فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

ماشین ظرفشویی دوو؛ وسیله‌ای برای شست‌وشوی آسان ظروف

ماشین ظرفشویی دوو یکی از پرفروش‌ترین ماشین ظرفشویی‌های بازار است. در ماشین ظرفشویی دوو قطعات زیادی در فرایند شست‌وشو دخیل هستند که باعث می‌شود بعد از مدتی استفاده، نیاز به تعویض پیدا کنند. برخی از این قطعات به دلایل مختلفی مانند نوسان برق، استفاده مداوم و نشتی آب ممکن است دچار خرابی شوند. در این مطلب دلایل خرابی این قطعات و کارکرد آن‌ها را بررسی کرده و یک سایت مطمئن در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو  و همچنین تعمیر ماشین ظرفشویی را به شما معرفی می‌کنیم.

آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی دوو

ماشین ظرفشویی برای شست‌وشوی ظروف باید فرایند پیچیده‌ای را برروی ظروف انجام دهد تا بتواند آلودگی‌ها و چربی‌ها را از روی آن‌ها پاک کند. برای انجام این فرایند پیچیده، قطعات مصرفی زیادی در ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. برخی از این قطعات مانند پمپ جت، هیتر، سنسور آب و پمپ تخلیه نقش مهمی در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی ایفا می‌کنند.

پمپ جت ماشین ظرفشویی دوو

می‌توان گفت پمپ جت مهم‌ترین قطعه در ماشین ظرفشویی است؛ چرا که ماشین ظرفشویی دوو با فشار آب آلودگی‌ و چربی‌ها را از ظروف پاک می‌کند. این قطعه نقش مهمی در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی ایفا می‌کند و به همین علت درصورت خرابی آن، عملکرد ماشین ظرفشویی مختل می‌شود. عموما قطعاتی مانند پمپ جت به علت استفاده مداوم و بدون وقفه خراب می‌شوند. همچنین باید اشاره کرد که قطعات مصرفی عمر مفیدی دارند و بعد از مدتی عمر مفید آن‌ها تمام می‌شود. درصورت خرابی این قطعه مهم در ماشین ظرفشویی دوو، شما می‌توانید برای تهیه آن با کارشناسان سایت دیبا پشتیبان ایرانیان که یک سایت معتبر در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو است، در تماس باشید.

هیدروستات؛ پرتقاضا در سایت های فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

هیدروستات؛ پرتقاضا در سایت های فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

عملکرد ماشین ظرفشویی به این شکل است که با جمع شدن آب در کف دستگاه، شروع به شست‌وشوی ظروف می‌کند. میزان آبی که در کف دستگاه جمع می‌شود باید اندازه‌گیری شده تا از نشتی آب در ماشین ظرفشویی جلوگیری شود. وظیفه بررسی میزان آب در کف دستگاه برعهده قطعه مهمی به نام هیدورستات است.

این قطعه در اصل همان شناور ماشین ظرفشویی است که به‌صورت دیجیتالی و مکانیکی،‌ آب داخل ماشین ظرفشویی را اندازه‌گیری می‌کند. این قطعه می‌تواند به علت وجود املاح یا نمک در آب منطقه شما دچار مشکل شود. همچنین نوسان برق نیز یکی دیگر از دلایل خرابی این قطعه است. درصورتی که ماشین ظرفشویی شما نشتی آب دارد، ممکن است هیدروستات آن خراب شده باشد.

برد الکترونیکی ظرفشویی دوو؛ مغز ماشین ظرفشویی

مغز متفکر ماشین ظرفشویی دوو، برد الکترونیکی آن است. این قطعه اهمیت بسیار زیادی در عملکرد درست ماشین ظرفشویی دوو دارد و تمام قطعات دیجیتالی دیگر مانند سنسور دما و آب، اطلاعات خود را به این قطعه می‌فرستند. برد الکترونیکی با انجام محاسبات و بررسی اطلاعات ارسال‌شده به آن‌، تصمیم می‌گیرد که دیگر قطعات ماشین ظرفشویی چگونه عمل کنند.

همچنین وقتی کاربر درجه شست‌وشوی ماشین ظرفشویی را تنظیم می‌کند، ‌برد الکترونیکی تصمیم می‌گیرد که کدام برنامه برای شست‌وشوی ظروف مناسب است. این قطعه ممکن است به علت نوسان برق یا نشتی آب دچار خرابی شود. سایت ما به عنوان یک مرکز معتبر در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو، ‌آماده ارسال این قطعه برای شما است.

سوئیچ فلوتر؛ جلوگیری از نشت آب ماشین ظرفشویی با این قطعه

نشتی آب در ماشین ظرفشویی می‌تواند علاوه‌بر کثیفی آشپزخانه، باعث از بین رفتن قطعات برقی داخل ماشین ظرفشویی نیز بشود. سازندگان برای جلوگیری از نشتی آب در ماشین ظرفشویی دوو، قطعه مهم سوئیچ فلوتر را در آن تعبیه کرده‌اند. این قطعه به محض اطلاع از نشتی آب، اطلاعات آن را به برد الکترونیکی فرستاده و برد با بستن شیر برقی دستگاه، از ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند.

این قطعه ممکن است به علت نمک و املاح موجود در آب منطقه شما و یا نوسانات برق دچار خرابی شود. همچنین عمر مفید برخی قطعات زیاد طولانی نیست و طبیعی است که بعد از مدتی دچار خرابی شوند. سوئیچ فلوتر یک قطعه ایمنی است اما نبود آن می‌تواند باعث خرابی بقیه قطعات ماشین ظرفشویی شود.

صافی یا فیلتر ماشین ظرفشویی دوو

برخی از ذرات درشت و سخت غذا مانند هسته‌های میوه یا استخوان، ممکن است در هنگام شست‌وشو وارد پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی دوو شود و به آن آسیب برساند. سازندگان برای جلوگیری از این مشکل در ماشین ظرفشویی، از قطعه‌ای به نام صافی یا فیلتر استفاده می‌کنند. فیلتر در قسمت خروجی آب ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرد و ذرات درشت شسته‌شده از روی ظروف را جدا می‌کند.

بعد از هربار استفاده از ماشین ظرفشویی باید فیلتر آن تمیز شود؛ در غیر این‌صورت، ممکن است آب از فیلتر ماشین ظرفشویی عبور نکند و ماشین ظرفشویی دچار نشتی شود. درصورت نیاز به خرید این قطعه مهم در ماشین ظرفشویی دوو، می‌توانید با کارشناسان سایت ما در تماس باشید.

شیر برقی؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

شیر برقی؛ از قطعات پرتقاضا در فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی توسط شیر برقی کنترل می‌شود. همان‌طور که عنوان شد درصورت نشتی در ماشین ظرفشویی، برد الکترونیکی به شیر برقی دستور می‌دهد تا از ورود آب بیشتر به داخل دستگاه جلوگیری شود. این قطعه اهمیت زیادی در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی دارد؛ چرا که درصورت خرابی آن امکان ورود آب به دستگاه وجود ندارد. این قطعه به دلایل زیادی مانند استفاده مداوم، پایان عمر مفید و نشت آب می‌تواند دچار خرابی شود. کارشناسان سایت ما که یک مرجع معتبر در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو است، می‌توانند شما را برای تهیه این قطعه راهنمایی کنند.

پمپ تخلیه ظرفشویی دوو

بعد از شست وشوی ظروف توسط پمپ جت و بازوهای آب‌پاش، آبی که در کف ماشین ظرفشویی جمع می‌شود کثیف و آلوده است. پمپ تخلیه در طی فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی چندین بار، اقدام به تخلیه این آب آلوده می‌کند. درصورتی که آب کف ماشین ظرفشویی شما تخلیه نشده یا ظروف شما خوب تمیز نمی‌شوند، ممکن است پمپ تخلیه دستگاه شما خراب شده باشد. همچنین اگر از فیلتر ماشین ظرفشویی ذرات درشت غذا عبور کند، ممکن است پمپ تخلیه خراب شود.

سنسور خشک‌کن ظرفشویی دوو؛ ظروف را بدون لک تحویل بگیرید

ظروف کریستالی و براق باید در مرحله آخر شست‌وشو خشک شوند وگرنه لک‌های آب برروی آن‌ها باقی می‌ماند. ماشین ظرفشویی برای خشک‌کردن قطرات آب روی ظروف، پس از شست‌وشو دمای آب را بالا می‌برد تا با بخار آب قطرات آب باقی‌مانده برروی ظروف را خشک کند.

سنسور خشک کن دمای هوای داخل محفظه ماشین ظرفشویی را به اطلاع برد الکترونیکی می‌رساند و این قطعه با گرم‌کردن المنت دستگاه، ظروف را خشک می‌کند. این قطعه ممکن است به علت استفاده مداوم و نوسان برق دچار خرابی شود. اگر ظروف شما پس از شست‌وشو لک دارند، احتمالا سنسور خشک‌کن دستگاه شما خراب شده است.

المنت یا هیتر در ماشین ظرفشویی دوو

المنت در ماشین ظرفشویی دو نقش مهم ایفا می‌کند. هیتر ابتدا باید برای شست‌وشوی بهتر چربی‌ها،‌ آب داخل ماشین ظرفشویی را گرم بکند. سپس برای خشک‌کردن ظروف با بالابردن دمای آب، ایجاد بخار کرده و ظروف را خشک می‌کند. این قطعه نقش مهمی در فرایند شست‌وشوی ماشین ظرفشویی دارد و درصورت خرابی آن ظروف به‌خوبی تمیز نمی‌شوند.

نوسان برق، وجود املاح و نمک در آب و استفاده مداوم می‌تواند از دلایل خرابی این قطعه مهم باشد. درصورتی که المنت ماشین ظرفشویی دوو شما خراب شده است، می‌توانید برای خرید آن به سایت ما که یکی از مراکز اصلی فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو می‌باشد، سر بزنید.

دستگیره درب ظرفشویی دوو

یکی از قطعات پرتقاضا در مراکز فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو، دستگیره درب این دستگاه‌ها است. با توجه به این که از این قطعه استفاده زیادی می‌شود و روزانه، چندین بار درب ماشین ظرفشویی باز‌ و بسته می‌شود، امکان خرابی آن بالا است. البته باید اشاره کرد که همه ماشین ظرفشویی‌های دوو دارای دستگیره درب نیستند و برخی از آن‌ها با نیروی فشار دست باز و بسته می‌شوند.

بازوهای آب‌پاش ماشین ظرفشویی دوو

در تمام ماشین‌ ظرفشویی‌ها، بازوهای آب پاش با پاشش آب ظروف را تمیز می‌کنند. این قطعه عموما در دو ردیف، در ماشین ظرفشویی قرار دارد تا از بالا و پایین بتواند ظروف را آب‌پاشی کند. عموما این قطعه دچار خرابی نمی‌شود اما ممکن است روزنه‌های پاشش آب دچار گرفتگی شود. برای بازکردن روزنه‌های این قطعه می‌توانید با استفاده از یک جسم تیز، آن‌ها را باز کنید.

بهترین سایت در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

بهترین سایت در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو

با کاربردها و دلایل خرابی قطعات ماشین ظرفشویی دوو آشنا شدیم. در ماشین ظرفشویی قطعات زیادی به‌کار رفته است که برعمکلرد کلی ماشین ظرفشویی تاثیر می‌گذارند. همچنین برخی از این قطعات مانند برد الکترونیکی یا سوئیچ فلوتر بر عملکرد قطعات دیگر نیز تاثیرگذار هستند.

درصورت خرابی قطعات ماشین ظرفشویی، جایگزینی آن‌ها با نمونه اصلی اهمیت زیادی دارد؛ چرا که درصورت خرید قطعات یدکی غیراصل، عمر این قطعات کوتاه هستند و ممکن است به دیگر قطعات ماشین ظرفشویی دوو شما آسیب برسانند. سایت ما به عنوان یک مرکز معتبر در زمینه فروش قطعات ماشین ظرفشویی دوو، این امکان را به شما می‌دهد تا درصورت خرابی هر یک از قطعات ماشین ظرفشویی دوو، بتوانید قطعه اورجینال آن را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *