تعمیر چیلر در تهران در محل شما

اینکه چیلر شما چه برندی و از چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و نمایندگی مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات چیلر شما با تعهد کامل می باشند.

تعمیر در محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

6 ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی چیلر در سریعترین زمان ممکن به محل شما

مزایای استفاده از تعمیرگاه مجاز چیلر

تعمیرگاه مجاز چیلر دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تخصصی ترین مرکز تعمیر چیلر در انواع برند و مدل بصورت شبانه روزی در 7 روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر چیلر و عرضه خدمات پس از فروش این دستگاه آماده ارائه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه های متفاوت و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات چیلر در انواع برندها و مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

همچنین این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه تعمیرگاه دیبا پشتیبان می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی یخچال های صنعتی و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۶ ماه پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیرات چیلر شما در محل

دیگر نگران حمل و نقل چیلر خود برای تعمیر و احتمالا آسیب دیدن آن در مسیر تعمیرگاه یا نمایندگی نباشید. ما سرویس کار را به منزل و محل مورد نظر شما ارسال خواهیم کرد.

گارانتی سرویس و تعمیرات

اگر خرابی مجدد چیلر شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۶ ماه از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تعیین زمان خدمات توسط شما

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات چیلر خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

تعمیر در سریعترین زمان

مدت زمان تعمیر چیلر شما بستگی به نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما با دارا بودن شعب در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

چیلر؛ وسیله‌ای پرکاربرد در صنایع مختلف

تجهیزات خنک‌سازی همواره از اهمیت بالایی در صنایع برخوردار بوده‌اند و نقش بسیار مهمی در انجام فرایندهای صنعتی مختلف دارند. چیلر یکی از این تجهیزات خنک‌کننده است که با سرد کردن آب، سرما تولید می‌کند. به طور کلی اکثر فرایندهای صنعتی با تولید گرما همراه هستند که در چنین شرایطی باید این مقدار از گرما را کاهش داد. بر همین اساس استفاده از ابزارهایی نظیر چیلر به شما پیشنهاد داده می‌شود. در صورتی که این وسیله دچار مشکلات مختلف شود می‌توان تعمیر چیلر را به راحتی انجام داد. برای آشنایی با عیوب متداول و همچنین راهکارهای مربوط به آن می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

در چه شرایطی به تعمیر چیلر نیاز داریم

چیلر دارای قسمت‌های مختلفی نظیر کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط است که در صورت خرابی هر کدام این موارد کل عملکرد سیستم دچار اختلالات اساسی خواهد شد. اگر احساس کردید که چیلرت جذبی به صورت عادی کار نمی‌کند، به احتمال زیاد در آن آسیبی ایجاد شده است که باید هر چه سریع‌تر برای رفع آن اقدام کنید. با این حال پیدا کردن عیب و تعمیر چیلر حتما باید توسط یک فرد حرفه‌ای انجام شود که به تمامی اصول تعمیر مسلط باشد. برای اطلاع بیشتر شما در این مورد، مهم‌ترین ایراداتی که ممکن است در چیلر به وجود بیاید را بیان خواهیم کرد.

وجود برفک در کمپرسور چیلر

زمانی که کمپرسور در شرایط عادی کار می‌کند خبری از برفک زدن نخواهد بود. این در حالی است که در شرایط غیرعادی وضعیت متفاوت است و شما شاهد برفک زدن کمپرسور خواهید بود. این مورد نشان می‌دهد که به احتمال زیاد مشکلاتی نظیر نشتی در داخل سیستم وجود دارد. بهتر است در چنین حالتی هر چه سریع‌تر برای حل مشکل و تعمیر چیلر اقدام کنید.

اتصالی برق در سیستم

سیستم چیلر با استفاده از نیروی الکتریسیته کار می‌کند. مشکل اتصالی یک امر رایج است که می‌توان آن را در بسیاری از وسایل هامشاهده کرد. چیلر نیز از این قاعده مستثنی نیست و در برخی از موارد نیاز به تعمیرات اساسی خواهد داشت. اتصالی برق در این دستگاه بسیار خطرناک است و ممکن است به موتور چیلر آسیب‌های جدی وارد کند. از همین رو در صورت بروز مشکل باید بلافاصله تعمیر انجام شود.

خاموش نشدن کمپرسور چیلر

معمولا بسیاری از کسانی که از چیلر استفاده می‌کنند، با مشکل خاموش نشدن کمپرسور چیلر روبرو می‌شوند. این مساله به دلایل زیادی اتفاق می‌افتد که کارشناس مربوطه باید بررسی‌های خود به علت اصلی آن پی ببرد. در حال حاضر انجام تعمیرات در این بخش نیز فعال است و در صورت بروز مشکل هیچ جای نگرانی خاصی در این مورد وجود نخواهد داشت.

بهترین راهکار برای تعمیر چیلر چیست؟

برای اینکه بتوانید تعمیر چیلر را انجام دهید، در مرحله اول باید عیب‌یابی آن را انجام دهید. در واقع هر گونه اختلال در عملکرد دستگاه نشان‌دهنده عملکرد نادرست یک بخش است که باید به صورت ویژه بررسی شود. چیلر دارای قسمت‌های مختلفی است و انجام تعمیرات در آن برای افراد غیرمتخصص ممکن نیست. با توجه با ساختار پیچیده این دستگاه،‌ اگر خودتان بخواهید آن را باز کنید احتمال بیشتر شدن خرابی وجود خواهد داشت.

با توجه به حساسیت‌های پیش رو، حتما از یک تعمیرکار مجاز حرفه‌ای استفاده کنید تا در مرحله اول عیب‌یابی را انجام دهد. بعد از آن نیز تعمیرکار به تمامی راهکارهای حل مشکل مسلط است و در کمترین زمان ممکن مساله را حل خواهد کرد. در صورتی که چیلر دچار خرابی شد، آن را از برق جدا کنید و سپس با تعمیرکاران مجاز و حرفه‌ای تماس بگیرید.

چطور از عملکرد درست چیلر اطمینان پیدا  کنیم

برای اینکه بتوانید از عملکرد درست چیلر اطمینان حاصل کنید، باید آمارهای مربوط به عملکرد قسمت‌های مختلف دستگاه را بررسی کنید. برای اینکه تمامی آمارها در اختیار شما باشد حتما یادداشت برداری از عملکرد قسمت‌های مختلف دستگاه را فراموش نکنید. عامل فشار در این دستگاه اهمیت زیادی دارد و باید برای استفاده از آن راهکارهای مختلفی را استفاده کنید.

کم یا زیاد شدن فشار در قطعات این دستگاه می‌تواند منجر به ایجاد آسیب شود و در نتیجه خرابی‌های زیادی برای شما ایجاد کند. با ثبت کردن روزانه مقدار فشار می‌توانید تغییرات ناگهانی و ناخواسته را به راحتی متوجه شوید. موضوع بعدی که باید ثبت شود سطح سیال است. مقدار سیال موجود در سیستم چیلر تاثیر زیادی بر روی کارکرد آن دارد. هر چقدر که مقدار سیال در چیلر پایین می‌آید، عملکرد آن نیز ضعیف‌تر خواهد شد. اگر این مقدار از حالت استاندارد کمتر باشد، دستگاه در حین کار دچار اختلالات اساسی می‌شود و دیر نمی‌توان از آن استفاده لازم را انجام داد.

اگر دوست دارید مشکلات شما در این زمینه به کمترین حد خود برسد، حتما با تعمیر چیلر را در اولین فرصت ممکن انجام دهید. مورد دیگری که باید به آن دقت کرد میزان جریان آب عبوری از کندانسور و اواپراتور است که باید حتما در حد استاندارد باشد. بالا یا پایین بودن فشار آب عبوری می‌تواند چیلر را با  اختلالات جدی روبرو کند. اگر شما می‌خواهید که دستگاه در بهترین حالت ممکن کار کند، حتما تعمیر چیلر را در زمان‌ مناسب انجام دهید.

روش‌های نگهداری و تعمیر چیلر

روش‌های نگهداری و تعمیر چیلر

برای اینکه عمر مفید چیلر افزایش پیدا کند، حتما در نگهداری از این دستگاه اصول خاصی را رعایت کنید. در واقع نحوه استفاده شما از چیلر بزرگترین عاملی است که بر روی سلامت دستگاه تاثیر می‌گذارد. از همین رو رعایت کردن اصول نگهداری و همچنین انجام سرویس دوره ای بسیار مفید خواهد بود. برخی از اوقات یک مشکل کوچک در چیلر به وجود می‌آید و فرد برای حل آن اقدام نمی‌کند. در چنین شرایطی ممکن است خرابی گسترش پیدا کند و به قطعات اصلی دستگاه ضربه وارد کند. به همین دلیل حتما باید نگهداری اصولی را در نظر بگیرید و از سرویس‌های دوره‌ای استفاده کنید. در ادامه چند مورد از نکات مهم درباره نگهداری و تعمیر چیلر را بیان خواهیم کرد.

لوله‌های چیلر را تمیز نگهدارید

همانطور که می‌دانید، عملیات خنک‌سازی به کمک جریان آب سرد انجام می‌شود. برای اینکه این جریان به خوبی در این سیستم بچرخد، باید تمامی لوله‌ها باز و سالم باشند. معمولا پس مدتی استفاده ممکن است رسوبات مختلفی در داخل لوله‌ها قرار بگیرند. در این شرایط ظرفیت لوله برای حمل آب کاهش پیدا می‌کند که در نهایت سرمادهی چیلر نیز کمتر خواهد شد.

اگر دوست دارید که این مشکل برای شما به وجود نیاید، حتما در اولین فرصت ممکن لوله‌های چیلر را تمیز کنید. برای اینکه در این مورد مشکلی ایجاد نشود، می‌توانید یک زمان دوره‌‌ای برای خود انتخاب کنید و بر اساس آن نظافت لوله‌ها را انجام دهید. باز کردن لوله‌ها و متوقف کردن سیستم چیلر نیاز به مهارت دارد. اگر خود تجربه کافی در این زمینه را ندارید بهتر است که آن را به تعمیرکار بسپارید.

میزان روغن کمپرسور را چک کنید

کمپرسور به عنوان قلب تپنده چیلر شناخته می‌شود و مهم‌ترین قطعه در آن است. بر همین اساس باید برای حفاظت و نگهداری از این قطعه نهایت تلاش خود را انجام دهید. برای اینکه کمپرسور به خوبی کار کند باید روغن آن در حد استانداردی قرار بگیرد. در صورتی که مقدار روغن به کمترین حد خود برسد، کمپرسور به درستی عمل نمی‌کند و  کل سیستم با مشکل مواجه خواهد شد.

مشکلاتی نظیر سرد نشدن آب و عدم انتقال هوای مطبوع به دلیل کمبود روغن در کمپرسور اتفاق خواهد افتاد. با توجه به شرایط ویژه‌ای که در این زمینه وجود دارد،‌ بهتر است که در مرحله اول برای میزان روغن چیلر را چک کنید. در صورتی که در این مورد کمبودی وجود داشت حتما آن را برطرف کنید تا کمپرسور به بهترین نحو ممکن به کار خود ادامه دهد.

بررسی عملکرد موتور  و قطعات آن در چیلر

در بسیاری از موارد مشکلات دستگاه چیلر به موتور آن مربوط می‌شود. بر همین اساس باید موتور و قطعات یدکی مربوط به آن به صورت مرتب بررسی شوند تا در صورت بروز اشکال بتوان آن‌ها را حل کرد. در این دستگاه انواع حسگرهای نیز قرار داده شده است که ارتباط مستقیمی با موتور چیلر دارد. این حسگرها برای این تعبیه شده‌اند که کارکرد دستگاه در بهترین حالت ممکن اتفاق بیفتد.

کالیبره کردن حسگرها می‌تواند کارایی و توان دستگاه شما را بالاتر ببرد پس حتما برای انجام آن برنامه‌ریزی لازم را داشته باشید. به طور کلی اتصالات الکتریکی موجود در چیلر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید در اولین فرصت ممکن اختلالات در این بخش را نیز رفع کنید. تابلو برق چیلر نیز موارد مختلفی را به شما نشان‌ می‌دهد که می‌توان از آن برای عیب‌یابی بهتر استفاده کرد.

ضرورت تعمیر چیلر در سریع‌ترین زمان ممکن

با توجه به توضیحاتی که داده شد، چیلر دارای بخش‌های مختلفی است که در صورت خرابی باید تعمیر شوند. با این حال ساختار این دستگاه پیچیدگی خاص خود را دارد و افراد عادی نمی‌توانند آن را تعمیر کنند. در چنین شرایطی حتما باید از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید تا تعمیر چیلر شما در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *