ثبت درخواست تعمیرات

ارور de در لباسشویی سامسونگ {علت+ نحوی رفع ارور}

بازدید: 222 بازدید
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ارور de در لباسشویی سامسونگ
 • ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

  امروزه ماشین های لباسشویی دارای تکنولوژی پیشرفته نمایش ارورها هستند که به شما ایرادات دستگاه را پیش از این که مشکلات جدی به وجود بیاید نشان می دهند و به شما کمک می کنند که مشکلات ماشین لباسشویی خودتان را پیدا کنید. اگر در گذشته پیدا کردن ایراد ماشین های لباسشویی احتیاج به  تعمیرکار لباسشویی  ماهر داشت، امروزه با نمایش ارورها کار ساده تر شده است و در خیلی از موارد می توانید ارور این دستگاه را با مطالعه راهنما یا دفترچه مربوط به تولیدات محصولات سامسونگ، مشکلات را تا حدودی رفع کنید و یا در صورت لزوم با نمایندگی معتبر ماشین لباسشویی سامسونگ برای تعمیرات مشورت کنید. ارور de اختصار کلمه door error است که مربوط به ناحیه درب ماشین لباسشویی شما است، پس جهت تعمیر، باید به این عیب یابی سیستم درب توجه ویژه ای داشته باشید. برای تعمیر دستگاه خود می توانید از مرکز تعمیرات و پشتیبانی سامسونگ استفاده کنید و همچنین مرکز خدماتی دیبا پشتیبان، آماده خدمت رسانی به کاربران می باشد. با تماس با دیبا پشتیبان  تعمیر لوازم خانگی  و یا تعمیرات لباسشویی در منزل شما انجام خواهد شد و هیچگونه جابجایی دستگاه نخواهید داشت.  

  علت خطا و ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ

  علت خطا و ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ تعمیر لباسشویی سامسونگ  کار ساده ای نیست، در این مقاله قصد داریم به علت وقوع این ارور و نحوه رفع ان بپردازیم. البته بدیهی است که رعایت نکات ویژه ای مثل استفاده از سرویس دوره ای می تواند از وقوع این ارور پیشگیری کند.   علل بروز ارورde شامل موارد زیر می باشد:

  1.فرسوده یا خراب شدن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ

  ارور de در لباسشویی سامسونگ میکروسوئیچ درب ، یکی از قطعات مهم و کاربردی ماشین لباسشویی سامسونگ است که وظیفه اصلی اش قفل کردن درب ماشین لباسشویی است. نحوه کار بدین صورت است که قبل از شروع به کار، درب ماشین لباسشویی را قفل می کند تا در حین فرایند شست و شو، به علت کنجکاوی کودکان و دست کاری آن درب باز نشود و آب بیرون نریزد. پس زمانی که ارور de بر روی نمایشگر ظاهر می شود، خبر از خرابی میکروسوئیچ می دهد که توانایی قفل کردن درب را ندارد. در نتیجه ماشین لباسشویی شما نمی تواند برنامه شست و شو را آغاز کند. میکروسوئیچ جزو قطعاتی است که به مرور زمان فرسوده می شود و احتیاج به تعویض دارد. در واقع یک قطعه مصرفی محسوب می شود و اگر به طور صحیح باز و بسته نشود، مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ را تشدید می کند. بنابراین برای تعمیر یا تعویض این قطعه باید با مرکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید و همچنین می توانید از مرکز خدمات دیبا پشتیبان که دارای متخصصین و مهندسین مجرب می باشد کمک بگیرید.  

  2.معیوب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

  علت ارور de در لباسشویی سامسونگ   برد مغز ماشین لباسشویی است که فرمان ها را به قطعات دیگر صادر می کند. اگر این قطعه خراب شود ماشین لباسشویی فرمان باز و بسته بودن درب را دریافت نمی کند و اجازه ادامه کار را صادر نمی کند. خرابی برد یکی از دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ است. اگر این قطعه خراب شود نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. تعمیر برد کار بسیار تخصصی است که باید به متخصصین سپرده شود. خرابی برد ممکن است به دلایل زیر باشد:
  •  استفاده پی درپی و مکرر از ماشین لباسشویی در یک روز
  • نوسانات برق
  •  محل نصب ماشین لباسشویی درجای گرم یا مرطوب
  •  وجود کف و آب بیش از حد در ماشین لباسشویی
  •  به علت مرور زمان فرسوده می شود.

  3. باز ماندن درب یا خرابی قفل درب

  ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از ساده‌ترین دلایلی که می تواند باعث نمایش دادن ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، باز ماندن درب است. در نظر داشته باشید، باز ماندن درب ماشین لباسشویی در برخی مواقع به دلیل یک بی دقتی ساده می تواند باشد یا ممکن است یک علت فنی داشته باشد. بنابراین، قبل از هر کاری ابتدا از درست بسته شدن در اطمینان حاصل کنید. سپس نوارهای دور در را بررسی کنید که تغییر حالت نداده و از جای خود خارج نشده باشد. سپس نوبت به بررسی لباس های داخل ماشین لباسشویی می رسد. به خوبی بررسی کنید که هیچ لباسی در مسیر لولای در قرار نداشته باشد. توجه داشته باشید که ممکن است این مشکل به خاطر خرابی در بخش قفل درب رخ بدهد. از این رو، در صورت برطرف نشدن مشکل، باید سراغ قفل درب بروید و آن را تعمیر یا تعویض کنید.

  4. شلنگ تخلیه

  ارور de در لباسشویی سامسونگ یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، شلنگ تخلیه است. در هنگام نصب و چک کردن شلنگ تخلیه باید موارد زیر بررسی شود:
  • انتهای شلنگ تخلیه به طور معمول باید کوتاه باشد.
  •  نکهدارنده شلنگ تخلیه باید سالم باشد و به خوبی شلنگ را برای انجام وظیفه نگه دارد. لازم به ذکر است که در صورتی که نگهدارنده شلنگ آسیب دیده باشد باید به سرعت تعویض شود.
  •  انتهای شلنگ تخلیه باید در آب غوطه ور باشد.

  5. قطعی اتصالات داخلی

  ارور de در لباسشویی سامسونگ خیلی اوقات این مشکل برای خانواده های ایرانی رخ می دهد که برای تمیز کردن، ماشین لباسشویی را جابجا می کنند. پس از این جابجایی، اتصالات قطع می شود که باعث بروز ارور de می گردد. به عنوان مثال، اگر در حین جابجایی ، شلنگ تخلیه قطع شود، ماشین لباسشویی سامسونگ شما، ارور باز بودن در را نمایش می دهد. البته در بسیار ی از موارد این قطعی می تواند در بخش الکتریکی ماشین، مثلا اتصال میکروسوئیچ رخ بدهد که به تبع ان، حتی ماشین لباسشویی روشن نشود.  

  چگونگی پیشگیری از بروز ارور de لباسشویی سامسونگ

  علت ارور de در لباسشویی سامسونگ برای پیشگیری از بروز ارور de لباسشویی سامسونگ، تعدادی روش و راهکار وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. ارور de یکی از خطاهای رایج در این دستگاه می باشد. اولین مرحله برای پیشگیری از این خطا، استفاده نادرست از ماشین لباسشویی را به حداقل برسانید. بررسی کنید که آیا وزن لباس ها و اشیا درون دستگاه مطابق با حداکثر ظرفیت ماشین است. همچنین ، قبل از شروع عملیات لباسشویی حتما مطمئن شوید که تمام درب و درایوهای ماشین لباسشویی به خوبی بسته شده است. هر گونه درز یا نشتی می تواند باعث بروز خطا شود. پیش از انجام عملیات شستشو، مطمئن شوید که آب ورودی به درستی به ماشین متصل شده و فیلترهای آب کثیف نباشند. بررسی کنید که آیا نواقصی در سیم برق ماشین وجود دارد و اتصالات بدنه آن را مورد بازرسی قرار دهید. در نهایت، همواره به دفترچه راهنمایی کاربری خود اطلاعات لازم را مطالعه نمایید. اگر مشکل رفع نشد می توانید از متخصصین و مهندسین با تجربه مرکز خدماتی دیبا پشتیبان کمک بگیرید.

  علت ها و دلایل بروز خطای de در ماشین لباسشویی سامسونگ

  علت ارور de در لباسشویی سامسونگ یکی از انواع علت ارور لباسشویی سامسونگ می تواند وجود مشکلی در درب باشد. بعضی از این ماشین ها دارای تشخیص خودکار درب هستند و در صورت عدم قفل شدن یا بسته نشدن درب، بلافاصله این ارور لباسشویی سامسونگ نمایش داده می شود. در این صورت باید مطمئن شوید که درب به درستی قفل شده است. همچنین علل دیگری نیز می توانند مانند وجود خرده ها یا آلودگی در فیلتر درب، خطای سیستم الکترونیکی یا اتصال ضعیف موتور باشند. در این صورت ممکن است نیاز به تعمیرات و خدمات پس از فروش داشته باشید. توصیه می شود برای حل این ارور، ابتدا درب را دقیق بررسی کرده و مطمئن شوید که قفل شده است. همچنین فیلتر درب را بررسی و تمیز کنید و در صورت ادامه ارور، بهتر است با مرکز خدمات پس از فروش سامسونگ تماس بگیرید. همچنین می توانید از مرکز خدمات دیبا پشتیبان استفاده کنید و یا با مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ ارتباط بگیرید.

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تعمیر لباسشویی تعمیرات سامسونگ
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت