مرکز تعمیر سشوار صنعتی در تهران

یکی از لوازم برقی که امروزه به شدت مورد توجه افراد قرار گرفته است، سشوار صنعتی می باشد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند سشوار صنعتی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم سشوار های صنعتی حرارت بسیار زیادی را از خود تولید می کنند که از آن برای گرم کردن لوله های پلاستیکی، کندن روکش ها، خشک کردن رنگ و رنگ زدایی در صنایع استفاده می شود. اگر نحوه استفاده اصولی از سشوار صنعتی را بلد نباشید، قطعاً با خراب شدن آن مواجه خواهید شد. برای آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات و ایرادات رایج این دستگاه به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی مشکلات رایج سشوار صنعتی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، استفاده نادرست از سشوار صنعتی باعث خراب شدن زودهنگام آن می شود. از مهم ترین مشکلات این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشن نشدن دستگاه

از مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلات سشوار صنعتی می توان به روشن نشدن آن اشاره کرد. در بسیاری از مواقع ممکن است دستگاه را به برق بزنید اما به هیچ وجه قادر به روشن کردن آن نباشید. در این صورت باید عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دهید و از نبودن مشکل در آنها اطمینان حاصل کنید. اولین موردی که باید به بررسی آن بپردازید، کلید پریز برق است. مطمئن شوید جریان برق در پریز وجود دارد و برق به طور کامل به دستگاه میرسد. پس از آن کابل دستگاه را مورد بررسی قرار دهید چرا که در بسیاری از مواقع ممکن است کابلها اتصالی کرده و جریان برق را به دستگاه نرسانند. اگر هیچ یک از موارد فوق مشکل نداشت، باید یک تعمیرکار به بررسی موتور دستگاه شما بپردازد چراکه ایراد در این قطعه می تواند باعث روشن نشدن سشوار صنعتی شود.

 • عدم گرم شدن دستگاه

از دیگر مشکلات رایج سشوار صنعتی می توان به عدم گرم شدن حرارت آن اشاره کرد. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، کاربرد اصلی سشوار صنعتی ایجاد حرارت بسیار گرم می باشد. اما هنگامی که حرارت دستگاه کاهش یابد، نشان از مشکلات متعددی در آن خواهد داشت. برای برطرف کردن این مشکل کافیست المنت دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. چرا که خراب شدن و سوختن این قطعه باعث عدم گرم شدن حرارت دستگاه می گردد. اگر خود به تنهایی قادر به تعویض و برطرف کردن مشکل المنت سشوار صنعتی نیستید، می‌توانید از یک تعمیرکار در مجموعه دیبا پشتیبان کمک بگیرید.

 • عدم انتقال حرارت از دستگاه

مشکل دیگری که در این قسمت از مقاله می خواهیم به شرح آن بپردازیم، عدم انتقال حرارت از سشوار صنعتی می باشد. ممکن است پس از روشن کردن دستگاه با هیچ حرارتی مواجه نشوید و از این بابت بسیار آزرده خاطر شوید. همانطور که میدانید در سشوار صنعتی از موتور دمنده استفاده شده است. این موتور وظیفه انتقال هوای گرم به بیرون از محفظه سشوار را دارد. حال اگر با حرارتی از دستگاه مواجه نشدید، می بایست هرچه سریعتر به بررسی موتور دمنده بپردازید.

بررسی قطعات سشوار صنعتی

اگر می خواهید خود به تنهایی اقدام به تعمیر سشوار صنعتی کنید، می بایست پیش از این کار با قطعات دستگاه سشوار صنعتی به خوبی آشنا باشید. از مهمترین و کاربردی ترین قطعات سشوار صنعتی می توان موارد زیر را نام برد:

 • موتور دمنده
 • المنت
 • پروانه
 • آرمیچر
 • سیم سشوار
 • دنباله سیم سشوار

اگر هر یک از این قطعات دچار ایراد شوند، دستگاه عملکرد مناسب خود را از دست داده و دیگر نمی تواند نیاز مخاطبان را برطرف سازند.

نکات نگهداری از سشوار صنعتی

اگر نمی خواهید به تعمیرات سشوار صنعتی نیاز پیدا کنید، می بایست به هنگام استفاده از این دستگاه نکات متعددی را مد نظرتان قرار دهید. از مهم ترین نکات نگهداری از سشوار صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم ضربه زدن به دستگاه به هنگام استفاده

مهمترین نکته ای که باید به هنگام استفاده از سشوار صنعتی آن را حائز اهمیت تان قرار دهید، عدم ضربه زدن به دستگاه به هنگام استفاده است. اگر به سشوار صنعتی هنگامی که در حال کار کردن است ضربه وارد شود، سرامیک المنت سریعاً شکسته و دستگاه دچار آسیب می شود. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا به هنگام استفاده از این محصول مواظب باشید هیچ گونه ضربه ای به آن وارد نشود.

 • عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه

دومین نکته ای که باید آن را مد نظر تان قرار دهید عدم استفاده طولانی مدت از سشوار صنعتی است. اگر دستگاه به طور طولانی روشن بماند، قطعاً موتور آن دچار ایراد شده و دیگر عملکرد درستی نخواهد داشت. به همین خاطر توصیه می شود تا هر ۳۰ دقیقه یکبار دستگاه را به مدت زمان ۵ دقیقه خاموش کرده و به آن استراحت دهید سپس مجددا آن را مورد استفاده قرار دهید.

 • نظافت دستگاه

بسیاری از افراد گمان می‌کنند سشوار صنعتی نیازی به نظافت ندارد، اما باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه و نادرست می باشد. دریچه های هوای فشار صنعتی هر چند روز یکبار باید مورد نظافت قرار گیرند تا به قطعات داخلی هوا برسد و مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

تعمیرات سشوار صنعتی در مرکز خدمات دیبا پشتیبان

تعمیرات سشوار صنعتی در مرکز خدمات دیبا پشتیبان

اگر سشوار صنعتی شما دچار ایراد شده است، می توانید از مرکز خدمات دیبا پشتیبان برای تعمیرات آن کمک بگیرید. تعمیرکاران مجموعه ما همواره سعی می کنند تا خدمات با کیفیتی را به مشتری های خود ارائه داده و در نهایت رضایت آنها را به دست آورند. همچنین توجه داشته باشید که در ازای تعمیرات سشوار صنعتی، گارانتی ۶ ماهه به شما دوست عزیز ارائه می گردد تا در صورت خراب شدن مجدد دستگاه بتوانید آن را به طور رایگان تعمیر نمایید.

تعمیرات سشوار صنعتی در محل

دیبا پشتیبان تعمیرات سشوار صنعتی را در محل مورد نظر مشتری انجام می دهد. برای دریافت این خدمت میتوانید با شماره تماس های موجود در وب سایت دیبا پشتیبان ارتباط گرفته تا در کمترین زمان ممکن همکاران مجموعه ما به محل مورد نظر شما اعزام گردند و مشکل دستگاه شما را برطرف سازند.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، سشوار صنعتی یکی از لوازم برقی حساس محسوب می‌شود و برای تعمیرات آن باید از تخصص و دانش کافی برخوردار بود. با این حال در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را به طور کامل و جامع و مشکلات رایج این دستگاه آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید مشکل دستگاه خود را به خوبی برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران مجموعه دیبا پشتیبان کمک بگیرید.