تعمیر یخچال فروشگاهی در تهران در محل شما

اینکه یخچال فروشگاهی شما چه برندی و از چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و نمایندگی مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات یخچال فروشگاهی شما با تعهد کامل می باشند.

تعمیر در محل مورد نظر شما با تعیین زمان توسط شما

تعمیر سریع و تضمینی با قطعات ارجینال ضمانت دار

6 ماه گارانتی خدمات تعمیرات با پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

اعزام سرویس کار و تکنسین تخصصی یخچال فروشگاهی در سریعترین زمان ممکن به محل شما

مزایای استفاده از تعمیرگاه مجاز یخچال فروشگاهی

تعمیرگاه مجاز یخچال فروشگاهی دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تخصصی ترین مرکز تعمیر یخچال فروشگاهی در انواع برند و مدل بصورت شبانه روزی در 7 روز هفته در تهران آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد. ما در زمینه تعمیر یخچال فروشگاهی و عرضه خدمات پس از فروش این دستگاه آماده ارائه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته می باشیم و تلاش می کنیم که با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه کنیم. تعمیرگاه مجاز دیبا پشتیبان دارای بخش های مجزایی برای تعمیر دستگاه های متفاوت و تکنسین های مجربی است که بطور اختصاصی در زمینه تعمیرات یخچال فروشگاهی در انواع برندها و مدل ها آموزش دیده اند و این امر موجب ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر به مشتریان عزیز گردیده است.

همچنین این مرکز دارای سه شعبه واقعی در سطح تهران است که خدمت رسانی به مشتریان را  تسهیل و تسریع  می‌کند. از دیگر خدمات قابل توجه تعمیرگاه دیبا پشتیبان می توان به استفاده از قطعات یدکی اصلی یخچال های فروشگاهی و ضمانت قطعات و همچنین ضمانت سرویس تعمیرات به مدت ۶ ماه پس از ارائه اشاره کرد. بعلاوه، این مرکز مجاز و معتبر به منظور افزایش هر چه بیشتر رضایتمندی مشتریان، در هنگام ارایه خدمات، همیشه تخفیف های ویژه ای را برای آنها در نظر می گیرد.

تعمیرات یخچال فروشگاهی شما در محل

دیگر نگران حمل و نقل یخچال فروشگاهی خود برای تعمیر و احتمالا آسیب دیدن آن در مسیر تعمیرگاه یا نمایندگی نباشید. ما سرویس کار را به منزل و محل مورد نظر شما ارسال خواهیم کرد.

گارانتی سرویس و تعمیرات

اگر خرابی مجدد یخچال فروشگاهی شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۶ ماه از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود.

تعیین زمان خدمات توسط شما

پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات یخچال فروشگاهی خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود.

تعمیر در سریعترین زمان

مدت زمان تعمیر یخچال فروشگاهی شما بستگی به نوع خرابی آن متغیر می باشد. اما ما با دارا بودن شعب در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

یخچال‌های فروشگاهی و عیوبی که به سراغ آن‌ها می‌آیند

یخچال‌ها از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند که بسیاری از آن‌ها نیز در صنعت کار می‌کنند. یخچال‌های فروشگاهی از جمله یخچال‌های صنعتی هستند که به گونه‌ای طراحی می‌شوند تا سال‌های سال بدون مشکل کار کنند. اما بنا به دلایل مختلفی مانند استفاده نادرست ممکن است یخچال فروشگاهی شما دچار مشکلات مختلفی شود. در طول زمان ممکن است قطعات مختلفی از یخچال‌های فروشگاهی خراب شوند که هرکدام در صورت خرابی نشانه‌های خاص خود را دارند. در این مطلب قصد داریم به بررسی عیوب قابل تعمیر یخچال فروشگاهی بپردازیم.

کدام موارد کلی باعث خراب شدن یخچال‌های فروشگاهی می‌شوند

یخچال‌های فروشگاهی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بتوانند همواره بیشترین میزان بازده را داشته باشند. دلایل مختلفی برای خرابی یخچال‌های فروشگاهی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به استهلاک قطعات اشاره کرد. قطعات مختلفی در یخچال‌های فروشگاهی وجود دارند که به عنوان قطعات مصرفی تلقی می‌‎شوند. این نوع قطعات در گذر زمان عملکرد خود را از دست می‌دهند و باید تعمیر یا تعویض شوند. به عنوان مثال، لاستیک دور درب یخچال‌های فروشگاهی از این نوع قطعات است که پس از چند سال استفاده عملکرد خود را از دست می‌دهد و باید تعویض شود.

یکی دیگر از دلایلی که باعث خرابی یخچال‌های فروشگاهی می‌شود، عدم استفاده صحیح است. هرچقدر هم که یک یخچال از قطعات با کیفیتی ساخته شده باشد، در صورتی که به صورت صحیح و اصولی از آن استفاده نشود، آسیب خواهد دید. به عنوان مثال، در صورتی که دائما به یخچال ضربه وارد شود، ممکن است که گاز آن خالی شده و کمپرسور آسیب جدی ببیند.

عدم بازبینی دوره‌ای نیز از دیگر علل خرابی یخچال‌های فروشگاهی است. هر وسیله صنعتی مانند یخچال فروشگاهی باید در مدت زمانی مشخص مورد بازبینی قرار بگیرد. در غیر این صورت، ممکن است که خرابی یک قطع کوچک صد هزار تومانی، باعث آسیب رسیدن به یک قطعه 4 میلیون تومانی شود و بدون آن یخچال نتواند کار کند.

مشکلات رایج در تعمیرات یخچال‌های فروشگاهی

برخی از مشکلات در تعمیرات یخچال‌های فروشگاهی و راهکارهای رفع آن‌ها

در این بخش قصد داریم تا برخی از عیوب متداول یخچال‌های فروشگاهی را به همراه جزئیات آن‌ها بررسی کرده و به نحوه رفع و تعمیر یخچال فروشگاهی بپردازیم.

نشت آب از زیر یخچال

یکی از رایج‌ترین مشکلات انواع یخچال‌های فروشگاهی، آب دادن از زیر آن‌ها است. یخچال‌های فروشگاهی دارای لاستیک‌های مختلفی در درزهای خود هستند که مانع چگالش هوا و نشتی آب می‌شوند. حال اگر تنها یکی از این لاستیک‌ها فرسوده شود و نتواند این کار را به درستی انجام دهد، یخچال شما شروع به نشتی آب خواهد کرد.

ضمنا برخی یخچال‌های فروشگاهی دارای بخشی به نام تخلیه آب هستند. این بخش در واقع یک لوله است که به فاضلاب متصل می‌شود. حال اگر به هر دلیلی این لوله مسدود شود، آب در درون یخچال شما جمع و سرریز خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که بررسی این موارد نیازمند دانش و دستگاه‌های خاصی است که بهتر است این کار را به دست تعمیرکار مجرب در این زمینه بسپارید.

روشن نشدن یخچال و کمپرسور آن

عمل خنک کردن و خارج کردن گرما در یخچال بر عهده کمپرسور است. حال اگر به هر دلیلی این قطعه مشکل پیدا کند، یخچال شما نمی‌تواند به درستی کار کند. نشانه‌های مختلفی برای خرابی کمپرسور وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به عدم سرماسازی و نشنیدن صدای موتور یخچال یا سر و صدای بیش از حد اشاره کرد.

تعمیر یخچال فروشگاهی که کمپرسور آن به مشکل خورده است، یک امر بسیار تخصص می‌باشد. چرا که درون کمپرسور یک نوع گاز بسیار اشتعال زا با کد R134A وجود دارد که در کولر خودروها نیز از آن استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که بررسی کمپرسور را حتما به تعمیرکار بسپارید.

داغی بیش از حد موتور و بدنه

درست است که یخچال‌های فروشگاهی از سری یخچال‌های صنعتی هستند که می‌توانند پرفشار کار کنند. اما این یخچال‌ها نیز مانند هر یخچال دیگری یک میزان مشخصی برای ظرفیت بار دارند. حال اگر یخچال مقدار بیشتری از حد خود را بار تحمل کند، به بخش‌های مختلف آن فشار وارد می‌شود و از بخش‌های مختلف به میزان زیادی داغ خواهد شد.

اگر مطمئن هستید که یخچال شما بیش از میزان استاندارد وسیله در خود ندارد، باید موارد مختلف مربوط به کندانسور موتور را بررسی کنید. در نظر داشته باشید که کندانسور در صورت وجود مشکل در دو بخش می‌تواند مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد. از جمله این مشکلات می‌توان به خرابی و یا کثیفی این قطعه اشاره کرد. فن وظیقه خنک کردن کندانسور را دارد و در صورتی که مشکل داشته باشد، کندانسور بسیار داغ خواهد شد.

همچنین کثیفی و نشستن گرد و غبار روی لوله‌های کندانسور باعث می‌شود که حرارت به خوبی از لوله‌های آن خارج نشود. برای بررسی کندانسور بهتر است که خودتان وارد عمل نشوید. چرا که یک اشتباه کوچک می‌تواند خسارت‌های میلیونی به شما وارد کند.

شکستن شیشه ویترین یخچال

معمولا شیشه‌های یخچال‌های فروشگاهی از کیفیت و استانداردهای بالایی برخوردار هستند و به راحتی نمی‌شکنند. حال اگر شیشه شکست و قصد تعمیر یخچال فروشگاهی خود را داشتید، باید حتما شیشه ماسب برای آن را خریداری کنید تا در آینده با مشکلاتی مانند هواکشی مواجه نشوید.

ایجاد برفک داخل یخچال

یکی از رایج‌ترین مشکلات تمامی انواع یخچال‌ها را می‌توان برفک زدن آن‌ها دانست. برخی از یخچال‌های فروشگاهی برنامه یخ‌زدایی دارند و می‌توانید با این کار یخ و برفک داخل آن‌ها را آب کنید. اما ممکن است که دوباره این مشکل رخ دهد و به هیمن خاطر بهتر است که پیش از استفاده دوباره حتما یک تعمیرکار یخچال شما را بررسی کند. چرا که برفک یخچال می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد و تعمیر یخچال فروشگاهی کار هرکسی نیست.

دائم کار کردن یخچال فروشگاهی

یک یخچال فروشگاهی از سنسورهای مختلفی تشکیل شده است. یکی از این سنسورها، سنسور دما است که تعیین می‌کند کمپرسور یخچال چه زمانی وارد مدار شود. حال اگر به هر دلیلی این سنسور نتواند به درستی عمل کند، کمپرسور به صورت دائم شروع به کار خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که موقعیت سنسور دمای هوا یخچال‌های فروشگاهی بسیار سخت است و نمی‌توان بدون دانش قبلی آن را تعمیر یا تعویض کرد. به همین خاطر بررسی عملکرد و تعویض سنسور دمای یخچال حتما باید توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود.

عدم سرماسازی مناسب یخچال فروشگاهی

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که تعمیرکاران برای تعمیر یخچال فروشگاهی مراجعه می‌کنند و به آن بر می‌خورند، مشکل عدم سرما‌سازی مناسب است. برای این مشکل دلایل مختلفی می‌توانند وجود داشته باشند. یکی از ساده‌ترین آن‌ها نیز خرابی تنظیم‌کننده دما است که می‌تواند به صورت آنالوگ و دستی یا دیجیتال و اتوماتیک در یخچال فروشگاهی شما قرار داشته باشد.

در ضمن ممکن است که یکی از لوله‌های پیشت کمپرسور و کندانسور نشتی پیدا کرده باشند و گاز تخلیه شده باشد. در این صورت یخچال شما نمی‌تواند سرماسازی کند و باید مسیر نشتی را مسدود کرده و دوباره به آن گاز تزریق کرد.

کارکرد با سر و صدای زیاد

سر و صدا در یخچال‌ها آن‌هم یخچال‌های صنعتی فروشگاهی امری طبیعی است. اما در برخی مواقع ممکن است متوجه شوید که یخچال شما بسیار بیش از حد صدا تولید می‌کند. سر و صدای زیاد عموما نشانه خرابی در یکی از بخش‌های یخچال است.

ایجاد سر و صدا می‌تواند از بخش‌]ای مختلف یخچال باشد. به عنوان مثال، ممکن است که یکی از فن‌ها مانند فن کندانسور یا کمپرسور خراب شده باشد و از این رو موقع کارکردن صدا بدهد. همچنین ممکن است یکی از بخش‌های یخچال یا یکی از شلنگ‌ها دچار مشکل و انسداد شده باشد و از این رو یخچال برای عملکرد صحیح مجبور باشد که پرفشار کار کند.

روشن نشدن و سوختن چراغ‌های داخل یخچال

قصد تعمیر چراغ‌های سوخته یخچال فروشگاهی خود را دارید؟ بد نیست بدانید که این کار را می‌توانید در مواقعی با دانش خود انجام دهید، اما در برخی جاها بهتر است که کار به دست یک تعمیرکار سپرده شود. چرا که چراغ‌ها با بخش برقی یخچال کار دارند و در صورت خرابی ممکن است در حین تعویض به بخش‌های دیگر و سیم‌کشی‌ها آسیب وارد کنند.

تعمیر و سرویس دوره‌ای یخچال فروشگاهی

یخچال‌های فروشگاهی از سری یخچال‌های صنعتی به شمار می‌روند که می‌توانند تا سال‌های سال برای شما کار کنند. این یخچال‌ها در گذر زمان بنا به دلایل مختلفی مانند استفاده نادرست ممکن است راندمان عملکرد خود را از دست بدهند و بخش‌های مختلف آن‌ها آسیب ببیند. برای تعمیر و سرویس دوره‌ای یخچال فروشگاهی بهتر است که از تعمیرکار مجرب در این زمینه کمک بگیرید. چرا که این نوع یخچال‌ها بسیار حساس هستند و ممکن است در صورت انجام یک اشتباه کوچک، زیان چند میلیونی ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *