی به فرایند چرخ کردن گوشت ها می توانید از تکه های کوچک گوشت استفاده نمایید که به راحتی توسط تیغه ها چرخ شود.

تعمبرات چرخ گوشت در منزل توسط دیبا پشتیبان

تعمبرات چرخ گوشت در منزل توسط دیبا پشتیبان

دیگر برای تعمیرات لوازم خانگی و چرخ گوشت های خود لازم نیست به مراجعه حضوری بپردازید. چرا که تنها با یک تماس تعمیرکاران مجموعه دیبا پشتیبان به محل مدنظر شما اعزام خواهند شد و به برطرف کردن مشکل دستگاهتان خواهند پرداخت. تعمیرات چرخ گوشت در منزل هزینه های مشتری ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد، چرا که دیگر برای تعمیرات لوازم خانگی خود نیاز به جابجایی و نقل مکان نخواهند داشت.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، چرخ گوشت ها یکی از لوازم خانگی پرکاربرد محسوب می‌شوند و برای نگهداری آن ها باید نکات متعددی را مد نظر قرار داد. لذا در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را با مشکلات و ایرادات رایج این دستگاه آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل به تعم