ثبت درخواست تعمیرات

چگونه تسمه ماشین لباسشویی را تعویض کنیم

بازدید: 286 بازدید
چگونه تسمه ماشین لباسشویی را تعویض کنیم
 • با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه مجاز انواع ماشین لباسشویی ما به آموزش عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی با موضوع آموزش چگونگی تعویض تسمه ماشین لباسشویی می پردازیم.

  ویدیو آموزش چگونگی تعویض تسمه ماشین لباسشویی

  متن خلاصه فیلم آموزش چگونگی تعویض تسمه ماشین لباسشویی

  در این ویدئو قصد داریم به حل یکی از مشکلات که به شکل رایج در ماشین لباسشویی پیش می آید بپردازیم تا شما قادر به رفع این مشکل درصورت حادث شدن بشوید. مسله ای که در این ویدئو آموزشی به آن می پردازیم تعویض تسمه لباسشویی می باشد. در مواقعی که ماشین لباسشویی مان روشن است، اما دیگ لباس ها نمی چرخد باید به پاره بودن یا شل بودن تسمه لباسشویی شک کنیم، چرا که وقتی تسمه لباسشویی که از یک طرف به فولی الکتروموتور و از طرف دیگر به فولی دیگ وصل می باشد، وقتی تسمه پروانه پاره یا شل شود، حرکت الکتروموتور نمی تواند فولی دیگ را بچرخاند و در حقیقت الکتروموتور بدون هیچ اثر مثبتی به مصرف انرژی و برق مشعول می باشد، در نتیجه نه دیگی می چرخد و نه لباسی درون دیگ شسته می شود، در نتیجه ما صرفاً صرف انرژی بدون هیچ گونه بهره وری را داریم. حال برای اینکه مشکل این اتلاف انرژی و عدم شستشو لباس را حل کنیم. باید تسمه لباسشویی را تعویض نمائیم.

  برای اینکار ابتدا باید لباسشویی را از برق بکشیم، سپس شیلنگ آب را جدا نموده و لباسشویی را طوری برگردانیم که پشت آن به طرف ما باشد. ابتدا پیچ های سینی پشت لباسشویی را باز می کنیم، بعد از باز کردن پیچ های سینی پشت آنرا در آورده و در کناری می گذاریم. بعد از باز کردن سینی پشت فولی دیگ و الکترو موتور لباسشویی و تسمه قابل رویت می باشد. حال باید به دقت تسمه را مورد بررسی قرار دهیم ببینیم آیا در تسمه پارگی وجود دارد؟ آیا در تسمه خوردگی و پوسیدگی دارد؟ آیا تسمه شل شده است؟ حال ما با بررسی علت خرابی تسمه پروانه لباسشویی باید تعویض گردد. اما اگر در جای خود شل شده است، با تغییر اندازه فولی موتور لباسشویی که در هر الکترو موتور لباسشویی چند سانتی متر جا برای ریگلاژ موتور در نظر می گیرند، وقتی تسمه پروانه شل شده می توان فاصله فولی الکتروموترر را با فلکه دیگ را زیاد تر کرد. بدین ترتیب تسمه کشیده شده و سفت می گردد و با حرکت فولی الکتروموتور بوسیله تسمه که درگیر با فولی می باشد، فلکه دیگ به حرکت در آمده و دیگ به چرخش در می آید. این نکته نیز باید گفته شود جهت تعویض تسمه پروانه باید یک پیچ گوشتی زیر تسمه در قسمت فولی انداخته شود و سپس با حرکت دادن فولی تسمه پروانه را ازاد نمود. حال با تعویض تسمه پروانه می توانیم لباسشویی مان را به برق زده و شیلنگ آب آنرا وصل نماید و استارت کنیم و مطمئن باشیم که دیگ ما بعد از اتمام آبگیری شروع به گردش می نماید.

  در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان مرکز تعمیر انواع لباسشویی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات لباسشویی ما را نیز مشاهده نمایید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی فیلم آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت