ثبت درخواست تعمیرات

پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی

بازدید: 317 بازدید
پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی
 • برای این که دیگ و آبکش در ماشین لباسشویی بچرخند، باید موتور ماشین لباسشویی، این نیرو را فراهم کند. و برای این که موتور بتواند دیگ و آبکش را بچرخاند،  نیاز به یک اتصال بین دیگ و آبکش و موتور میباشد، که این اتصال، توسط تسمه بر قرار می شود. تسمه ی ماشین لباسشویی بنا به هر دلیلی می تواند فرسوده شود، که در این صورت نیاز است که تعویض شود.

  علائم ناشی از پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی

  تسمه ی ماشین لباسشویی بنا به دلایل مختلفی ممکن است که پاره شود. اما در صورت پاره شدن تسمه ی ماشین لباسشویی دو نشانه ی اصلی وجود دارد. اولین دلیل این که هنگامی که ماشین لباسشویی را روشن می کنید، آبکش ماشین لباسشویی نمی چرخد، دومین دلیل این که، در صورت چرخش آبکش ماشین لباسشویی و هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، بوی سوختن لاستیک به مشام می خورد.

  این ها اصلی ترین نشانه های پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی هستند. اما با این حال باز هم دلایل و نشانه های دیگری در رابطه با پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی وجود دارند. به عنوان مثال سایر شاخص های احتمالی پاره شدن تسمه ی ماشین لباسشویی، می توان به وجود صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام استفاده از ماشین لباسشویی اشاره کرد. این سر و صدای زیاد به واسطه ی فشار زیاد وارد شده به لگن ایجاد می شود.

  بررسی تسمه در ماشین لباسشویی

  همیشه نیاز نیست که تسمه را تعویض کنید، بلکه با بررسی یک سری موارد، شما متوجه می شوید که تسمه ی ماشین لباسشویی، نیاز به تعویض دارد. گاهی ممکن است که تسمه فقط از مسیر خود خارج شده باشد و به راحتی بتوان آن را به حالت اولیه برگرداند و نیاز به تعویض نداشته باشد. تسمه ی ماشین لباسشویی، ممکن است به راحتی از روی مسیر لگن و موتور ماشین لباسشویی، خارج شده باشد، برای چک کردن وضعیت تسمه، باید به قسمت پشتی دستگاه مراجعه کنید. در صورتی که تسمه روی جای خود قرار نداشته باشد، باید تسمه را به سمت عقب خود بکشید، تا تسمه در محل اصلی خود قرار بگیرد.

  تعویض تسمه ی ماشین لباسشویی

  در صورتی که تسمه ی ماشین لباسشویی، در جای اصلی خود قرار نداشته باشد، باید بررسی کنید و ببینید که آیا تسمه آسیب دیده یا نه ! در صورتی که آسیب هایی مثل سروراخ شدن یا خراشیدگی روی تسمه وجود داشته باشد، به هیچ عنوان نباید آن را تعمیر کنید، بلکه باید تسمه را تعویض کنید. همچنین در چنین وضعیتی نباید ماشین لباسشویی را استفاده کنید و آن را روشن کنید، زیرا روشن کردن ماشین لباسشویی در چنین وضعیتی، می تواند باعث آسیب رساندن به موتور دستگاه یا سایر اجزای دیگر دستگاه شود.

  هزینه ی تعویض تسمه ی دستگاه چقدر می باشد؟

  هزینه ی تعویض تسمه ی ماشین لباسشویی، با توجه به مدل دستگاه، متفاوت می باشد. اما به صورت تقریبی می توان گفت که قیمت تعویض تسمه ی ماشین لباسشویی به صورت حدودی 50 تا 70 هزار تومان می باشد. اما بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق تر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرید تا تکنسین های ما شما را راهنمایی کنند.

  پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی و آموزش تعویض و رفع آن

  علت های پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی

  تسمه ی ماشین لباسشویی، ممکن است بنا به دلایل مختلفی پاره شود. اما به صورت کلی، در صورتی که تسمه ی ماشین لباسشویی، تحت فشار نا خواسته قرار بگیرد، ممکن است پاره شود. در این صورت همچنین ممکن است که لبه های تسمه، سوخته شده باشد و یا  ریش ریش شده باشد، یا همچنین شیار ها از جای خود خارج شده باشند، در این صورت باید تسمه ی ماشین لباسشویی را عوض کنید.

  همچنین ممکن است پاره شدن تسمه، بخاطر اصطکاک غیر ضروری هنگام چرخش موتور اتفاق بیوفتد، این حالت به این ترتیب رخ می دهد. هنگامی که موتور بچرخد اما آبکش نچرخد همچین اتفاقی رخ می دهد. در واقع عدم حرکت آبکش، مانع از حرکت تسمه می شود، و در نتیجه چرخش و نیروی موتور باعث می شود تا تسمه به شدت آسیب ببیند و حتی ممکن است به خود موتور نیز فشار وارد شود و موتور نیز بسوزد.

  علت عدم چرخش آبکش ماشین لباسشویی چیست ؟

  آبکش یا همان سبد در ماشین لباسشویی، ممکن است بنا به دلایل مختلفی نچرخد و همان طور که پیش تر اشاره کردیم، نچرخیدن آبکش باعث پارگی تسمه و آسیب به موتور شود. نچرخیدن آبکش می تواند بخاطر مسائلی از قبیل فرسودگی خود دستگاه و یا فرسودگی محور اتفاق بیوفتد. اما دو دلیل اصلی برای نچرخیدن آبکش ماشین لباسشویی وجود دارد، یکی بار اضافه ی دستگاه و دیگری گیر کردن قسمتی از لباس در قسمت داخلی درب از اصلی ترین دلایل این مشکل هستند.

  در صورتی که لباس های زیادی را برای شستشو درون ماشین لباسشویی قرار دهید، لباس ها آب زیادی را به خود جذب می کنند. به عنوان مثال حوله در صورتی که آب را به خود جذب کند، بسیار سنگین می شود، و همین وزن زیاد بار  باعث می شود که آبکش نتواند بچرخد و همین امر باعث می شود تا فشار زیادی روی تسمه ایجاد شود و در نتیجه تسمه پاره شود.

  همچنین در صورتی که یک جسم سفت مثل کفش، اگر به طور اتفاقی وارد قسمت شیشه ای درب شود، باعث می شود که آبکش بلرزد و نتواند بچرخد و در نهایت به ناچار تسمه پاره می شود.

  راه حل جلوگیری از پاره نشدن تسمه در ماشین لباسشویی

  برای جلوگیری از نچرخیدن آبکش ماشین لباسشویی و جلوگیری از پاره شدن تسمه، فقط کافیست لباس های بیش از حد زیاد و سنگین  مانند حوله و پتو و. . . را درون ماشین لباسشویی قرار ندهید، همچنین از شستشوی کفش ورزشی و امثال این ها درون ماشین لباسشویی خودداری کنید. در صورت رعایت کردن همین دو نکته ی ساده امکان پارگی تسمه به شدت کاهش پیدا می کند و شما می توانید با خیال راحت از ماشین لباسشویی خودتان برای سالیان سال استفاده کنید.

  سخن نهایی

  اما به یاد داشته باشید که در صورت خرابی ماشین لباسشویی، در صورتی که تخصص کافی در زمینه ی تعمیرات ماشین لباسشویی را ندارید، به هیچ عنوان اقدام به تعمبر ماشین لباسشویی خود نکنید و در صورتی که متوجه ی بوی سوختگی یا سر و صدای غیر عادی یا نچرخیدن آبکش ماشین لباسشویی شدید، فورا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و به هیچ عنوان در چنین وضعیتی از ماشین لباسشویی استفاده نکنید و هرچه سریع تر با تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی و مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی  مانند شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تماس بگیرید تا از وارد آمدن آسیب های جدی تر به دستگاه خودداری شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی مقالات آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت