ثبت درخواست تعمیرات

علت چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون ال ای دی ال جی

بازدید: 323 بازدید
علت چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون LED ال جی و راه حل آن
 • محل قرار گرفتن دکمه ی پاور در مدل های مختلف تلویزیون های ال ای دی ال جی متفاوت است ، اما معمولا آرم ال جی یا LED قرمز ، در گوشه ی سمت راست یا وسط پایین صفحه قرار دارد . ما در تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان در این مقاله قصد داریم به بررسی علت های چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون LED ال جی بپردازیم و در صورت وجود مشکل راه حلی برای رفع ایراد بیان کنیم . همچنین حالت های ممکن چراغ پاور ، مانند چشمک زدن چراغ پاور را نیز بررسی می کنیم . پس با تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز  تعمیرات تلویزیون ال جی در این مقاله همراه باشید .اما به ابن نکته توجه کنید که تعمیرات تلویزیون ال ای دی کار راحتی نیست و نیاز به تجربه و تشخیص درست مشکل دارد . به خصوص مشکلاتی که در رابطه با برد مین باشد . بنابراین اگر توانایی لازم در تعمیر تلویزیون ال ای دی را ندارید لطفا از تکنسین با تجربه برای حل مشکل کمک بگیرید تا از وارد کردن آسیب های احتمالی جلوگیری کنید .

  دلیل چشمک زدن چراغ جلوی  تلویزیون ال ای دی ال جی

  اصلی ترین دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون ، بخاطر خراب شدن بخش پاور است . همچنین ممکن است مین برد تلویزیون نیز مشکل پیدا کرده باشد . بنابر این ،  این 2 مورد یعنی پاور و برد مین تلویزیون باید به دقت بررسی شوند .

  حالت های مختلفی که ما در این مقاله آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم :

  حالت اول : دکمه ی پاور روشن نمی شود

  حالت دوم : چراغ پاور به طور پیوسته قرمز است و تلویزیون روشن نمی شود

  حالت سوم : چراغ پاور 3 بار چشمک می زند

  حالت چهارم : چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون وقتی که تلویزون را  روشن می کنید

  حالت پنجم : چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به صورت ممتد

  علت چشمک زدن چراغ پاور در تلویزیون ال ای دی ال جی

  حالت اول : دکمه ی پاور روشن نمی شود

  گاهی اوقات پیش می آید که تلویزیون ال ای دی ال جی شما به برق متصل است ، اما چراغ برق تلویزیون روشن نیست . به عبارتی دکمه ی پاور روشن نیست .

  راه حل : انجام یک سری تنظیمات : اگر از اتصال کابل برق و منبع تغذیه مطمئن هستید ، به تنظیماتی که در ادامه گفته می شود عمل کنید .

  اگر تلویزیون شما هوشمند نیست ، از این دستور استفاده کنید (البته ممکن است در بعضی مدل ها نمایش داده نشود ) : ابتدا منو{ menu} را باز کنید  — > سپس به قسمت تنظیمات { settings} بروید   — > گزینه ی { option }را انتخاب کنید — >  سپس گزینه ی نشانگر قدرت {{ power indicator را انتخاب کنید — > سپس چراغ آماده به کار standby light } } را در حالت روشن { on } قرار دهید .

  اما اگر تلویزیون ال جی شما هوشمند است ، مطابق این دستور عمل کنید : ابتدا به صفحه ی اصلی { home } بروید — > بعد به قسمت تنظیمات { settings}  بروید  — > سپس گزینه ی { option } را انتخاب کنید — > بعد چراغ آرم ال جی { lg logo light} را به حالت روشن { high } قرار دهید .

  حالت دوم : چراغ پاور به طور استاتیک قرمز است و تلویزیون روشن نمی شود

  تلویزیون روشن نمی شود و چراغ پاور به شکل استاتیک قرمز می ماند (مانند زمانی که تلویزیون خاموش است ) . وقتی دکمه ی روشن شدن تلویزیون را از راه دور از طریق کنترل فشار می دهید ، چراغ قرمز به آرامی کم رنگ می شود دوباره به طور کامل پر رنگ می شود و بعد از آن سو سو میکند .

  راه حل :  پریزر برق را از شاخه جدا کنید چند دقیقه صبر کنید و پریزر برق را دوباره وصل کنید و تلویزیون را روش کنید . یک راه حل دیگر این است که به مدت یک شبانه روز پریزر برق دستگاه را جدا کنید و بعد از 24 ساعت دوباره پریزر برق را وصل کنید و برای تست کردن ، تلویزیون را روشن کنید . اگر این کار ها جواب نداد ، سوئیچ روشن و خاموش روی تلویزیون را به مدت 30 ثانیه نگه دارید . اگر هیچ کدام این کار ها جواب نداد حتما باید تلویزیون را نزد تکنسین متخصص ببرید .

  حالت سوم : چراغ پاور 3 بار چشمک می زند

  در بعضی از تلویزیون های LED ال جی ، تعداد چشمک زدن های چراغ پاور محدوده ی ایراد دستگاه را مشخص می کند . و این امکان تعمیر را تا حد بسیار زیادی برای تعمیر کاران آسان کرده . حالا اگر تلویزیون ال ای دی ال جی شما صدا و تصویر ندارد و چراغ قرمز هم 3 بار چشمک می زند .

  راه حل : این مشکل ممکن است  بخاطر دلایل مختلفی باشد . از مولفه هایی مانند منبع تغذیه گرفته  تا صفحه ی اصلی و حتی در بعضی موارد کابل های فلت ممکن است در این مسئله درگیر باشند . برای حل این مشکل شما باید بررسی کنید و ببینید که خازن ها آسیب ندیده باشند و همچنین اتصالات دچار لحیم سردی نشده باشد . اگر صدایی مانند تیک تاک  ضعیف از گوشه پایین صفحه منبع تغذیه نزدیک خازن ها شنیدید  شما می توانید کل خازن های برد تغذیه و برد اصلی را تعویض کنید .

  حالت چهارم : چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون وقتی که تلویزون را  روشن می کنید

  وقتی که شما تلویزیون را روشن می کنید و چراغ پاور شروع به چشمک زدن کند ، نشان می دهد که تلویزیون ال ای دی شما کاملا سالم است و برد مین به درستی کار می کند . اما اگر هنگامی که تلویزیون را روشن می کنید اما چراغ پاور روشن و خاموش نشود و چشمک نزند ، به این معناست که برد مین(اصلی) خراب شده . باید برد مین عوض شود .

  حالت پنجم : چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به صورت ممتد

  اگر چراغ چشمک زن جلوی تلویزیون پشت سر هم روشن و خاموش شود علت را باید در قسمت های برد مین ، پاور و اینورتر جستجو کنید و این قسمت ها را به طور دقیق بررسی کنید .بهتر است در این مورد از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  دسته‌بندی آموزش تعمیرات تلویزیون آموزش تعمیرات تلویزیون ال جی مقالات آموزش تعمیرات تلویزیون
  اشتراک گذاری
  نوشته های مرتبط
  ورود به سایت