فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر

فریجیدر یکی از برند‌های محبوب و خوشنام آمریکایی است که بیش از یک قرن سابقه تولید محصولات و لوازم خانگی با کیفیتی مثل ماشین ظرفشویی را دارد. ماشین ظرفشویی‌های فریجیدر به دلیل قیمت مناسب و تنوع محصولات بالا نسبت به سایر برندهای آمریکایی و اروپایی در بین مردم با استقبال بیشتری روبرو شده است. ماشین ظرفشویی فریجیدر ممکن است به دلایل مختلف مثل گذشت زمان، طرز استفاده نادرست، اتصلات الکتریکی و خرابی یک قطعه، دچار مشکل شود. در این مطلب به عنوان مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر قصد داریم شما را با قطعات مهم این دستگاه آشنا کنیم  و علل خرابی آن‌ها را بیان کنیم.

قطعات مهم و دلایل خرابی آن‌ها در ماشین ظرفشویی فریجیدر

قطعات مهم و دلایل خرابی آن‌ها در ماشین ظرفشویی فریجیدر

یک اصل پذیرفته شده در بین تمامی متخصصان فنی، آشنایی با نحوه کارکرد قطعات مختلف قبل از اقدام به تعمیر کردن آن‌ها است. ماشین ظرفشویی فریجیدر به دلیل داشتن قطعات مختلفی که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند، نیازمند تجربه بالا در زمینه تعمیر و سرویس‌دهی یا جایگزینی قطعات معیوب با قطعات نو می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر سر بزنید. در ادامه قطعات مهم این دستگاه را بررسی می‌کنیم.

برد الکترونیکی؛ از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر

برد الکترونیکی قطعه‌ای است که به دلیل نقش کلیدی در کنترل و نظارت بر روش عملکرد قطعات مختلف ماشین ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. این قطعه با ارائه دستورات لازم به سایر بخش‌ها باعث روشن شدن و شروع به کار وسیله می‌شود.

بنابراین بوجود آمدن هرگونه نقص در کارکرد این قطعه منجر به اختلال در عملکرد کلی دستگاه خواهد بود. خرابی این قطعه به عوامل مختلفی ارتباط دارد. این قطعه به دلیل استفاده غیراصولی از دستگاه و خرابی سایر قطعات دچار مشکل می‌شود. برخی از مواردی که باعث خرابی بورد می‌شوند عبارتند از:

  • مشکل سیم پیچ ظرفشویی
  • تماس برد الکترونیکی با آب
  • خرابی خازن و فیوز ماشین ظرفشویی

در صورتی که عملکرد نادرست برد الکترونیکی مرتبط با فیوز و خازن باشد، باید در اولین مرحله این قطعات تعویض شود. برای تعمیر و یا تعویض برد الکترونیکی لازم است در ابتدا پریز را از برق کشیده و ظروفی که درون ماشین‌ ظرفشویی هستند را خارج کنید. پس از سپری شدن دقایقی پنل ماشین را بیرون بیاورید و برد الکترونیکی را پیدا کنید. اگر از مهارت کافی در زمینه آشنایی و خرید قطعات برخوردار نیستید، بهتر است به یک مرکز معتبر فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر مراجعه کنید.

موتور شستشو؛ تأمین آب لازم ماشین ظرفشویی

این قطعه از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر است که آب لازم برای عملیات شستشو را فراهم می‌کند. اگر مشکلی در این قطعه بوجود بیاید، آب به آبپاش‌ها وارد نشده و عملکرد دستگاه دچار اختلال می‌شود. سوختن موتور شستشوی ماشین ظرفشویی فریجیدر همراه با نشانه‌هایی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان از خرابی این قطعات اطلاع پیدا کرد.

 برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

  • شنیدن صداهای غیر عادی از ماشین ظرفشویی
  • عدم اسپری آب توسط بازوهای آبپاش
  • استشمام بوی سوختگی از داخل دستگاه

استفاده بیش از اندازه از دستگاه باعث وارد آمدن فشار زیاد به موتور شده و در نتیجه فرسودگی موتور شستشو را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر موارد ذکر شده اگر قطعات دستگاه خود را به صورت دوره‌ای سرویس نکنید، بر روی همه قطعات داخلی ماشین ظرفشویی گرد و غبار جمع خواهد شد که سبب فرسودگی قطعات و سوختن موتور می‌شود.

 به جهت اهمیت بالای این قطعه در هنگام بروز مشکل باید حتما از تجربه افراد حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید. واحد فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر تمامی قطعات مورد نیاز شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم می‌کند.

فیلتر؛ قطعه‌ای پر تقاضا در مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر

سیستم فیلترینگ ماشین ظرفشویی فریجیدر با جلوگیری از عبور غذا در لوله‌های تخلیه مانع از مسدود شدن راه لوله‌ها می‌شود. عملکرد صحیح فیلتر ماشین ظرفشویی سبب جلوگیری از نقص فنی پمپ تخلیه خواهد شد. فیلتر اصلی با جلوگیری از ورود خرده‌های غذا و ذرات گرد و غبار هنگام افزایش فشار آب ورودی به دستگاه، سبب بهبود عملکرد آن می‌شود.

این قطعه مهم به طور ماهیانه به یک نوبت شستشو نیاز دارد. یکی از مواردی که سبب آسیب و نقص عملکرد فیلتر خواهد بود  قرار دادن ظروف کثیف داخل دستگاه به همراه ذرات باقی‌مانده آن‌ها است. برای تعویض و یا تعمیر این قطعه، بخش فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر آماده خدمت‌رسانی به شما است.

هیدروستات؛ تنظیم میزان آب در ماشین ظرفشویی

این قطعه به وسیله تنظیم مقدار آبی که وارد ماشین ظرفشویی شما می‌شود به کمک سایر قطعات ماشین ظرفشویی آمده و اجازه نمی‌دهد که این قطعات دچار مشکل شوند. هیدروستات، ماشین ظرفشویی فریجیدر را در مقابل آبگیری بیش از حد محافظت می‌کند. این قطعه در سه مرحله وظایف خود را انجام می‌دهد. اولین بار هنگامی است که دیگ ماشین خالی است. دفعه دوم، دیگ در حال پرشدن بوده و آخرین مرتبه هم زمانی است که ظرفیت دیگ ماشین ظرفشویی فریجیدر تکمیل شده است.

هنگام بروز اختلالات در انجام هر کدام از موارد ذکر شده در بالا، شما نیاز به تعمیر هیدروستات ماشین ظرفشویی فریجیدر دارید. فرایند خریدف تعویض و تعمیر هیدروستات، امری کاملا تخصصی است که پیچیدگی‌های خود را دارد. برای دریافت هرگونه راهنمایی و خرید قطعات مورد نیاز خود به سایت ما به عنوان بهترین فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر سری بزنید.

غلطک قفسه و محور ماشین ظرفشویی فریجیدر

علاوه بر وجود قفسه، قطعه دیگری به نام غلطک قفسه و محور باعث سهولت در حرکت قفسه ظروف در جهت داخل و بیرون می‌شود. دلایل مختلفی همچون استفاده بیش از حد و خرابی سایر قطعات مرتبط با غلطک می‌تواند باعث ایجاد مشکل در این قطعه شود.

 یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، بررسی غلطک در هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی فریجیدر است. خراب شدن غلطک دارای پیامدهایی اعم از خوب بسته‌نشدن درب ماشین، عدم تخلیه مناسب آب، شستشوی نامناسب ظروف و نشتی آب از داخل دستگاه است. بنابراین باید قطعه‌ای مناسب جایگزین گردد. برای خرید قطعات سالم و اصل، به مراکز معتبر فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر مثل سایت ما سر بزنید.

شیر برقی ماشین ظرفشویی فریجیدر

یکی دیگر از قطعات مهم ماشین ظرفشویی فریجیدر، شیر برقی است. شیر برقی ماشین ظرفشویی فریجیدر از اجزای مختلفی مثل صافی و محل اتصال برای ورود آب، بدنه، مجرای خروجی آب و سایر بخش‌ها تشکیل شده است. این قطعه نقش تنظیم میزان آب ورودی به ماشین ظرفشویی را به عهده دارد. برخی از مهم‌ترین علائم خرابی شیر برقی موارد زیر هستند:

  • آب به درستی وارد ماشین ظرفشویی نمی‌شود
  • مشکلات نشتی آب ماشین ظرفشویی
  • هنگام خاموش بودن دستگاه، مخزن پر می‌شود
  • آبریزی داخلی دستگاه

اگر دستگاه شما ظروف را ‌به خوبی تمیز نمی‌کند، باید اتصالات آبرسان را با دقت بررسی کنید تا فیلتر دچار گرفتگی نشده باشد. یکی دیگر از تاثیرات خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی فریجیدر، عدم آبگیری صحیح است. در اینگونه موارد باید ابتدا از وجود فشار لازم در مجرای ورودی آب اطمینان حاصل کنید.

در مرحله بعد باید بررسی کنید که آیا در هنگام آبگیری برق به شیر ورودی شما می‌رسد یا خیر. اگر هر کدام از موارد گفته شده دارای مشکل بود، باید نسبت به تعمیر و یا تعویض این قطعه اقدامات لازم صورت گیرد. جهت تهیه قطعات یدکی مورد نیاز ماشین ظرفشویی فریجیدر، به فروشگاه‌‌های اینترنتی مجاز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر مراجعه کنید.

برخی از سوالات مشتریان درباره ماشین ظرفشویی فریجیدر

برخی از سوالات مشتریان درباره ماشین ظرفشویی فریجیدر

در بخش‌های قبلی به معرفی برخی از مهم‌ترین قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر و چگونگی عملکرد آن‌ها پرداختیم. در ادامه برخی از خطاهای رایجی که هنگام کار با ماشین ظرفشویی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر ظاهر بشود را پاسخ می‌دهیم.

خطای 110 در ماشین ظرفشویی فریجیدر

هنگامی که تأمین آب مورد نیاز ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه بشود، این خطا نمایش داده می‌شود. این خطا به این معناست که آب به میزان لازم وارد دستگاه نشده که علت آن، نیمه باز بودن شیر مجرای ورودی، گرفتگی یا پیچ خوردگی لوله ورودی آب است. برای برطرف کردن این خطا، باید به دقت تمام سیستم آبگیری ماشین ظرفشویی فریجیدر بررسی شود. در صورت نیمه‌باز بودن شیر ورودی، باید آن را کاملا باز کنید تا آب به وسیله فشار مناسب بتواند وارد دستگاه شود. در ادامه اگر دیدید که آب وارد لوله نشده است و ایجاد این شرایط به یعنی باید شیر ورودی را عوض کنید.

خطای 130در ماشین ظرفشویی فریجیدر

دلایل مواجه شدن با چنین خطایی در صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی فریجیدر، بروز نشتی یا سرریز آب در انتهای دستگاه است. در این موارد به احتمال زیاد فلوتری که در انتهای دستگاه قرار گرفته با مشکل روبه‌رو است.  برای رفع خطای 130، در اولین مرحله باید مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی در حالت تراز قرار دارد یا خیر. بعد نوبت به بررسی اتصالات شیر ورودی می‌رسد. آن‌هایی که خوب سفت نشده‌اند را محکم کنید. سپس پنلی که در زیر دستگاه قرار دارد را باز کرده و به دنبال مکان نشتی یا ترک‌خوردگی بگردید. اگر فلوتر کف دستگاه شما آسیب دیده باید در اسرع وقت برای تعمیر ظرفشویی خود اقدام کنید.

خریدی مطمئن از مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر

خریدی مطمئن از مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر

خرابی هر نوع وسیله خانگی حتی محصولات با کیفیت فریجیدر به دلایل مختلف اجتناب ناپذیر است و استفاده از مراکز تعمیرات و فروش تیمی مجرب و متخصص برای حل مشکل ضروری است. ساکن هر نقطه از ایران که باشید‌‌، می‌توانید به راحتی با مراجعه به سایت شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان مرکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی فریجیدر قطعات اصلی را با گارانتی کیفیت + مشاوره‌های لازم دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *