ثبت درخواست تعمیرات
 • نصب ماشین لباسشویی در تهران

  داشتن ماشین لباسشویی راهکاری عالی برای حفظ زمان و هزینه‌ی شستشوی لباس‌ها است و اولین کاری که برای استفاده از آن باید انجام داد، نصب ماشین لباسشویی است. چه مالک خانه خود باشید و چه آن را اجاره کرده باشید، ممکن است لازم شود که نصب ماشین لباسشویی را خودتان انجام دهید. نصب این وسیله اگر از روش صحیح آن مطلع نباشید، می‌تواند سخت و خسته کننده باشد.

  نصب ماشین لباسشویی بر خلاف تصور عموم کار دشواری نیست و با داشتن اطلاعات کافی و رعایت یکسری نکات می‌توان ماشین لباسشویی را نصب و راه اندازی کرد. برای نصب ماشین لباسشویی باید یکسری نکات را رعایت کرد تا در آینده مشکلاتی برای ماشین لباسشویی اتفاق نیفتد.

  محل نصب لباسشویی را باید مناسب با اندازه لباسشویی انتخاب کرد و محلی در نظر گرفت که دسترسی راحتی داشته باشد. در صورتی که این کار برای شما دشوار باشد می‌توانید از تعمیرکار لباسشویی برای نصب لباسشویی کمک بگیرید. در این مطلب مراحل نصب لباسشویی را شرح دادیم و به این نکات از ابتدایی‌ترین تا تخصصی‌ترین پرداخته‌ایم.

  بازه تعمیرات از 150 هزار تومان تا 2 میلیون تومان
  مرکز تعمیر سرخ کن در تهران

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها
  جدول قیمت
  سوالات متداول

  در اکثر مواقع خرابی دستگاه ماشین لباسشویی با تعمیر و تعویض قطعات حل می شود اما در موارد خیلی جدی و حاد متاسفانه تعمیر نمی شود.البته نوع مشکل در لباسشویی و سن لباسشویی بستگی دارد.

  بله, تمامی خدمات و تعمیرات ما شامل گارانتی 6 الی 12 ماهه می شود که در فاکتور رسمی شما ثبت می شود.

  دیبا پشتیبان بیش از 15 سال سابقه فعالیت دارد و همیشه الویت خود را رضایت مشتری قرار داده است در صورتی که نسبت به رفتار و یا حتی تخصص, هرگونه سوال یا ابهامی, انتقاد و یا اعتراض داشتید کافیست با دفتر مرکزی تماس گرفته , و مشکل خود را با اپراتور درمیان بگذارید اپراتور موظف است در سریعترین زمان حل کند و رضایت شما را جلب کند.

  به دلیل اهمیت بسیار بالای این موضوع در مجموعه بزرگ دیبا پشتیبان، تمامی کارشناسان و متخصصان ما، کلیه موارد و سازمان های امنیتی را گزرانده اند و همین طور تست های روانشناسی را با موفقیت پشت سر گزاشته اند.

  زمانی که کار متخصص به اتمام رسید موظف است دستگاه را تست کند. بعد از تست، فاکتور به شما تقدیم می کند و شما می توانید مبلغ را به تکنسین پرداخت کنید.

  در صورتی که تعمیرکار ماشین لباسشویی در محل حاضر شود و دستگاه را عیب یابی کند. شما باید هزینه ی ایاب ذهاب و همین طور هزینه کارشناسی و عیب یابی را پرداخت کنید، نیازی به پرداخت مبلغ اضافه تر نمی باشد.

  بله، شما زمانی که در حای ثبت درخواست کردید زمان ورود کارشناس را حتما با اپراتور مجموعه ی ما در میان بگذارید.

  برای تعمیر لباسشویی با شماره های 02147278 تماس بگیرید. خدمات ما در شهر بزرگ تهران و حومه ی تهران میباشد.

  ما از قطعات باکیفیت موجود در بازار استفاده میکنیم.

  بعد از اینکه شما ثبت درخواست خود راثبت کرده اید. تکنسین در کمتر از دو ساعت به منزل شما مراجعه میکند.

  خرابی ها و مشکلات متداول

  وجود صدای عجیب و یا لرزش در ماشین لباسشویی به دلیل آسیب دیدگی بلبرینگ ها

  کار نکردن و یا متوقف شدن ماشین لباسشویی به دلیل مشکل قفل ایمنی درب و یا میکرو سوئیچ

  تخلیه نشدن آب لباسشویی به دلیل خرابی پمپ تخلیه و یا گرفتگی فیلتر

  کاهش سرعت و عدم چرخش مخزن لباسشویی به دلیل خراب شدن موتور

  وجود تکان های شدید در ماشین لباسشویی که ممکن است به دلیل عدم قرارگیری صحیح دستگاه باشد

  ناتمام ماندن برنامه شستشو به دلیل خرابی تایمر و یا برد اصلیی دستگاه

  راهنمای نصب ماشین لباسشویی

   

  برای نصب ماشین لباسشویی اولین نکته این است که پیچ‌های پشت لباسشویی را باز کنید. معمولا پشت ماشین لباسشویی ۴ پیچ وجود دارد که قبل از نصب و استفاده از لباسشویی باید این پیچ‌ها را باز کنید. همانطور که دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی آمده است، در صورت باز نکردن این پیچ‌ها در هنگام استفاده از لباسشویی صداهای بلند ایجاد می‌شود.

  این پیچ‌ها برای محافظت از لباسشویی در هنگام جابه‌جایی و حمل هستند. با استفاده از آچار این پیچ‌ها را باز کنید. بهتر است این پیچ‌ها را نگهداری کنید تا در هنگام جا به جایی و حمل دوباره لباسشویی بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

  در این بخش از مقاله به مراحل مختلف نصب ماشین لباسشویی می‌پردازیم.

   

   

  • انتخاب مکان مناسب برای نصب لباسشویی

  نصب ماشین لباسشویی

  اولین نکته برای نصب لباسشویی انتخاب محل مناسب برای ماشین لباسشویی است. برای نصب ماشین لباسشویی باید مکانی را در نظر بگیرید که مرطوب و گرم نباشد. این مکان باید به آب سرد و گرم و همچنین پریز برق و تخلیه مجهز باشد.

  مکانی که می‌خواهید ماشین لباسشویی را در آن‌جا نصب کنید باید سطحی صاف و هموار داشته باشد. چرا که تعادل و تراز بودن در عملکرد ماشین لباسشویی بسیار مهم است. در صورتی که لباسشویی تعادل نداشته باشد و یا تراز نباشد دچار مشکل شده و کار نمی‌کند.

  برای انتخاب محل مناسب نصب لباسشویی باید به طور دقیق ابعاد ماشین لباسشویی را اندازه بگیرید، چرا که ماشین لباسشویی‌هایی برندهای مختلف ابعاد متفاوتی دارند. پس ابتدا باید طول، عرض و ارتفاع ماشین لباسشویی را اندازه‌گیری کنید و در نظر بگیرید که فاصله لباسشویی از دیوار باید ۱۰ سانتی‌متر و از کناره‌ها هرکدام ۲ سانتی‌متر باشد.

  عدم وجود محل مناسب برای ماشین لباسشویی مسئله دردسرسازی است. لباسشویی در محل گرم و مرطوب دچار خرابی و مشکل می‌شود و به لباسشویی صدمه و آسیب وارد می‌شود.

   

   

  • تراز کردن لباسشویی

  نصب ماشین لیاسشویی در تهران

  تراز بودن ماشین لباسشویی امری بسیار ساده و در عین حال بسیار مهم است. برای تراز کردن ماشین لباسشویی می‌توانید از پایه‌های پایین لباسشویی استفاده کنید. برای این کار پایه‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. هر پایه‌ای را که میچرخانید، آن قسمت از لباسشویی بالا می‌رود.

  با استفاده از پیچاندن پایه‌ها، به طور کامل ماشین لباسشویی را تراز کنید. می‌توانید از ابزار تراز برای این کار کمک بگیرید. هرگز برای صاف کردن سطح زیر ماشین لباسشویی از چوب یا وسائلی از این قبیل استفاده نکنید. طبق دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی شیب سطح باید حدود ۱ درجه باشد.

  تراز نبودن ماشین لباسشویی باعث ایجاد صدا و لرزش زیاد می‌شود و در طولانی مدت به قطعات لباسشویی صدمه و آسیب می‌زند و طول عمر ماشین لباسشویی را کم می‌کند.

   

   

  • نصب شلنگ وروردی آب

  شماره نصاب ماشین لباسشویی

   

  اگر قبلا در محل نصب، ماشین لباسشویی دیگری وجود داشته، ورودی لوله آب سرد و گرم وجود دارد اما اگر محل جدید لباسشویی لوله آب و سرد ندارد، باید برای آن لوله کشی وروردی آب و سرد و گرم در نظر بگیرید.

  سپس شلنگ آب سرد و گرم را به طور صحیح نصب کنید و اطمینان حاصل کنید که نشتی نداشته باشد. بعد از متصل کردن شلنگ آب لباسشویی، آن را با کانکتوری که در لوازم جانبی لباسشویی وجود دارد، محکم کنید تا از نشت آب جلوگیری شود.

  معمولا شیر آب گرم با اتصال قرمز و آب سرد با اتصال آبی رنگ مشخص می‌شود. فشار آب ورودی باید بین ۳۰ تا ۱۰۰۰ کیلو پاسکال باشد. در مناطقی که فشار آب بیشتر از این مقدار باشد، باید حتما از فشارشکن استفاده کنید.

   

   

  • نصب کردن شلنگ تخلیه

  نصب شلنگ وروردی آب لباسشویی

  شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را به لوله تخلیه متصل کنید و آ ن را با رابط محکم کنید تا آب نشتی نکند. توجه کنید که شلنگ تخلیه پیچ‌خوردگی و تاخوردگی نداشته باشد. باید دقت کنید که ارتفاع شلنگ تخلیه باید ۱ متر باشد. ارتفاع بیشتر برای شلنگ تخلیه باعث می‌شود تا آب به خوبی تخلیه نشود.

   

   

  • چک کردن اتصالات برق لباسشویی

  نصاب ماشین لباسشویی

  توصیه می‌شود برای دو شاخه از پریز بدون سه راهی استفاده کنید و یک پریز مخصوص برای دو شاخه برق ماشین لباسشویی در نظر بگیرید. پریز برق باید نزدیک ماشین لباسشویی و حداکثر در فاصله ۱.۵ متری آن باشد. سیم برق لباسشویی را بررسی کنید که پاره یا خراب نباشد.

   

   

  • تست کردن لباسشویی

  آموزش تصویری ماشین لباسشویی

  بعد از نصب ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی را به پریز برق بزنید و لباسشویی را روشن کنید تا بتوانید عملکرد لباسشویی را تست کنید.

   

   

  شیرهای ورودی آب را متصل کنید

  شیر ورودی آب همان منبعی است که آب را در زمان شستن لباس‌ها وارد ماشین لباسشویی شما می‌کند. باید از شلنگ مخصوصی که برای این کار طراحی شده است استفاده کنید. بسیاری از ماشین‌های لباسشویی همراه با این شلنگ فروخته می‌شوند. هنگام نصب ماشین لباسشویی به منبع آب از محکم بودن اتصالات مطمئن شوید. محکم بودن اتصالات مانع نشت آب می‌شود. اکثر این اتصالات به شکلی طراحی شده‌اند که می‌توانید فقط با استفاده از دست خود آنها را محکم کنید.

  • اگر شلنگ آب ورودی کوتاه باشد، بایدد یک شلنگ بلندتر بخرید که برای فشار بیشتر مناسب است. هرگز سعی نکنید شلنگ را بکشید، چرا که این کار می‌تواند منجر به بریدگی آن شود.
  • آب گرم و آب سرد را به محل‌های در نظر گرفته شده برای آنها متصل کنید.
  • بسیاری از این اتصالات دارای یک واشر هستند تا بعد از نصب ماشین لباسشویی امکان نشت آب وجود نداشته باشد. اگر مال شما ندارد، می‌توانید از نوار تفلون یا واشرهای مناسب برای این کار استفاده کنید.
   

  خروجی آب را نصب کنید

  نصب ماشین لباسشویی

  شلنگ خروجی آب باید به درستی نصب شود تا از نشت آب جلوگیری شود. اگر ماشین لباسشویی شما نزدیک یک لوله سینک قرار گرفته، می‌توانید با گذاشتن شلنگ خروجی آب در لبه آن کار را انجام دهید. اگر هیچ لوله سینک و خروجی نزدیک ماشین لباسشویی شما نیست، ممکن است لازم شود از یک لوله دیگر استفاده کنید. از محکم بودن لوله خروجی آب مطمئن شوید، و در غیراینصورت در طول زمان شل شده و باعث آبگرفتگی منزل شما می‌شود.

  • اگر از لوله سینک استفاده می‌کنید، از یک گیره پلاستیکی برای قرارگیری شلنگ در لوله استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که لوله سینک خیلی بالاتر از سطح ماشین لباسشویی قرار نگرفته است.
  • این گیره پلاستیکی مخصوص محکم کردن شیر خروجی ممکن است با ماشین لباسشویی به شما داده شود. در صورتی که این طور نبود، می‌توانید به یک ابزار فروشی رفته و یک گیره مخصوص بخرید.

  بعد از نصب ماشین لباسشویی یک بار آن را امتحان کنید

  شماره نصاب ماشین لباسشویی

  همین که کار نصب ماشین لباسشویی به پایان رسید، باید بتوانید یک بار لباس را در آن بریزید. در این مرحله بهتر است به جای پر کردن ماشین لباسشویی و رفتن دنبال کارهای دیگر، به دقت آن را زیر نظر بگیرید. اولین دورهای استفاده از ماشین لباسشویی بهترین زمان برای رصد کردن آن و اطمینان از عدم نشت آب به بیرون است.

   

  • کنار ماشین لباسشویی مانده و اطراف، زیر، و پشت آن را بررسی کنید.
  • اگر هر نشانه‌ای از نشت آب می‌بینید، تمام اتصالات اطراف آن نشتی را محکم می‌کنید. دقت کنید که آنها را بیش از حد محکم نکنید.
  • اگر نشت آب از ماشین لباسشویی قطع نشد، با یک تعمیرکار متخصص تعمیر لباسشویی تماس گرفته و از او بخواهید اتصالات ماشین شما را بررسی کند.

  پیشگیری از آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی

  بعد از نصب ماشین لباسشویی و امتحان عملکرد آن، در صورت وجود نداشتن نشتی کار تمام است. حالا فقط باید موقع استفاده از ماشین لباسشویی مواظب مواردی باشید که ممکن است به ماشین لباسشویی و یا محل زندگی شما آسیب برسانند. با توجه به نکات زیر می‌توانید از احتمال بروز مشکل در ماشین لباسشویی خود اجتناب کنید.

   

   

  شیرهای ورودی آب را بررسی کنید

  نصاب لباسشویی

  شلنگ‌های ورودی آب قدیمی که کهنه شده و زدگی دارند ممکن است باعث بروز مشکل شوند. برای همین لازم است هر از گاهی آنها را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشند. هر چند ماه یک بار منبع آب و شلنگ اتصالی به ماشین لباسشویی را به دقت بررسی کنید.

  • اگر هر نوع زدگی یا نشانه کشیده شدن پیدا کردید، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تعویض آنها کنید.
  • اگر قصد خریدن شیر و شلنگ جدید دارید، از آنها که ضد پوسیدگی هستند بخرید. آنها از جنس استیل ضد زنگ هستند و تا حد زیادی به محافظت از خانه شما کمک می‌کنند.
   

  فلکه ورودی آب به ماشین لباسشویی را ببندید

  شماره نصاب لباسشویی در تهران

  لوله‌هایی که آب را به ماشین لباسشویی شما منتقل می‌کنند باید از یک فلکه مخصوص ماشین لباسشویی بگذرند. معمولا این فلکه در دید است و می‌توان برای ممانعت از انتقال آب آن را بست. با چرخاندن یا جابجا کردن اهرم این فلکه آن را ببندید. شما باید نکات زیر را رعایت کنید.

  • هر وقت که برای مدت‌های زیادی خانه نیستید می‌توانید این فلکه را ببندید
  • بستن فلکه ورودی آب در زمانی که ماشین لباسشویی شما در حال استفاده نیست به برداشتن فشار از لوله‌ها و اتصالات کمک می‌کند. این باعث محافظت از شلنگ‌ها و کاهش احتمال نشتی می‌شود.
   

  از یک سینی خشک‌کن استفاده کنید

  اگر شلنگ ماشین لباسشویی شما خراب شود، می‌تواند باعث هدر رفتن حجم بسیار زیادی آب شود. این آب می‌تواند خسارت‌های سنگینی به خانه و محل زندگی شما وارد کند. یکی از راه‌های کاهش این خطر استفاده از سینی خشک‌کن در زیر ماشین لباسشویی است.

  • اگر نصب ماشین لباسشویی را در جایی به جز زیرزمین انجام داده‌اید، به شما توصیه می‌شود که از یک سینی خشک‌کن در زیر آن استفاده کنید.
  • برای نصب یک سینی خشک‌کن کافی است که ماشین لباسشویی را جابجا کرده و سینی خشک‌کن را در زیر آن قرار دهید.
  • اگر سینی خشک‌کن شما خودش سوراخ داشته باشد، فقط کافی است که یک لوله پی‌وی‌سی به آن متصل کنید و آن را به راهاب طبقه وصل کنید. اگر سینی خشک‌کن شما سوراخ ندارد، لازم است که خودتان در آن این سوراخ را ایجاد کنید.
  • اگر مطمئن نیستید چطور باید سینی‌ خشک‌کن را به راهاب طبقه وصل کنید، می‌توانید از یک لوله کش یا تعمیرکار متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که خانه شما در مقابل نشت و آسیب‌های آب محافظت شده است. در صورت نیاز به تعمیرکار می توانید با تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان تماس حاصل نمایید.
   

  نکات مهم در نصب ماشین لباسشویی

  نصب شیرهای آب ماشین لباسشویی

  در هنگام نصب ماشین لباسشویی توجه و دقت به یکسری نکات سبب کارایی بهتر لباسشویی و جلوگیری از صدمات و مشکلات در آینده می‌شود. در این بخش به تعدادی از این نکات اشاره می‌کنیم:

  • منبع حرارتی مانند گاز خوراک پزی و شوفاژ نزدیک لباسشویی نباشد.
  • سطح زیر ماشین لباسشویی کاملا هموار و صاف باشد.
  • ماشین لباسشویی حتما باید در وضعیت تراز باشد.
  • از قرار دادن چوب یا اشیاء دیگر در زیر لباسشویی پرهیز کنید.
  • هوا در اطراف ماشین لباسشویی باید به راحتی در گردش باشد.
  • از گذاشتن سبد و وسیله روی لباسشویی خودداری کنید.
  • برای محافظت ماشین لباسشویی از نواسانات برق حتما از محافظ برق استفاده کنید.
  • در هنگام نصب ماشین لباسشویی توجه کنید که شلنگ تاخوردگی و یا پیچ خوردگی نداشته باشد.
  • بست و گیره اتصال شلنگ را چک کنید تا نشتی نداشته باشد.
  • اتصال زمین دستگاه را با توجه به کدها و اصول ایمنی برقرار سازید.

  رعایت این نکات و توجه به این مسائل سبب می‌شود لباسشویی به طور صحیح و مناسب نصب شود و احتمال بروز مشکل و خطا کاهش یابد.

   

   

  سخن آخر دیباپشتیبان

  نصب ماشین لباسشویی کار دشواری نیست و با داشتن اطلاعات و مطالعه دفترچه راهنما می‌توان ماشین لباسشویی را نصب کرد. در هنگام نصب ماشین لباسشویی باید یکسری نکات را در نظر بگیریم و به آن‌ها توجه کنیم تا ماشین لباسشویی به طور صحیح نصب شود و بتوان آسوده خاطر از آن استفاده کرد.

  در این مقاله مراحل نصب ماشین لباسشویی و نکات مهمی که باید در حین این کار رعایت کرد را شرح دادیم. به طور کلی توصیه می‌شود نصب ماشین لباسشویی را مخصوصا برای اولین بار به تعمیرکار و نصاب ماشین لباسشویی بسپارید.

  در صورتی که نصب ماشین لباسشویی برای شما کاری مشکل است و یا در حین انجام آن دچار مشکل شده‌اید می‌توانید با تکنسین تعمیر لوازم خانگی  در دیباپشتیبان تماس بگیرید و نصب ماشین لباسشویی را به او بسپارید.

   

  وجود ماشین لباسشویی در خانه به اکثر ما آرامش می‌دهد و با استفاده از این وسیله می‌توانیم به سادگی لباس‌های خود را بشوییم و اولین گام در استفاده از این وسیله کاربردی، نصب صحیح آن است. نصب ماشین لباسشویی به شکل نادرست یا با مشکل، می‌تواند باعث نشت آب و آسیب‌ دیدن خانه و وسایل خانگی دیگر شود.

  برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است موقع نصب ماشین لباسشویی به جزئیات توجه کنیم و مراحل نصب را به صورت کامل و دقیق انجام دهیم. صاف بودن سطح زیرین ماشین لباسشویی، تراز بودن خود ماشین لباسشویی، و اتصال محکم لوله‌ها و شلنگ‌های ورودی و خروجی از مواردی هستند که هنگام نصب ماشین لباسشویی باید به آنها توجه داشت. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید سال‌ها با خیال راحت از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

   

  سوالات متداول

  آیا استفاده از شیر اب گرم برای ماشین لباسشویی، مصرف انرژی را کم میکند؟

  بله، در صورتی که شیر اب ماشین لباسشویی به خروجی اب گرم متصل باشد در مصرف انرژی صرفه جویی میشود. ولی اگر دستگاه شما فقط شیر اب سرد دارد نباید شیر اب گرم اضافی به ان متصل کرد که سبب صدمه زدن به دستگاه میشود.

   

  آیا نصب لباسشویی برندهای مختلف با هم متفاوت است؟

  مراحل و اصول نصب ماشین لباسشویی در تمام مدلها و برندها تقریبا یکسان است و تنها ممکن است در برخی از جزئیات با هم متفاوت باشند.

  تست ماشین لباسشویی بعد از نصب آن

  قطعات با کیفیت

  اعزام یک ساعته

  تعمیر در محل

  ضمانت 6 ماهه با فاکتور

  هزینه شفاف سازی

  تسویه بعد از تحویل و تست

  برند ها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ورود به سایت