مرکز تعمیرات پلوپز در تهران

یکی از وسایل برقی که در آشپزخانه های اکثر منازل یافت میشود، پلوپز نام دارد. پلوپزها معمولا مورد استفاده افرادی قرار می گیرند که زمان کافی برای پخت و پز غذا ندارند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن غذای دلخواه خود را طبخ کنند. هنگامی که به استفاده از پلوپز می پردازید، برنج شما شفته نخواهد شد و با تنظیم درجه زمان مناسب می توانید یک برنج خوش طعم و خوش پخت را داشته باشید. اما پلوپز به دلیل برقی بودن، سریعتر از لوازم خانگی دیگر مورد آسیب قرار می‌گیرد و نیاز به تعمیرات پیدا میکند. اگر شما هم با خراب شدن دستگاه پلوپز خود مواجه شده اید، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله از تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید تا از مشکلات و ایرادات رایج این دستگاه به خوبی آگاه گردید.

بررسی مشکلات مهم دستگاه پلوپز

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، پلوپز ها در اثر استفاده طولانی مدت دچار آسیب شده و مشکلات متعددی برایشان به وجود می آید. از مهمترین مشکلات و ایرادات دستگاه پلوپز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم پختن کامل برنج در دستگاه پلوپز

اولین مشکلی که ممکن است به هنگام استفاده از دستگاه پلوپز با آن مواجه شوید، عدم پخت کامل برنج در این دستگاه می باشد. ممکن است دستگاه را به برق متصل کرده و به تنظیم زمان آن بپردازید، اما پس از تمام شدن زمان متوجه شوید برنج به خوبی پخته نشده است و قابل خوردن نمی باشد. موارد متعددی باعث عدم پخت برنج در دستگاه پلوپز می ‌شوند که از مهم ترین آنها می توان به عدم رسیدن برق به المنت دستگاه، وجود مشکل در سیم های المنت و… اشاره کرد. برای اینکه بتوانید به خوبی المنت دستگاه را مورد بررسی قرار داده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید، نیاز به استفاده از یک اهم متر خواهید داشت. در صورت سوختن المنت پلوپز باید هر چه سریعتر به تعویض آن بپردازید، چرا که در غیر این صورت استفاده مجدد از دستگاه بلوبری امکان پذیر نخواهد بود.

  • خاموش بودن لامپ خبر دستگاه پلوپز

بر روی بدنه دستگاه لامپی تعبیه شده است که به لامپ خبر معروف می باشد. هنگامی که دستگاه پلوپز را به برق متصل می کنید، این لامپ خود به خود روشن شده و نشان می دهد دستگاه به درستی کار میکند. لذا لازم به ذکر است این لامپ بسیار حساس می باشد و ممکن است پس از مدتی دچار آسیب شده و عملکرد اولیه خود را از دست دهد. هنگامی که با این موضوع مواجه می شوید، کافیست درب پلوپز را باز کرده و از پختن برنج اطمینان حاصل کنید. اگر طبخ غذا به درستی انجام شده اما لامپ خبر روشن نگردیده است، باید به تعویض این قطعه بپردازید چرا که به احتمال زیاد لامپ دچار سوختگی شده است. اما در بعضی مواقع مشکل از لامپ خبر نبوده و دستگاه عملکرد مناسبی ندارد که در این صورت باید از یک تعمیرکار فوق حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

  • چسبیدن برنج به ظرف دستگاه پلوپز

از دیگر مشکلاتی که افراد را به شدت مورد آزار قرار می دهد، چسبیدن برنج به ته ظرف نسوز پلوپز می باشد. این موضوع باعث می شود مقدار زیادی از برنج هدر رفته و غیرقابل استفاده شود. ممکن است تعدادی از افراد با خود بپرسند، علت چسبیدن برنج به ظرف نسوز دستگاه پلوپز چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خراب شدن و از بین رفتن مواد ظرف داخل پلوپز مهمترین دلیل برای چسبیدن برنج محسوب می شود. برای اینکه بتوانید از این موضوع تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید، می ‌بایست به هنگام شستشو ظرف داخل دستگاه، به جای استفاده از سیم های ظرفشویی از یک اسفنج نرم کمک بگیرید. چرا که اگر مواد داخل ظرف نسوز پلوپز از بین رود، دستگاه دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

  • سوختن برنج در دستگاه پلوپز

اگر به هنگام پخت و پز برنج داخل دستگاه پلوپز با سوختن برنج در آن مواجه شده اید، باید هرچه سریعتر به بررسی قطعاتی همچون ترموستات و تایمر دستگاه بپردازید. همانطور که می دانید، وظیفه اصلی قطعه ترموستات در دستگاه پلوپز تنظیم حرارت می باشد و اگر این قطعه به هر دلیلی مورد آسیب قرار گیرد حرارت دستگاه به هم ریخته و ممکن است برنج دچار سوختگی شود. برای تعویض و تعمیرات ترموستات می ‌توانید از افراد متبحر و متخصصان در مجموعه دیبا پشتیبان کمک بگیرید. همچنین توجه داشته باشید اگر تایمر سر زمان معین خاموش نشود، برنج می سوزد و قابل استفاده نخواهد بود. تایمر ها قطعات حساس و مهمی در پلوپز می باشند که در صورت آسیب دیدن باید به تعویض آن ها پرداخت.

  • وجود برق در بدنه دستگاه پلوپز

از مشکلاتی که ممکن است به هنگام استفاده از دستگاه پلوپز با آن مواجه شوید، وجود برق در بدنه دستگاه میباشد. این موضوع اگر مورد بررسی و برطرف شدن قرار نگیرد، خطرات بسیاری را برای جان شما می آفریند. برای حل شدن مشکل وجود برق در بدنه پلوپز در اولین قدم به شما پیشنهاد می‌کنیم تا قطعات و سیم کشی های داخل دستگاه را چک کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. اگر در هر یک از این قطعات اتصالی وجود داشته باشد بدنه دستگاه برق خواهد زد.

  • روشن نشدن دستگاه پلوپز

آخرین مشکلی که در این قسمت از مقاله می خواهیم به شرح آن بپردازیم، روشن نشدن دستگاه پلوپز می باشد. ممکن است شما هم دوشاخه دستگاه را به برق متصل کرده اما با روشن نشدن آن مواجه گردید و از این بابت بسیار آزرده خاطر شوید. اما باید بگوییم هیچ جای نگرانی نخواهد بود. در ابتدا پیشنهاد میشود پریز برق را به خوبی چک کنید و از دارا بودن جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید، ممکن است افراد با خود بپرسند با چه وسیله ای می توان جریان برق در پریز را بررسی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ولت متر گزینه مناسبی برای این اقدام می باشد. اگر با عدم ولتاژ در پریز برق خود مواجه شده اید، می بایست به تعمیرات آن بپردازید اما در صورتی که مشکل از پریز برق نباشد باید اتصالات و دوشاخه دستگاه پلوپز را به‌خوبی و سر فرصت چک کنید. اگر دوشاخه دستگاه دچار قطعی شده باشد برق کافی به دستگاه نخواهد رسید و در نهایت پلوپز روشن نمی شود. برای بررسی دقیق تر این مشکل به شما پیشنهاد می دهیم تا به تماس با تعمیرکاران مجموعه دیبا پشتیبان بپردازید و مشکل خود را شرح دهید.

نکات نگهداری اصولی از دستگاه پلوپز

اگر نمی خواهید مجدداً به تعمیرات دستگاه پلوپز نیاز داشته باشید، می بایست به هنگام استفاده از این محصول نکات متعددی را مد نظر خود قرار دهید و عمر دستگاه خود را با رعایت چند مورد ساده افزایش دهید. از مهمترین نکات نگهداری اصولی از دستگاه پلوپز عبارتند از:

  • عدم کشیدن سیم اتصال دستگاه پلوپز

اولین نکته ای که باید به هنگام استفاده از دستگاه پلوپز آن را مد نظر تان قرار دهید، عدم کشیدن سیم اتصال و دوشاخه دستگاه میباشد. در بسیاری از مواقع مشاهده می شود افراد به طور محکم سیم را کشیده و آن را از برق جدا می کنند که در این صورت ممکن است مشکلات بسیاری برای سیم رابط به وجود آید و نیاز به تعمیرات پیدا کند.

  • عدم پخت و پز سایر مواد غذایی در دستگاه پلوپز

همانطور که از نام پلوپز پیدا است، این محصول برای طبخ برنج مورد استفاده قرار می گیرد.‌ لذا باید بگوییم هیچ گونه مواد غذایی دیگر در این محصول نباید طبخ گردد چرا که در این صورت خسارت های بسیاری به پلوپز وارد خواهد شد.

  • شستشوی اصولی دستگاه پلوپز

برای اینکه بتوانید از ظرف داخل پلوپز محافظت کنید، می بایست به شستشوی اصولی و صحیح آن بپردازید. استفاده از هرگونه سیم ظرفشویی هنگام شستشوی این محصول باعث از بین رفتن رنگ و مواد آن میشود. بجای استفاده از سیم های ظرفشویی، می توانید به استفاده از اسفنج های نرم بپردازید.

  • عدم شستشوی بدنه دستگاه پلوپز

نکته دیگری که به هنگام استفاده از پلوپز باید مد نظر قرار دهید، عدم شستشوی بدنه دستگاه می باشد. اگر به بدنه آب بخورد، مشکلات متعددی همچون جرقه زدن در قسمت بدنه به وجود خواهد آمد و استفاده مجدد از دستگاه پلوپز غیر ممکن خواهد شد.

مرکز تعمیرات پلوپز در تهران

ایا دیبا پشتیبان به تعمیرات پلوپز می پردازد؟

اگر با خراب شدن دستگاه پلوپز خود مواجه شده اید، جای هیچ نگرانی نیست. چرا که مجموعه دیبا پشتیبان می تواند در کمترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف کرده و استفاده مجدد از آن را امکان پذیر نماید. همچنین توجه داشته باشید مجموعه ما خدمات متنوعی را به مشتری های خود ارائه می‌دهد که از مهمترین آنها می توان به خدمات رسانی در محل مورد نظر مشتری اشاره کرد. برای آگاهی هرچه بیشتر از تنوع خدمات مجموعه دیبا پشتیبان می توانید با مشاوران مجموعه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت و نادرست از دستگاه پلوپز مشکلات متعددی برای آن به وجود آید و در بسیاری از مواقع استفاده مجدد از دستگاه را غیر ممکن سازد. در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را با مشکلات و ایرادات رایج دستگاه پلوپز آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع طرف کرده و در صورت تمایل از یک تعمیرکار حرفه ای برای بررسی پلوپزتان کمک بگیرید.