فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. ماشین ظرفشویی یکی از محبوب‌ترین لوازم در منازل مسکونی، رستوران‌ها و کافه‌ها است. ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از با کیفیت‌ترین انواع ماشین ظرفشویی در میان برندهای برتر دنیا است. ماشین ظرفشویی سامسونگ از قطعات مختلفی تشکیل شده است. کارکرد همه قطعات ماشین ظرفشویی باعث عملکرد صحیح این دستگاه یعنی شستن کامل و خشک کردن ظروف کثیف می‌شود. در صورتی که این قطعات نیاز به تعویض پیدا کردند، می‌توانیم به مراکز آنلاین یا حضوری فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ مراجعه کنیم و قطعه مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت تامین کنیم. در این مطلب با طرز کارکرد قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا می‌شویم و برای تعمیر آن‌ها به شما راهکار مناسبی ارائه می‌کنیم.

تقسیم‌بندی قطعات مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ

در ماشین ظرفشویی سامسونگ قطعات مختلفی وجود دارد. شناخت قطعات ماشین ظرفشویی در عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه اهمیت بسیاری دارد. از جمله این قطعات می‌توان به برد الکتریکی، درخت سیم‌کشی، میکروسوئیچ و هیدروستات اشاره کرد. قطعات نامبرده از حیاتی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ به شمار می‌آیند.

در ادامه این مطلب با نحوه کارکرد مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا می‌شوید و راه حلی برای یافتن یک مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما ارائه خواهیم کرد. بهتر است که پیش از آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ، قطعات موجود در آن را برای شما تقسیم‌بندی کنیم:

 • قطعات کنترل‌کننده دستگاه: این قطعات در ماشین ظرفشویی سامسونگ شرایط دستگاه را کنترل می‌کنند. در صورت ایجاد مشکل، با متوقف کردن دستگاه از ورود آسیب بیشتر به آن جلوگیری می‌کنند. قطعاتی مانند ترموستات، شیر برقی، برد الکتریکی، هیدروستات، تایمر، پنل انتخاب‌گر و غیره از جمله قطعات کنترل کننده ماشین ظرفشویی هستند
 • قطعات مصرف‌کننده ماشین ظرفشویی: این قطعات، قطعاتی هستند که با وصل جریان برق کار خود را شروع می‌کنند و ظرف‌ها را می‌شویند. مخزن مایع، پمپ اصلی، پمپ تخلیه و المنت حرارتی از جمله قطعات مصرف‌کننده ماشین ظرفشویی هستند
 • قطعات رابط یا انتقال‌دهنده: این قطعات باعث انتقال پیام بین قطعات مصرف‌کننده و قطعات کنترل‌کننده می‌شوند. سوکت‌ها، سیم‌ها و کابل‌های موجود در دستگاه از جمله قطعات رابط ماشین ظرفشویی سامسونگ هستند

نحوه کارکرد برد الکتریکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

نحوه کارکرد برد الکتریکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ، برد الکتریکی آن است. وظیفه برد الکتریکی فرمان دادن به قطعات مختلف دستگاه در طی انجام فرآیند شستشو است. در صورت وجود اتصالی در سیم‌کشی‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ، اولین قطعه‌ای که امکان آسیب دیدگی دارد، برد الکتریکی است. توجه داشته باشید که هنگام بروز مشکلات مختلف در قطعات ماشین ظرفشویی، برد الکتریکی پیام‌های خطای (Error) مختلفی را در صفحه نمایش ظاهر می‌کند.

می‌توان گفت که عملکرد تمامی قطعات بر عهده برد الکتریکی است. این قطعه تمامی عملیات لازم در فرآیند شست‌‌وشو را بر عهده دارد. به همین علت بهتر است که در صورت خرابی آن، سریع‌تر نسبت به تعمیرش اقدام کنید. اگر برد الکتریکی ماشین ظرفشویی شما خراب شد، می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تأمین کنیم.

نحوه عملکرد شیر برقی در ظرفشویی سامسونگ

وظیفه اصلی شیر برقی ماشین ظرفشویی کنترل مقدار آب ورودی به داخل دستگاه است. در واقع شیر برقی وظیفه خود را توسط قطع و وصل شدن جریان الکتریکی توسط هیدروستات انجام می‌دهد. این قطعه از اجزای مختلفی از جمله خروجی آب، هسته فلزی متحرک، سیم‌پیچ مقاومت، صافی آب ورودی، اتصال آب ورودی، بدنه شیر برقی، لاستیک فشار شکن، فنر و لاستیک سر هسته تشکیل شده است. در صورتی که شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ شما دچار مشکل شد، می‌توانید برای تعمیر یا تعویض آن به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ است، مراجعه کنید.

آشنایی با کارکرد هیدروستات ظرفشویی سامسونگ

هیدروستات مسئولیت حفظ سطح آب در سطح معمولی یا نرمال را بر عهده دارد. این قطعه سطح آب دیگ را بررسی می‌کند و از سرازیر شدن آب جلوگیری می‌کند. یعنی وقتی که آب در ماشین ظرفشویی به سطح نرمالی رسید، از اضافه شدن آب بیشتر به آن جلوگیری می‎‎کند. هیدورستات به صورت دو قلو در داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ تعبیه می‌شود.

بنابراین یک جفت از این قطعه وظیفه نرمال نگه داشتن سطح آب را بر عهده دارد. این قطعه در سه دوره زمانی مختلف آب داخل ماشین ظرفشویی را بررسی می‌کند: زمانی که دیگ خالی است، زمانی که دیگ در حال پر شدن است و زمانی که کاملا پر شده باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در هیدروستات ماشین ظرفشویی شما می‌توانید به سایت ما که مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ است، برای تعمیر یا تعویض قطعه خود مراجعه کنید.

میکروسوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از قطعات مهم ماشین ظرفشویی سامسونگ میکروسوئیچ فلوتر است. این قطعه در قسمت پایینی و کف ماشین ظرفشویی سامسونگ تعبیه می‌شود. در صورت وجود نشتی در ماشین ظرفشویی، آب خارج شده از دستگاه به قسمت پایین و کف سینی هدایت می‌شود و باعث بالا رفتن شناور یونولیتی می‌شود. در این شرایط با بالا رفتن شناور یونولیتی، عملکرد میکروسوئیچ فلوتر شروع می‌شود و فرمان‌های آب‌ریزی ماشین ظرفشویی را به برد الکتریکی انتقال می‌دهد.

اگر میکروسوئیچ فلوتر وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، ماشین ظرفشویی به موقع آب را تخلیه نمی‌کند و عملکرد کلی دستگاه دچار مشکل می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه خرابی در میکروسوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ دیدن کنید و برای تعمیر میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی خود یا خرید قطعه جدید از سایت ما کمک بگیرید.

موتور شستشو؛ از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

موتور شستشو؛ از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

در بین تمامی قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ، موتور شستشو از مهم‌ترین قطعات به شمار می‌آید. این قطعه در صورت خرابی باعث ایجاد مشکلات مختلفی مانند تمیز شسته نشدن ظرف‌ها می‌شود. وظیفه موتور شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که طی فرآیند شستشوی ظرف‌ها، محلول شستشوی موجود در دستگاه را با فشار بالا به طرف ظروف اسپری می‌کند و باعث تمیز شدن آن‌ها می‌شود. به همین خاطر این قطعه را جت پمپ ظرفشویی نیز می‌نامند.

پس پاشیده شدن یکنواخت و صحیح محلول شوینده بر روی ظروف، بر عهده موتور شستشو است. این قطعه از قطعات حیاتی ماشین ظرفشویی به شمار می‌رود که در صورت خراب شدن، باعث می‌شود تا ماشین ظرفشویی کارایی خود را از دست بدهد. اگر این قطعه از دستگاه شما خراب شد، می‌توانید با مراجعه به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ است، نسبت به تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کنید.

وظیفه پمپ تخلیه در عملکرد ظرفشویی سامسونگ

در کارکرد ماشین ظرفشویی یک قطعه وجود دارد که وظیفه خروج آب کثیف تولید شده در ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. به این قطعه پمپ تخلیه گفته می‌شود. همان‌طور که می‌توان با دیدن نامش حدس زد، پمپ تخلیه مسئولیت تخلیه مواد شوینده را دارد. یعنی وقتی که پروسه شستشو رو به اتمام است، پمپ تخلیه محلول را تخلیه می‌کند. بلافاصله پس از عملیات تخلیه آب و شونده، آن را وارد کاسه شستشو می‌کنند. در صورتی که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما دچار خرابی شد، می‌توانید در اسرع وقت با مراجعه به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

معرفی فیلتر یا صافی ماشین ظرفشویی سامسونگ

بدیهی است که محلول شستشو مواد غذایی و چرب را از روی ظروف پاکسازی می‌کند. فیلتر یا صافی در مسیر محلول شستشو و پمپ تخلیه تعبیه می‌شود. این فیلتر در واقع با بررسی محلول تخلیه شده، قطعات درشت و مضری که به سمت پمپ می‌روند را فیلتر می‌کند تا به پمپ ماشین ظرفشویی آسیب نرساند.

این فیلتر در دو نوع مختلف در ماشین ظرفشویی‌های سامسونگ یافت می‌شود. یکی از آن‌ها فیلتر کف است که در کف ظرفشویی قرار می‌گیرد و جلوی آسیب رسیدن به پمپ دستگاه را می‌گیرد. دیگری نیز فیلتر لوله‌ای است که در مرکز فیلتر کف قرار می‌گیرد. در صورتی که فیلتر یا صافی ماشین ظرفشویی شما خراب شد، پیشنهاد می‌کنیم که از سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ دیدن کنید تا نسبت به تامین این قطعه برای دستگاه خود اقدام کنید.

طرز عملکرد درخت سیم‌کشی ماشین ظرفشویی سامسونگ

درخت سیم‌کشی مسئول انتقال فرمان‌های برد الکتریکی دستگاه به دیگر نقاط آن است. این یعنی عملکرد تمامی قطعات بر عهده برد الکتریکی است که دستورهای خود را از طریق درخت سیم‌کشی به دیگر قسمت‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌رساند.

لازم به ذکر است که فرمان‌ها و اطلاعات لازم از قطعات نیز از طریق درخت سیم‌کشی به برد الکتریکی انتقال پیدا می‌کند. درخت سیم‌کشی از قطعات بسیار مهم ماشین ظرفشویی است که در صورت خرابی می‌تواند باعث از کار افتادن کل دستگاه شود. در صورتی که درخت سیم‌کشی دستگاه شما دچار هرگونه مشکلی شد، می‌توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ظرفشویی سامسونگ مراجعه کنید و مشکل خود را به ما بسپارید.

غلتک قفسه و محور ماشین ظرفشویی سامسونگ

در کنار قفسه موجود در ماشین ظرفشویی قطعه دیگری نیز به نام غلتک وجود دراد. غلتک باعث می‌شود تا حرکت قفسه به سمت داخل و بیرون راحت‌تر شود. استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی ممکن است باعث خرابی این قطعه شود. به همین دلیل نیاز است که در هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی، غلتک آن را چک کنید.

این قطعه در صورت خراب شدن باید با غلتک سالم و اصل تعویض شود. به این علت که خراب شدن غلتک قفسه و محور ماشین ظرفشویی سامسونگ می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلفی مانند بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی، نشتی آب از ماشین ظرفشویی، درست تخلیه نشدن آب و خوب شسته نشدن ظرف‌ها شود. اگر غلتک قفسه ماشین ظرفشویی شما خراب شد، می‌توانید از سایت ما به عنوان نمایندگی رسمی فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ دیدن کنید و تعویض قطعه خود را به ما بسپارید.

سنسور دمای ماشین ظرفشویی چه وظیفه‌ای دارد؟

سنسور دما همانطور که از نامش پیدا است مسئولیت تشخیص دمای آب ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد. یعنی درجه آب درون دستگاه را با توجه به میزان کثیفی با برنامه شستشو تنظیم می‌کند. این قطعه وظیفه خود را توسط تشخیص دما و رساندن اطلاعات دمایی به برد الکتریکی دستگاه انجام می‌دهد.

برد الکتریکی نیز پس از دریافت اطلاعات دمایی، فرمان قطع و وصل المنت حرارتی ماشین ظرفشویی را صادر می‌کند. هر گونه تغییر در دمای آب توسط این قطعه به برد الکتریکی دستگاه انتقال پیدا می‌کند. بنابراین خراب شدن این قطعه می‌تواند باعث ایجاد مشکل در کارکرد کل دستگاه می‌شود. شما می‌توانید در صورت خرابی این قطعه به سایت ما که مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ به صورت آنلاین است، مراجعه کنید تا سنسور دمای دستگاه شما را تعمیر یا تعویض کنیم.

کارکرد کیت تنظیم‌کننده قفسه ماشین ظرفشویی

کارکرد کیت تنظیم‌کننده قفسه ماشین ظرفشویی

کیت تنظیم‌کننده قفسه ماشین ظرفشویی سامسونگ برای تنظیم ارتفاع قفسه دستگاه تنظیم می‌شود. این قطعه به قفسه ماشین ظرفشویی متصل می‌شود و در صورت لزوم می‌توان ارتفاع قفسه را با استفاده از آن تنظیم کرد. خرابی این کیت باعث ایجاد مشکل در کارکرد دستگاه نمی‌شود اما در صورت خرابی آن دیگر نخواهید توانست که ارتفاع قفسه داخل دستگاه را تنظیم کنید. اگر کیت تنظیم‌کننده قفسه دستگاه شما به هرگونه مشکلی برخورد، می‌توانید با مراجعه به سایت ما که مرکز رسمی فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ است، مراجعه کنید و قطعه جدید را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

فروش آنلاین قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ بسیار حساس هستند و در صورت خراب شدن، کارکرد کل دستگاه را دچار مشکل می‌کنند. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در صورت خراب شدن این دستگاه، برای جلوگیری از وارد شدن آسیب بیشتر به دستگاه خود و اضافه شدن هزینه‌های تعمیر، سریعا از یک نمایندگی معتبر تعمیرات قطعات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ، با کارشناسان ما در تماس باشید.

ما در سایت خود قطعات اصل ماشین ظرفشویی سامسونگ را برای خرید در اختیار شما قرار داده‌ایم. امیدواریم توانسته باشیم که با اطلاعاتی که در این مطلب به شما ارائه کردیم، به خوبی با کارکرد قطعات دستگاه ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا شده باشید.

56 پاسخ به “فروش قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ”

   1. سلام
    زبانه قفل درب ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل 5070شکسته.میکروسوییچش سالم هست
    قفل رو موجودی دارید؟

 1. سلام وقت بخیر موتور جت ماشین ظرفشویی خراب شده شما این قطعه رو دارید

 2. با عرض سلام و وقت بخیر
  پنل دستگاه ظرفشویی مدل D164W/HAC خراب شده است. آیا این قطعه را دارید؟
  با تشکر

 3. باسلام وقت بخیر .میخواستم بدونم سبد جای بشقاب ماشین سامسونگ مدل D148Wموجود دارید

 4. سلام وقت بخیر برای ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D146 که برای سال 1385 هست سبد بالا و پایین رو میخوام

 5. سلام سبد بالا و پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D162sts موجود دارید؟
  موتور واتر وال ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل D162sts موجود دارید ؟

 6. سلام،روزتون بخیر
  زبانه درب ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل5070 رو میخواستم،چه جوری باید سفارش بدم؟
  ممنون

 7. سلام.میشه لطفا قیمت شیر ورودی آب سامسونگ مدل d154 رو بدید؟؟؟؟؟
  چند جا قیمت کردم خیلی بالا گفتن

 8. سلام ،بازوی آبفشان بالا، وسبد پایین ظرفشویی مدل D148w. موجوداست

 9. سلام ،بازوی آبفشان بالا، و سبد پایین ظرفشویی مدل D148w. موجوداست

   1. سلام درب جای نمک ماشین ظرفشویی مدل a3hqg9dz700653 موجود است لطفا قیمت و یا کامل جای نک

 10. سلام و خسته نباشید ، ظرفشویی سامسونگ مدل D146S برد نداره یعنی تعمیرکار و برد باهم گم شدن و ما هم هیچ عکس و نمونه از برد نداریم ، میشه راهنمایی کنید،

  1. سلام اگر قطعه رو میخواید تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

  2. سلام و وقت بخیر خدمت شما بزرگواران
   سبد وسط و پایین ظرفشویی سامسونگ مدل 5070 رو شمل موجود دارید یا خیر؟ اگر بله چطور برام میتونید ارسال کنید بنده پرند زندگی میکنم ممنون از راهنمایی شما

 11. قطعه متحرک قفسه ماشین ظرفشویی سامسونگ دارید؟قطعه ای که طبقه بشقاب باز و بسته میشه

 12. سلام غلطک بغل (قطعه ای که روی ریل قرار می‌گیرد )ظرف شویی سامسونگ بابت تعویض می خواهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *