مرکز تعمیر مخلوط کن در تهران

یکی از لوازم خانگی برقی که کاربرد منحصر به فردی داشته و می تواند به مخلوط کردن و پوره کردن مواد غذایی بپردازد، مخلوط کن نام دارد. مخلوط کن در تمامی روزهای سال مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان از آن برای تهیه آبمیوه و اسموتی های مختلف بهره مند گردید. اما باید توجه داشته باشید اگر از این محصول کاربردی و فوق العاده به درستی استفاده نشود، دستگاه مورد آسیب قرار گرفته و باید به تعمیرات آن پرداخت. اگر می خواهید با مشکلات و ایرادات رایج مخلوط ‌کن ها آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی دیبا پشتیبان با ما همراه باشید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

معرفی قطعات مهم دستگاه مخلوط کن

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، دستگاه مخلوط کن از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این قطعات وظیفه مشخصی را برعهده دارند. اگر هر یک از این قطعات مورد آسیب قرار گیرند مخلوط کن عملکرد اولیه و اصولی خود را از دست خواهد داد. از مهمترین قطعات دستگاه مخلوط کن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موتور

مهمترین قطعه لوازم خانگی برقی، موتور آن می باشد. موتور مخلوط کن ها از نوع یونیورسال می باشد و در صورت خراب شدن به راحتی میتوان آن را تعویض نمود. موتور ها معمولاً قابل تعمیر نیستند و تعویض آن ها به صرفه تر می باشد.

  • کوپلینگ

از دیگر قطعات مخلوط کن که بسیار مهم و کاربردی محسوب میشود، کوپلینگ نام دارد. کوپلینگ هایی که در مخلوط کن به کار می روند از دو قسمت نر و ماده تشکیل شده اند و می توانند باعث چرخش دستگاه گردند.

  • پارچ

همه ما می دانیم مخلوط کن ها دارای پارچ مدرج هستند که این پارچ ها معمولاً دارای متریال شیشه یا پلاستیک میباشند و میتوان درون پارچ را به خوبی مشاهده نمود. همچنین پارچ مخلوط کن دارای اندازه های مختلف است.

  • تیغه

مواد غذایی و میوه ها با کمک تیغه ای که در مخلوط کن وجود دارد، میکس می شوند. تیغه ها قابل تعویض بوده و هر چندسال یک بار باید به جایگزین کردن آن ها پرداخت.

بررسی مشکلات رایج مخلوط کن

  • روشن نشدن مخلوط کن

اولین و مهمترین ایراد مخلوط کن ها روشن شدن آنها می باشد. عواملی همچون اتصالی سیم ها، خراب شدن دکمه روشن و خاموش، از کار افتادن موتور، شکستن دستگاه باعث روشن شدن مخلوط کن میشود و برای برطرف کردن آن باید تمامی موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار داد. قطعا افراد عادی قادر به بررسی این موارد نخواهند بود. لذا برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن مخلوط کن می بایست از یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه کمک گرفت تا به عیب یابی دستگاه پرداخته و تمامی نواقص آن را از بین ببرد.

  • کاهش سرعت مخلوط کن

از دیگر مشکلاتی که دارندگان مخلوط کن از آن رنج می برند کاهش سرعت دستگاه است. این مشکل زمانی به وجود می‌آید که تیغه موتور و یا آرمیچر مورد آسیب قرار گرفته باشد. اگر هر یک از این قطعات معیوب و خراب شوند نمی توان انتظار عملکرد مناسب از مخلوط کن داشت. دقت داشته باشید هنگامی که کاهش سرعت رخ می دهد، قدرت دستگاه نیز کاهش می یابد و نمی تواند تمامی مواد غذایی موجود در مخلوط کن را به خوبی و در کمترین زمان ممکن میکس کند.

  • نشت مواد داخل پارچ

از دیگر مشکلاتی که برای مخلوط کن ها به وجود می آید و هر چه سریعتر باید به تعمیر آن پرداخت، نشت مواد داخل پارچ می باشد. هنگامی که مواد داخل پارچ نشت می کند، به قسمتهای دیگر دستگاه نفوذ کرده و آسیب‌های جدی به آن می زند. در بسیاری از موارد ممکن است موتور دستگاه سوخته و دیگر قابل استفاده نباشد. اگر با نشت مواد داخل پارچه مخلوط کن خود مواجه شده اید، کافیست تا پیچ پایه ها را بررسی نمایید. اگر پیچ ها شل بودند به سفت کردن آنها بپردازید، اما اگر پیچ ها ساییده شده اند باید به تعویض آنها اقدام کنید.

  • میکس نشدن مواد غذایی

ممکن است مواد غذایی دلخواهتان را داخل مخلوط کن ریخته و به روشن کردن دستگاه بپردازید، اما با میکس نشدن آنها مواجه گردید. خرد نشدن مواد غذایی داخل دستگاه مخلوط کن قابل حل شدن خواهد بود. همانطور که چندی قبل ذکر کردیم تیغه دستگاه پس از استفاده کند شده و دیگر نمی توان از آن عملکرد مناسبی را توقع داشت. اگر تیغه ها کند شوند مواد غذایی داخل پارچ به خوبی میکس نشده و مشکلات بسیاری را برای کاربران به همراه می آورد. برای برطرف کردن این موضوع می توانید به تعویض تیغه ها بپردازد و یک تیغه اورجینال را جایگزین کنید.

  • صدای بیش از اندازه مخلوط کن

مخلوط کن به هنگام فعالیت و خرد کردن مواد غذایی هیچ گونه سر و صدایی را از خود بروز نمی‌دهند، اما در مواردی مشاهده می شود مخلوط کن با سروصدای بسیاری به فعالیت می پردازد. این مشکل تنها زمانی رخ می دهد که بیش از ظرفیت پارچ مواد غذایی داخل آن قرار دهید. اگر پس از کاهش مواد غذایی داخل مخزن بازهم با سروصدای مخلوط‌ کن مواجه شدید، باید به بررسی یاتاقان های دستگاه بپردازید و در صورت لزوم اقدام به تعمیر و تعویض آن نمایید‌.

  • لرزش زیاد مخلوط کن

آخرین مورد از مشکلات مخلوط کن که می‌خواهیم در این قسمت از مقاله برایتان شرح دهیم، لرزش زیاد دستگاه به هنگام فعالیت است. این موضوع باعث می‌شود افراد از استفاده دستگاه اجتناب کرده و به روش سنتی به میکس کردن مواد غذایی دلخواه شان بپردازند. ممکن است عده‌ای از افراد با خود بپرسند دلیل لرزش بیش از حد مخلوط کن چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ریختن بیش از اندازه مواد غذایی داخل پارچ باعث لرزش دستگاه میشود‌‌.

مزایای مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان

مزایای مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان

اگر به هر دلیلی موفق به تعمیر مخلوط کن در منزل نشدید باید به یک مرکز تعمیرات مناسب مراجعه فرمایید تا با دریافت خدمات آنها بتوانید مشکل اصلی مخلوط کن را برطرف نمایید. مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان با دارا بودن پرسنل های متعدد می تواند در کمترین زمان ممکن خدمات خود را به مشتری هایش ارائه دهد و رضایت آنها را به دست آورد. همچنین بسیاری از افراد گمان می کنند هزینه تعمیر لوازم خانگی بسیار بالا است، اما باید بگوییم دیبا پشتیبان در ازای ارائه خدمات با کیفیت و بی نظیر خود کمترین هزینه را دریافت کرده از این طریق رضایت مشتری هایش را به دست می‌آورد. از مزایای مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان می توان به خدمات تعمیرات در منزل اشاره کرد. برای دریافت این خدمات کافیست با مجموعه دیبا پشتیبان تماس حاصل کرده تا در اسرع وقت تعمیرکاران به محل مورد نظرتان اعزام گردند.

سخن پایانی

همان گونه که تا به الان متوجه شده اید، مخلوط کن یکی از اجزای جدایی ناپذیر در آشپزخانه ها می باشد و بدون استفاده از آن بسیاری از خوراکی ها و غذاها را نمیتوان تهیه نمود. در اثر استفاده مکرر از این دستگاه مشکلات متعددی برای آن به وجود می‌آید که تنها توسط تعمیرکاران قابل برطرف شدن خواهد بود. با این حال در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با مشکلات رایج دستگاه مخلوط کن آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این باره برطرف کرده و در صورت تمایل از خدمات بی نظیر و با کیفیت دیبا پشتیبان بهره مند گردید.