ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 327 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی عنوان قابل بحث ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد. ما در این مقاله، ابتدا به بررسی علت های ایجاد این کد خطا می پردازیم و در ادامه، نحوه ی رفع ارور TE را بیان می کنیم. ماشین لباسشویی های ال جی می توانند پیغام خطای  TE را در صفحه نمایش خود نشان دهند، با این حال مدل های بدون صفحه نمایش، شناسایی خطا را پیچیده تر می کنند. در برخی دستگاه ها که فاقد صفحه نمایش هستند، ارور TE، که به معنای گرم نشدن آب است، این خطا را با ترکیبی از لامپ ها نشان می دهد. ارور TE در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی، به معنای خطای حسگر HEATING می باشد. و بیانگر خرابی در دو قسمت ماشین لباسشویی یعنی سنسور دمای آب و المنت گرمایش می باشد.

  علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی، به معنای خرابی حسگر می باشد. ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی، بیان کننده ی این است که سنسور یا المنت یا هیتر خراب شده است. در صورتی که صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی، ارور TE را نمایش دهد، باید دستگاه باز شود و هیتر باید توسط تعمیر کار لباسشویی، بررسی شود و در صورت نیاز باید هیتر عوض شود. رفع ارور  TE و تعویض هیتر ( Heater )، یک کار تخصصی می باشد که باید حتما توسط تکنسین ماهر، با تجربه و متخصص ماشین لباسشویی ال جی انجام شود.

  علائم مشهود هنگام نمایش ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

  ممکن است شما دستگاه را روشن کنید و آبکش دستگاه شروع به چرخیدن کند و ماشین لباسشویی با موفقیت روشن شود و شروع به کار کند. اما ممکن است بعد از دو دقیقه دستگاه متوقف شود و کد خطای TE روی صفحه نمایش نشان داده شود. اگر در چنین موقعی به دریچه های ماشین لباسشویی دست بزنید، متوجه می شوید که به طرز مشکوکی سرد هستند. و از گرم بودن آب خبری نیست.

  در این لحظه از آن جایی که ماشین لباسشویی قادر به گرم کردن آب نمی باشد، در نتیجه مجبور به قطع شستشو می باشد. بنابراین ارور TE روی دیسپلی دستگاه ظاهر می شود. بنابراین اگر ارور TE را دریافت کردید، اما کماکان مجبور به شستشوی لباس ها هستید، می توانید شستشو با آب سرد را انتخاب کنید. اما در بیشتر موارد کد خطای TE بخاطر نقص عملکرد سیگنال می باشد و باید توسط یک متخصص بررسی شود.  

  همچنین یکی دیگر از علائم ارور TE، می تواند بالا بودن دمای بیش از اندازه ی آب می باشد. در صورتی که دمای آب بیش از حد مجاز باشد، ارور TE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی ظاهر می شود. که این مورد نیز باید توسط تکنسین بررسی شود.

  علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی  به صورت تیتر وار

  • مشکلات المنت گرمایشی ماشین لباسشویی
  • مشکلات ترمیستور ماشین لباسشویی
  • مشکلات ماژول کنترل ( برد الکترونیکی ) ماشین لباسشویی
  • خرابی سیم کشی و مدار در ماشین لباسشویی

  علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  مشکلات المنت گرمایشی ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علت های ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی، مشکلات مربوط به المنت گرمایشی می باشد. در واقع در 80 % موارد، این ایراد مربوط به المنت گرمایشی می باشد که دچار خرابی شده است. این قطعه در ماشین لباسشویی، مسئول گرمایش آب شستشو تا دمای تعیین شده است. تنها راه حل بررسی المنت گرمایشی، بیرون آوردن المنت گرمایشی از دستگاه می باشد. باید مطمئن شوید دستگاه به برق وصل نباشد. باز کردن المنت گرمایشی نیاز به مهارت خاص دارد، گاهی ممکن است روی المنت گرمایشی را لایه ای از آهک پوشانده باشد. المنت گرمایشی باید توسط تکنسین بررسی شود.

  مشکلات ترمیستور ماشین لباسشویی

  یکی از مواردی که در صورت بروز ارور TE باید بررسی شود، ترمیستور می باشد. برای بررسی ترمیستور، باید سیم را از ترمیستور جدا کنید. سپس مولتی متر را به سیم کشی وصل کنید و هر کدام را یک به یک بررسی کنید. هنگام استفاده از مولتی متر، باید اهم آن ها در رنج 5 تا 20 کیلو اهم باشد، در غیر این صورت ترمیستور باید عوض شود. البته بررسی ترمیستور نیاز به تخصص خاصی دارد و باید توسط تکنسین بررسی شود.

  مشکلات ماژول کنترل ( برد الکترونیکی ) ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است برد الکترونیکی به صورت مستقیم این ایراد را نشان دهد. در واقع اگر علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی، هیچ کدام از موارد بالا نباشد، احتمالا مشکل از برد می باشد. در بیشتر موارد، این کد خطا در فرآیند شتشو ظاهر می شود. در واقع برد الکترونیکی ماشین لباسشویی که به عنوان مغز دستگاه می باشد، خراب می باشد. اصولا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی قابل تعمیر می باشد. در صورتی که برد ماشین لباسشویی سوخته باشد، باید آن را به طور کامل تعویض کنید. مانند موارد بالا، بررسی و تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی نیز یکی از کار های تخصصی می باشد و باید توسط تکنسین انجام شود.

  خرابی سیم کشی و مدار در ماشین لباسشویی

  یکی از علت های نمایش کد خطای TE در ماشین لباسشویی ال جی، که مربوط به مشکلات گرمایشی است، در واقع نشان دهنده ی یک ایراد در مدار و سیم کشی ماشین لباسشویی ال جی می باشد. گاهی ممکن است بخاطر ارتعاشات دستگاه، سیم های ماشین لباسشویی دچار مشکل شوند. در صورتی که مدار ماشین لباسشویی دچار ایراد شود، یا سیم ها فرسوده و خراب شوند، باید آن ها را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کرد. همچنینن در صورتی که سیم ها دچار پیچ خوردگی شوند، باید محل پیچ خوردگی ها را به دقت باز کرد.

  گاهی ممکن است سیم کشی بین المنت گرمایشی و برد الکترونیکی دچار خرابی شده باشد. در موارد نادر، تماس های حلقه سیم با اتصال این دو بخش دستگاه حذف می شود، بنابراین باید آن را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن را باید تصحیح کنید.

  رفع ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

  رفع ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی، باید حتما توسط تکنسین متخصص انجام شود. در واقع در صورت بروز ارور  TE، ترموستات ماشین لباسشویی باید تعویض شود. اما خودتان می توانید چند تست ساده را انجام دهید تا شاید ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی شما رفع شود. یکی از ساده ترین روش ها این است که ماشین لباسشویی را به مدت 10 تا 20 دقیقه خاموش کنید، سپس دوباره آن را روشن کنید، زیرا ممکن است این ارور فقط بخاطر وجود یک ایراد جزئی در برد کنترل اتفاق افتاده باشد و بعد از خاموش کردن دستگاه سوکت تنظیم مجدد شود. و مشکل بر طرف شود.

  همچنین می توانید برای رفع ارور  TE که مربوط به خطای گرمایش است، بهتر است ابتدا ماشین لباسشویی تان را به مدت 10 ثانیه از پریز برق جدا کنید. سپس ماشین لباسشویی را به پریز برق وصل کنید و دکمه ی  POWER را فشار دهید. سپس دکمه ی  SPIN SPEED  را فشار دهید، تا NO SPIN انتخاب شود، و سپس دکمه ی START  را فشار دهید تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند. پس از اتمام این این فرآیند، سعی کنید چرخه ی جدیدی را امتحان کنید. در این صورت احتمال دارد ارور TE رفع شود. در غیر این صورت، باید با تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید تا ارور TE را از روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی بر طرف کنند.

  نکات مهم و تکمیلی در رابطه با بررسی علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

  • برای بررسی علت ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی، باید حتما دستگاه باز شود، در واقع بدون جدا سازی ماشین لباسشویی، امکان چک کردن قسمت های مختلف و درگیر در ایجاد این ارور وجود ندارد.
  • برخی از ماشین های لباسشویی ال جی که مجهز به خشک کن لباس های شستشه شده هستند، کد خطای TE در فرآیند شستشو یا خشک کردن لباس ها نمایش داده می شوند و سپس دستگاه متوقف می شود. ممکن است سنسور خشک کردن که در طی فرآیند خشک کردن لباس ها، دما را اندازه گیری می کند، شکسته باشد. که در این صورت سنسور خشک کردن را باید تعویض کنید.
  • تعمیر کاران ماشین لباسشویی ال جی، توصیه می کنند، که در صورت بروز این ارور، آبرسانی به دستگاه را خاموش کرده و سپس شیلنگ های پر تخلیه را قطع کنید.
  • ما به هیچ عنوان بررسی و رفع ارور TE را توسط کاربران توصیه نمی کنیم. زیرا رفع این ارور یک تعمیر تخصصی محسوب می شود و در صورت نداشتن تخصص کافی ممکن است افراد هم به خود و هم به دستگاهشان آسیب های جدی وارد کنند. بررسی و رفع این ارور باید حتما توسط تکنسین متخصص و  مرکز لوازم خانگی ال جی انجام شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت