فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو

تامین و فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو

برند بکو یکی از برندهای برتر ترکی است که از سال 1955 انواع لوازم خانگی کوچک و بزرگ را روانه بازار می‌کند. ماشین لباسشویی بکو یکی از ماشین لباسشویی‌های هوشمند بازار است که طرفداران بسیاری دارد. دلیل محبوبیت این وسیله هم به امکانات متنوع و قدرت بالای آن برمی‌گردد. البته این ماشین لباسشویی در کنار تمام مزایای خود در برخی از مواقع به دلیل استهلاک قطعات، ممکن است دچار اختلال عملکرد شود. از این رو باید برخی از این قطعات تعویض یا تعمیر شوند. در این مطلب قصد داریم تا انواع قطعات این ماشین و یک مرجع معتبر برای فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو را معرفی کنیم.

لباسشویی بکو؛ یک ماشین لباسشویی هوشمند

احتمالا برند بکو را از روی لباس تیم بارسلونا بشناسید. این برند در سال‌های اخیر بسیار تلاش کرده است تا از روش‌های مختلف خود را به بازار جهانی معرفی کند. ماشین لباسشویی‌‍‌های این برند همواره از برگ‌های برنده آن در مقابل برندهای مختلفی از جمله ال جی و سامسونگ بوده‌اند.

ماشین لباسشویی‌های بکو دارای قدرت شست و شو بسیار بالا هستند که این قدرت از موتور کم‌صدا و البته قدرتمند آن نشأت می‌گیرد. به لطف مدارهای باکیفیت و استفاده از تکنولوژی به‌روز در این ماشین لباسشویی‌ها، شما چندین برنامه مختلف را برای شست و شو لباس‌های خود در اختیار دارید. اما آیا درباره نحوه عملکرد این ماشین‌ها اطلاع دارید؟

طرز کار ماشین لباسشویی بکو و نقش قطعات مختلف در آن

طرز کار ماشین لباسشویی بکو و نقش قطعات مختلف در آن

ماشین لباسشویی بکو دارای عملکرد به‌ظاهر ساده اما در حقیقت پیچیده‌ای است. این ماشین لباس‌های شما را در محلول کف و آب صابونی به هم می‌زند تا هرگونه کثیفی و لکه را قبل از چرخاندن پاک کند؛ این چرخه تا زمانی ادامه دارد که آب بعد از چرخه تخلیه شود. درون ماشین لباسشویی بکو یک درام یا دیگ قرار دارد که لباس‌ها در درون آن شست و شو می‌شوند.

دیگ یا درام ماشین لباسشویی بکو دارای قابلیت گردش است و روی آن سوراخ‌های متعددی وجود دارند. این سوراخ‌ها به آب این امکان را می‌دهند تا وارد شده و پس از شست و شو خارج شوند. اما این تمام ویژگی‌های درام نیست. بلکه در دیگ ماشین لباسشویی، برآمدگی‌هایی در لبه قرار دارند که این امکان را می‌دهند تا لباس بتواند به راحتی در درون دیگ جابه‌جا شود.

در ادامه، یک قطعه با نام همزن در برخی از ماشین لباسشویی‌های بکو قرار دارد که محلول آب و صابون و البته لباس‌ها را در داخل دیگر می‌چرخاند. این قطعه معمولا در ماشین‌هایی قرار دارد که قابلیت چرخش دیگ ندارند.

عملکرد ماشین لباسشویی به این گونه است که ابتدا لباس‌ها را در درون آن قرار می‌دهید و سپس برنامه مورد نظر را برای شست و شو انتخاب می‌کنید. در ادامه نیز ماشین لباسشویی شروع به آبگیری می‌کند. پس از آبگیری نوبت به این می‌رسد که ماشین شما شروع به شست و شو کند. در این بخش، دیگ شروع به گردش می‌کند و لباس‌های شما را شست و شو می‌دهد. اما عملکرد ماشین لباسشویی بکو به این سادگی نیست. به همین خاطر در ادامه قصد داریم تا عملکرد این ماشین لباسشویی و قطعات آن را برای شما به طور کامل شرح دهیم.

معرفی قطعات مختلف ماشین لباسشویی بکو

یک ماشین لباسشویی برند بکو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که به آن این امکان را می‌دهد تا بتواند با کمک تمام این بخش‌ها عملکرد مطلوبی را به نمایش بگذارد. از جمله بخش‌های مختلف این ماشین ظرفشویی می‌توان به قطعاتی اشاره کرد که در لیست زیر قرار دارند:

 • کلید خاموش و روشن ماشین لباسشویی
 • چراغ خاموش و روشن در ماشین لباسشویی بگو
 • میکروسوییچ ماشین لباسشویی بکو
 • میکروسوییچ درب مغناطیسی
 • شیر برقی
 • هیدرواستات در ماشین لباسشویی برند بکو
 • قطعه المنت
 • ترموستات ماشین لباسشویی بکو
 • پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی بکو
 • تایمر ماشین لباسشویی
 • موتور گردش در ماشین لباسشویی
 • دیگ ماشین لباسشویی بکو

کلید خاموش و روشن ماشین لباسشویی

کلید خاموش و روشن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی برند بکو در تمامی مدل‌ها دارای یک کلید خاموش و روشن است. در برخی مدل‌ها این کلید به شکل لمسی و در برخی دیگر به شکل یک کلید کلاسیک است. در مدل‌های قدیمی‌تر این برندها دکمه خاموش و روشن به شکل آنالوگ بوده‌ است که با چرخش آن ماشین لباسشویی روشن می‌شد.

زمانی که کلید خاموش و روشن ماشین لباسشویی شما به شکل لمسی باشد، در پشت آن خازن‌هایی قرار دارند که با لمس کردن تخلیه بار الکتریکی می‌شوند. اگر زمانی این کلیدها با مشکلاتی مواجه شوند، شما نمی‌توانید با آن‌ها کار کنید. برای تعمیر کلید نیز معمولا باید تمام برد آن بخش تعویض شود. اما در برخی مواقع با یک تعمیر ساده نیز می‌توان مشکل را رفع کرد. با این حال اگر نیاز به خرید برد ماشین لباسشویی داشتید، ما در مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو و تعمیرات لباسشویی به شما امکان تامین این قطعه را می‌دهیم.

چراغ خاموش و روشن

احتمالا در ماشین ظرفشویی خود مشاهده کرده‌اید که آن دارای چراغی است که نشانگر روشن‌بودن موتور می‌باشد. در واقع، زمانی که شما کلید شروع را فشار می‌دهید، چراغی روشن می‌شود که نشانگر فعالیت ماشین لباسشویی شما است. البته که این چراغ در تمام مدل‌های بکو وجود ندارد.

در بسیاری از مواقع با این مشکل مواجه می‌شود که چراغ روشن و خاموش ماشین لباسشویی شما کار نمی‌کند، اما دستگاه درحال کارکردن است. در این موقعیت باید ابتدا عملکرد دستگاه خود را بررسی کنید که آیا به درستی کار می‌کند یا خیر. پس از اطمینان درباره عملکرد صحیح دستگاه، به این موضوع می‌رسیم که چراغ خاموش و روشن ماشین لباسشویی شما سوخته است.

در نظر داشته باشید که راهی برای تعمیر یک چراغ سوخته وجود ندارد و باید آن را تعویض کنید. البته که معمولا ماشین لباسشویی‌های برند بکو نیز دارای چراغ‌های خاصی هستند که تنها باید با نمونه یکسان خود تعویض شوند. به همین خاطر ما در وب‌سایت فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو انواع چراغ‌های این ماشین لباسشویی‌ها را برای شما فراهم کرده‌ایم.

میکروسوییچ لباسشویی بکو

میکروسوییچ همان قفلی است که مانع بازشدن در ماشین لباسشویی در حین کار می‌شود. این میکروسوییچ از دو نوع تشکیل شده است که که به طور کلی هردوی آن‌ها یک کار را انجام می‌دهند. اما در واقعیت عملکرد آن‌ها با همدیگر متفاوت است.

در بسیاری از مواقع ممکن است با این مورد مواجه شوید که میکروسوییچ شما عملکرد صحیحی را از خود نشان نمی‌دهد. نشانه آن هم بازنشدن در پس از اتمام کار ماشین لباسشویی یا قفل نکردن آن در حین کار است. به همین خاطر باید عملکرد میکروسوییچ خود را بررسی کنید.

برای تست میکروسوییچ ابتدا باید درپوش فوقانی ماشین لباسشویی بکو خود را جدا کنید و سپس سیم‌های مربوط به میکروسوییچ را بیابید. در ادامه نوبت به این می‌رسد که سلامتی سیم‌ها را بررسی کنید. اگر سیم‌ها اتصالی داشته باشند، میکروسوییچ شما عملکرد صحیحی نخواهد داشت.

در ادامه نوبت به بررسی خود میکروسوییچ می‌رسد. برای این کار به یک اهم‌متر نیاز دارید. باید اهم‌متر را به میکروسوییچ متصل کرده و در ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید. اگر در میزان جریان اهم‌متر، تغییری را مشاهده نکردید، احتما باید این قطعه را تعویض کنید که در سایت‌های فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو قابل خریداری است.

شیر برقی

شیر برقی یکی دیگر از بخش‌های ماشین لباسشویی برند بکو است که عمل ورود آب به ماشین را کنترل می‌کند. این شیر فعالیت خود را با کمک رله‌های مغناطیسی انجام می‌دهد که برق به بوبین آن متصل است. در صورتی که این شیر خراب شده باشد، ماشین لباسشویی شما نمی‌تواند به درستی آبگیری کند.

المنت ماشین لباسشویی

المنت ماشین لباسشویی

احتمالا این موضوع را می‌‌دانید که ماشین لباسشویی‌های امروزی قابلیت شست و شو با دو آب سرد و گرم را دارند. آب سرد می‌تواند تا حدودی کیفیت شست و شو را کاهش دهد. این در حالی است که آب گرم نیز باید حتما برای لباس‌ها تنظیم دما شود.

برای گرم شدن آب باید قطعه‌ای در درون ماشین لباسشویی شما وجود داشته باشد که بتواند دما را تا میزان مورد نیاز بالا ببرد. این قطعه المنت نام دارد. قطعه المنت با حرارتی که تولید می‌کند، باعث گرم شدن آب تا میزان مورد نیاز می‌شود. حال ممکن است که این قطعه در گذر زمان با مشکلاتی مواجه شود که نتواند آن عملکرد سابق را ارائه دهد. به همین خاطر باید تعویض شود که شما می‌توانید در مجموعه ما یعنی یکی از برترین سایت‌های فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو آن را خریداری کنید.

مرجع معتبر فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو

لوازم خانگی بکو دارای کیفیت برتر هستند و همیشه با برندهایی مانند سامسونگ و ال جی رقابت دارند. این ماشین‌ها دارای قطعات مختلفی هستند که در کنار همدیگر عمکرد صحیح ماشین لباسشویی را به همراه دارند. در گذر زمان ممکن است که برخی از این قطعات با مشکلاتی مانند عدم گرم کردن آب مواجه شوند.

در صورت مشاهده مشکل باید با کارشناس لوازم خانگی بکو تماس گرفت تا مشکل را برای شما رفع کند. در بسیاری از مواقع نیز باید قطعات تعویض شوند که باید باکیفیت‌ترین آن‌ها را خریداری کرد. شما می‌توانید تمام قطعات مورد نیاز ماشین لباسشویی خود را از شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان یکی از برترین مراکز فروش قطعات ماشین لباسشویی بکو با ضمانت کیفیت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *