ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 281 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از مرکز تعمیر لوازم خانگی دیبا پشتیبان می خواهیم تا در رابطه با علت ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه رفع ارور PF در لباسشویی ال جی، بحث کنیم. علت این ارور، در یک کلام بخاطر خطای برق اتفاق می افتد. بنابراین اگر در صفحه نمایش دستگاه شما، کد خطای PF ظاهر شد و شما به دنبال یافتن علت و نحوه ی بر طرف کردن آن هستید، ما بعنوان مرکز تعمیرات ال جی در تهران خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهیم. همچنین در این مقاله، ما در رابطه با کد خطای PF در خشک کن ال جی نیز صحبت می کنیم.

  علائم کد ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی

  این ارور در مواقعی که تغییرات ولتاژ ورودی دستگاه نا متعارف باشد رخ می دهد. به عبارتی در صورتی که در سیستم برق رسانی دستگاه، مشکلی وجود داشته باشد، این ارور رخ می دهد. این کد خطا ممکن است در هر حالت شستشو ظاهر شود. هنگامی که ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی یا دستگاه خشک کن ال جی شما ظاهر شود، دستگاه در طول کار متوقف می شود و ارور PF را روی صفحه نمایش دستگاه نشان می دهد.

  علت ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی، وجود مشکلاتی در تغذیه منبع برق دستگاه می باشد. احتمالا منبع برق به دستگاه، موقع اجرای چرخه قطع شده است. در واقع ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی مخفف کلمه ی POWER FAILURE به معنای خرابی برق می باشد. در صورتی که در برق رسانی دستگاه مشکلی به وجود بیاید، و یا در هنگام چرخه ی شستشو، برق قطع بشود، کد خطای PF روی صفحه دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود. به عبارتی در صورتی که شدت جریان برق کمتر از حد مجاز و یا بیشتر از حد مجاز باشد، ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود.

  علت پیغام خطای PF در خشک کن ال جی

  علت ارور PF در خشک کن ال جی، نشان می دهد که چرخه ی خشک کن دستگاه با قطع برق مواجه شده است. همچنین ممکن است در منبع تغذیه دستگاه، به صورت غیر منتظره ای، نویز وجود داشته باشد و در نتیجه کد خطای PF در خشک کن ال جی نمایش داده می شود. در چنین وضعیتی، باید دستگاه را برای مدتی خاموش کنید و سپس مجدد دستگاه خشک کن را روشن کنید تا ارور PF از خشک کن رفع شود.

  البته در برخی دستگاه ها، این امکان وجود دارد که هنگام قطع برق، برای تکمیل چرخه ی شستشو، شما می توانید دکمه ی شروع (START)  را بزنید و کار ادامه پیدا کند. اما در برخی دیگر از دستگاه ها، شما باید ابتدا دکمه ی لغو (CANCEL)، را فشار دهید تا بتوانید دستگاه را مجددا راه اندازی کنید.

  علت ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی به چه عواملی ربط دارد ؟

  • خرابی برق ماشین لباسشویی
  • خرابی سه راهی یا سه شاخه ماشین لباسشویی
  • خرابی قطعات داخل ماشین لباسشویی
  • مشکلات المنت گرمایشی ماشین لباسشویی
  • خرابی برد ماشین لباسشویی

  علت ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  خرابی برق ماشین لباسشویی

  مشکلات برق ساختمان می تواند باعث آسیب رساندن به سیم کشی و برد و به عبارت کلی، باعث آسیب رساندن به مدار الکتریکی دستگاه شود. همچنین ممکن است این ارور، بخاطر وجود مشکلاتی در ولتاژ ورودی باشد. بنابراین باید ولتاژ ورودی را بررسی کنید. ممکن است برای تامین انرژی تجهیزات کافی نباشد. که در این صورت باید با یک متخصص برق کار تماس بگیرید.

  برای بررسی سیم های ماشین لباسشویی، باید مطمئن باشید که، دستگاه به برق وصل نباشد و سپس باید تمامی اتصالات، به دقت توسط تکنسین بررسی شوند. همچنین برای بررسی سیم ها، می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید.

  خرابی سه راهی یا سه شاخه ماشین لباسشویی

  یک سری از مواردی که در صورت بروز ارور PF در ماشین لباسشویی، باید بررسی شود، سه راهی برق، سه شاخه و پریز برق دستگاه می باشد. اگر محافظ دستگاهتان خراب شده باشد، ممکن است ارور PF  را نشان دهد. همچنین در صورتی که دستگاه از طریق آداپتور به برق وصل شده باشد، ممکن است آداپتور باعث بروز این ارور باشد.

  همچنین سیم برق و دو شاخه ی دستگاه و تمامی تجهیزات ماشین لباسشویی ال جی را بررسی کنید. احتمال دارد عایق های روی سیم، آسیب دیده باشند و یا قسمتی از دو شاخه شکسته باشد. در این صورت، باید سیم ها و دوشاخه را تعویض کنید. علاوه بر بررسی سیم برق دستگاه، باید مطمئن شوید که بدنه ی دستگاه اتصالی نداشته باشد.

  خرابی قطعات داخل ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از از علل ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند بخاطر نقص و معیوب بودن قطعات داخل دستگاه باشد. در چنین وضعیتی شاید سیم ها آسیب دیده باشند و نیار به لحیم کاری داشته باشند و یا ممکن است قطعات خراب شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند.

  برای تعویض قطعات در ماشین لباسشویی، باید پیچ های پنل پشتی ماشین لباسشویی را شل کنید و پنل را جدا کنید. سپس باید قسمت های مورد نظر را بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید. تعویض قطعات ماشین لباسشویی ال جی، نیاز به مهارت خاصی دارد و باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

  مشکلات المنت گرمایشی ماشین لباسشویی

  همچنین گاهی ممکن است مشکل از المنت گرمایشی ماشین لباسشویی باشد. اگر المنت گرمایشی دستگاه سوخته باشد، ماشین لباسشویی، به اشتباه کد خطای PF  را نمایش می دهد. بنابراین المنت گرمایشی ماشین لباسشویی باید توسط تکنسین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی بررسی شود و در صورت نیاز، باید تعویض شود.

  خرابی برد ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علل نمایش ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی، خرابی برد کنترل الکترونیکی ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین برد الکترونیکی دستگاه باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود. ودر صورت نیاز، برد الکترونیکی، باید تعمیر و یا تعویض شود.

  رفع ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی

  در صورتی که ارور PF طی چرخه ی شستشوی ماشین لباسشویی نمایش داده شود، باید پروسه ی شستشو را از ابتدا شروع کنید تا ارور PF بر طرف شود. در واقع رفع ارور PF در ماشین لباسشویی ال جی، با راه اندازی مجدد دستگاه رفع می شود. اگر این مراحل را انجام دادید، اما ارور بر طرف نشد، احتمالا مشکل از برد ماشین لباسشویی یا قسمت های دیگر می باشد، که باید با تکنسین متخصص تعمیر لباسشویی ال جی، تماس بگیرید.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت