ثبت درخواست تعمیرات

تعمیرات پمپ تصفیه آب خانگی

تعمیر پمپ تصفیه آب خانگی

امروزه در اکثر منازل دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد. دستگاه تصفیه آب خانگی با استفاده از روش اسمز معکوس آلاینده‌ها، املاح و آلودگی‌های اب را تا ۹۹ درصد از بین می‌برد. در روش اسمز معکوس با فشار معکوس وارد کردن توسط پمپ باعث جداسازی ناخالصی‌ها از آب می‌شود.

پمپ دستگاه تصفیه آب وظیفه بالا بردن فشار آب برای تغذیه فیلتر ممبران را دارد. اگر پمپ تصفیه آب خانگی نتواند فشار لازم را تامین کند عمل تصفیه انجام نمی‌شود. در صورت خرابی پمپ تصفیه آب با تکنسین  تعمیر لوازم خانگی  مجرب تماس بگیرید تا عیب یابی و تعمیر پمپ را در کوتاه‌ترین زمان به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

دیبا پشتیبان به عنوان تخصصی‌ترین و اولین تعمیرگاه آنلاین به عنوان تعمیرگاه مجاز تمام تعمیرات و تعویض قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی را با اعزام تکسنین ماهر به محل مورد نظر مشتری در کوتاه‌ترین زمان انجام داده و به عنوان ضمانت کیفیت خدمات به مشتریان گرامی ضمانت ۶ ماهه ارائه می‌دهد.

در این مقاله تیم دیبا پشتیبان برای آشنایی کاربران با مشکلات و عیوب پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی و عیب یابی آن تمام موارد و مسائل مربوط به این موضوع را به صورت کاربردی شرح داده‌اند.

بازه تعمیرات از 150 هزار تومان تا 2 میلیون تومان
تعمیر پمپ آب تصفیه آب خانگی

قطعات با کیفیت

اعزام یک ساعته

تعمیر در محل

ضمانت 6 ماهه با فاکتور

هزینه شفاف سازی

تسویه بعد از تحویل و تست

علل خرابی پمپ تصفیه آب خانگی

تعمیر پمپ تصفیه اب خانگی

پمپ در دستگاه تصفیه آب خانگی ممکن است به دلایلی دچار ایراد و خرابی شود. رسیدگی به موقع و رفع سریع مشکل سبب عملکرد بهتر دستگاه و افزایش طول عمر مفید آن می‌شود. دلایل خرابی پمپ عبارت‌اند از:

  • گرفتگی فیلترها

ممکن است فیلتر رسوبگیر الیافی، فیلترکربن پودری، فیلتر ممبران و… دچار جرم‌گرفتگی و انسداد شده باشند. در اینصورت در عملکرد پمپ اختلال ایجاد می‌شود. تعمیرکار مجرب باید فیلترها جرم‌گیری و در صورت خرابی آن ها را تعویض کند.

  • سوختن ترانس

یکی از اصلی‌ترین و رایج‌ترین دلایل خرابی و اشکال در پمپ تصفیه آب سوختن ترانس است. قبل از تعویض پمپ و بررسی دیگر عوامل به بررسی سلامت ترانس بپردازید.

تعمیر پمپ تصفیه اب خانگی در تهران

  • خرابی سوئیچ

اگر سوئیچ فشار پایین خراب باشد، پمپ به درستی کار نخواهد کرد. در این حالت سوئیچ فشار پایین باید تعویض شود.

  • نشت آب از کلگی پمپ

اگر از قسمت هد و کلگی دستگاه تصفیه آب، آب نشتی می‌کند باید کلگی تعویض شود در غیر اینصورت به دیگر قطعات پمپ آسیب وارد می‌شود.

  • نشت آب از بدنه پمپ

نشت آب از بدنه پمپ باعث خرابی هد و پمپ می‌شود و عملکرد تصفیه آب را مختل می‌کند.

تعمیر پمپ تصفیه خانگی آب در تهران

تعمیرکار پمپ تصفیه اب خانگی

به طور کلی پمپ از دو قسمت الکتروموتور و هد (کلگی) تشکیل شده است. وظیفه کلگی تبدیل نیروی الکتریکی به حرکت و رانش است. هر چقدر کلگی پمپ سلامت باشد و بهتر کار کند طول عمر مفید افزایش پمپ و عملکرد آن بهتر خواهد بود.

برای تعویض و تعمیر کلگی پمپ تصفیه آب خانگی میتوانید به مقاله تعمیر کلگی تصفیه آب مراجعه کنید. در صورتی که موتور پمپ سوخته باشد باید توسط تعمیرکار متخصص و مجرب بررسی و در صورتی که ایراد از سیم پیچی آن باشد تعمیر شود.

خرابی در سیم پیچی الکترو موتور ممکن است به دلیل خرابی اتصالات داخلی و نوسانات برق و ولتاژ رخ دهد. همچنین نفود آب و طوبت به اجزای داخلی موتور باعث سوختن و آسیب به موتور پمپ می‌شود. در صورتی که موتور پمپ سوخته باشد تعمیرکار باید موتور پمپ را تعویض کند.

هزینه تعمیرات پمپ تصفیه آب خانگی چقدر است؟

تعمیرات پمپ تصفیه اب خانگی

به دلیلی نوسان قیمت‌ها و ثابت نبودن قیمت قطعات نمی‌توان هزینه و مبلغ مشخصی را به عنوان هزینه تعمیرات پمپ تصفیه آب خانگی مشخص کرد. هزینه تعمیرات پمپ به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل در هزینه و قیمت تعمیرات تاثیرگذارند. مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه تعمیرات پمپ تصفیه آب خانگی عبارت‌اند از:

  • نوع مشکل
  • میزان خرابی
  • نوع دستگاه تصفیه اب
  • قیمت روز قطعات
  • هزینه عیب یابی توسط تعمیرکار

مجموعه دیبا پشتیبان تمام هزینه تعمیرات و تعویض قطعات را بر اساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه کرده و برای مشتریان گرامی دیبا پشتیبان تخفیفات ویژه در نظر می‌گیرد.

تعمیرات پمپ تصفیه اب خانگی درتهران

سخن آخر دیباپشتیبان

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اگر خراب باشد عملا دستگاه کار نخواهد کرد. پمپ از دو قسمت کلگی و الکتروموتور تشکیل شده است که در زمان بروز مشکل باید به صورت مجزا این دو قسمت بررسی و عیب یابی شوند. در صورتی که دستگاه تصفیه آب دچار خرابی و مشکل بشود باید با نمایندگی تعمیرات مجاز تماس بگیرید تا تعمیرکار متخصص در اولین فرصت به عیب یابی و تعمیر دستگاه بپردازد.

شما می‌توانید در صورت مشکل در دستگاه تصفیه آب خانگی با شماره‌های درج شده در صفحه تماس بگیرید و با کارشناسان متخصص دیبا پشتیبان مشکل دستگاه خود را در میان بگذارید و از راهنمایی ایشان استفاده کنید. در صورتی که مشکل بر طرف نشد و درخواست تعمیرات داشتید، درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید تا در کمتر از یک ساعت کارشناسان ما برای هماهنگی های لازم با شما تماس بگیرند و به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

ورود به سایت