ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 316 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان در رابطه با علت ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع این کد خطا صحبت می کنیم. در واقع علت ارور SUD یاSD  در لباسشویی ال جی، به معنای مصرف بیش از حد از مواد شوینده توصیه شده توسط تولید کنندگان دستگاه می باشد همچنین SUD مخفف SUDING می باشد. اگر می خواهید این ارور را از روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی خود پاک کنید و برای همیشه از شر این ارور خلاص شوید، ما بعنوان مرکز خدمات تعمیرات ال جی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  علت ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر استفاده ی بیش از حد مواد شوینده می باشد. همچنین از ارور sud، به صورت  sd  نیز یاد می کنند. به عبارتی کد خطای  sud و sd یکی هستند. این ارور نشان می دهد که مواد شوینده بیش از حد در طول چرخه وجود دارد. همچنین این موضوع هنگامی که شما از مواد شوینده بیش از حد تعیین شده، استفاده کنید و یا در صورتی که از مواد شوینده با راندمان بالا(HE)  یا همان ماده شوینده ی قوی (HE) استفاده  کنید، ایجاد می شود.

  واکنش دستگاه در برابر استفاده از مواد شوینده ی زیاد چگونه می باشد؟

  در صورتی که مواد شوینده ی زیادی را در جا پودری دستگاه بریزید، زمان شستشو بسیار طولانی می شود. به عبارتی اگر ماشین لباسشویی احساس کند که در آب خروجی که پس از شستشوی لباس ها، از ماشین لباسشویی تخلیه می شود، مقدار زیای مواد شوینده وجود داشته باشد، به این نتیجه می رسد که پس هنوز لباس ها به درستی و به اندازه ی کافی شسته نشده اند و فکر می کند که لباس ها هنوز کثیف هستند و یا دارای لکه می باشند، که در نتیجه دستگاه ارور SUD را نمایش می دهد.

  بنابراین در چنین وضعیتی هنگامی که ارور SUD یا SD نمایش داده شود، ماشین لباسشویی به طور خودکار، زمان شستشو را تمدید می کند، تا مواد شوینده ی اضافی از آن خارج شود. یعنی بعد از مدت 10 دقیقه دستگاه خود سعی می کند تا مواد شوینده ی اضافی را از بین ببرد. بنابراین چرخه ی شستشو را ادامه می دهد تا مواد شوینده را از ماشین تخلیه کند.  به عبارتی ماشین لباسشویی به صورت خودکار چرخه ی کاهش پودر را انجام می دهد. این چرخه باعث می شود که 2 ساعت به زمان شستشو اضافه شود. سپس، در این صورت ماشین لباسشویی برای لحظه ای متوقف می شود و مقداری آب، برای شستشوی دوباره، وارد دستگاه می کند. این مکث و توقف، باعث می شود که کف موجود ر دستگاه از بین برود. بنابراین، این مکث و شستشو بسیار لازم می باشد و ممکن است چندین بار، این حالت برای از بین بردن کف های اضافی و مواد شوینده ی اضافی اتفاق بیوفتد. بنابراین همین مسئله باعث می شود که مدت زمان شستشوی شما را، برای تکمیل چرخه ی شسشو طولانی تر کند.

  اما در صورتی که مدت زمان چرخه طولانی شد، اما این ارور هم چنان پا بر جا بود، باید از چرخه ی آب کشی ماشین لباسشویی استفاده کنید، تا تمام مواد شوینده ی باقی مانده در ماشین لباسشویی، شسته شود و از بین برود. همچنین به یاد داشته باشید که باید از مواد شوینده ی مناسب و به مقدار مناسب استفاده کنید، تا دیگر ماشین لباسشویی شما دچار مشکل ارور  SUD نشود. همچنین می توانید چرخه ی آب کشی را چندین بار تکرار کنید، تا تمام بقایای مواد شوینده ی موجود در ماشین لباسشویی از بین برود.

  سایر علت های نمایش ارور SUD در ماشین لباسشویی ال جی

  همچنین توجه داشته باشید که اصولا این کد خطا، نشان دهنده ی نقص خود دستگاه نمی باشد. در واقع بخاطر اشتباه کاربر می باشد. اما این مشکل می تواند بخاطر مواردی از قبیل خرابی برد ( در موارد نادر ) و یا انسداد شیلنگ، فاضلاب، شکستگی سنسور سطح کف، شکستگی سوئیچ فشار، مشکلات سیم کشی و مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه نیز اتفاق بیوفتد. به عنوان مثال، در صورتی که فیلتر پمپ تخلیه، مسدود باشد و یا کثیف شده باشد، و یا بخاطر گیر کردن اشیاء خارجی در فیلتر پمپ تخلیه، ماشین لباسشویی به اشتباه ممکن است این کد خطا را نشان دهد. این مشکل با تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه و یا تعویض آن بر طرف می شود.

  علت ارور SUD در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  رفع ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی

  اصولا این مشکل توسط خود دستگاه بر طرف می شود. اما اگر مشکل بر طرف نشد، می توانید از این روش استفاده کنید. برای رهایی از شر ارور SUD در ماشین لباسشویی ال جی، ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید و بگذارید که نیم ساعت ماشین لباسشویی در همین وضعیت خاموش بماند. این کار باعث می شود که کف های موجود در ماشین لباسشویی از بین بروند. سپس ماشین لباسشویی را مجدد به برق وصل کنید و دکمه ی NO SPIN یا همان حالت بدون چرخش را انتخاب کنید. سپس دکمه ی START / PAUSE را فشار دهید تا چرخه ی تخلیه ی ماشین لباسشویی فعال شود. و آب و مواد شوینده ی اضافی را خارج کند. بعد از انجام این مراحل، لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید. و برای این که خیالتان راحت شود و مطمئن شوید که تمام بقایای مواد شوینده از ماشین خارج شود، می توانید چرخه ی آبکشی را بدون قرار دادن لباس ها در ماشین یعنی به صورت کاملا خالی و بدون استفاده از مواد شوینده اجرا کنید.

  همچنین می توانید جهت رفع ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی، دستگاه را خاموش کنید و لباس ها را از ماشین خارج کنید، البته در صورتی که آب در ماشین لباسشویی وجود داشته باشد، ممکن است درب ماشین لباسشویی باز نشود، بنابراین باید ابتدا از طریق تخلیه اضطراری آب را خارج کنید، سپس فیلتر تخلیه را تمیز کنید و می توانید قسمت جا پودری ماشین لباسشویی را خارج کنید و آن را به خوبی بشویید، سپس همچنین می توانید از چرخه ی شستشوی ماشین لباسشویی بدون اضافه کردن پودر استفاده کنید.

  نکات تکمیلی در رابطه با علت ارور sud در ماشین لباسشویی ال جی

  • مقدار مواد شوینده ای که استفاده می کنید، به موارد و فاکتور های مختلفی از قبیل مدل ماشین لباسشویی، اندازه و ظرفیت ماشین لباسشویی، میزان لکه ی لباس ها، نوع مواد شوینده بسیار وابسته می باشد. بنابراین برای متوجه شدن از میزان استفاده ی مواد شوینده و استفاده از نوع مواد شوینده، بهتر است تا به دفترچه ی راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید.
  • به هیچ وجه از مواد شوینده ی بیش از اندازه در ماشین لباسشویی استفاده نکنید. زیرا استفاده ی بیش از حد مواد شوینده، جدای بحث ارور SUD، می تواند به سایر اجزای ماشین لباسشویی، به مرور زمان، آسیب های جدی وارد کند.
  • به هیچ عنوان از مواد شوینده غیر معتبر، نا مناسب، بی کیفیت و نا مرغوب برای شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی استفاده نکنید. زیرا این کار هم به لباس های شما و هم به دستگاه آسیب وارد می کند. و همیشه به بر چسب روی مواد شوینده توجه کنید تا مطمئن شوید که چه نوع مواد شوینده ای را خریداری می کنید و چه مقدار از آن را در هر بار شستشو باید استفاده کنید.
  • حتما به مقدار پیشنهادی مواد شوینده ی قابل استفاده، که توسط سازندگان و طراحان دستگاه، توصیه می شود، توجه کنید تا دیگر این مشکل برای شما ایجاد نشود. و همیشه از مواد شوینده ی HE یعنی راندمان بالا استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت