ثبت درخواست تعمیرات

علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی

بازدید: 328 بازدید
علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی
 • با سلام خدمت شما عزیزان در این ۲ فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان  مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی ما به عیب یابی علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی و آموزش رفع این مشکل می پردازیم.

  ویدیو آموزش علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی – بخش اول

  ویدیو آموزش عیب یابی علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی – بخش دوم

  متن خلاصه فیلم آموزش علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی – بخش اول

  در این ویدئو قصد داریم به حل یکی از مشکلات که احتمال حادث شدن در لباسشویی ال جی کم نیست بپردازیم تا شما قادر به رفع این مشکل در صورت بروز و ظهور آن گردید. مسئله ای که در این ویدئو آموزشی به آن میپردازیم خراب شدن و خاموش شدن لباسشویی ال جی امان در حین کار میباشد. بعضی از مواقع موقع شستن لباس ها ناگهان ماشین لباسشویی از کار می افتد و ما میمانیم که چه کنیم، این ویدئو آموزشی به ما کمک میکند که غافلگیر نشویم و خودمان آستین هایمان را بالا زده و شروع به راه اندازی دستگاه لباسشویی مان بنمائیم. برای رفع چنین مشکلی اول باید سراغ پریز برق که دوشاخه ماشین لباسشویی به آن وصل است برویم. با یک ولت متر آن را تست نمائیم ببینیم آیا برق دارد، اگر برق دارد ولتاژ برق آن چند ولت است، آیا 220 ولت برق در پریز وجود دارد یا خیر، اگر برق نداشت که باید بررسی کنیم، چرا پریز ما برق ندارد اما اگر برق داشت و 220 ولت بود سراغ دوشاخه لباسشویی میرویم ببینیم که آیا سالم است و طریقه امتحان آن و تست ان نیز با اهم متر میباشد.

  در لباسشویی ال جی از سه شاخه ارت دار استفاده شده است و چون در ایران ما ارت نداریم برای استفاده از لباسشویی دو راه وجود دارد، یا سیم ارت را قطع کرده و یک دو شاخه معمولی به لباسشویی ال جی وصل نمائیم یا این که از یک تبدیل اصطلاحا 3 به 2 استفاده نمائیم، که ارت حذف شود و دوشاخه داخل پریز قرار گیرد، خیلی از مواقع این تبدیل 3 به 2 خراب میشود و با اهم متر وقتی تست میکنیم مشخص میگردد.  حال تبدیل هم اگر سالم بود ممکن است قطعی از داخل سه شاخه ارت دار ما باشد، در این حالت با باز کردن سه شاخه و کنترل سیم ها و اتصال آنها از سالم بودن و وصل بودن سیم ها مطمئن میشویم، بعد از تست سه شاخه لباسشویی و اطمینان از سالم بودن آن باید به برد لباسشویی مشکوک شویم، برای دسترسی به برد لباسشویی اول باید دوشاخه لباسشویی را از برق کشیده و شیلنگ لباسشویی را از شیر آب جدا نمائیم، سپس دو پیچ پشت سقف لباسشویی را باز نموده و  سقف لباسشویی را به عقب کشیده و باز نمائیم.

  متن خلاصه فیلم آموزش علت قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی – بخش دوم

  در ادامه پیچ های پنل را باز میکنیم و پنل را در می آوریم، سپس فنر دور لاستیک درب را در آورده و لاستیک دور درب را در می آوریم و پیچ های میکروسوئیچ را باز کرده و میکروسوئیچ را آزاد کرده و سپس در می آوریم . دو الی سه پیچ در پائین پنل وجود دارد که باید آنها را باز کرده تا بتوانیم قطعه را آزاد نمائیم، وقتی قطعه درب جلو را باز کردیم به زیر دیگ توجه می کنیم. هیدرواستات به خرطومی دیگ متصل می باشد، باید از عدم وجود جرم در شیلنگ منتهی به منبع هیدرواستات و منبع هیدرواستات مطمئن شویم. اگر شیلنگ و منبع هیدرواستات مشکل نداشت، احتمالاً مشکل از خود هیدرواستات ما می باشد که بابد برای رفع این مشکل آنرا عوض کنیم. در دستگاه های جدید برقی که به هیدرواستات می رسد به شکل سوکیت می باشد باید دقت کنیم که شکستگی نداشته باشد و کاملاً سالم باشد و خارش نیز سالم باشد. در لباسشویی های قدیمی اتصال برق به شکل فیش می باشد، باید کنترل کنید فیش مادگی گشاد نشده باشد یا اکسید نشده باشد که در اینصورت آنرا با انبردست سفت و اگر زنگ زدگی داشت با سمباده تمیز می نمائیم. تا جریان برق کاملاً به هیدرواستات برسد، برای درآوردن فیش ها حتماً علامت بزنید تا جایشان را اشتباه نکنید، بعد از باز کردن پیچ هیدرواستات آنرا بیرون آورده و شیلنگ هیدرواستات را جدا مینمائیم. بعد از این کار با تمیز کردن منبع هیدرواستات و شلنگ هیدرواستات را سر جای خودش قرار داده و بست آنرا می گذاریم و محکم می کنیم. حال شروع به بستن قطعات باز شده می نمائیم. درب جلو را می بندیم و پیچ های پائینی را سر جایشون می بندیم. لاستیک دور درب را می بندیم. پنل بالا را سر جای خود قرار می دهیم و پیچ های انرا محکم می کنیم. جاپودری را جا می زنیم، سقف دستگاه را سر جای خود قرار داده دوشاخه دستگاه را به برق و شیلنگ شیرآب را وصل می نمائیم. دستگاه را استارت می کنیم، خواهیم دید آبگیری تا حد مشخص آب قطع خواهد شد و مشکل عدم قطع آبگیری حل شده است.

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لباسشویی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات لباسشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی فیلم آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت