ثبت درخواست تعمیرات

آموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 337 بازدید
زمان مطالعه: 10 دقیقه
آموزش تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی
 • با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه انواع ماشین لباسشویی ما به آموزش عیب یابی و تعمیرات لباسشویی ال جی با موضوع آموزش چگونگی تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم.

  ویدیو آموزش چگونگی تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

  متن خلاصه فیم آموزش تعویض شیر الکتریکی ماشین لباسشویی ال جی

  در این ویدئو قصد داریم یکی دیگر از معضلاتی که در حین  کار با ماشین لباسشویی امکان دارد اتفاق بیافتد را برایتان توضیح داده و شیوه رفع این ایراد را به شما اموزش خواهیم داد. این عیب چیزی نیست جز خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی مان که تنها راه ان تعویض شیر برقی کهنه و خراب با شیر برقی نو است.

  برای انجام این کار باید در مرحله اول سقف لباسشویی مان را باز کنیم. در ابتدا دو پیچ اطراف سقف دستگاه که در پشت سقف لباسشویی قرار دارد را با اچار پیچ گوشتی باز می کنیم.

  سقف را به طرف عقب کشیده، خارها را ازاد کرده، سقف را در می اوریم و در کناری می گذاریم که اسیب نبیند. وقتی سقف را باز کردیم شیرهای برقی را در قسمت پشت دستگاه می بینیم، ان هم شیلنگهای ورودی اب شهر به ان است و خروجی شیلنگهای ان به جا پودری. ابتدا فیشهای برق شیر برقی را درمیاوریم، باید حواسمون باشه چون فیشهای شیر برقی مثل هم هستند. قبل از باز کردن یا علامت بزنید یا عکس بگیرید تا فیشها اشتباه زده نشوند.

  برای در اوردن شیر برقی اول دو پیچ که پشت دستگاه شیر برقی را به بدنه ماشین لباسشویی وصل کرده را باز می کنیم. با اچار پیچ گوشتی اینکارو انجام می دهیم.

  بعد از اینکه شیر برقی را جدا کرده باید بستها را جدا کرده و شیلنگها را ازاد نمائیم. برای باز کردن این بستها از انبر دست استفاده می کنیم. برای در اوردن شیلنگها اگر خیلی سفت بود با انبر دست شیلنگ را تکان داده تا از جای خود حرکت کرده، بعد با کمک فاز متر ازاد می کنیم. حالا که شیلنگها را آزاد کردیم راحت از مجرای شیر برقی در می ایند.

  حالا باید قطعه معیوب را کناری گذاشته و شیر برقی نو را سر جایش قرار دهیم. تمام کارهایی که قبلا انجام دادیم دوباره باید به شکل معکوس انجام دهیم. اول شیلنگها را جا زده، بعد بستها راسر جایش قرار می دهیم، و سپس پیچهای شیر برقی را در پشت ماشین لباسشویی می بندیم، بعد فیشها را که علامت زدیم به شیر برقی وصل میکنیم، و سپس سقف دستگاه را که باز کرده بودیم می بندیم، و در آخر پیچ های پشت سقف را می بندیم.

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

  تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

  تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

  آیا می دانید بسیاری از ایرادات ماشین لباسشویی، ناشی از خرابی قطعه ای به نام شیر برقی است؟ این قطعه، آب را برای شستشوی لباسها کنترل می کند. در حقیقت بعد از انجام فرآیند آب گیری، شیر برقی فرمان قطع ورود آب را به دستگاه صادر می کند.

  اگر شیر برقی درست کار نکند، احتمال جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش وجود دارد. همچنین ممکن است جریان آب قطع نشود و آب بیش از حد وارد ماشین شود. ما قصد داریم در این مقاله شما را با نحوه عملکرد، علائم خرابی و چگونگی تعمیر این قطعه آشنا کنیم.

  اگر برای تعمیر و تعویض شیر برقی دستگاه خود احتیاج به تعمیرکار لباسشویی با تجربه دارید می توانید با تماس با مرکز دیبا پشتیبان، از خدمات این مرکز استفاده کنید. مرکز دیبا پشتیبان با ارائه خدمات و  تعمیرات لوازم خانگی  به همراه ضمانت و گارانتی 6 ماهه تعمیرات لوازم شما به خصوص تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل را در کمترین زمان انجام خواهد داد.

  تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی
  از کجا بدانیم شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی خراب شده است؟

  پیش از آشنایی با علائم خرابی شیر برقی، باید بدانید که این قطعه در چند نوع تک بوبین، سه بوبین و چهار بوبین تولید شده است. در ماشین لباسشویی های جدید، معمولا از شیرهای برقی تک بوبین یا دو بوبین استفاده می شود.

  در حالی که ماشین های قدیمی تر دارای دو شیر برقی بودند، مدل های جدیدتر تنها به یک شیر برقی مجهز شده اند. خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی یا سایر برندها معمولا به دو شکل است، یا بخش مکانیکی این قطعه دچار ایراد می شود و یا بخش های الکتریکی معیوب می گردند.

  پاره شدن لاستیک، مسدود شدن فیلتر به دلیل وجود شن و سنگریزه در آب شهری و خراب شدن اهرم و ساییدگی لاستیک سر اهرم، خرابی های بخش مکانیکی را شامل می شوند.
  خرابی بخش الکتریکی شیر برقی هم به این صورت است که برق رسانی به شیر الکتریکی دچار مشکل شده و یا بوبین شیر برقی می سوزد. علامت اصلی خرابی شیر الکتریکی لباسشویی ال جی، قطع نشدن جریان آب است. قبلا هم اشاره کردیم که خرابی این قطعه می تواند باعث آبگیری ماشین در حالت خاموش شود. بنابراین تعمیر کاران در چنین شرایطی، اول شیر برقی را بررسی می کنند.

  تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی
  نشتی آب شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی

  برای تشخیص نشتی آب شیر برقی باید پیچ های پنل که در پشت دستگاه را باز کنید و پنل را به سمت عقب بکشید و آن را خارج کنید، بعد از این که پنل را بر داشتید می توانید شیر برقی را ببینید، که یک شیر آب گرم و یک شیر آب سرد است، قابل ذکر است در این شیرها یک فیلتر قرمز رنگ وجود دارد.

  در برخی از ماشین های لباسشویی شیر آب گرم و شیر آب سرد به هم متصل هستند، برای تشخیص نشتی آب شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی باید به آن دست بزنید تا متوجه شوید، در صورت مشاهده رسوبات به نشتی آب پی خواهید برد.

  اجزای تشکیل دهنده شیر برقی

  1. بوبین
  2. لاستیک دیافراگم
  3. مجاری ورودی آب
  4. ترمینال
  5. فنر
  6. لاستیک آب بندی
  7. مجرای خروجی آب
  8. سوراخ مجرای فشار
  9. محفظه فشار
  10. وزن پیستون
  11. سیم پیچ
  12. اهرم آهنی
  13. فیلتر خروجی آب
  14. شیطانک که در وسط آن سوراخ ریزی قرار دارد
  15. لاستیک شیطانک

  مرکز خدمات «دیبا پشتیبان »آماده انجام هر گونه خدمات برای مشتریان گرامی می باشد.

  مراحل تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

  تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

  ابزاری که جهت تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی مورد نیاز است عبارتند از: شیر برقی جدید، پیچ گوشتی و انبر دست. بنابر این پیش از آغاز این ابزار را تهیه کنید. پس از تهیه این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید:

  قطع عبارت دستگاه برق:

  پیش از هر کاری دو شاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق بیرون بکشید.

  تشخیص نشتی آب شیر برقی لباسشویی ال جی:

  در این مرحله پنل های موجود در پشت را باز کنید و پنل را به سمت عقب بکشید تا خارج شود. با بر داشته شدن پنل می توانید شیرهای برقی را ببینید.( یک شیر آب گرم و یک شیر آب سرد) توجه داشته باشید که در این شیرها، فیلتر شیر برقی معمولا قرمز رنگ است. شیر برقی آب گرم و سرد در برخی از مدل های لباسشویی متصل به هم است.

  خارج کردن شیر برقی مستهلک:

  اولین قدم برای خارج کردن شیر برقی مستهلک، جداسازی اتصالات برقی ماشین لباسشویی است. برای این کار می توانید از پیچ گوشتی استفاده نمایید. سپس در مرحله بعد باید شیلنگ ها را که به شیر برقی وصل هستند جدا کنید. برای این کار می توانید از انبر دست استفاده کنید و شیلنگ ها را باکمی نیروی دست خارج کنید.

  پس از جدا شدن اتصالات برقی و آبی شیر برقی، می بایست شیر برقی لباسشویی ال جی را از بدنه جدا کنید. برای جداسازی شیر برقی، به روش اتصال شیر برقی توجه نمایید تا راه آن را پیدا کنید. البته در مدل های مختلف لباسشویی شیوه این کار متفاوت است.

  تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی
  جا دادن شیر برقی جدید:

  پس ازآن که شیر برقی مستهلک را خارج کردید، می توانید شیر برقی جدید لباسشویی را جا دهید. پس از این کار یعنی جا دادن شیر برقی لباسشویی ، شیلنگ ها و اتصالات برقی را مثل قبل نصب کنید. سپس پنل لباسشویی را نصب کنید تا دستگاه آماده به کار شود.

  البته به شما متذکر می شویم که تعویض و یا تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی، کاری بسیار تخصصی و مهارتی است و اگر شما در این زمینه اطلاعات کافی ندارید به هیچ عنوان تصمیم به این کار نگیرید. در همچین مواقعی بهتر این است که با متخصصین و تعمیرکاران مجرب ما در مرکز « دیبا پشتیبان» تماس بگیرید تا آنها در اسرع وقت مشکل ماشین لباسشویی شما را برطرف کنند.

  چه زمانی باید شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی را تعمیر کرد؟

  تعویض شیر برقی لباسشویی ال جی

  تعویض یا تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی احتیاج به تخصص دارد. شیر برقی یکی از وظایف اصلی در عملکرد ماشین لباسشویی را بر عهده دارد و وظیفه آن تنظیم و کنترل شیر ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی است، بنابراین در صورت خراب بودن باید سریعا تعویض یا تعمیر شود. معمولا دو راه برای آسیب رساندن به شیر برقی وجود دارد، یکی خرابی در قسمت مکانیکی دوم در قسمت الکتریکی.
  پس از تعمیر اجرای شیر برقی، ماشین لباسشویی ال جی مانند روز اول بدون مشکل کار می کند، در بعضی مواقع میزان آسیب وارده به قسمت های داخلی شیر برقی به قدری زیاد است که قابل تعمیر نیست که در این صورت باید تعمیرکار آن را تعویض نماید.

  از آن جایی که شیر برقی وظیفه کنترل آب را بر عهده دارد، هر گونه مشکل مربوط به آب ماشین لباسشویی نشان دهنده بروز ایراد در شیر برقی آن است. زمانی که این علامت ها را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید باید برای تعمیر آن اقدام کنید:

  1. ریختن و نشت آب از زیر ماشین لباسشویی
  2. کثیف شدن سطوح زیر ماشین لباسشویی ال جی
  3. عدم تخلیه و روشن نشدن دستگاه هنگام افزودن پودر
  4. عدم توقف جریان آب
  5. ایجاد سو صدای زیاد هنگام تخلیه.

  عمر مفید شیرهای برقی هفت سال است، اما عمر مفید قطعات بادوام و مقاوم به بیست سال هم می رسد وبرای این که عمر این قطعه را در ماشین لباسشویی بالا ببریم خوب است از رسوب گیر استفاده کنیم.

  اقدامات لازم برای افزایش عمر شیر برقی لباسشویی ال جی

  تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی

  برای عمر مفید شیر برقی دستگاه ماشین لباسشویی بهتر است که فشار آب شهری را تا آخر باز نکنید. اگر آب تحت فشار وارد شیر برقی شود، بین اهرم و قرقره قرار می گیرد و باعث از کار افتادن اهرم دستگاه می شود. استفاده از فیلتر شستشو برای جلوگیری از ورود مواد اضافی به داخل ماشین لباسشویی ال جی نیز می تواند به طول عمر و کیفیت این قطعه کمک فراوانی بکند.
  در این مقاله در مورد تعمیر و تعویض و اقدامات لازم برای افزایش عمر آن توضیح دادیم و نکته قابل توجه این است که در صورت مشاهده هر گونه خرابی و مشکلی در عملکرد ماشین لباسشویی ال جی خود می توانید برای رفع به موقع و سریع و به صرفه این مشکل، با متخصصین و تعمیر کاران مجرب و ماهر ما در مرکز «دیبا پشتیبان» تماس گرفته و از امکانات این مرکز بهره مند گردید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی فیلم آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت