ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 323 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله از دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران قصد داریم تا در رابطه با علت ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی و نحوه ی رفع ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی بیشتر صحبت کنیم. قطعا هنگامی که شما روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی تان، ارور CD را مشاهده کنید، برایتان سوال پیش می آید که  علت نمایش این ارور چیست !؟ و چگونه می توان این ارور را پاک کرد. اگر می خواهید، جواب سوالتان را بدانید، ما بعنوان مرکز  ال جی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  علت ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی

  علت ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی، در یک کلام به معنای اعلام پایان چرخه ی خشک کن می باشد، و می گوید که دستگاه در حال خنک شدن می باشد. در واقع این ارور، یک ارور نمی باشد و به عبارتی فقط یک اعلام عمومی می باشد. به عبارتی ماشین لباسشویی می خواهد به کاربر اعلام کند که چرخه ی خشک کردن در بخش خشک کن، تمام شده و شما باید لباس ها را از دستگاه خارج کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که این پیغام، یک پیغام کاملا طبیعی و عادی می باشد، همچنین گاهی ممکن است با یک موسیقی نیز به همراه باشد. این پیام به شما می گوید که چرخه ی خشک شدن کامل شده است.

  ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی به چه معنا می باشد؟

  همان طور که پیش تر اشاره کردیم، پیغام CD در واقع یک کد خطا نیست، بلکه بیان می کند که چرخه ی خشک کردن لباس ها به پایان رسیده است. در واقع کد خطای cd مخفف یا مختصر شده ی کلمه ی  “ cool down “ به معنای سرد شدن می باشد، که بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی، به هنگام اتمام فر آیند خشک شدن لباس ها نمایش داده می شود.

  در صورتی که لباس ها، پس از اتمام چرخه، بلا فاصله برداشته نشوند، چین و چروک می شوند. فر آیند cool down ، با عملکرد خود، می تواند مانع از چین و چروک شدن لباس ها شود. به این صورت که دستگاه  طی این فرآیند، با سرعت بیشتری خنک می شود، و باعث می شود که لباس ها چروک نشوند. در واقع به شما مهلت و وقت اضافه می دهد که تا 4 ساعت لباس ها را در ماشین بگذاربد و تا آن موقع لباس ها را چروک نکند.

  مفهوم پیغام خطا CD به لحاظ فنی چیست؟

  در واقع نمایش پیام CD روی صفحه دیسپلی، یک مقدماتی برای خشک خنک کردن است. در واقع این پیغام به شما می گوید که لباس ها خشک شدند، همچنین فرآیند خنک شدن دارد انجام می شود. زیرا در چرخه ی خشک کردن درون ماشین به شدت داغ می شود، اما در صورتی که این پیام می گوید که ماشین در حال خنک شدن می باشد. در واقع طی این چرخه، یک فن خنک کننده به مدت یک ساعت کار می کند تا هوای مرطوب را از درون دستگاه خارج کند. و سپس شما می توانید لباس ها را از ماشین لباسشویی بردارید.

  علت ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  رفع ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی

  شاید برای شما سوال باشد که، تا چه زمانی پیغام CD روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی باقی می ماند ؟ باید بگوییم که، تا زمانی که شما لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج نکنید و یا دکمه ی START / PAUSE را فشار ندهید. این پیام نمایش داده می شود.

  بنابراین جهت  رفع ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی، فقط کافیست که لباس ها را از دستگاه خارج کنید و دستگاه را خاموش کنید. به همین راحتی می توانید ارور CD  را از صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی پاک کنید. اما در صورتی که ارور از صفحه نمایش پاک نشد، احتمالا مشکلاتی در برد دستگاه به وجود آمده که به اشتباه این ارور را نمایش می دهد، که در چنین صورتی باید با تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید تا مشکل بر طرف شود.

  انواع کد خطا های ماشین لباسشویی ال جی و معنای آنها

  کد خطا های ماشین لباسشویی ال جی به دو دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند. یک سری از کد خطا ها، مربوط به رعایت نکردن یک سری قواعد و اصول می باشد. به عنوان مثال در صورتی که شما درب ماشین لباسشویی را نبندید، ارور بسته نشدن درب (DE) را به شما نشان می دهد و شما با بستن درب می توانید ارور را پاک کنید. همچنین، یک سری دیگر از کد خطا ها در ماشین لباسشویی ال جی، مربوط به وجود ایرادات فنی می باشد  مثل ارور SE، که خطای سنسور است و رفع آن کاملا تخصصی می باشد. بنابراین در صورتی که ماشین لباسشویی شما از لحاظ فنی دچار مشکل و خرابی شود، ارور های از این دست نمایش داده می شود.

  در صورتی که شما معنا و مفهوم هر ارور را بدانید، تنها قادر به تشخیص نوع ارور هستد. اصولا ارور های نوع اول، ارور هایی هستند که شما با انجام چند کار ساده، می توانید آن ها را بر طرف کنید. لازم به ذکر است که ارور CD جزء دسته ی اول می باشد. و به ایراد فنی اشاره نمی کند. بنابراین شما با انجام چند کار بسیار ساده، می توانید ارور مورد نظر را بر طرف کنید.

  نکته ی تکمیلی در رابطه با علت ارور CD در ماشین لباسشویی ال جی

  در صورتی که پیغام CD را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده کردید، می توانید دکمه ی PAUSE را فشار دهید و دستگاه را خاموش کنید و بهتر است که تا 6 ساعت، دوباره دستگاه را روشن نکنید و از دستگاه استفاده نکنید. در واقع بهتر است به دستگاه اجازه ی استراحت و خنک شدن دهید. در این صورت به دستگاه آسیب نرسانده اید و همین نکته، باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت