به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیرات لوازم خانگی خوش آمدید
تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در تلویزیون به آن بر میخوریم، مشکل نداشتن تصویر در تلویزیون ال ای دی است در حالی که تلویزیون صدا دارد. گاهی اوقات موقع تماشای تلویزیون پیش می آید که صفحه ی تلویزیون یکدفعه سیاه می شود و به نظر می رسد که تلویزیون خاموش است اما صدای تلویزیون همچنان می آید و همین طور چراغ پاور تلویزیون نیز روشن است. همین امر موجب نگرانی شما می شود. همچنین مواقعی پیش می آید که تلویزیون را روشن می کنید و می بینید تلویزیون تصویر ندارد اما صدا دارد. حتی زمانی که کانال های تلویزیون را عوض کنید، صدا های مختلفی می شنوید اما هیچ تصویری نمی بینید. گاهی ممکن است به صورت دوره ای تصویر قطع شود و بعد از مدتی دوباره تصویر بر قرار شود. در این مقاله از مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان ما قصد داریم که به بررسی همین مشکل در تلویزیون های ال ای دی بپردازیم. علت به وجود آمدن مشکل نبود تصویر اما وجود صدا را بررسی کنیم، همچنین راه حل هایی برای رهایی از این مشکل را نیز ارائه دهیم.

علت اصلی نداشتن تصویر و داشتن صدا در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی چیست؟

به طور عمده این مشکل به اختلال و خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون های ال ای دی مربوط می شود. و ممکن است این ایراد در مدل ها و برند های مختلف به شکل های متفاوتی بروز کند. مثلا در بعضی مدل ها هنگام روشن کردن تلویزیون ابتدا لوگوی برند نمایش داده شود سپس صفحه نمایش تاریک شود. یا در بعضی مدل ها، تصویر روشن و خاموش شود و سپس تصویر سیاه شود. و یا چراغ پاور چشمک بزند. حتی در بعضی از تلویزیون های ال ای دی ممکن است فقط قسمتی از تصویر سیاه شود و نیمی از تلویزیون تصویر وجود داشته باشد. دلیل این که با وجود سیاه بودن تصویر اما صدا همچنین به گوش می رسد، به این دلیل است که اگر مشکلی در بک لایت به وجود بیاید اختلالی در قسمت های دیگر دستگاه وارد نمی شود.

امتحان چند تست ساده

قبل از این که به فکر تعمیر و تعویض قطعات بیوفتید پیشنهاد می کنیم این چند تست ساده را امتحان کنید:

 • تلویزیون به مدت یک شب خاموش کنید و از برق بکشید. بعد از این مدت تلویزیون را به برق وصل کنید و آن را روشن کنید. ممکن است مشکل بر طرف شود.
 • ابتدا تلویزیون را خاموش کنید سپس هر چیزی که به تلویزیون وصل است را از دستگاه جدا کنید. و تلویزیون را روشن کنید. سپس مجدد دستگاه های جانبی را وصل کنید، با این کار نیز ممکن است مشکل حل شود.
 • مطمئن شوید که تلویزیون در ورودی صحیح تنظیم شده باشد. مثلا دستگاه باید روی حالت HDMI  باشد، اما اشتباها روی حالت DVI تنظیم شده باشد. اگر این حالت نیز جواب نداد حالت HDTV را نیز امتحان کنید. همچنین اگر مشکل حل نشد ورودی های دیگر را نیز امتحان کنید. بنابراین همین مسئله می تواند باعث ایجاد مشکل شود.
 • دکمه ی منو را فشار دهید، اگر هیچ منویی ظاهر نشد، این مسئله می تواند به علت مشکلاتی در تی کان و یا برد اینورتر نور پس زمینه باشد. به همین منظور، چراغ های اتاق را خاموش کنید و اتاق را تاریک کنید و با دقت ببینید که در پس زمینه ی تلویزیون نور وجود دارد یا خیر. اگر نور وجود داشته باشد میفهمیم که مشکل از اتصلات تی کان است، بنابراین باید اتصالات تی کان را بررسی کنید.
 • اتصالات کابل پشت تلویزیون را بررسی کنید. گاهی علت مشکل نبودن تصویر در تلویزیون ال ای دی می تواند به واسطه ی اشتباهاتی در اتصالات کابل به وجود آمده باشد. به این معنی که HDMI را به یک مولفه ی اشتباه وصل کرده اید و همین اتصال به پورت نا مناسب باعث ایجاد مشکل شده. برای حل این مسئله باید  HDMI را جدا کنید و به ورودی دیگر که پورت مناسب آن می باشد وصل کنید.
 • اگر تلویزیون خود را در ورودی HDMI  تنظیم کردید علاوه بر این این تلویزیون تصویر ندارد، صدا هم ندارد، باید ورودی تلویزیون خود را عوض کنید. زیرا HDMI حامل صدا و تصویر است و ممکن است در صورت نبود صدا و تصویر خازن های آن خراب شده باشند.
 • شاید کابل هایی که در پشت تلویزیون قرار دارند شل شده باشند. بنابراین کابل های پشت تلویزیون بررسی کنید و از شل نبودن آن ها مطمئن شوید.
 • شاید نور پس زمینه خیلی کم است. پس در منو در قسمت تنظیمات نور پس زمینه را زیاد کنید.

علت قطع شدن تصویر تلویزیون LED و LCD هنگامی که صدا دارد

مشکلات بک لایت

در تلویزیون های ال ای دی، نور بک لایت بوسیله ی لامپ های ال ای دی که در پشت صفحه نمایش ایجاد می شود، باعث دیده شدن سیگنال تصویر در صفحه نمایش می شود. گاهی ممکن است مشکل قطع شدن تصویر در تلویزیون های ال ای دی به علت از بین رفتن نور پس زمینه باشد. در این صورت باید تلویزیون را در حالت روشن قرار دهید. سپس چراغ ها را خاموش کنید و اتاق را تاریک کنید. یک چراغ قوه را با زاویه های مختلف به روی صفحه نمایش بتابانید. اگر می توانید بعضی از تصاویر را ببینید، به این معناست که نور پس زمینه از بین رفته. همچنین امکان دارد رنگ صفحه نمایش، به رنگ خاکستری روشن باشد. در این صورت بک لایت خراب شده است که باید تعمیر یا تعویض شود. در بعضی از مدل ها به دلیل هماهنگ نبودن ولتاژ خروجی برد پاور با ال ای دی ها بک لایت ها دچار ضعف هستند. همچنین اگربرق نوسان داشته باشد برد پاور تلویزیون قطع می شود و باعث قطع شدن ولتاژ بک لایت می شود و همین موضوع نیز یکی از علت های قطع شدن تصویرمی باشد. اگر به هیچ عنوان حتی با استفاده از چراغ قوه هیچ تصویری روی صفحه ی تلویزیون مشاهده نمی کنید، ممکن است اتصالات سست شده باشد و یا منبع تغذیه دچار مشکل شده باشد.

چند نکته در رابطه با بک لایت ها

برای پیشگیری از خرابی بک لایت ها بهتر است که تلویزیون ها را به مدت زیاد روشن نگذاریم، به قسمت تنظیمات بروید و میزان روشنایی را بین ۷۰ تا ۸۰ تنظیم کنید. هیچ وقت میزان روشنایی را روی ۱۰۰ نگذارید و این تنظیمات را بر روی هر خروجی تصویر  HDMI 1 و HDMI 2 انجام دهید.

تعمیر بک لایت

در رابطه با تعمیر بک لایت باید بگوییم که، تعمیرات بک لایت جزء تعمیرات تخصصی تلویزیون است و به هیچ عنوان عموم مردم قادر به تعمیر آن نخواهند بود. توجه داشته باشید که برای دسترسی به بکلایت تلویزیون باید پنل دستگاه باز شود که این کار نیاز به ابزار ویژه و محیط ایزوله دارد پس به هیچ وجه شخصا اقدام به این کار نکنید. پس برای تعمیر بک لایت حتما باید فرد متخصص در این حوزه، این کار را انجام دهد این کار نیاز به تشخیص و مهارت بالایی دارد. فردی که قصد تعمیر بک لایت را دارد باید بداند که بک لایت چیست و چه وظیفه ای در تلویزیون های ال ای دی را بر عهده دارد و در کدام قسمت از تلویزیون تعبیه شده، عوامل خرابی بک لایت را به طور کامل و دقیق بداند همچنین پروسه ی تعمیر را به خوبی بلد باشد، در این صورت می تواند اقدام به تعمیر و یا تعویض بک لایت کند.

201 دیدگاه دربارهٔ «تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد»

   1. سلام. تصویر و صدای ال ای دی هست . ولی وقتی روی م ا ه و ا ر ه قرار میدم صدا هست ولی تصویر نیست. میشه راهنمایی کنید لطفا

     1. سلام ما تلویزیونمون سامسونگ ۴۰ اینچ هستش خیلی وقته تصویر کم رنگ شده بود و توی تنظیمات رنگ صفحه زمینه همه چی رو نور بالا زدیم چون تصویر مثل قبل شفاف نبود ولی فایده نداشت امشب ناخداگاه تصویر سیاه شد وصدا میومد

     2. سلام تلویزیون ما سامسونگ ۴۰ اینچ هستش و الان یهو بدون دلیل بدون اینک حتی صفحه کمرنگ بشه خاموش شد و صدا داریم ولی تصویری وجود نداره دلیلش میتونه چی باشه؟و چکاری انجام بدم ک درست بشه؟؟

  1. سلام وقت بخیر . تلویزیون ۵۰ال ای دی اسنوا دارم تقریباً ۳ساله خریدم چند ماه قبل دیدم تلویزیون تصویر ندارد و فقط صدا دارد بردم تعمیرگاه گفت یک ردیف لامپ هاش سوخته و تعویض کرد درست شد . الان بعد از گذشت چند ماه و حتی با اینکه رعایت می کنم و کم روشنش میکنم و آخر شب دکمه پاورش را خاموش میکنم و برقش قطع میشه متاسفانه روشن میکنم تصویر نداره و صدا داره ولی یکبار خاموش و روشن میکنم درست میشه . خواستم بودنم علتش چیه،؟ ضرر نداره؟ دوباره باید ببرم تعمیرگاه؟

 1. سلام وقت روشن کردن ارم تلویزیون یه لحظه کامل میاد و میره و بعدش صدا هست ولی تصویر بسیار تاریکه و به زور میشه دید اصلا از چی میتونه باشه

  1. سلام ال ای دی سامسونگ دارم شب تولد دخترم فلش روش بود داشت میخوند فلش رو تعویض کردن بعد تصویر کامل قطع شد الان تصویر قطع شده ولی یه تصویر خیلی ضعیفی شبیه سایه داره و صدا هم داره میشه بفرمایید مشکل از کجاست لطفا راهنمایی های لازم را بفرمایید

  1. سلام وقت روشن کردن ارم تلویزیون یه لحظه کامل میاد و میره و بعدش صدا هست ولی تصویر بسیار تاریکه و به زور میشه دید و مشکل از بک لایت نیست چه مشکل می تونه داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟
   با تشکر

 2. سلام داشتیم تلویزون نگاه میکردیم که یهو تصویر رفت ولی هنوز صدا هست کمکم کنید ترو خدا به محل تولید زنگ زدم میگه ال ای دی سوخته یه. ملیون میخواد چیکارش کنم

 3. سلام علت اینکه ال سی دی صدا دارد ولی تصویر سیاه هست و خطوط باریک قرمز رنگی به صورت عمودی روی ال سی دی هست چیه ال سی دی ایکس ویژن هست کانال عوضمیکنه صدا هم داره ولی تصویر نداره؟

 4. سلام تلویزیون سامسونگ ۳۲ خاموش کردم. رفتم بیرون و اومدم روشن کردم صدا داره اما تصویر نداره؟ مشکل از چیه؟ قابل تعمیر هست ؟ چقدر حدودا هزینه میبره؟ مممون از پاسخگویتان.

 5. سلام دوست عزیز.پسرم کنسول ایکس باکس رو خاموش کرده و بعد ال ای دی رو خاموش کرده.ده دقیقه بعد که روشن کرده تلویزیون روشن نمیشه.صدا داریم تصویر نداریم.لطفا راهنمایی بفرمایید مرسی

 6. سلام،روزبخیر،تلویزیون سونی ما تصویرش کاملا شطرنجی شده،فقط صدا داره،۲سال قبل هم اینجورشد،مین بوردشوعوض کردن،خوب شد،الان بازهم شد،چکارکنیم بااین هزینه ها،راهی هست که درست شه توخونه؟واینکه چرا اینطور میشه،لطفاراهنمایی بفرماییدتشکر

   1. سلام خسته نباشید….تلویزیونمون رو خاموش کردیم الان روشن کردیم صدا داره ولی تصویر نداره یه صفحه مشکی هست…. مدل اسنوا ال ای دی ….میشه بگید مشکل از چیه چقدر هزینه داره؟

 7. سلام من ps4خود را سه ماه پیش به تلویزیون وصل کردم و بسیار خوب کار می کرد هم صدا داشت هم تصویر ولی هفته پیش هنگام بازی یکدفعه تصویر قطع شد و فقط صدا می اومد من رفتم یک کابل جدید خریدم یک شب کار کرد ولی بعد از خاموش کردن ps4صبح دوباره که اومدم روشن کنم تصویر سیاه بود و فقط صدا می اومد می شه راهنماییم کنید؟

   1. سلام تلویزیون ال ای دی مارک هیوندای دارم که صدا داره ولی تصویر نداره تلویزیون ۴۹ هست مشکل چیه در ضمن صبح خوب بود ولی الان نه

 8. سلام lcd سری ۵ سامسونگ داریم.روشنش کردم تصویر داشت.چند ثانیه بعد تصویر رفت صدا میومد.کابل hdmi عوض کردم تصویر نیومد.کابل av وصل کردم هم تصویر اومد هم صدا.دوباره کابل hdmi وصل کردم هم تصویر داره هم صدا.به نظر شما اون چند دقیقه ای که تصویر نداشت علتش چی میتونه باشه؟
  با تشکر

 9. سلام ال سی دی الجی ما مدل ۴۹UH850V امروز روشنش کردم فقط آرم الجی اومد بعدش تصویر سیاهه فقط موس کنترول میاد نه تصویر میاد نه صدایی

 10. سلام ببخشید ما امروز تلویزیونمون خاموش کردیم رفتیم الان دوبازه روشن کردیم تصویرش رنگش خاکستریه صدا هم داره اما تصویر یه طرف کلا مشکیه یه طرف هس اما نه خیلی پررنگ مشکلش چیه لطفا راهنمایی کنید

 11. با سلام و احترام ، تلویزیون ما سامسونگLED 48می باشد چند روزه که یک هاله خاکستری در بالای صفحه ایجاد شده لطفا” راهنمایی بفرمایید چه مشکلی میتونه باشه آیا تعمیر میشه یه خیر

  1. سلام من صبخ تلویزیون خاموش کردم الان موقع روشن کردن فقط صدا داره فلش گوشی رو مندازم رو تلویزیون تصویر ب زور معلومه مشکل از چیه

 12. سلام تلویزیونمون الجی هست ال ای دی خاموش کردم تقریبا یک ساعت بعدروشن کردم نیم ساعت بعدش ی دفعه صفحه سیاه شدصداداره کانال عوض کردم همه صدادارن بدون تصویر زمانی ک تلویزیون روشن خاموش میکنم ارمش درحدچندثانیه میادومیره ولی تاریکه مشکلش چیه خیلی هزینه داره

  1. سلام تلویزیون ما ال جی هستش ۴۹ اینچ گاهی تقریبا یه روز در میون در حالی که روشنه ناگهانی تصویر میره ولی صدا هست و نور بک لایت هم روشنه ولی هیچ تصویری نیست به محض تعویض کانال درست میشه و دوباره به همون کانال قبلی برگردی همه چیزز درسته درسته . و چیز دیگه ای که هست هیچ وقت این قضیه روی قسمت ماهواره اتفاق نمیوفته و فقط وقتی کانالای ملی رو از روی آنتن نگاه میکنم این اتفاق میوفته اوایل گفتم شاید مشکل از فرستنده هست ولی بعدا متوجه شدم اگه یه ساعت هم کانالو عوض نکنم همینطوری بدون تصویر میمونه ولی به محض تعویض کانال درست میشه . . . لطفا اگه میشه راهنماییم کنین

   1. سلام
    ما تلوزیونمون یه روز تمام خاموش بود ولی شب که روشن کردیم حدود دوساعت خیلی خوب بود اما بعد نور صحفه کاملا سیاه شد یکبار هم خاموش روشن کردم اما فقط آرم کنترل نشون داد اونم خیلی ضعیف و دوباره صدا اورد ولی تصویر نیوردمیشه راهنمایی کنین چیکار کنم

 13. سللام تلویزیون ما سامسونگ ۶۰ اینچ است. داشتم نگا میکردم یهو تصویر رفت کامل ولی صدا هست و کانال و همچی جا به جا و روشن خاموش میشود ضدا هست کامل ولی تصویر سیاهه و یه سایه هست روش. کمک کنید

 14. سلام خسته نباشید ببخشید ما تلویزیون سامسونگ ۴۹ اینچ تلویزیون یک دفعه صفحه سیاه شد و تصویر نداره الان فقط صدا داره با محافظش کردیم دوباره زدیم اما هنوز سیاهه. یک ساعته خاموش کردیم ببینیم چی میشه. لطفا راهنمایی کنید.
  ممنونم🙏🏻🌹

 15. یه بار تلویزیون ما مشکل صدا اومدن و تصویر نیومدن رو داشت و تعمیر کردیم ولی الان مشکل جدیدش اینه دو سه بار امروز وقتی تلویزیون روشن بود و تصویر هم پخش میشد یهو تصویر قطع شد و صدا میومد بعد خاموش روشن کردن درست شد بنظرتون بک لایت سوخته؟ یا مشکلیه که خودم بتونم حل کنم؟

 16. سلام خسته نباشید ببخشید من ی ذره شیشه پاکن پاشیدم رو تلویزیون بعد با دستمال جادویی پاک کردم صداداره ولی تصویر نداره میشه بگید چکار کنم

 17. سلام،تلویزیون ما باراول که روشن میکنیم تصویرنداره ولی صدا داره،روشن خاموش که میکنیم درست میشه،بنظرتون مشکل کجاس؟؟

 18. با سلام تلویزیون من صبح وقتی روشن کردم تصویرش میامد و میرفت الان فقط لوگو lg میاد و میره صدا هم داره

 19. سلام وقت بخیر. بنده تلویزیون ساموسونگ ال‌ای‌دی دارم
  تلویزیون کاملا سالم بود ولی امروز که روشن کردم اصلا هیچ تصویری نداشت ولی صدا کاملا واضح بود. حتی اتاق رو تاریک کردم که ببینم شاید کمی تصویر داشته باشه ولی کاملا صفحه سیاه بوده… به غیر از کابل آنتن هیچ کابلی به تلویزیون وصل نیست…

 20. سلام خسته نباشید من تمام شبکه های تلوزیون دارم اما برای دریافت شبکه های HD جستجو کردم پیداکردم صدا داره ام تصویر ندارم علت چیه مدل تلوزیون LGLA62100 است لطف راهنمایی کنید ممنون میشم

 21. سلام.خسته نباشیدتلویزیون الجی اسمارت ۴۲دارم که بازدن دکمه حداکثرصرفه جویی برق یهوتصویرش به طورکامل رفت ولی صداداردموقع روشن کردنش هم چراغچشمک زنش روشن وخاموش میشه مشکلش چیه هزینه تعمیرش زیاده؟

 22. با سلام خدمت پشیبان دیبا ببخشید میشه بهم کمک کنید تلویزیون ما سامسونگ hub 42 هست ما امروز فقطی تلویزیون رو روشن کردیم دو سه تا شبکه پخش کرد ولی یک دفعه صفحه سیاه شد اما صدا داره ولی صفحه پت پت میکنه بنظرتون از چیه خیلی سری تر جوابمو بدید ممنون

 23. سلام وقتی صدای تلویزیون و از خودش کم میکردم تصویر رفت کلا سیاه شد ولی صدا داره مشکل از چیه

 24. سلام وقت بخیر
  تلویزیون ۴۹ ال جی رو حالت فقط صدا و تصویر نداره چطور می تونم از این حالت درش بیارم

 25. سلام ما تلویزیونمون صدا داره ولی اصلا تصویر نداره ارم تلویزیون هم نمیاد مشکل از چیه

 26. سلام.ببخشید من یه سوالی داشتم.وقتی تلویزیون را روشن کردم تصویر نیامد.صدا می آمد و وقتی کانال هارا عوض می کردم صدای کانال ها می آمد و هیچ مشکلی از نظر صدا نداشت.اما تصویر ندارد و کل تلویزیون سیاه است.مشکل از کجاست؟؟؟

 27. سلام
  تلویزیون ال جی. آرم تلویزیون هم نشون داده نمیشه. منو هم دیده نمیشه. صدا هست تصویر نیست.

 28. سلام خسته نباشید
  تلوزیون ما روشن بود ولی یهو تصویر رفت صدامیومد از برق جدا کردیم و روز بعد دوباره امتحان کردیم ولی درست نشد صفحه کاملا سیاه نیس فقط نور سفید خیییلی کمی هس ک بدون تاریک کردن اتاق هم معلومه
  میشه بگید مشکلش از چیه
  اگه از بک لایت باشه ممکنه بک لایتش پیدا نشه ؟؟

 29. سلام. تلویزیون ۴۸ اینچ سامسونگ بدون هیچ مشکلی روشن کردیم صداداره تصاویر بسیار رنگی رنگ های مختلف داره به نظرتون مشکل کجاست

 30. سلام ال ای دی مارک سونیا است
  وقتی روشنش میکنیم مارک سونیا میاد و بعد کم رنگ میشه و کلا صفحه سیاه میشه ولی صدا داره
  و تصویر منو را وقتی انتخاب می‌کنی نمایش داده میشه
  مشکلش چیه و بنظرتون هزینش چقدره؟!

 31. سلام تلویزیون ما بعد از نیم ساعت که از روشن شدن تلویزیون میگذر ،یک صدا شبیه زنگوله بلند میشه . علت این مشکل چی ؟
  تعمیر میشه ؟هزینه تعمیر چه مقدار میشه؟

 32. سلام تلویزیون صفحه خاموش فقط صدا میده وقتی خاموش کنم دوباره روشنش کنم هم صدا داره هم تصویر به نظرتان مشکلش چیه؟

 33. سلام تلوزیون ما led هستش یهویی صفهه سیاه شده ولی صدا هست کانال هم عوض میکنم صدا داره ولی تصویر نداره فقط موقع که روشنش میکنیم یه لحضه مارک تلوزیون نشون میده بعد دیگه تصویر نداره فقط صدا داره

 34. سلام
  ما تلویزیون سامسونگ قدیمی داریم که lcd هستش، داشتیم تلویزیون میدیم که یهو تصویر قطع شد،خاموش و روشن کردم درست شد بعد از یک دقیقه دوباره تصویر قطع شد ولی صدا داشت، چند بار همین کارو انجام دادیم ولی درست نشد.مشکل چیه؟

 35. سلام خسته نباشید تلویزیون ۴۹ ال جی نانو ۸۰ تازه خریدم عصر روشن کردم فقط صدا داشت بدون تصویر خاموش و روشن کردم مشکل حل شد آیا میتونه جدی باشه با توجه به اینکه تلویزیون تازه خریداری شده؟ممنچن

 36. محمد عبداللهی

  سلام تلویزیون نیکورا دارم ۴ساعت روشن بود یهو تاریک شدفقط صداداره روشن و خاموش کردم درست نشدموقع روشن شدن هم آرم نیکورا هم نیامدصفحه کاملا تاریکه شبکه عوض می‌کنه لطفاً راهنمایی کنیدمیتونه مشکل ازبک لایت باشه واگرباشه قیمت یک لایت چنده ؟

 37. باسلام تلویزیون سامسونگ ۵۵ اینچ خریدم بعد یکساعت خود به خود تصویر تمام شبکه ها و هرچی که بهش وصل کردیم سیاه و سفید شده تنطیمات رنگش هم زیاد کردیم کابل دیگه هم استفاده کردم اچ دی مای هم سیاه و سفیده موقعی که سیاه و سفید شد یکدفعه اصلا کسی بهش دست نزده بود الان مشکل چیه چقد هزینه داره

 38. تلوزیونمون صدا داره ولی تصویر نداره بعضی وقتا هم تصویر میاد اما خش داره. تلوزیونمون از این قدیمی ها است

 39. سلام!خسته نباشید،ما LED سامسونگ ۴۹اینچ داریم،روشن بود یک دفعه خاموش شد چراغ پاورش خاموش و روشن شد تصویر سیاه شد و صدا اومد الان فقط صدا دارد اما تصویر ندارد علتش چیه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 40. سلام .تلویزیون ال جی دارم صدا داره تصویر نداره .فقط خونه تاریک باشه و نور بزنم تو مانیتور تصویر کمی نشون میده .ولی خیلی تاریکه .اتصالات هم چک کردم مشکل چی می‌تونه باشه با تشکر

 41. سلام بنده دو هفته هست ک تلیویزیون ۴۳ اینچ خریدم دیروز خود ب خود تصویر و صدا رفت وقتی شبکه هارو جاذبه جا میکنم شماره کانال در صفحه میاد و منو هم میاد اما شبکه ها تصویر ندارند و وقتی ک به گوشی متصل میکنم صدا دارد اما تصویر ندارد اگر میشه بگید ک مشکل از چیه.و اینکه تلوزیون گارانتی دارد آیا این مشکل و گارانتی حل میکند یا نه

 42. سلام تلویزیون من فقط تو حالت tv تصویر نداره بقیه ورودیا تصویر دارن البته تو حالت tv هم رو صفحه مینویسه فیلمی موجود نمیباشد و منو و … رو میاره انتن وصله و کیفیت هم فوله مشکل از کجاست

 43. سلام وقت شما بخیر،تلوزیون ماtcl43اینج هست تازه خریدیم تنظیم کردیم جا به جا کردیم دوباره تنظیم کردیم الان ده شبکه اول میاد ده شبکه دوم تصویر ندارن فقط صدا داره ممنون میشم راهنمایی کنید

 44. سلام خسته نباشید تلویزیون ما ال جی هستش صدا داره ولی تصویر نداره میشه راهنمایی کنید که چیکار کنیم مدلش هم MAGIC

 45. سلام خسته نباشید ما تلویزیونمون ال جی هستش بعد صدا داره تصویر اصلا واضح و زیاد قابل دید نیست مثلا صبح ها اصلا نمیشه دید تصویرش رو ولی شبها وقتی برق خاموشه کمی دیده ممنون میشم راهنمایی کنید

 46. سلام خسته نباشین کابل hdmiکه وصل میکنیم صدا داره ولی تصویر نمیاد ورودی های دیگه مشکل ندارن فقط تو دو خروجی hdmi صدا هست تصویر نمیاد مشکل از کجاست میشه راهمایی کنین

 47. سلام تلوزیون ما ال ای دی.داریم. روشن بود بعد خاموشش کردم سه ساعت دیگه روشنش کردم یه لحظه صفحه خاکستری میشه فقط خاکستری بعدش سیاه.و اما صدا داره تصویر هم عوض میشه.مشکلش از چیه. ۳۹ اینج هستش هزینه تعمیرش چقدر میشه. لطفا همراهی کنین

  1. سلام با تعویض بک لایت مشکل حل میشه احتمالا، اعلام هزینه فقط بعد از بازدید حضوری از طرف تکنسین انجام میشه

 48. سلام تلویزیون ال جی ۴۲اینچ از زمانی که شبکه ها اچ دی شد معمولیها بالا میاد کامل اما شبکه های اچ دی صدا هست تصویر نمیاد

 49. با سلام .تلویزیون را روشن کردم تصویر ندارد فقط صدا دارد. با چراغ قوه گوشی که گرفتم روی تصویر پیدا بود. آیا مشکل از بک لایت است؟ هزینه تعمیر چقدر است؟ الجی ۳۲ اینچ ۳۲LN5428

 50. سلام وقتی که برقا رفت و بعد اومد وقتی تاویزیون رو شن کردیم فقط صدا داشت هیچ تصویری نیومد هر کاری کردیم مشکل چیه باید چکار کنم

 51. سلام من دیشب داشتم تلویزیون میدیدم که یهو صفحه تلویزیون و صداش باهم پرید وقتی هم که تلویزیونو خاموش و روشن کردم آرمش نیومد فقط صدا داشت و بغلای تلویزیونم یه نور سفیدی داشت که فکر کنم همون بک لایته
  مارکش : lg-main-42ls3400

 52. سلام تلویزون من صدا دارد اما تصویر ندارد
  وقتی روشن میکنم یک نور بسیار کم ضاهر میشود اما نه لوگو میایید و نه تصویر دیگری
  لطفا رهنمایی کنید

 53. سلام تلوزیون ۴۹ ال جی بچه یکم اب زد یک خط نازک افتاده بود رووش ولی هیچ مشکلی ندااشت هم تصویر داشت هم صداا ولی بعد دوروز تصویر کلا مشکی شد صداا هس تصویر نیس موقع روشن کردن نوور هم وجود دااره ولی تصویر نیس مشکل از چی میتون بااش

 54. من روش دوم رو انجام دادم و نتیجه داد(تلویزیون را خاموش کنید سپس هر چیزی که به تلویزیون وصل است را از دستگاه جدا کنید).
  بینهایت سپاس

 55. سلام. ال ای دی ۴۳ اینچ اسمارت هایسنس دارم که آبان ماه نمایندگی نصب کرد. ولی الان دو سه روزه بعضی وقتها که روشنش میکنم تصویر نداره ولی صدا داره در ضمن لوگو نمایندگی رو هم نشون نمیده. بعد خاموش و روشن می کنم خوب می شه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید مشکل از کجاست.

 56. سلام تلوزیون ۴۳ ایکس ویژن اسمارت تازه خریدم در عرض ۲ روز ۴ بار این اتفاق افتاد تصویر خوبه ولی وقتی کانال و عوض میکنم یهو صفحه سیاه میشه صدا هم قطع میشه ولی منو کاناا ها میاد ولی اصلا کانال عوض نمیشه خاموش هم میکنیم دوباره روشن میکنیم نور کمی میدا که روشن شده ولی تصویرو صدا نیست فقط منو ها میاد کلا از برق میکشیم بعد چند ساعت خوب میشه

 57. سلام ما داشتین تلویزیون نگامیکردیم خاموشش کردیم بعد سه چهار دقیقه روشن کردیم دیدیم صدا هست و لی تصویر نیست
  وقتی چراغ قوه انداختیم تصویر رو خیلی سخت میدیدیم

 58. سلام خسته نباشید تلویزیون ما سامسونگ و سایز ۵۲ است از دیشب ساعت ۱ اینا تلویزیون تصویرش رفت ولی صدا دارد و من سریع تلویزیون رو خاموش کردم و از برق کشیدم تا صبح که ساعت ۱۰:۳۰ اینا زدم به برق و روشن کردم ولی همچنان تصویر ندارد ولی صدا دارد لطفا کمک کنید🙏

 59. تیوی ۵۰اینچ استارایگس تصویر رفت ولی صدا داره .نزدیک تیوی ک میرم صحفه و شبکه ها معلومن تاریک شده.
  اولین باره اینجور شده

 60. سلام ما تلویزیون۴۹سامسونگ داریم که یهو نور صفحه خیلی کم شد وبعد چند دقیقه سیاه و۲سال پیش هم بک لایت سوخته بود مشکل چیه

 61. سلام
  مدتی هست تلوزیون سامسونگ ۶۹۲۰ من با مشکلی روبرو شده که چندین بار تصویر نداشت و صدا هم بعد چند ساعت قطع شد . ۲ نمایندگی بردیم هنگام بررسی تلوزیون روشن شد و نمایندگی گفت ببر هر وقت خاموش شد بیار و همچنان با مشکل روبرو هستیم به محض انتقال به نمایندگی “سامسونگ” روشن می شود و نمایندگی هم نمی پذیرد. چکنیم

 62. سلام وقتتون بخیر
  تلویزیون ال ای دی ۴۷ ال جی داریم مشکلشون این بود که فیلم میدیدیم که تصویر میرفت وفقط صدا بود حتی با تعویض کانال هم درست نمیشد گاهی وقتا خوبه شب وروز هم فرق نمیکرد گفتن ایراد از بک لایته دوبار تعمیر رفت اما از همون روز اول بازم مشکل داره فقط دوست دارم بفهمم مشکلش چیه که تعمیر کاران متوجه نمیشن؟؟

 63. سلام
  تلویزیون ال ای دی الجی صفحه تار شده بود چون در روستا بود دسترسی به شما نداشتم مجبور به تعویض بک لایت شدم که ۴ تاش کار میکرد
  الان بک لایتها کاملا روشن هست ولی تصویر و مارک الجی هم نمیاد
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 64. سلام
  تلویزیون ما مارک سونی براوا می باشد دیشب که خاموش کردیم کار می کرد صبح که روشنش کردیم چراغش روشن شد ولی تصویر نداشتیم اما صدا داشتیم با م ا ه و ا ر ه کار نمی کرد با کنترل و پشت تلویزیون هم خاموش نمی شد از برق کشیدیم تا خاموش شود به نظر شما باید چکار کنیم

 65. درود خسته نباشید.
  lcd samsung 40 اینچ به HDMI که وصله با رسیور بعد چند دقیقه تصویر سیاه میشه و فقط صدا هست و کلید منو هم کار نمیکنه.HDMI رو جدا کردم با AVI تست کردم مشکلی نداشت و درست کار میکرد.کابل HDMI رو هم تمیز و وصل کردم اما مشکل همچنان باقی بود.مشکل از تلوزیونه به نظر شما؟
  سپاس

 66. سلام تلویزیون سامسونگ دارم وقتی روشن کیکنم چندثانیه تصویردارم بعدسیامیشه بعضی وقت بایدبشینم یکساعت روش خاموش کنم تاتصویرفیکس بشه بعضی وقت بااولین بارروشن میشه بعضی وقتا دوروزم روشن نمیشه ولی صداهمیشه دارم مشکل ازچیه به نظرشما

 67. سلام تلویزیون شهاب ۵۰ اینچ ۱ ماه خریدیم تازه یک دفعه تصویر رفت فقط صدا اومد آنتنم چک کردیم باز تصویر نیومد ؟ علتش چیه لطفاً راهنمایی کنید

 68. با درود؛ تلویزیون ما سامسونگ ۵۵ اینچ هست. چند روزی است که روی شبکه‌های HD، صفحه‌ای ظاهر میشود که نوشته: این یک کانال صوتی است و فاقد سیگنالهای تصویری است. چند بار گیرنده خود تلویزیون را تنظیم کردیم اما تنها شبکه‌های SD تصویر و صدا با هم دارند. لطفاً راهنمایی کنید.

 69. سلام تیوی ما اندازه یه سکه نورش روشن شده همه جاش خوبه فقط این قسمت یکم نور روشن داره علتش چیه

 70. سلام ی تلوزیون سامسونگ au7000 خریدم ابتدا ک رو برنامه حالت مغازه بود و هنگ بود تو منو و… نمیرفت بعد از یک روز روشن ک میکنی علامت سامسونگ میاد ولی تصویر نمیاد تو تاریکی چراغ بک لایت روشنه ایرادش چیه ؟؟

 71. سلام خسته نباشید .تلوزیون سامسونگ ۲۰۲۲ خریدیم مشکل اینه مثلا چهار پنج بار روشن میکنی همه چیز درسته ولی ی موقعی روشن میکنی صدا میاد کنترل کار میکنه ولی صفحه سیاهه.هیچ چیز نمایش داده نمیشه .چن بار خانوش روشن میکنی یا از برق میکشی درست میشه میشه راهنمایی کنین ممنونم

 72. سلام
  تلویزیون استار ایکس دارم روشن میکنم بعد ۱۰ دقیقه تصویر میره صدا میمونه مشکل از چیه؟
  ممنون

 73. سلام
  تلویزیون ال جی ۴۳ یک ساعت پیش روشن بود خوب کار می‌کرد الان روشن کردیم صدا داره تصویر نداره بزور قابل دیدنه مثل سایه مشکل چیه؟؟

 74. سلام تلفزیون ما فقط دو تا ‌کانال ک جلوش HDنیس هم تصور داره هم صدا بقیه کانال ها فقط صدا دارن دلیل چی میتونه باشه؟ تشکر

 75. محمدباقررستمی پور

  دروود برشما..بزرگوار تلویزیون ۵۰استار ایکس یهو روشن کردم صدا داره ولی تصویر نیست .چراغهارو هم خاموش کردم اما هیچ نوری نداره ..مشکل چی میتونه باشه!و قبلش هم بگم تلویزیون هنگ هم میکرد قبلش…ممنون

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Button