ثبت درخواست تعمیرات

تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 282 بازدید
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی
 • تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی

  در بین خرابی های لوازم خانگی، خرابی هایی وجود دارد که عملا به خاطر آن دستگاه از کار می افتد و دیگر نمی تواند به خوبی کار کند. موتور هر دستگاه از اصلی ترین و مهمترین قطعه به شمار می رود. در صورت خرابی موتور دیگر استفاده از آن دستگاه غیر ممکن است.

  توجه داشته باشید که تعمیر موتور ماشین لباسشویی نیازمند دانش فنی بالایی می باشد و افرادی که تجربه کافی ندارند نمی توانند برای تعمیر آن هیچ اقدامی بکنند. بنابراین شما می توانید از مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان استفاده کنید. در این مرکز از  تعمیرکار لباسشویی  باتجربه و خبره کمک گرفته میشود تا در اسرع وقت  تعمیرات لوازم خانگی  شما در محل انجام شود. در این مقاله همراه ما باشید تا درباره تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی آشنا شوید.

   

  ب
  طریقه کار کردن موتور ماشین لباسشویی

  طریقه کار کردن ماشین لباسشویی ال جی به این صورت است که آبکش درون دستگاه با یک میل شفت به دیگ و کاسه نمد توسط دو بلبرینگ اتصال یافته است. یک فولی به موتور نیز متصل شده است و هنگامی که موتور شروع به کار می کند، گردش تسمه باعث می شود تا فولی دیگ بچرخد و میل شفت که به آبکش متصل شده است هم شروع به چرخیدن کند. در نهایت آبکش هم می چرخد. موتور، دستور را از برد الکترونیکی و یا تایمر دریافت می کند و با قدرت های متفاوت کار می کند. دور موتور در زمان های خاص کند و تند می شود، برای مثال در زمان خشک کن موتور تند می چرخد.

  تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی
  انواع موتور ماشین لباسشویی ال جی

  پیش از  تعمیر لباسشویی ال جی   بهتر است که با انواع آن آشنا بشوید که در زیر به شرح آن می پردازیم:

   

  •  موتور معمولی و تسمه دار:

  این نوع موتورها در ماشین لباسشویی قدیمی مورد استفاده قرار می گرفت که دارای گیربکس، مصرف برق زیاد، ایجاد لرزش و ساختاری ساده می باشد.

   

  • موتور دیجیتالی بدون تسمه:

  این نوع موتورها در ماشین لباسشویی جدید مورد استفاده قرار می گیرد که قیمت بالا، بدون سرو صداو لرزش، خرابی کمتر، فاقد گیربکس، طول عمر ریاد، مصرف برق کم، شستن لباس باحجم بالا و بالانس خودکار دارد.

  تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی
  دلایل خرابی موتور ماشین لباسشویی ال جی

  از دلایل خرابی که شمارا ملزم به تعمیر موتور ماشین لباسشویی می کند، می توان به زمان طولانی استفاده از ماشین لباسشویی، تمام شدن ذغال و تاخیر در تعویض به موقع ذغال، استفاده پی در پی از دستگاه، وجود لباس بیش از حد استاندارد در ماشین لباسشویی، ریخته شدن آب بر روی موتور و نوسان برق اشاره کرد.

  نشانه های خرابی موتور ماشین لباسشویی ال جی

  از علائم و نشانه های خرابی موتور ماشین لباسشویی می توان به سرو صدای زیاد و وز وز کردن موتور اشاره کرد. همچنین پوسیدن و پارگی تسمه، به خوبی خشک نشدن لباس ها، وجود بوی سوختگی، بروز مشکل در هنگام شست وشو و نداشتن گردش در هنگام شست و شو و… از دیگر نشانه های خرابی موتور می باشد.
  در صورت مواجه شدن با این علائم شما باید، سریع دستگاه را از برق جدا کنید تا مشکل بیشتری به‌وجود نیاید و سپس  تعمیر موتور لباسشویی  را به فرد متخصص و ماهری بسپارید، تعمیرکار لباسشویی متخصص در دیبا پشتیبان به سرعت ایرادات دستگاه لباسشویی ال جی شما را بر طرف می کند.

  شما می توانید از کمک های متخصصین ماهر مرکز دیبا پشتیبان بهره ببرید. شما نیز، خود اگر توانایی بررسی موتور را دارید می توانید موتور را از دستگاه جدا کنید و به صورت مجزا آن را روشن کنید. اگر موتور روشن شد و کار کرد، مشکل می تواند از تسمه و یا از پمپ باشد. در غیر این صورت مشکل از خود موتور می باشد که نیاز به تعویض دارد.

   

  تعمیر موتور لباسشویی الجی
  تست موتور ماشین لباسشویی ال جی

  به این نکته توجه داشته باشید که تست موتور ماشین لباسشویی بسیار خطرناک است و باید در ایمنی کامل موتور تست شود. اگر دستگاه شما دارای موتورهای قدیمی می باشد و در هنگام ریختن لباس توانایی چرخش ندارد، تسمه را بردارید. سپس ماشین را روشن نمایید، اگر ماشین کار کرد، موتور سالم است و در غیر این صورت موتور سوخته است.

  چنانچه موتور دارای ذغال است، باید یک ذغال و یک تاخو با یکدیگر سری شوند و به ذغال و تاخو برق داده شود. در منزل تست موتورهای امروزی امکان پذیر نیست و باید برای تست و تعمیر آن می توانید از تعمیرکاران ماهر مرکز دیبا پشتیبان استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که قطعه پس از بررسی جدا و تعمیر یا تعویض می شود و لباسشویی شما برای تعمیر جابجا نخواهد شد و تعمیرات لباسشویی در منزل شما انجام می شود.

  تست موتور ماشین لباسشویی ال جی
  تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی

  اگر شما از خرابی موتور دستگاه خود مطمئن شده اید باید آن را تعویض نمایید.

  • باید در ابتدا ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید و مطمئن شوید برق در دستگاه شما وجود ندارد.
  • وسایل موردنیاز برای جداسازی موتور را آماده کنید، این وسایل عبارت است از: هویه، قلع کش، انواع آلن، دم باریک،
   انبردست، انبر قفلی، آچار بوکس، دریل شارژی، آچار فرانسه، انواع پیچ گوشتی و آچار مخصوص فنر باز کن.
  •  دستگاه را برعکس کرده و مکان موتور خراب را پیدا کنید. موتور خراب ماشین لباسشویی را خارج کنید و به جای آن موتور قدیمی، موتور جدید را جایگزین کنید.

  چگونه می توانیم از خرابی موتورماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟

  تعویض موتور ماشین لباسشویی ال جی

  برای پیشگیری از خراب شدن ماشین لباسشویی و افزایش عمر آن، می توانید این راهکارها را در نظر بگیرید.

  1.استفاده صحیح از دستگاه:

  این مورد با این که کمی کلی است اما باید گفت، اگر شما از ماشین لباسشویی خود به درستی استفاده کنید و دستورالعمل های ذکر شده در دفترچه راهنما و یا نکاتی را که تعمیر کاران و فروشندگان متذکر می شوند را به درستی به کار ببرید تا حد زیادی از خرابی ماشین لباسشویی خود جلوگیری کرده اید.

  2.بار متعادل:

  مطمئن شوید که هر بار که لباس ها را می شویید، میزان مناسبی از لباس را در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. هر دستگاه ظرفیتی دارد که روی آن نوشته شده است. شستن لباس خیلی کمتر یا خیلی بیشتراز این ظرفیت می تواند به موتور ماشین لباسشویی آسیب وارد کند.

  تعمیر موتور لباسشویی الجی
  3.نظم در تعمیر و نگهداری:

  بررسی منظم و انجام سرویس های دوره ای و تعمیر مشکلات کوچک، نظافت منظم و نگهداری ماشین لباسشویی، می تواند به حفظ عمر موتور کمک کند. برای تعمیر و انجام سرویس های منظم می توانید با مرکز دیبا پشتیبان در تماس باشید.

  4.استفاده از برنامه مناسب شستشو:

  در هر دستگاهی برنامه های متعددی برای شما قرار داده شده است. این برنامه ها کمک می کنند که برای شستشوی موارد خاص، فشار به موتور وارد نشود.از این رو انتخاب یک برنامه شستشو مناسب می تواند در کاهش خرابی موتور موثر باشد.
  تعمیر موتور ماشین لباسشویی و یا تعویض آن کار ساده ای نمی باشد و نیازمند دانش فنی بالا و تجربه لازم در این کار می باشد. می توانید تعمیر آن را به دیبا پشتیبان بسپارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تعمیر لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت