مرکز تعمیرات اتو بخار در تهران

یکی از لوازم برقی که به شدت مورد استفاده بانوان قرار میگیرد، اتو بخار نام دارد. اتو بخار ها باعث می شوند ظاهر افراد بسیار آراسته تر از قبل گردد و چین و چروک لباس ها تا حد بسیار زیادی کاهش یابد. اما اگر استفاده اصولی از اتو بخار را بلد نباشید، قطعاً دستگاه پس از مدتی استفاده مورد آسیب قرار خواهد گرفت و باید به تعمیرات یا خرید مجدد آن بپردازید. برای آشنا شدن با مشکلات و ایرادات رایج دستگاه اتو بخار به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله از تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

بررسی ایرادات اتو بخار

همانطور که چندی قبل ذکر شد، دلایل متنوعی باعث آسیب دیدن و خراب شدن دستگاه اتو بخار میشود. برای این که بتوانید به راحتی اتو بخار خود را عیب یابی کنید، می بایست پیش از هر چیزی با ایرادات و مشکلات رایج این دستگاه آشنا باشید. از مهمترین و رایج ترین عیوب اتو بخار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد نشتی اتو بخار

اولین و مهم ترین مشکل اتوهای بخار ایجاد نشتی آب می باشد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند به چه دلیل اتو بخار نشتی آب می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر داخل مخزن اتو بیش از مقدار تعریف شده آب بریزید قطعاً با نشتی آن مواجه خواهید شد. به همین خاطر پیشنهاد می‌ شود تا به هنگام پر کردن آب داخل اتو به ظرفیت مخزن توجه ویژه‌ای داشته باشید. در بعضی از موارد ممکن است مخزن اتو بخار دچار شکستگی شده باشد و آب موجود در آن نشتی کند در این صورت باید به تعویض این قطعه بپردازید. به طور کلی این مشکل قابل برطرف شدن است و جای نگرانی نخواهد بود.

  • عدم داغ شدن اتو بخار

مشکل دیگری که در اتو های بخار رخ می دهد، داغ نشدن آن می باشد. هنگامی که اتو بخار داغ نشود، قطعاً نمی ‌تواند به خوبی لباس ها را اتو کشی کند. برای برطرف کردن این مشکل در ابتدا پیشنهاد می ‌شود تا ترموستات دستگاه را مورد بررسی تان قرار دهید، چرا که این قطعه وظیفه گرم کردن و تعیین حرارت دستگاه را بر عهده دارد. ترموستات ها بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت دچار سوختگی شوند. در این صورت باید به تعویض آن ها پرداخت. قطعاً افراد عادی قادر به تعویض قطعه ترموستات نخواهند بود و باید از یک فرد متبحر در این زمینه کمک بگیرند.

  • چسبیدن پارچه به کف اتو بخار

از مهم ترین مشکلات اتو بخار چسبیدن پارچه به کف این اتو می باشد. عوامل متعددی باعث ایجاد این مشکل می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به کثیف بودن سطح اتو اشاره کرد. برای اینکه هیچ گاه سطح اتو بخار شما آلوده نشود، به شما پیشنهاد می دهیم تا کمی سرکه و جوش شیرین را با یکدیگر مخلوط کرده و هر از چند گاهی با استفاده از یک پارچه تمیز آن را بر روی سطح اتو بخار بکشید. از دیگر دلایلی که باعث چسبیدن پارچه به کف اتو بخار می‌شود، عدم تنظیم اصولی حرارت است. شما باید حرارت اتوی خود را با توجه به جنس پارچه انتخاب و تعیین کنید تا پارچه دچار سوختگی نشود.

  • روشن نشدن اتو بخار

ممکن است شما هم به هنگام اتصال اتو بخار به پریز برق با روشن نشدن آن مواجه گردید و از این بابت بسیار ناراحت شوید. لذا باید بگوییم در ابتدا اطمینان حاصل کنید که برق منزلتان متصل می باشد، پس از آن باید اتصالات اتو بخار را مورد بررسی تان قرار دهید. اگر دو شاخه دچار ایراد باشد جریان برق به اتو بخار نخواهد رسید و در نتیجه دستگاه روشن نخواهد شد. اما دلیل دیگری که افراد را نگران می‌ کند، سوختن موتور دستگاه می باشد. برای بررسی موتور دستگاه حتماً باید از یک تعمیرکار و متخصص کمک بگیرید، چرا که بررسی این قطعه کار هرکسی نمی باشد. در صورت خراب بودن موتور دستگاه می‌توان به تعمیر یا تعویض آن پرداخت. تعویض قطعات موتور اتو بخار هزینه بیشتری نسبت به تعمیر آن خواهد داشت که افراد باید این موضوع را حائز اهمیت شان قرار دهند.

  • داغ شدن بیش از اندازه اتو بخار

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای اتو بخار به وجود آید داغ شدن بیش از اندازه آن می باشد. هنگامی که حرارت اتو بخار بیش از اندازه بالا رود، ممکن است پارچه بسوزد و مورد آسیب قرار گیرد. یکی از قطعاتی که در این هنگام باید به بررسی آن بپردازید ترموستات دستگاه می باشد. همانگونه که می دانید ترموستات ها در لوازم برقی به تعیین حرارت دستگاه می پردازند و اگر مورد آسیب قرار گیرند دستگاه بیش از اندازه داغ خواهد شد و در نهایت اتفاق ‌های ناخوشایندی خواهد افتاد. اگر پس از بررسی ترموستات مشکلی را در آن یافت نکردید، باید به بررسی دکمه انتخاب دما بپردازید. این دکمه اگر از کار بیفتد، دمای اتو بخار به خوبی تنظیم نشده و مشکلات بسیاری را به همراه خواهد آورد. برای تعمیرات دکمه دما می توانید از مرکز خدمات تعمیرات دیبا پشتیبان کمک بگیرید.

  • خارج شدن رسوب سفید از اتو بخار

آخرین مشکلی که در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی آن بپردازیم خارج شدن رسوب سفید از اتو بخار می باشد. اگر این مشکل را در اتوی خود پیدا کردید، هرچه سریع تر باید به فکر تعمیرات آن باشید چرا که رسوب های سفید باعث خراب شدن و تغییر رنگ لباس های تان می شود. از مهم ترین اقداماتی که برای برطرف کردن این مشکل می توان انجام داد، تمیز کردن و جرم گیری اتو بخار می باشد. برای جرم گیری اتو بخار خود باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا قطعات داخلی دستگاه را مورد آسیب قرار ندهید.

ایا دیبا پشتیبان به تعمیرات اتوبخار می پردازد؟

ایا دیبا پشتیبان به تعمیرات اتو بخار می پردازد؟

ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند آیا دیبا پشتیبان به تعمیرات اتو بخار می پردازد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان به تعمیرات انواع لوازم خانگی می پردازد که اتو بخار در دسته این لوازم خانگی قرار می گیرد. تعمیرکاران مجموعه ما می توانند به سرعت و با دریافت کمترین هزینه مشکل اتو بخار شما را برطرف کرده و همچنین یک ضمانت نامه معتبر را به شما ارائه دهند.

ایا تعمیرات اتو بخار در منزل انجام می شود؟

یکی از خدماتی که دیبا پشتیبان به مشتری های خود ارائه می دهد تعمیرات اتو بخار در منزل است. برای دریافت این خدمت میتوانید با شماره تماس های موجود در وب سایت ارتباط گرفته و به در خواست کمک بپردازید. پس از آن تعمیرکاران مجموعه ما به سرعت به محل مورد نظر مشتری اعزام خواهند شد و مشکل آن ها را برطرف خواهند کرد. این قابلیت باعث می شود افراد برای تعمیرات لوازم خانگی خود هیچ گونه اتلاف وقتی را نداشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که ساعت و روز تعمیرات دستگاه را خود مشتری انتخاب خواهد کرد.

بررسی قطعات اتو بخار

همانطور که در ابتدای مقاله متوجه شده اید، اتو بخار از قطعات متنوعی تشکیل شده است که از مهم ترین و کاربردی ترین آن ها می توان به ترموستات، تانک، محافظ، بویلر، مخزن، پمپ، موتور، ولوم ترموستات و غیره اشاره کرد. اکثر این قطعات در مجموعه دیبا پشتیبان موجود می باشد و افراد می توانند به خریداری آن ها بپردازند.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده‌ اید، اتو بخار یکی از لوازم خانگی پرکاربرد محسوب می‌ شود و افراد تقریباً هر روز قبل از خروج از منزل لباس های خود را با استفاده از این وسیله اتو می کنند. اما اگر روش اصولی نگهداری از اتو بخار را بلد نباشید قطعاً به تعمیرات آن نیاز خواهید داشت. با این حال در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با مشکلات و ایرادات رایج دستگاه اتو بخار آشنا کن.یم امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به تعمیرات اتو بخار برطرف کرده و در صورت تمایل از مجموعه دیبا پشتیبان در این زمینه کمک بگیرید.