ثبت درخواست تعمیرات

تعمیرات تخصصی تعمیر دست خشک برقی

تعمیر دست خشک برقی

دست خشک کن یکی از تجهیزاتی است که امروزه در سرویس‌های بهداشتی و اماکن عمومی بسیار پر کاربرد است. این دستگاه،دستگاهی به صرفه و اقتصادی است و از آنجا که از مصرف مقادیر زیادی دستمال کاغذی جلوگیری می‌کند، دستگاهی دوستدار محیط زیست است.

این دستگاه مجهز به سنسور هوشمند است و به طور خودکار خاموش و روشن می‌شود و نیاز به هیچگونه دخالت فیزیکی انسان ندارد. دست خشک کن‌های برقی هم مانند دیگر دستگاه‌ها دچار ایراد و خرابی می‌شوند که باید به موقع به این مشکلات توجه و رسیدگی شود تا از آسیب جدی به قطعات دیگر دستگاه جلوگیری شود.

مجموعه دیبا پشتیبان با ۱۵ سال سابقه موفق در تعمیر انواع دستگاه‌ها و لوازم خانگی، تعمیر دست خشک کن را در محل مورد نظر شما به بهترین و سریع‌ترین نحو انجام می‌دهد و ضمانت ۶ ماهه خدمات به مشتریان عرضه می‌کند. در این مقاله تیم دیبا پشتیبان به عیب‌یابی و رفع خرابی‌های رایج در دستگاه دست خشک کن برقی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بازه تعمیرات از 150 هزار تومان تا 2 میلیون تومان
تعمیر دست خشک برقی

قطعات با کیفیت

اعزام یک ساعته

تعمیر در محل

ضمانت 6 ماهه با فاکتور

هزینه شفاف سازی

تسویه بعد از تحویل و تست

عیوب رایج دست خشک کن برقی و عیب یابی آن‌ها

تعمیر دست خشک برقی

توجه به مشکلات و خرابی در دستگاه و اقدام به موقع و مؤثر در رفع آن ها سبب افزایش طول عمر مفید دستگاه و جلوگیری از هزینه اضافی تعمیرات و تعویض قطعات می‌شود. در این بخش به بررسی عیوب رایج به‌وجود آمده در دستگاه دست خشک کن برقی و نحوه برطرف کردن آن ها می‌پردازیم. اشکالات و عیوب رایج دستگاه دست خشک کن برقی عبارت‌اند از:

 

 • خرابی فیوز دست خشک کن

هنگامی که فیوز یا پریز برق خراب باشد، دستگاه دست خشک کن روشن نمی‌شود. فیوز را بررسی کنید و اگر سوخته بود آن را تعویض کنید. سپس پریز برق را از نظر سلامت چک کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

 • خرابی المنت دست خشک کن

المنت دست خشک کن اگر خراب باشد، دست خشک کن باد گرم تولید نمی‌کند. در این حالت باید المنت را از دستگاه جدا کنید و با مولتی‌متر آن را چک کنید و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید.

 

 • خرابی برد دست خشک کن

برد فرمانده و مغز هر دستگاه است و عملکرد تمام قطعات را کنترل می‌کند. اگر برد خراب باشد دستگاه به درستی کار نخواهد کرد و عملکرد آن مختل خواهد شد. برد دستگاه و اتصالات داخلی آن را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

 

 • خرابی موتور دست خشک کن

تعمیرات دست خشک برقی

اگر موتور دستگاه دست خشک کن خراب باشد، فن دستگاه کار نخواهد کرد و دستگاه هیچگونه بادی تولید نمی‌کند. ممکن است ایراد از سیم‌پیچی موتور باشد که در این حالت نیاز به تعمیر دارد. در غیر اینصورت موتور دستگاه باید تعویض شود.

 

 • خرابی ترموسات دست خشک کن

ترموستات وظیفه کنترل دمای المنت دستگاه را دارد. در صورتی که ترموستات دچار ایراد باشد، لمنت دمای مناسب برای دستگاه را نمی‌تواند تولید کند و دستگاه باد گرم تولید نمی‌کند.

 

 • خرابی سنسور دست خشک کن

سنسور یا چشمی هوشمند پس از قرار گرفتن دست در مقابل دستگاه، فرمان شروع باد زدن را صادر می‌کند و دستگاه به صورت خودکار خاموش و روشن می‌شود. اگر سنسور دست خشک کن دچار ایراد باشد، دستگاه در تشخیص زمان دچار اختلال می‌شود و درست کار نمی‌کند.

 

 

نکاتی برای نگهداری بهتر از دست خشک کن

تعمیرکار دست خشک برقی

برای نگهداری بهتر و افزایش طول عمر مفید دستگاه می‌توانیم یکسری اقدامات انجام داده و نکاتی را رعایت کنیم. این نکات به شرح زیر هستند:

 • دفترچه راهنمای دستگاه را به طور کامل مطالعه کنید.
 • توجه کنید که ولتاژ ورودی با ولتاژ مورد نیاز دستگاه مطابقت داشته باشد.
 • دست خشک کن را حداقل هفته‌ای یکبار تمییز کنید.
 • فیلتر دستگاه را با آب و صابون بشویید.
 • فن دست خشک کن را با جاروبرقی تمیز کنید.
 • در صورت بروز ایراد و خرابی در دستگاه حتما از تعمیرکار مجرب و متخصص کمک بخواهید.
 • از قرارگرفتن دستگاه در معرض رطوبت خودداری کنید.
 • برای خشک کردن اشیاء از دست خشک کن استفاده نکنید.
 • از برخورد و یا لمس لبه دستگاه پرهیز کنید.

با رعایت این نکات و استفاده اصولی از دستگاه، عمر قطعات دستگاه افزایش می‌یابد و از هزینه تعمیرات و تعویض قطعات کاسته می‌شود.

 

کلام آخر دیبا پشتیبان

دستگاه دست خشک کن برقی امروزه بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است. این دستگاه مانند دیگر دستگاه‌ها دچار عیوب و اشکالاتی می‌شود که سریعا باید به آن ها رسیدگی و توجه شود. تعمیر دستگاه دست خشک کن کاری پیچیده و سخت نیست اما نیاز به دانش و مهارت دارد.

در صورتی که اطلاعات فنی برای تعمیر دستگاه ندارید بهتر است با دیبا پشتیبان تماس بگیرید تا در عرض یکساعت تکنسین متخصص  تعمیر لوازم خانگی   به محل اعزام شده و با قطعات اورجینال دست خشک کن برقی را عیب یابی و تعمیر کند.

لازم به ذکر است هزینه تعمیرات و قطعات به نرخ مصوب اتحادیه محاسبه شده و برای مشتریانی که اولین ثبت سفارش خدمات تعمیرات را در مجموعه دیبا پشتیبان ثبت کنند ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

ورود به سایت