ثبت درخواست تعمیرات

تعمیرات تخصصی اره برقی

یکی دیگر از مراکز معتبر تعمیرات اره برقی در تهران، مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان می باشد. این مرکز با بهره مندی از تعمیرکاران مجرب و ماهر و استفاده از قطعات باکیفیت، خدمات تعمیر اره برقی را با 6 ماه ضمانت و در سریعترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه می دهد.

 • تعمیر موتور اره برقی
 • تعمیر زنجیر اره برقی
 • تعمیر استارت اره برقی
 • تعمیر سایر قطعات اره برقی

پس از ثبت درخواست تعمیر، کارشناسان دیبا پشتیبان در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی های لازم برای تعمیر اره برقی شما را انجام خواهند داد.

هزینه تعمیر اره برقی در مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان با توجه به نوع مشکل و برند اره برقی متفاوت خواهد بود. کارشناسان دیبا پشتیبان پس از بررسی اره برقی شما، هزینه تعمیر را به شما اعلام خواهند کرد.

در صورتی که اره برقی شما دچار مشکل شده است، می توانید برای تعمیر آن از خدمات مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان استفاده کنید و از کیفیت بالای خدمات این مرکز مطمئن باشید.

بازه تعمیرات از 150 هزار تومان تا 2 میلیون تومان
تعمیرات اره برقی

قطعات با کیفیت

اعزام یک ساعته

تعمیر در محل

ضمانت 6 ماهه با فاکتور

هزینه شفاف سازی

تسویه بعد از تحویل و تست

تعمیر اره برقی

اره برقی یکی از ابزاری است که در کشاورزی و دیگر صنابع کاربرد بسیار دارد. استفاده درست و اصولی از اره برقی سبب افزایش طوا عمر آن شده و احتمال بروز مشکل و خرابی را کاهش می‌دهد. به طور کلی اره برقی دچار یکسری عیوب رایج می‌شود که در این مقاله تیم تحریریه دیبا پشتیبان به بررسی و نحوه تعمیر این عیوب به صورت کاربردی پرداخته است. پس با ما همراه باشید.  

اره برقی چیست؟

تعمیر اره برقی اره برقی نوعی اره است که با استفاده از نیروی الکتریسته جهت بریدن درختان از آن استفاده می‌شود. دندانه‌های اره به صورت یک زنجیر به محور دورانی متصل است و با گردش موتور زنجیر، اره کردن آغاز می‌شود. اره برقی در کشاورزی بسیار کاربرد دارد. این دستگاه آلودگی صوتی و لرزش بسیار کمی دارد. این نوع اره دقت و ظرافت بالایی دارد و هزینه تعمیرات و نگهداری آن کم است.  

علائم خرابی اره برقی

تعمیر اره برقی در تهران هر دستگاهی ممکن است با مشکل روبه رو شود، اره برقی(موتوری) نیز ممکن است در اثر فرسودگی قطعات و یا اشکال در قطعه‌ای خراب شود و عملکرد آن مشکل پیدا کند. در این بخش به معرفی رایج‌ترین خرابی و مشکلات اره برقی می‌پردازیم.
 • روشن نشدن اره برقی
 • خاموش شدن اره برقی در حین کار
 • صدای غیر عادی اره برقی
 • نبریدن اره برقی
 • گرم شدن بیش از حد اره برقی
 

عیب یابی و تعمیر اره برقی چگونه است؟

تعمیر اره برقی در منزل هنگام بروز مشکل در اره برقی باید سریعا به عیب یابی و رفع مشکل اقدام کرد. در این بخش نحوه تعمیر و عیب یابی مشکلات رایج اره برقی را شرح می‌دهیم:
 • روشن نشدن اره برقی

زمانی که اره روشن نمی‌شود باید ابتدا به بررسی منبع تغذیه پرداخت. از سلامت پریز برق و اتصالات برق اطمینان حاصل کنید. سپس باید سوئیچ‌های استارت را بررسی کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید. بعد از چک کردن موارد بالا باید به بررسی شمع موتور، کاربراتور، سیم پیچ احتراق و قرقره استارتر بپردازید. تعمیر و عیب یابی اره برقی نیاز به مهارت تکنسین  تعمیر لوازم خانگی   دارد. باید در هنگام مواجه با مشکل عیب یابی و تعمیر را به تعمیرکار ماهر بسپارید.  
 • خاموش شدن اره برقی در حین کار

تعمیر اره برقی در شمال تهران مهم‌ترین عامل بروز این مشکل قطع شدن برق است. در هنگام بروز این مشکل ابتدا برق و اتصالات برقی را بررسی کنید. ممکن است عدم تطابق ولتاژ ورودی نیز سبب خاموش شدن اره برقی شود.  
 • صدای غیر عادی اره برقی

اگر اره برقی در هنگام کار صدای غیر عادی و زیادی می‌دهد به احتمال زیاد مشکل از زنجیر آن است. زنجیر در اثر فرسودگی و یا خرابی باعث اصطکاک و ضربه زدن به سایر قسمت‌های اره می‌شود. اگر چرخ دنده‌ها صدمه دیده باشد یا موتور گیر کند، نیز صدای زیادی تولید می‌شود.  
 • نبریدن اره برقی

تعمیر اره برقی در جنوب تهران اولین عاملی که سبب این مشکل می‌شود، کند بودن زنجیر برش است. در این حالت باید زنجیر برش را تیز کنید. عامل دیگری که باعث نبریدن اره برقی می‌شود، فرسودگی یا خرابی چرخ دنده‌های اره است. در آخر مجرای روغن را بررسی کنید که مسدود نباشد و زنجیر برش را درست تنظیم کنید. زنجیر نباید خیلی شل و یا خیلی سفت باشد.  
 • گرم شدن بیش از حد اره برقی

کار کردن بیش از حد اره برقی باعث گرم شدن آن می‌شود. بایستی بعد از اینکه یک مدتی اره کار کرد، آن را برای مدتی خاموش کنیم. اما گرم شدن بیش از حد ممکن است به دلیل سفت بودن بیش از حد زنجیر به وجود بیاید چرا که وقتی زنجیر سفت است، بین میله و زنجیر اصطکاک ایجاد می‌شود. عدم تهویه نیز سبب می‌شود که گرمای موتور مهار نشود و خنک سازی به درستی انجام نشود. معمولا وقتی اره برقی بیش از اندازه گرم شود راندمان کاری آن کم می‌شود.  

نکاتی برای نگهداری و مراقبت از اره برقی

تعمیر اره برقی در شرق در تهران برای استفاده اصولی از اره برقی و نگهداری بهتر از آن، باید یکسری نکات را رعایت کنیم. این نکات در حفظ سلامت قطعات و افزایش طول عمر اره برقی مؤثر هستند. تعدادی از این نکات عبارتند از:
 • پس از هربار استفاده از اره برقی بدنه بیرونی اره را باز کنید و داخل و بیرون اره را تمیز کنید.
 • همواره سعی کنید زنجیر اره را تیز نگه دارید. زنجیر سبب برش زدن در اره برقی می‌شود و تیز بودن آن در کارایی و عملکرد اره بسیار تاثیرگذار است.
 • به صورت دوره‌ای اره را سرویس کنید.
 • در هنگام بروز مشکل تعمیر اره را به تعمیرکار ماهر بسپارید.
 • هر چند وقت یکبار اره برقی را روغنکاری کنید.
 

سخن آخر دیبا پشتیبان

اره برقی یکی از ابزار بسیار کاربردی و سودمند است که مانند دیگر ابزار و دستگاه‌ها ممکن است دچار خرابی و مشکل شود در این مقاله مشکلات و عیوب رایج به‌وجود آمده در اره برقی و نحوه تعمیر آن را به صورت مختصر بررسی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم در صورت وجود ایراد یا اشکال در اره برقی با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید و تعمیر اره برقی را به فرد متخصص بسپارید. مجموعه دیبا پشتیبان به عنوان اولین مرکز آنلاین تعمیرات در کشور با سابقه موفق ۱۵ ساله در کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص و مجرب به محل مورد نظر ارسال کرده تا عیب یابی و تعمیر اره برقی به بهترین نحو انجام شود.
ورود به سایت