فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع ماشین ظرفشویی ال جی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. ماشین‌های ظرفشویی برند ال جی از جمله باکیفیت‌ترنی محصولات خانگی در بازار لوازم خانگی هستند. این دستگاه‌ها دارای قطعات مختلفی هستند که ممکن است در گذر زمان و بنا به دلایل مختلف مانند استفاده نادرست آسیب ببیند. آسیب دیدن در قطعات ماشین‌های ظرفشویی به این شکل است که برخی اوقات قطعات را می‌توان تعمیر کرد. این در حالی است که برخی قطعات مانند فیلترها نیاز به تعویض دارند. در این مطلب قصد داریم به عنوان یک وب‌سایت فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی به معرفی برخی از قطعات مهم در این ماشین‌های ظرفشویی بپردازیم.

آشنایی با شیوه عملکرد ماشین‌های ظرفشویی

ظروف آشپزخانه در ماشین‌های ظرفشویی ال جی بدون برخورداری از آب گرم، به خوبی تمیز نمی‌شوند. به همین دلیل دمای آب در ماشین ظرفشویی به 130 درجه فارنهایت تا 140 درجه فارنهایت می‌رسد. با این حال، گرمایش آنی اتفاق نمی افتد. ماشین ظرفشویی از طریق اتصال خارجی خود آب را از منبع آب شما خارج می‌کند. هنگامی که یک چرخه شروع می‌شود، آب به یک مخزن در پایین ماشین ظرفشویی پمپ می‌شود. المنت گرمایش در پایین روشن می‌شود و آب را گرم می‌کند.

در همان زمان، آب موجود در آن مخزن با مواد شوینده مخلوط می‌شود و به بازوهای اسپری موجود در سراسر ماشین ظرفشویی که معمولا در پایین و بالای ماشین ظرفشویی و گاهی اوقات زیر قفسه بالایی قرار دارند، فرستاده می‌شود. آب از میان بازوهای اسپری سرازیر می‌شود و به ظروف کثیف برخورد می‌کند و امیدواریم لکه های بد غذایی را با خود همراه کند.

آب در نهایت دوباره به مخزن زیر برمی‌گردد. در همان بخش دوباره گرم می‌شود و دوباره به بازوی اسپری فرستاده می‌شود. همین آب دائما در حال استفاده مجدد و با گرم شدن و گرم شدن مجدد باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف آب می‌شود.

هنگامی که آب به دمای مورد نظر رسید، هیتر خاموش می‌شود، اما پمپ ها همچنان آب را از طریق بازوهای اسپری فشار می‌دهند. در پایان آن بخش از چرخه شستشو، تمام آب تخلیه می‌شود (همان صدای غرغره‌ای است که گاهی اوقات ماشین ظرفشویی خود را می‌شنوید). سپس آب جدید و استفاده نشده جای آن را می‌گیرد و چرخه از نو شروع می‌شود.

یک ماشین ظرفشویی برند ال جی از چه قطعاتی تشکیل شده است

یک ماشین ظرفشویی برند ال جی از چه قطعاتی تشکیل شده است

اگر ماشین ظرفشویی شما نیاز به تعویض قطعه دارد و به دنبال یک سایت فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی هستید، ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که درباره انواع قطعات این ماشین‌ها بدانید. چرا که ممکن است قطعه اشتباهی را خریداری کنید که برای آن مدل نیست یا این که مشکل از جای دیگری باشد و شما در حال تعویض قطعه سالم باشید. در ادامه برخی از مهم‌ترین قطعاتی که در ماشین ظرفشویی‌های ال جی به‌کار رفته‌اند را به شما معرفی می‌کنیم:

 • برد الکتریکی
 • درخت سیم‌کشی
 • تایمر
 • سنسورهای مختلف
 • ترموستات و هیتر لوله‌ای
 • المنت کف
 • شیر برقی شلن دار
 • هیدرواستات
 • کیت‌های تنظیم کننده قفسه
 • سوییچ فلوتر
 • موتور شست و شو
 • پمپ تخلیه
 • فیلتر ماشین طرفشویی ال جی
 • دستگیره در ظرفشویی
 • غلطک قفسه
 • مخزن مایع ظرفشویی

برد الکتریکی؛ قطعه‌‌ای در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌های قدیمی و کاربراتوری را تصور کنید. در این ماشین‌ها خبری از مغز متفکر یا همان ای سی یو نبود و همه‌چیز باید به صورت دستی تنظیم می‌شد. اما در خودروهای انژکتوری یک کامپیوتر وجود دارد که همه‌چیز را تنظیم می‌کند. برد الکتریکی در ماشین ظرفشویی‌های ال جی همان نقش ای سی یو را ایفا می‌کند. این برد الکتریکی دارای دکمه‌های مختلفی است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تنظیمات ماشین ظرفشویی خود را به دلخواه تنظیم کنید.

معمولا تمام ماشین ظرفشویی‌های برند ال جی دارای صفحه نمایش هستند. در آن صفحه نمایش شما می‌توانید تنظیمات را به دلخواه خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، ماشین‌های ظرفشویی دارای برنامه‌‌های شست و شو مختلفی هستند که شما می‌توانید با کمک برد الکتریکی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. حال اگر این برد خراب شد، تمام عملکردهای ماشین ظرفشویی‌ شما مختل می‌شود و از این رو ماشین روشن نخواهد شد. به همین خاطر باید حسابی مراقب این قطعه باشید.

در نظر داشته باشید که این بردها در بسیاری از مواقع قابلیت تعمیر دارند و در صورت تعمیر نشدن هم می‌توانید این قطعه مهم را از یکی از سایت‌های فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی از جمله فروشگاه ما خریداری کنید.

درخت سیم‌کشی ماشین ظرفشویی ال جی

درخت سیم‌کشی

ماشین‌های ظرفشویی به گونه‌ای ساخته می‌شوند که تمام قطعات با همدیگر در ارتباط باشند. البته که این قطعات به صورت غیر مستقیم و با کمک برد الکتریکی به هم متصل هستند. حال این اتصال باید به چه صورت باشد؟ در واقع برای یک عملکرد صحیح، برد الکتریکی باید بتواند به تمام قطعات مهم و ضروری متصل باشد که این امر از طریق سیم‌ها و کابل‌های مختلف انجام می‌شود. در اصطلاح تعمیرکاران به این دسته سیم‌ها درخت سیم‌کشی گفته می‌شود.

درخت سیم‌کشی یکی از حیاتی‌ترین بخش‌های ماشین ظرفشویی ال جی است که باید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید آسیب ببیند. در صورتی که به هر دلیلی مانند آسیب دیدن کابل‌ها یا ریخته‌شدن آب روی آن‌‎ها کابل‌ها با همدیگر اتصالی کنند، با مشکلات مختلفی مانند سوختن موتور مواجه خواهید شد. از این رو پیشنهاد می‌دهیم که مانند چشمان خود از ماشین ظرفشویی ال جی مراقبت کنید.

تایمر ماشین ظرفشویی

نکته دیگری که درباره ماشین‌های ظرفشویی وجود دارد این است که هر برنامه از ماشین ظرفشویی دارای زمان عملکرد خاصی است. به عنوان مثال، برای یک شست و شو کامل باید 3 ساعت زمان را به این کار اختصاص داد، این در حالی است که برای یک شست و شوی سریع، این کار در زمان یک ساعت انجام می‌شود. اما یک ماشین ظرفشویی از کجا متوجه می‌شود که زمان آن به برای شست و شو به پایان رسیده است؟ آیا قطعه خاصی برای آن وجود دارد؟

در جواب سوالات بالا باید گفت که یک ماشین ظرفشویی از برند ال جی دارای یک قطعه با نام تایمر هستند که به ماشین این امکان را می‌دهد تا متوجه شود چه زمانی از برنامه گذشته است. این قطعه همیشه باید سالم باشد و در صورت خرابی، تمام بخش‌های ماشین شما آسیب خواهند دید.

موتور شست و شو گیربکسی

نکته‌ای که درباره موتورهای شست و شو در ماشین‌های ظرفشویی و لباسشویی ال جی وجود دارد این است که اخیرا این برند موتور محصولات خود را تغییر داده است تا عملکرد بهتری داشته باشند. به این موتورها در اصطلاح گیربکسی گفته می‌شود.

ال جی به قدری از موتورهای گیربکسی خود اطمینان دارد که آن‌ها را تا 10 سال بدون هیچ قید و شرطی ضمانت می‌کند. در نظر داشته باشید که عملکرد این نوع از موتورها به کلی با موتورهای سنتی متفاوت است. چرا که در گذشته موتورها دارای تسمه‌هایی بودند که مانند دنده دوچرخه سرعت‌های مختلفی داشت و البته سر و صدای بیشتری هم نسبت به گیربکسی تولید می‌کردند.

در حال حاضر، موتورهای Direct Drive ال جی دارای یک تسمه هستند که مانند لاک حلزون یا خرچنگ دریایی به صورت متناوب کار می‌کند و از این رو دیگر شاهد ضربه یا سر و صدای زیادی نیستیم. در نظر داشته باشید که این موتورها به هیچ عنوان مشکل جدی پیدا نمی‌کنند و در صورت بروز مشکل هم به‌راحتی تعمیر می‌شوند.

فروش قطعات پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

فروش قطعات پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

حتما می‌دانید که ماشین ظرفشویی عملکرد خود را با کمک آب انجام می‌دهد. از این رو آب باید از یک سمت وارد شده و از یک سمت نیز خارج شود. به همین خاطر برای خروج آب مسیری تعبیه شده است که در ورودی آن یک پمپ با عنوان پمپ تخلیه قرار دارد. پمپ تخلیه این وظیفه را دارد تا به طور کامل آب را تخلیه کند.

یک پمپ تخلیه خود از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. به عنوان مثال، این نوع پمپ دارای یک مغزی است که ممکن است در گذر زمان خراب شود. مغزی پمپ تخلیه معمولا قابل تعمیر نیست و باید برای تعویض آن اقدام کنید.

فروش قطعات و فیلتر ماشین طرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرفشویی برند ال جی به گونه ای هستند که باید هموراه از اجرام و کثیفی‌ها دور بمانند. از این رو فیلتر‌ها صافی‌های مختلفی در آن‌ها وجود دارند که این مشکل را به طور کامل حل می‌کنند. به عنوان مثال، برای تخلیه آب یک صافی در کف ماشین ظرفشویی وجود دارد که تمام کثیفی‌ها را در خود جمع می‌کند. یک فیلتر پس از چند سال به دلیل جمع شدن کثیفی‌‍‌ها اجازه عبور آب را نمی‌دهد و از این رو باید فیلتر باز شده و تعویض شود.

در نظر داشته باشید که در ماشین‌های ظرفشویی بیش از یک فیلتر وجود دارد و ما تنها به یکی از آن‌ها اشاره کرد. همچنین در صورت نیاز به خرید فیلتر، شما می‌توانید از ما یعنی یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی، فیلتر مورد نظر را خریداری کنید.

دستگیره در ماشین ظرفشویی

دستگیره در در ماشن ظرفشویی‌های برند ال جی به گونه است که برخی از آن‌ها ثابت و برخی دیگر مانند دستگیره خودرو متحرک هستند. زمانی که استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی شود، دستگیره در زودتر از بقیه بخش‌ها آسیب می‌بیند. در نظر داشته باشید که یک دستگیره در از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به فنر بازگرداننده و قاب رویی اشاره کرد.

نکته‌ای که درباره دستگیره در وجود دارد این است که ماشین‌های ظرفشویی ال جی به گونه‌ای هستند که اگر در باز بشود، عملکرد آن‌ها متوقف می‌شود. حال بد نیست بدانید که در دستگیره‌های ماشین‌های ظرفشویی این برند سنسوری وجود دارد که تعیین می‌کند آیا در باز شده است یا خیر. از این رو همواره باید از این سنسور مراقبت کنید، در غیر این صورت با مشکلات بسیاری از جمله عدم توقف عملکرد با باز کردن درب مواجه خواهید شد.

غلطک قفسه

نکته‌ای که درباره ماشین‌های ظرفشویی وجود دارد این است که در این ماشین‌ها قفسه‌های مختلفی وجود دارند که برای سهولت استفاده می‌توانید آن‌ها را جابه‌جا کنید. این قفسه‌ها با کمک غلطک حرکت می‌کنند و در صورتی که غلطک‌ها آسیب دیده باشند، قفسه‌ها از جای خود تکان نخواهند خورد. غلطک قفسه یک قطعه نسبتا خاص است که نمی‌توانید آن را در هر جایی پیدا کنید، اما این قطعه نایاب در بسیاری از وب‌سایت‌های فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی به وفور یافت می‌شود.

مخزن مایع ظرفشویی ال جی

مخزن مایع ظرفشویی

یک ماشین ظرفشویی وظیفه دارد که ظروف را بشوید، جلا دهد و خشک کند. در بخش جلادهی و شست و شو باید ماشین را به مواد مختلفی مجهز کرد. برای شست و شو دو راه پیش روی شما وجود دارد. اولین روش خرید قرص‌های شست و شو و راه بعدی استفاده از مایع‌های شست و شو مخصوص است.

حال برای جلادهی به ظروف هم باید مایعی با عنوان جلادهنده را اضافه کرد. در ضمن، برای شست و شوی بهتر نیز مخزنی برای نمک در ماشین‌های ظرفشویی ال جی وجود دارد که شما  باید در آن نمک مخصوص بریزید. در نظر داشته باشید که مایع‌های ظرفشویی و دیگر موارد شست و شو دارای مخزن‌های خاص خود هستند و باید هرکدام را در مخزن مناسب خود بریزید. حال به هر دلیلی ممکن است که ماشین ظرفشویی شما در این بخش‌ها آسیب ببیند. در صورت نیاز برای خرید قطعات مرتبط با این بخش، ما به عنوان یکی از تامین‌کننده‌های فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی، به شما امکان خرید این قطعه‌ها را با کیفیتی برتر و قیمتی مناسب می‌دهیم.

تامین و فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی در کوتاه‌ترین زمان ممکن

ماشین‌های ظرفشویی برند ال جی از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که بسیاری از آن‌ها مانند هیدرواستات را می‌توانید در برندهای دیگر هم مشاهده کنید. اما بد نیست بدانید که یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز ماشین‌های ظرفشویی ال جی نسبت به سایر برندها، موتور دایرکت درایو آن‌ها است.

در صورتی که هر قطعه از ماشین ظرفشویی ال جی شما خراب شده باشد، این امکان وجود دارد که بتوانید قطعه مورد نیاز را از ما که یکی از برترین تامین‌کنندگان فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی هستیم، با قیمتی مناسب و کیفیتی برتر خریداری کنید.

و در آخر اینکه جهت تعمیر ماشین ظرفشویی و همچنین خرید قطعات ماشین ظرفشویی می توانید با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تماس حاصل نمایید.

14 پاسخ به “فروش قطعات ماشین ظرفشویی ال جی”

 1. سلام ماشین ظرفشویی ال چی دارم که دیگ یامخزن آبش سوراخ شده آیا ازش هست اگه هست چطور میتونم تهیه کنم باتشکر

 2. سلام ماشین ظرفشویی lgدارم مدلLd-2060wh
  قفسه بالا و پایینش و میخواستم موجود دارید؟؟؟

   1. سلام ببخشید درب پایین مستطیلی ماشین ظرفشویی ال جی مدل ۵۱۲ الجی سیلور موجود دارین

 3. سلام ماشین ظرفشویی الجی دارم که درب آن خوب بسته نمیشه تا کار کنه آیا درست میشه

 4. سلام.خسته نباشید.سبد بالاوپایین ماشین ظرفشویی ال جی مدلDW-TN3000T میخواستم موجود هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *