ثبت درخواست تعمیرات

علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی

بازدید: 321 بازدید
ارور و کد خطای ماشین لباسشویی
 • ما در این مقاله تعمیرگاه دیبا پشتیبان قصد داریم تا در رابطه با علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی بحث کنیم. همچنین در ادامه ی این مقاله، نحوه ی رفع ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی را نیز بیان می کنیم. همان طور که می دانید، کد خطا های موجود در ماشین لباسشویی ال جی، شما را در آگاه سازی از عیب ماشین لباسشویی کمک می کند. در واقع دو حرف نمایش داده شده در صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی، مخفف کلمه ی ایراد در ماشین لباسشویی می باشد. لازم به ذکر است که ارور SE و ارور 5E در ماشین لباسشویی ال جی، یکی هستند، بنابراین علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی و علت ارور 5E در ماشین لباسشویی ال جی، مشابه می باشند.

  علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش تعمیر و رفع خطا

  علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، خرابی حسگر یا همان سنسور و موتور ماشین لباسشویی می باشد. در واقع در صورتی که مشکلاتی در موتور و سنسور ماشین لباسشویی وجود داشته باشد، کد خطای SE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی ظاهر می شود. علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، مشکلات موتور، خرابی برد کنترلی اصلی، خرابی تاخو موتور، اتصالات بین موتور و برد کنترل می باشد.

  علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • مشکلات موتور ماشین لباسشویی
  • مشکلات سنسور ماشین لباسشویی
  • مشکلات اتصالات در ماشین لباسشویی
  • مشکلات تاخو ماشین لباسشویی
  • خرابی برد ماشین لباسشویی
  • مشکلات برق ساختمان یا برق دستگاه

  علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع این کد خطا

  مشکلات موتور ماشین لباسشویی

  یکی از اصلی ترین علل نمایش کد خطای SE  یا کد خطای 5E، بخاطر خرابی موتور ماشین لباسشویی اتفاق می افتد. بنابراین در صورت بروز این ارور، باید موتور دستگاه توسط تکنسین متخصص به طور کامل بررسی شود. در چنین وضعیتی ممکن است لازم باشد که موتور را تعویض کنید.

  در واقع کد خطای SE ، به کاربر اطلاع می دهد که، به دلیل خرابی شفت موتور، آبکش ماشین لباسشویی نمی چرخد. به عبارتی، چیزی که کاربر مشاهده می کند، این است که آبکش ماشین لباسشویی نمی چرد و روند شستشو شروع نمی شود.

  مشکلات سنسور ماشین لباسشویی

  یکی دیگر از علل نمایش ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند بخاطر وجود مشکلاتی در سنسور ماشین لباسشویی باشد، در چنین وضعیتی باید سنسور ماشین لباسشویی توسط تکنسین به دقت بررسی شود.

  مشکلات اتصالات در ماشین لباسشویی

  گاهی ممکن است علت نمایش ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر اتصالات ضعیف متصل به ماشین لباسشویی باشد. بنابراین تمامی اتصالات ماشین لباسشویی باید به دقت بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض شوند. زیرا خرابی سیم ها و اتصالات، می توانند باعث بروز کد خطا SE در ماشین لباسشویی ال جی شوند.

  مشکلات تاخو ماشین لباسشویی

  در 90 در صد موارد، علت ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، بخاطر خرابی تاخو می باشد. این قطعه در ماشین لباسشویی، میزان چرخش دیگ را کنترل می کند، در واقع دیگ نمی داند که با چه سرعتی دارد می چرخد و در نتیجه، دستگاه ارور SE را صادر می کند. در واقع تاخو بخشی می باشد که سرعت موتور را تحت نظر دارد. در چنین وضعیتی، تاخو دستگاه باید توسط تکنسین بررسی شود.

  خرابی برد ماشین لباسشویی

  در صورتی که برد ماشین لباسشویی دارای مشکلاتی باشد، ممکن است ارور های مختلفی توسط صفحه نمایش ماشین لباسشویی، نمایش داده شود. یکی از همین ارورها، ارور SE می باشد. همچنین ممکن است اتصالات بین موتور و برد کنترل، شل شده باشد و یا سوخته باشد. بنابراین باید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ال جی، توسط تعمیر کار ماشین لباسشویی بررسی شود.

  مشکلات برق ساختمان یا برق دستگاه

  یکی دیگر از علل نمایش ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی، می تواند نشانگر مشکلی در جریان الکتریکی دستگاه باشد. این مشکل می تواند در اثر اتصال کوتاه درون دستگاه یا می تواند بخاطر مشکلات برق منزل ایجاد شده باشد. در حالت اول باید موتور دستگاه، برد دستگاه و منبع تغذیه دستگاه، توسط تکنسین و مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی بررسی شود و در حالت دوم نیز، باید برق ساختمان توسط برق کار بررسی شود.

  نحوه ی رفع ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی

  همان طور که پیش تر بیان کردیم، کد خطای  SE یا  5E ، به معنای وجود مشکلی در موتور ماشین لباسشویی یا مشکلی در سنسور ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین رفع ارور SE  در ماشین لباسشویی ال جی یک کار بسیار تخصصی می باشد و نحوه ی رفع ارور SE در ماشین لباسشویی ال جی کار نسبتا دشواری می باشد و نیاز به تخصص بسیار بالایی دارد. بنابراین بهتر است جهت رفع کد خطای SE با یک متخصص تعمیرات لباسشویی یا مراکز خدمات تعمیرات ال جی مانند شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تماس بگیرید.

  اما قبل از تماس با تکنسین می توانید یک تست بسیار ساده را نیز انجام دهید. برای انجام این تست، باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و دستگاه را از برق بکشید، سپس بعد از چند دقیقه دستگاه را به برق وصل کنید و یک برنامه را برای شستشو در ماشین لباسشویی انتخاب کنید. اگر بعد از انجام این مراحل، ارور SE  یا همان ارور 5E از صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی، بر طرف نشد، برای بر طرف کردن ارور SE ( 5E ) با یک تکنسین تماس بگیرید.

  نکته ی مهم

  در صورتی که مهارت و تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی را ندارید، به هیچ وجه، اقدام به تعمیر و بررسی دستگاه نکنید، زیرا ممکن است بخاطر نداشتن تجربه ی کافی، هم به خود و هم به دستگاه آسیب جدی وارد کنید.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ارورها و کدهای خطای انواع ماشین لباسشویی و آموزش رفع آنها ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی و آموزش رفع آنها مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت