مرکز تعمیر سشوار در تهران

یکی از لوازم برقی که این روز ها به شدت مورد استفاده بانوان و همچنین آقایان قرار گرفته است، سشوار می باشد. دستگاه سشوار معمولاً برای خشک کردن موهای خیس، حالت دادن به آن ها و ایجاد ظاهری زیبا کاربرد دارد که اگر مورد آسیب قرار گیرد، قطعا افراد با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد. همان گونه که می دانید، قیمت سشوار بسیار بالا بوده و خرید مجدد آن برای بسیاری از افراد غیر ممکن می باشد. اگر با خراب شدن سشوار خود مواجه شده اید، باید بگوییم هیچ جای نگرانی نیست. چرا که با تعمیرات اصولی این دستگاه می توانید مجدداً از آن طی سالیان متوالی استفاده کرده و از مزایای بیشمار آن بهره مند گردید. برای آشنایی هرچه بیشتر با ایرادات و مشکلات رایج سشوار به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

بررسی عیوب رایج دستگاه سشوار

سشوار ها در برندهای مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر یک از آن ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا می باشند. اما باید بدانید ایرادات و مشکلات تمامی سشوار ها تقریبا یکسان بوده و نحوه عیب یابی آن ها یکسان است. از رایج ترین ایرادات و مشکلات دستگاه سشوار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم روشن شدن سشوار

اولین و مهمترین مشکلی که ممکن است برای سشوار ها به وجود آید، عدم روشن شدن آن می باشد. هنگامی که سشوار پس از اتصال به برق روشن نمی شود، نگرانی های بسیاری برای افراد به وجود خواهد آمد. اما باید بگوییم این مشکل قابل حل شدن است و جای هیچ نگرانی نخواهد بود. برای اینکه بتوانید مشکل روشن نشدن سشوار خود را برطرف کنید، در ابتدا پیشنهاد می شود پریز برق را مورد بررسی تان قرار دهید و از برق داشتن آن اطمینان حاصل کنید. پس از آن کلید روشن خاموش دستگاه سشوار را چک کنید، اگر این کلید مورد آسیب قرار گرفته باشد دستگاه قادر به روشن شدن نخواهد بود.

در صورت بررسی تمامی موارد ذکر شده اگر مجدداً با روشن نشدن سشوار مواجه شدید، باید هر چه سریع تر از یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. چرا که به احتمال زیاد موتور دستگاه مورد آسیب قرار گرفته است.لذا باید بدانید موتورهای سشوار معمولاً قابل تعمیر نخواهند بود و باید توسط بهترین تکنسین‌ها مورد تعویض قرار گیرد.

  • عدم ایجاد باد گرم در سشوار

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است که به هنگام استفاده از سشوار با آن مواجه شوید، عدم ایجاد باد گرم در این دستگاه است. برای اینکه بتوانید این مشکل را در کمترین زمان ممکن برطرف کنید، باید به باز کردن دستگاه سشوار بپردازید و اتصالات را مورد بررسی تان قرار دهید. ممکن است خود به تنهایی قادر به انجام این کار نباشید، در این صورت بهتر است با مجموعه دیبا پشتیبان تماس گرفته و از تعمیرکاران ما درخواست کمک نمایید.

  • گرم شدن بیش از اندازه سشوار

اگر به هنگام روشن کردن سشوار خود با گرم شدن بیش از اندازه آن آشنا شدید، باید هرچه سریعتر به برطرف کردن این مشکل بپردازید. بسیاری از افراد ممکن است این عیب را نادیده گرفته و از برطرف کردن آن صرف نظر کنند. به همین خاطر باید بگوییم ایجاد باد بسیار گرم در سشوار باعث از بین رفتن موها شده و آسیب جدی به آن وارد می کند. یکی از قطعاتی که در سشوار وظیفه تنظیم حرارت را بر عهده دارد، ترموستات می باشد. اگر ترموستات مورد آسیب قرار گرفته باشد، دستگاه به شدت از خود حرارت گرم تولید میکند. در اکثر مواقع تعمیر ترموستات غیر قابل امکان بوده و باید به تعویض آن پرداخت. توجه داشته باشید به هنگام تعویض این قطعه از قطعات اورجینال و اصل استفاده کنید.

  • ایجاد صدای بسیار در سشوار

همه ما می‌دانیم که سشوار ها به هنگام روشن شدن به ایجاد صدا می پردازند، اما در بسیاری از مواقع این صدا بسیار افزایش یافته و ارامش افراد را مختل می کنند. ایجاد سر و صدای بیش از اندازه در دستگاه سشوار، نشان از خراب شدن آن دارد.

درون دستگاه سشوار از قطعه ای به نام پروانه استفاده شده است که اگر قطعه دیگری با پروانه برخورد کند، باعث ایجاد سر و صدای زیاد در سشوار میشود. برای برطرف کردن این موضوع کافیست سشوار را باز کرده و این قطعه را مورد بررسی قرار دهید. موارد دیگری همچون کوچک شدن زغال سشوار باعث ایجاد سر و صدای زیاد در این دستگاه می شود. برای برطرف کردن این مشکلات به شما پیشنهاد می دهیم حتما از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  • ایجاد بوی نامطبوع در سشوار

مشکل دیگری که ممکن است به هنگام استفاده از سشوار ها با آن مواجه شوید، ایجاد بوی نامطبوع به هنگام استفاده از دستگاه می باشد. در ابتدا به شما پیشنهاد می دهیم تا گرد و خاک موجود در داخل سشوار را از بین ببرید، چرا که این موضوع باعث ایجاد بوی بسیار نامطبوع در دستگاه می شود. پس از آن فن دستگاه را مورد بررسی تان قرار دهید، چرا که اگر فن مورد آسیب قرار گیرد با ایجاد بوی نامطبوع افراد را آزار خواهد داد. نکته دیگری که می توانید برای برطرف کردن بوی بد در سشوار آن را مد نظر قرار دهید، تمیز کردن فیلتر دستگاه می باشد. برای شستشوی این قطعه می توانید در آب و صابون استفاده کرده و سپس آن را در جای خشک نگهداری کنید.

بررسی نکات لازم به هنگام استفاده از سشوار

برای اینکه بتوانید از تعمیرات زودهنگام سشوار تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید، می بایست به هنگام استفاده از این دستگاه نکات مهمی را مد نظر قرار دهید و به آنها عمل نمایید. از مهمترین و کلیدی ترین نکات نگهداری صحیح از سشوار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بررسی سیم سشوار قبل از استفاده

پیش از آنکه بخواهید به استفاده از دستگاه سشوار بپردازید، پیشنهاد می شود تا سیم دوشاخه را مورد بررسی تان قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. چرا که اگر پارگی و فشردگی در سیم سشوار وجود داشته باشد به هنگام روشن کردن، دستگاه مورد آسیب قرار خواهد گرفت.

  • عدم وارد شدن ضربه به سشوار

نکته دیگری که باید آن را حائز اهمیت تان قرار دهید عدم وارد شدن ضربه به دستگاه می باشد. هنگامی که ضربه به سشوار وارد میشود، المنت های دستگاه از جایگاه اصلی خود بیرون آمده و اتصالی می کنند. همچنین توجه داشته باشید سشوار زمانی که روشن است یا به تازگی خاموش شده، بیش از قبل آسیب پذیر است و باید از آن به خوبی نگهداری نمود.

  • عدم استفاده طولانی مدت از سشوار

در بسیاری از مواقع مشاهده می‌شود افراد در زمان های طولانی سشوار خود را روشن نگه می دارند که این موضوع باعث آسیب دیدن بسیار دستگاه خواهد شد. برای اینکه بتوانید از خراب شدن سشوار خود تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا از روشن نگه داشتن دائم دستگاه سشوار صرف نظر کرده و فرایند سشوار کشی موهای خود را در فواصل متعدد انجام دهید. در این صورت نه تنها دستگاه اسیب نمی بیند، بلکه موهایتان هم دچار سوختگی نخواهد شد.

  • عدم ریختن اب بر روی سشوار

دقت داشته باشید اگر قطره های آب در داخل سشوار ریخته شود، دستگاه سریعا واکنش نشان داده و غیرقابل استفاده می شود. در واقع پاشیدن یا ریختن آب بر روی دستگاه سشوار باعث سوختن آن میشود که افراد باید این موضوع را به شدت حائز اهمیت شان قرار دهند.

  • عدم پیچیدن سیم دوشاخه به دور سشوار

نکته آخری که در این قسمت از مقاله می خواهیم به شرح آن بپردازیم، عدم پیچیدن سیم دوشاخه به دور بدنه دستگاه سشوار می باشد. هنگامی که این اقدام را انجام میدهید، دوشاخه اتصالی کرده و دیگر عملکرد مناسبی نخواهد داشت. برای جلوگیری از این موضوع پیشنهاد می دهیم تا به طور اصولی به پیچیدن و جمع کردن سیم دوشاخه بپردازید و یا آنکه دستگاه را در کیف مخصوص قرار دهید.

تعمیرات سشوار در منزل توسط دیبا پشتیبان چگونه صورت می گیرد؟

تعمیرات سشوار در منزل توسط دیبا پشتیبان چگونه صورت می گیرد؟

دیبا پشتیبان برای این که بتواند رضایت مشتری های خود را به دست آورد، تعمیرات سشوار را در محل مورد نظر مشتری انجام می دهد تا افراد مجبور به مراجعه حضوری و اتلاف وقت شان نباشد. برای دریافت این خدمات میتوانید با شماره تماس های موجود در وبسایت ما تماس گرفته و از پرسنل مجموعه درخواست کمک کنید. پس از تماس، تعمیرکاران در سریعترین زمان ممکن به محل مدنظر شما اعزام خواهند شد و به بررسی دستگاه مدنظرتان خواهند پرداخت.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، سشوار یکی از دستگاه های ضروری در منزل و آرایشگاه ها می باشد و برای جلوگیری از خراب شدن آن باید اقدامات متنوعی را انجام داد. همچنین متوجه شده‌اید که هزینه سشوار اصل و اورجینال بسیار بالا بوده و کمتر کسی قادر به خریداری مجدد آن می باشد. لذا در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به مشکلات و ایرادات رایج سشوارها آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در زمینه تعمیرات سشوار برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران مجموعه دیبا پشتیبان کمک بگیرید.