فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول

ماشین ظرفشویی ویرپول؛ وسیله‌ای ضروری با قطعات بسیار

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم ضروری زندگی مدرن است. این دستگاه می‌تواند شست‌‌وشوی ظروف را به بهترین شکل و در سریع‌ترین زمان انجام دهد. از قطعات زیادی برای عملکرد بهتر ماشین ظرفشویی درون آن استفاده می‌شود. این قطعات ممکن است با گذشت زمان دچار مشکل یا خرابی شوند. برای عیب‌یابی یا تعویض قطعات ماشین‌ظرفشویی باید از عمکلرد قطعات اصلی آن آگاهی داشته باشیم. در این مطلب با انواع قطعات ماشین ظرفشویی و یک مرکز معتبر فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول آشنا می‌شویم.

تنوع قطعات ماشین ظرفشویی

تنوع قطعات ماشین ظرفشویی

فرایند شست‌وشوی ظروف در ماشین ظرفشویی بسیار پیچیده است و به همین علت سازندگان از قطعات زیادی در این دستگاه استفاده می‌کنند. هر قطعه الکتریکی یا مکانیکی، وظیفه مشخصی در فرایند شست‌وشو دارد و باید در بهترین شرایط نگهداری شود.

برخی از قطعات ماشین ظرفشویی مانند صافی‌ها پس از هربار استفاده نیاز به بررسی دارند. در صورت خرابی ماشین ظرفشویی، شما باید از عملکرد هر یک از قطعات آگاهی داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را تعویض یا تعمیر کنید. تعمیر برخی قطعات ماشین ظرفشویی صرفه اقتصادی ندارد و پیشنهاد می‌شود آن‌ها را تعویض کنید تا ماشین ظرفشویی شما عملکرد بهتری داشته باشد.

سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی؛ دارای نقش اساسی در عملکرد

نشت آب از ماشین ظرفشویی، یکی از مشکلات اصلی ماشین ظرفشویی‌های قدیمی بود. در دستگاه‌های قدیمی با نشت آب، برد و دیگر قطعات الکتریکی دستگاه می‌سوخت. همچنین با نشت آب به خارج از دستگاه، بقیه وسایل آشپزخانه هم خیس و کثیف می‌شدند. در ماشین ظرفشویی‌های جدید، سازندگان قطعه سوئیچ فلوتر را برای جلوگیری از نشتی آب در این دستگاه تعبیه کرده‌اند.

این قطعه در صورت نشتی آب، مشکل را متوجه شده و به برد ماشین ظرفشویی اطلاع می‌دهد. برد هم با بستن شیر ورودی آب و قطع برق ماشین از نشتی بیشتر و آسیب به قطعات ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند. این قطعه یکی از قطعات ایمنی دستگاه است اما با توجه به امکان نشت بالای ماشین ظرفشویی در اثر کثیف شدن صافی آن، اهمیت زیادی در عملکرد درست ماشین ظرفشویی دارد.

این قطعه می‌تواند به‌ علت نوسان برق یا فرسودگی خراب شود. اگر ماشین ظرفشویی شما باوجود نشتی، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد، احتمالا سوئیچ فلوتر دستگاه شما خراب شده است. در صورت خرابی این قطعه از ماشین ظرفشویی ویرپول، شما می‌توانید با کارشناسان سایت ما برای خرید آسان و سریع این قطعه مهم تماس بگیرید.

پمپ آب یا جت پمپ؛ قلب ماشین ظرفشویی ویرپول

قلب تپنده یا موتور ماشین ظرفشویی ویرپول، پمپ جت این دستگاه است. اصلی‌ترین قسمت شست‌وشوی ظروف در ماشین ظرفشویی، پاشش آب پرفشار توسط دستگاه است. ماشین ظرفشویی ویرپول با پاشش آب با فشار زیاد، چربی‌ها و دیگر آلودگی‌ها را از روی ظروف پاک می‌کند. پاشش آب در ماشین ظرفشویی توسط جت پمپ انجام می‌شود که قطعه اصلی ماشین ظرفشویی است. به علت استفاده مداوم، پمپ جت ماشین ظرفشویی ویرپول ممکن است دچار خرابی شود. اگر دستگاه شما آب را به ظروف نمی‌پاشد و آب در آن جریان ندارد، ممکن است پمپ جت دستگاه دچار خرابی شده باشد.

برد الکترونیکی؛ از قطعات پرفروش در فروش قطعات ماشین ظرفشویی

همان طور که عنوان شد، شست‌وشوی ظروف در ماشین ظرفشویی فرایند بسیار پیچیده‌ای است. همچنین در ماشین ظرفشویی کاربر می‌تواند علاوه‌بر ظروف، میوه‌های خود را هم شست‌وشو کند و به همین علت هماهنگی و انجام درست تمام مراحل شست‌وشو توسط ماشین ظرفشویی ویرپول نیازمند یک مغز متفکر است.

برد الکترونیکی نقش مغز متفکر را در ماشین ظرفشویی ایفا می‌کند. تمام دستورات از برد الکترونیکی به شیر برقی، جت پمپ و المنت حرارتی ماشین ظرفشویی صادر می‌شود. همچنین تمام اطلاعات سنسورها و دیگر قطعات دستگاه نیز به برد منتقل می‌شود و سپس برد با محاسبه داده‌ها، دستورات لازم را به دیگر قطعات ارسال می‌کند. نوسان برق و نشتی آب می تواند از دلایل خرابی این قطعه مهم در ماشین ظرفشویی ویرپول باشد. در صورت خرابی این قطعه پرتقاضا، می‌توانید آن را از سایت ما که مرجعی باسابقه در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول است، تهیه کنید.

شناور یا هیدروستات ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر از روش عملکرد ماشین ظرفشویی اطلاع داشته باشید، می‌دانید که آب ابتدا در کف ماشین ظرفشویی جمع شده و سپس از آنجا به روی ظروف پمپاژ می‌شود. هیدروستات با اندازه‌گیری آب کف ماشین ظرفشویی، به برد دستگاه اطلاع می‌دهد که آب به اندازه کافی وارد دستگاه شده است و برد شیر برقی دستگاه را می‌بندد.

هیدروستات یکی از قطعات مهم در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی است؛ چرا که در صورت خرابی این قطعه امکان نشتی در ماشین ظرفشویی وجود دارد. استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی و همچنین وجود املاح در آب می تواند باعث خرابی این قطعه شود.

پمپ تخلیه آب؛ یکی از قطعات مهم در ظرفشویی ویرپول

بعد از اتمام فرایند شست‌وشوی ظروف، آبی که در کف ماشین ظرفشویی ویرپول است باید تخلیه شود. درون این آب آلودگی‌ها و چربی‌های پاک‌شده از ظروف قرار دارد. پمپ تخلیه با مکش، آب آلوده را از ماشین ظرفشویی تخلیه می‌کند. پمپ تخلیه اهمیت زیادی در عملکرد ماشین ظرفشویی دارد؛ چرا که علاوه‌بر تخلیه آب در مرحله آخر شست‌وشو، در طی فرایند شست‌وشو هم باید چندین بار آب آلوده را تخلیه کند.

در صورتی که این قطعه به هردلیلی خراب شده باشد، ظروف شما به‌درستی شسته نمی‌شوند. استفاده مداوم، نوسان برق و وجود ذرات درشت در آب می‌تواند از دلایل خرابی این قطعه مهم باشند. اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ویرپول شما خراب شد می‌توانید با کارشناسان فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول در سایت ما برای تهیه این قطعه تماس بگیرید.

صافی؛ پرتقاضا در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول

صافی یا فیلتر یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ماشین ظرفشویی است. برخلاف ظاهر ساده آن، در صورت نبود صافی عملکرد ماشین ظرفشویی مختل می‌شود. صافی با جلوگیری از ورود ذرات درشت به پمپ تخلیه، از خرابی این قطعه و تخلیه نشدن آب جلوگیری می‌کند. همچنین در صورت کثیفی صافی، ظروف به‌خوبی تمیز نمی‌شوند. در صورتی که آب منطقه شما شور یا سنگین باشد، صافی بعد از مدتی عملکرد مناسب خود را از دست می‌دهد. توصیه می‌شود بعد از هربار استفاده از ماشین ظرفشویی، صافی دستگاه را تمیز کنید.

شیربرقی ماشین ظرفشویی ویرپول

آب از طریق شیر برقی به ماشین ظرفشویی وارد می‌شود. شیر برقی با توجه به دستوراتی که برد به آن صادر کرده است، ورود آب به داخل دستگاه را کنترل می‌کند. هر زمان که دستگاه برای شست‌وشو نیاز به آب داشته باشد، برد به شیر برقی دستور می‌دهد تا آب را وارد دستگاه کند.

شیر برقی هم مانند بسیاری از قطعات دیگر ماشین ظرفشویی، اهمیت زیادی در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی دارد. در صورت خرابی این قطعه، آب وارد دستگاه نمی‌شود و ممکن است جت پمپ و پمپ تخلیه دستگاه دچار خرابی شود. اگر شیر برقی ماشین ظرفشویی ویرپول شما خراب شده است، می‌توانید آن را از سایت ما که یک مرجع در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول است، سفارش دهید.

سنسور خشک‌کن ظرفشویی ویرپول

ماشین ظرفشویی پس از مرحله پایانی شست‌وشوی ظروف، برای خشک کردن ظروف از بخار آب داغ استفاده می‌کند. المنت دستگاه با گرم‌کردن آب تمیز کف ماشین ظرفشویی، بخار داغی ایجاد می‌کند که باعث خشک‌شدن ظروف می‌شود. برای اطلاع برد الکترونیکی از دمای داخل ماشین ظرفشویی، سنسور خشک‌کن در داخل آن تعبیه شده است.

سنسور خشک‌کن مانند یک دماسنج دمای داخل مخزن ماشین ظرفشویی را اندازه‌گیری کرده و اطلاعات را به برد انتقال می‌دهد و سپس برد دمای آب داخل دستگاه را بالا یا پایین می‌برد. خرابی سنسور خشک‌کن در ماشین ظرفشویی‌ها رایج است. اگر سنسور خشک‌کن ماشین ظرفشویی شما دچار خرابی شود، ظروف پس از شست‌وشو خشک نمی‌شوند.

سنسور آب ماشین ظرفشویی

برای شست‌وشوی بهتر ظروف چرب در ماشین ظرفشویی، دستگاه آب داخل ماشین ظرفشویی را کمی گرم می‌کند. با گرم‌شدن آب،  ظروف چرب بهتر و سریع‌تر تمیز می‌شوند. برای این که آب داخل دستگاه گرم شود، سنسور دمای آب در داخل ماشین ظرفشویی، درجه دمای آب را به اطلاع برد می‌رساند. برد نیز در مرحله بعد با دستور به المنت دستگاه، آب داخل ماشین ظرفشویی را گرم می‌کند. سنسور دمای آب ماشین ظرفشویی ویرپول ممکن است به علت استفاده مداوم و یا آب نامناسب منطقه شما، دچار خرابی شود. در صورت خرابی این قطعه، ظروف چرب به‌خوبی تمیز نمی‌شوند.

هیتر ماشین ظرفشویی

آب داخل ماشین ظرفشویی برای شست‌وشوی ظروف چرب یا خشک‌کردن ظروف در مرحله پایانی شست‌وشو نیاز به گرم‌شدن دارد. برد الکترونیکی با به هیتر دستگاه دستور گرم‌شدن می‌دهد و جریان برق در داخل هیتر باعث گرم‌‌شدن آب می‌شود. نوسان برق، استفاده مداوم و آب شور می‌تواند از دلایل خرابی هیتر دستگاه شما باشد. در صورت خرابی این قطعه مهم، می‌توانید آن را از سایت ما با بهترین کیفیت خریداری کنید.

بهترین مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول

بهترین مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول

در صورت خرابی ماشین ظرفشویی، مشکلات بسیاری برای ساکنان خانه به‌وجود می‌آید. ماشین ظرفشویی یک وسیله بسیار کاربردی است و باید درصورت خرابی، به‌سرعت اقدام به تعمیر ظرفشویی کرد. برای عیب‌یابی و تعویض قطعات این دستگاه باید اطلاعات کافی درباره نحوه عملکرد آن داشته باشیم. در صورت خرابی هرکدام از قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول، شما می‌توانید با سایت شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان که یک فروشگاه معتبر در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی ویرپول است در ارتباط باشید و قطعه موردنظر خود را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *