ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 334 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • علت ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع این کد ارور، عنوان قابل بحث ما در این مقاله از شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد. در صورتی که شما ماشین لباسشویی ال جی داشته باشید، احتمالا با کدها یا پیغام های خطای دو رقمی که نشان دهنده ی وجود مشکلی در ماشین لباسشویی می باشند غریبه نیستید و به احتمال زیاد حداقل برای یک بار هم که شده، شما آن ها را ملاحظه کرده اید.

  از آن جایی که امروزه ماشین لباسشویی های ال جی، دارای صفحه نمایش می باشند و روی این صفحه نمایش، کد خطا هایی را نشان می دهند. این کد خطا ها اطلاعات بسیار مهمی را به شما می دهند. هر کدام از این کد خطا ها بیان کننده ی یک مشکل خاصی در ماشین لباسشویی ال جی شما می باشند. بنابراین شما با دانستن معنای هر کدام از این کد خطاها، می توانید مقصر اصلی خرابی دستگاهتان را متوجه شوید. کد خطا ها تمام اطلاعات در باره ی خرابی دستگاه را توصیف می کنند. اما گاهی اوقات، رفع بعضی از این کد خطا ها بسیار دشوار و پیچیده می باشند. در واقع خودتان نمی توانید آن ها را بر طرف کنید، و برای بر طرف کردن آن ها باید با یک متخصص و یا مرکز ال جی تماس بگیرید. لازم به کر است که ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی نیز، جزء همین ارور ها می باشد. و برای رفع آن بهتر است تا از یک متخصص کمک بگیرید.

  علت ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی، در یک جمله به معنای خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد. در واقع مفهوم کد خطای EE در ماشین لباسشویی ال جی، به معنای خطای EEPROM یعنی خطای صفحه ی اصلی کنترل یا همان برد الکترونیکی می باشد. در واقع آی سی EEPROM  برد اصلی شما، یا شل شده یا کلا خراب شده است. آی سی EEPROM دارای تکنولوژی EEPROM است. EEPROM مخفف ” حافظه ی قابل خواندن قابل برنامه ریزی قابل پاک سازی الکتریکی ” است.   دلایل بسیاری در ایجاد این ارور و خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی نقش دارند، که در ادامه به بررسی تمام آن ها می پردازیم.

  حافظه ی EEPROM چیست ؟

  همان طور که پیش تر اشاره کردیم، حافظه ی EEPOM یک حافظه ی قابل برنامه ریزی قابل پاک کردن الکتریکی می باشد. در واقع در این آی سی امکان ذخیره ی برنامه وجود دارد، که در واقع این برنامه به ماشین لباسشویی می گوید که چه کاری را باید انجام دهد و آن کار باید در چه مرحله ای انجام شود. بنابراین در صورتی که هر یک از مولفه های الکترونیکی مدار مجتمع، آسیب دیده باشد و یا اتصالات خراب شده باشند، همین امر در عملکرد صحیح حافظه مشکل ایجاد می کند.

  خرابی حافظه ی EEPROM

  یکی از مهم ترین دلایل نمایش ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی، وجود مشکل در حافظه ی EEPROM  می باشد. از آن جایی که بررسی برد الکترونیکی دستگاه، یک کار کاملا تخصصی می باشد، بنابراین، بهتر است تا برد توسط یک متخصص بررسی شود تا مشکل این ارور در ماشسن لباسشویی ال جی، بر طرف شود.

  علت ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  رفع ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی

  جهت رفع ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی، می توانید یک تست بسیار ساده را انجام دهید. برای رفع این ایراد، باید ماشین لباسشویی را به مدت 10 دقیقه از برق بکشید و سپس مجدد ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید. گاهی ممکن است برد ماشین لباسشویی برای مدت کوتاهی، بنا به دلایل مختلف از کار افتاده باشد. بنابراین شما با این روش می توانید ارور EE را از صفحه نمایش ماشین لباسشویی پاک کنید.

  همچنین یک دستور العمل دیگری را نیز می توانید انجام دهید. باید ابتدا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی کاملا خالی از لباس است. سپس باید به صورت هم زمان، دکمه های SPIN SPEED  و  SOIL LEVEL  را فشار دهید و نگه دارید. حال باید دکمه ی POWER  را در حالتی که دو دکمه ی قبلی را نگه داشتید، فشار دهید. در این حالت شما دو بار صدایی مثل وز وز را می شنوید. سپس باید دکمه ی START / PAUSE را فشار دهید، در این صورت احتمالا ارور EE رفع می شود.

  اما اگر این مراحل را انجام دادید و موفق به رفع ارور EE نشدید، می توانید جهت انجام بررسی ها و تعمیر لباسشویی، با تعمیرگاه محصولات ال جی تماس بگیرید و در خواست تکنسین کنید. تعمیر کاران حرفه ای باید برد را بررسی کنند، زیرا ممکن است برد آسیب دیده باشد و نیاز به تعویض برد الکترونیکی دستگاه باشد، و یا شاید لازم باشد که در صورت نیاز، برد ریست شود که این کار نیز، نیاز به تخصص دارد.

  نکات تکمیلی

  پیدا کردن علت ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی و تعمیر برد یک کار بسیار تخصصی می باشد. در صورتی که مهارت کافی در زمینه ی تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به بررسی و تعمیر آن نکنید. زیرا در صورت آسیب رساندن به برد هزینه ی بسیار سنگینی را باید پرداخت کنید. زیرا برد ماشین لباسشویی، گران ترین قسمت در ماشین لباسشویی می باشد.

  همچنین در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید با شماره های موجود در این صفحه تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما در تعمیرگاه لباسشویی ال جی بهره مند شوید. همچنین می توانی با تماس با هر یک از مراکز ما در سطح تهران، از تعمیرت تخصصی تعمیر کاران ما در کوتاهترین زمان ممکن بهره مند شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت