فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک یکی از بهترین انواع این وسیله در بازار است. کیفیت قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک بسیار بالا است و امکان خرابی آن‌ها پایین می‌باشد اما هر قطعه‌ دارای یک عمر مفید است و ممکن در هر لحظه خراب شود. تعویض و جایگزینی قطعات یدکی با قطعات اصلی برای عملکرد درست ماشین ظرفشویی در آینده، اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از مراکز، خدمات فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک و همچنین تعمیرات ماشین ظرفشویی را ارائه می‌دهند اما فقط برخی از آن‌ها هستند که اصالت و کیفیت کالای خود را تضمین می‌کنند.

برای عیب‌یابی و تعویض قطعات در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، افراد باید از عملکرد و دلایل خرابی هر قطعه اطلاع داشته باشند. در این مطلب با عملکرد و دلایل خرابی قطعات این وسیله مهم در آشپزخانه شما آشنا می‌شویم.

تنوع بالای قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

قطعات بسیار زیادی در فرایند شست‌وشو طروف توسط ماشین ظرفشویی دخیل هستند؛ به همین علت، تعداد قطعات به کار رفته در ماشین ظرفشویی بسیار بالا است اما فقط برخی از این قطعات هستند که ممکن است خراب شده و نیاز به تعویض پیدا کنند. قطعاتی مانند پمپ جت، نوار تنظیمات، شناور، سوئیچ فلوتر از قطعاتی هستند که درصورت خرابی نیاز به تعویض دارند.

نوار تنظیمات در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

نوار تنظیمات در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

یکی از ساده‌ترین قطعات که البته اهمیت زیادی در عملکرد ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک دارد، نوار تنظیمات این دستگاه است. افراد از طریق نوار تنظیمات می‌توانند برنامه شست‌وشو ماشین ظرفشویی را تنظیم کرده و یا ایرادات ماشین ظرفشویی را بررسی کنند. این نوار اهمیت زیادی در عملکرد ماشین ظرفشویی دارد؛ چرا که تمام فرایند شست‌وشو به محتوای اطلاعاتی که کاربر از طریق این نوار وارد می‌کند، مربوط است. نوار تنظیمات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک می‌تواند به علت عدم استفاده صحیح، نوسان برق و یا آب‌خوردگی خراب شود. درصورت خرابی این قطعه، برای تهیه آن می‌توانید با کارشناسان باتجربه سایت ما که یک سایت فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک است، در تماس باشید.

سنسور میزان کثیفی ظروف در ظرفشویی جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی‌های جدید بسیار هوشمند شده‌اند و می‌توانند به صورت‌ خودکار میزان کثیفی ظروف را تشخیص دهند. برای تشخیص میزان کثیفی ظروف توسط ماشین ظرفشویی، سنسور میزان کثیفی توسط سازندگان در این وسیله تعبیه شده است. این قطعه با اندازه‌گیری میزان کثیفی آب کف ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، میزان آلودگی را به برد الکترونیکی دستگاه اطلاع داده و برد برنامه مناسب با میزان کثیفی ظروف را انتخاب می‌کند. این قطعه می‌تواند به علت نوسان برق، پایان عمر مفید، آب نمک‌دار و سنگین منطقه شما خراب شود. اگر ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک شما، ظروف را به خوبی نمی‌شوید ممکن است سنسور میزان کثیفی دستگاه شما خراب شده باشد.

موتور یا جت پمپ ماشین ظرفشویی

موتور یا جت پمپ ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برای شست‌وشو ظروف از ترکیب فشار آب و پاشش چندنقطه‌ای آن استفاده می‌کند. برای این که آب با فشار خوبی به ظروف پاشیده شود، یک جت پمپ قوی می‌بایست آب را با فشار زیاد پمپاژ کند. به همین علت برای پمپاژ آب در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، یک جت پمپ تعبیه شده است. جت پمپ ماشین ظرفشویی در اصل همان موتور اصلی آن است که نقش مهمی در فرایند شست‌وشو ظروف دارد. این قطعه به سادگی خراب نمی‌شود اما ممکن است به علت نشت آب یا استفاده مداوم بسوزد. همچنین نوسان برق می‌تواند یکی از دلایل خرابی این قطعه باشد. اگر ماشین ظرفشویی شما کار نمی‌کند، به احتمال زیاد پمپ آن سوخته است. اگر جت پمپ ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک شما خراب شد، می‌توانید آن را از سایت ما با تضمین اصالت و کیفیت خریداری کنید.

برد الکترونیکی؛ مسئول اصلی عملکرد ماشین ظرفشویی

منبع تمام دستوراتی که به قطعات دیجیتالی ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک صادر می‌شود، برد الکترونیکی یا مغز متفکر این دستگاه است. این قطعه در ماشین ظرفشویی‌های جدید اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که این دستگاه‌های مدرن، دارای برنامه‌های مختلف و متنوعی هستند که اجرای هرکدام نیازمند پردازش اطلاعات مختلفی مانند میزان کثیفی ظروف و دمای آب داخل دستگاه است. همچنین ماشین ظرفشویی برای عملکرد صحیح نیازمند پردازش اطلاعات سنسورها می‌باشد تا از نشتی و فشار بیش از حد به دستگاه جلوگیری شود.

 برد الکترونیکی عموما به علت نوسان برق یا فشار بیش از حد از بین می‌رود. درصورت خرابی این قطعه، ماشین ظرفشویی شما روشن نمی‌شود. اگر ماشین ظرفشویی شما تحت هرشرایطی روشن نشد، ممکن است برد الکترونیکی آن خراب شده باشد.

سوئیچ فلوتر؛ پرتقاضا در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

سوئیچ فلوتر؛ پرتقاضا در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

درصورت نشتی آب در ماشین ظرفشویی، قطعات بسیار زیادی می‌توانند دچار سوختگی شده و از بین بروند. سازندگان ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، برای جلوگیری از نشتی آب در این دستگاه، از قطعه سوئیچ فلوتر استفاده کرده‌اند.

 سوئیچ فلوتر درصورت نشتی آب در ماشین ظرفشویی، با سنسورهایی که در آن تعبیه شده است این اتفاق را به برد الکترونیکی اطلاع می‌دهد و برد با قطع برق دستگاه، از سوختگی قطعات دیگر جلوگیری می‌کند. همچنین برد طبق اطلاعات دریافتی، شیر برقی دستگاه را هم برای جلوگیری از ورود آب بیشتر به دستگاه می‌بندد. سوئیچ فلوتر یک قطعه مهم در فرایند شست‌وشو ظروف در ماشین ظرفشویی است؛ چرا که درصورت نبود آن، با نشتی آب تمام قطعات برقی ماشین ظرفشویی خراب می‌شوند. این قطعه عموما خراب نمی‌شود اما ممکن است بر اثر نوسان برق یا پایان عمر مفید، خراب شود.

شناور ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک برای شست‌وشو ظروف آب را در کف دستگاه جمع می‌کند و شست‌وشو با همان آب انجام می‌شود. برای این که آب کف دستگاه میزان مناسبی داشته باشد،‌ سازندگان یک هیدروستات یا شناور در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک تعبیه کرده‌اند. در برخی مواقع نیز به علت گرفتگی فیلتر خروج آب، ممکن است نشتی آب صورت بگیرد که هیدروستات از این اتفاق جلوگیری می‌کند. اگر شناور دستگاه شما خراب شود، ممکن است ظروف به خوبی تمیز نشده یا ماشین ظرفشویی شما دچار نشتی شود. درصورتی که این قطعه از ماشین ظرفشویی شما خراب شد، می توانید آن را از سایت ما که مرجع اصلی فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک است، سفارش دهید.

شیر برقی؛ از قطعات پرفروش در فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

شیر برقی؛ از قطعات پرفروش در فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی توسط برد الکترونیکی کنترل می‌شود تا آب بیشتر از گنجایش ماشین ظرفشویی وارد آن نشود. برای کنترل ورود آب به داخل دستگاه، برد دستورات را به شیر برقی ارسال می‌کند تا در هرزمان که نیاز به ورود آب بود، شیر برقی باز شده و آب وارد دستگاه شود. می‌توان گفت شیر برقی یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی ماشین ظرفشویی است؛ چرا که درصورت خرابی آن، یا آب وارد دستگاه نمی‌شود و یا نمی‌توان ورود آب را به داخل ماشین ظرفشویی کنترل کرد. این قطعه یکی از قطعات پرفروش در سایت‌های فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک است.

پمپ تخلیه آب؛ قطعه‌ای مهم در عملکرد ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

همان‌طور که عنوان شد، آب در کف ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک جمع شده و ظروف شسته می‌شوند. این آب بعد از استفاده کثیف شده و نیاز به تخلیه دارد. پمپ تخلیه آب، آب کثیف داخل ماشین ظرفشویی را مکیده و تخلیه می‌کند. درصورتی که پمپ تخلیه دستگاه شما خراب شود، ظروف شما خوب تمیز نمی‌شوند و ممکن است دستگاه شما دچار نشتی شود. پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک به دلایل زیادی مانند نوسان برق، گیرکردن ذرات درشت غذا و وجود املاح و نمک در آب می‌تواند خراب شود.

فیلتر خروجی آب در ظرفشویی جنرال الکتریک

یکی از ساده‌ترین اما مهم‌ترین قطعات داخلی ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، فیلتر یا صافی آب آن است. این قطعه از ورود ذرات درشت غذا یا مواد دیگر که بر اثر شست‌وشو از ظروف جدا شده‌اند، به داخل پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند. این قطعه اهمیت زیادی در فرایند شست‌وشو ماشین ظرفشویی دارد؛ چرا که درصورت نبود آن، ذرات درشت وارد پمپ تخلیه می‌شوند و این قطعه نمی‌تواند آب را از ماشین ظرفشویی تخلیه کند که این اتفاق می‌تواند باعث نشتی آب در ماشین ظرفشویی شود. برای تهیه این قطعه می‌توانید با کارشناسان سایت ما در تماس باشید.

خشک‌کن ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی برای خشک کردن قطرات آب باقی‌مانده برروی ظروف از یک قطعه به‌ نام خشک‌کن استفاده می‌کند. این قطعه مانند سشوار عمل کرده و با دمیدن باد داغ در فضای ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، باعث تبخیر قطرات آب باقی‌مانده برروی ظروف می‌شود. این قطعه می‌تواند به علت استفاده مداوم و یا پایان عمر مفید آن، خراب شود. اگر ظروف شما پس از پایان فرایند شست‌وشو ظروف داغ نیست و قطرات آب برروی آن وجود دارند، خشک‌کن ماشین ظرفشویی شما خراب شده است.

محفظه تزریق مواد شوینده ظرفشویی جنرال الکتریک

ماشین ظرفشویی برای شست‌وشوی ظروف نیاز به مواد شوینده دارد و افراد می‌توانند مواد شوینده را به داخل محفظه تعبیه شده برای این مواد بریزند. مکان قرارگیری این محفظه ممکن است در ماشین ظرفشویی‌های مختلف، متفاوت باشد اما عموما برروی درب دستگاه قرار می‌گیرد. درب و اجزای این قطعه، از لوازم‌های پرتقاضا در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک هستند.

تهیه قطعات یدکی از مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

تهیه قطعات یدکی از مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک، شما نیاز به یک مرکز معتبر و باسابقه دارید که تمام قطعات اصلی این ماشین ظرفشویی را برای فروش داشته باشد. شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان یکی از مراکزی است که می‌توانید از آن تمام قطعات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک خود را تهیه کنید. برای راهنمایی و سفارش قطعات خود می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *