ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 329 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی عنوان قابل بحث ما در این مقاله از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان می باشد. در صورتی که روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی خود، ارور FE را ببینید، قطعا فهمیدن علت این کد خطا برای شما اهمیت پیدا می کند. ما در این مقاله علاوه بر این که به بررسی علت های احتمالی ایجاد ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم، بلکه سعی می کنیم تا نحوه ی رفع این پیغام خطا را نیز بیان کنیم.

  علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام به معنای آب گیری بیش از اندازه ی ماشین لباسشویی می باشد. و در واقع این ارور نشان دهنده ی سر ریز شدن آب می باشد. این مشکل می تواند بخاطر این رخ داده باشد که آب شیر ورودی به طور مکرر باز بوده و آب نتوانسته در مدت زمان مشخص شده متوقف شود، که در نتیجه در ماشین لباسشویی، این مشکل را به صورت ارور FE نمایش می دهد.  

  در صورت بروز ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی باید مواردی از قبیل شیر برقی ورودی ماشین لباسشویی، شیلنگ رابط به دیگ ماشین لباسشویی، هیدرواستات، سیم کشی ماشین لباسشویی، اتصالات ماشین لباسشویی، و برد ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

  علائم و نشانه های نمایش ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی

  همان طور که پیش تر اشاره کردیم، معنای ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی، بیان کننده ی این است که دیگ ماشین لباسشویی بیش از حد پر شده است و به این معناست که آب به حد اکثر مجاز رسیده است. کد خطای  FE در ماشین لباسشویی LG، در هنگام گرفتن آب و در حالت شستشوی ماشین لباسشویی نمایش داده می شود. دستگاه در وسط برنامه ی شستشو متوقف می شود و دستگاه به طور مداوم آب گیری می کند و آب وارد دستگاه می شود. که در نتیجه ارور FE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ظاهر می شود.

  همچنین در ماشین لباس های قدیمی تر ال جی که فاقد صفحه نمایش هستند، این ارور به صورت چشمک زدن و یا روشن شدن نشانگر های Prewash  و Main Wash نمایش داده می شوند. علاوه بر این، این شاخص ها، می توانند بخاطر انتخاب اشتباه نوع لباس ها نیز روشن شوند. به عنوان مثال در صورتی که شما از لباس های حجیم مثل پتو یا لباس های پشمی حجیم و… نیز استفاده کنید، ممکن است این نشانگر ها نیز روشن شوند.

  علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • وجود مشکل در هیدروستات ماشین لباسشویی
  • خرابی برد ماشین لباسشویی
  • تشکیل کف بیش از حد در ماشین لباسشویی
  • مشکلات شیر برقی ورودی آب ماشین لباسشویی
  • خرابی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی
  • مشکلات سیم کشی ماشین لباسشویی

  علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  وجود مشکل در هیدروستات ماشین لباسشویی

  یکی از مهم ترین علت ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی، وجود اشکال در هیدروستات ماشین لباسشویی می باشد. برای رفع این مشکل، باید مقدار مقاومت هیدروستات بررسی شود. هیدرواستات یکی از آسیب پذیر ترین قسمت های ماشین لباسشویی های مدرن  می باشد. در بیشتر موارد لوله های این قسمت مسدود می شود، و ماشین لباسشویی نمی تواند کار خودش را به درستی انجام دهد.   بنابراین باید این قسمت به درستی بررسی شود.

  خرابی برد ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علل نمایش کد خطای FE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند بخاطر خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد. در واقع برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، حکم مغز ماشین لباسشویی را دارد و در صورت خرابی می تواند باعث نمایش ارور FE شود. خرابی برد جزء تعمیرات سخت و پیچیده ی ماشین لباسشویی می باشد و نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد. در صورت خرابی برد، ماشین لباسشویی باید حتما توسط تکنسین بررسی شود.

  در صورتی که برد الکترونیکی خراب شود، ممکن است دستگاه متوقف شود و یا دستگاه پر از آب شود. در این صورت ممکن است خطای FE رخ دهد. این حالت می تواند در حین شستشوی لباس ها رخ دهد. در چنین صورتی باید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی به دقت بررسی شود. در چنین وضعیتی ممکن است برد سوخته باشد و شما باید برد را تعمیر و یا تعویض کنید.

  برای رفع ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی، شما می توانید ماشین لباسشویی را به مدت 15 تا 20 دقیقه از برق بکشید و سپس دوباره آن را به برق وصل کنید، زیرا ممکن است برد ماشین لباسشویی دچار مشکل جزئی شده باشد و با تنظیم مجدد مشکل بر طرف شود، و در نتیجه ممکن است ارور FE رفع شود.

  تشکیل کف بیش از حد در ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علت های نمایش ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند به خاطر تشکیل بیش از حد کف، در هنگام شستشو باشد. این حالت موقعی اتفاق می افتد که شما لباس هایی مثل رو میزی یا لباس های توری را درون مخزن ماشین لباسشویی قرار داده باشید، و یا هنگامی که از پودر ماشین لباسشویی به مقدار زیادی استفاده کرده باشید و یا در مواقعی نادر، ممکن است بخاطر استفاده از مواد شوینده ی فاسد و نا مناسب این اتفاق افتاده باشد. همچنین در صورتی که از پودر دستی به جای پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید، ممکن است این مشکل ایجاد شود.

  مشکلات شیر برقی ورودی آب ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است ارور FE، به علت مشکلات شیر برقی ورودی آب ایجاد شده باشد. زیرا ممکن است بخاطر گذشت زمان، شیر ورودی آب انعطاف پذیری خود را از دست بدهد. و یا ممکن است شیر ورودی آب یا مناطق اطراف آن دچار نشتی شود و همین موضوع باعث سر ریز شدن آب شود و در نتیجه ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده شود. زیرا آب به صورت مداوم وارد ماشین لباسشویی می شود. در این صورت باید شیر ورودی آب را تعویض کنید.

  خرابی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی

  در حالت عادی دستگاه برای شستن لباس ها مقداری آب دریافت می کند و سپس آن مقدار آب را به طور کامل تخلیه می کند. در صورتی که ماشین لباسشویی به طور مداوم آب را دریافت کند، دلیل این موضوع نشان دهنده ی وجود مشکلی در سوئیچ فشار که وظیفه ی کنترل کردن سطح آب در مخزن را دارد می باشد. که در این صورت باید سوئیچ فشار را بررسی کنید.

  مشکلات سیم کشی ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است سیم کشی بین برد کنترل و سوئیچ فشار دچار مشکل شود، بنابراین باید آن را بررسی کنید. ممکن است این اتصالات شل شده باشند و یا خراب شده باشند. سیم کشی ها باید بررسی شوند و سیم ها و مناطقی که آسیب دیده باشند را باید تعویض کنید. بهتر است تا این بررسی توسط تکنسین انجام شود.

  رفع ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی

  جهت رفع ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی، باید آب اضافی موجود در ماشین لباسشویی را توسط قسمت خروجی ماشین لباسشویی، تخلیه کنید و حتما باید هیدروستات را نیز بررسی کنید تا بتوانید مشکل ماشین لباسشویی را رفع کنید.

  همچنین می توانید یک تست ساده را نیز انجام دهید تا شاید ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی بر طرف شود. به این ترتیب که دکمه ی POWER  را فشار دهید تا دستگاه خاموش شود. سپس دستگاه را از برق بکشید و با توجه به خاموش بودن برق دستگاه، دکمه ی START / PAUSE را به مدت 5 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید، و روی درب ماشین لباسشویی را محکم فشار دهید، سپس دکمه ی START / PAUSE  را فشار دهید. در صورتی که ارور FE بر طرف نشد، باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا دستگاه شما را بررسی کند و مشکل را بر طرف کند.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت