فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک

فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک با ضمانت اصالت کالا

ماشین لباسشویی برند آرچلیک از جمله ماشین لباسشویی‌‌های باکیفیت بازار است که همواره به رقابت با برندهای برتر از جمله سامسونگ و ال جی می‌پردازد. ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک دارای قابلیت‌های متنوعی هستند که استفاده از آن‌ها را بسیار جذاب می‌کند. اما ممکن است برخی مواقع این ماشین لباسشویی‌ها با مشکلاتی مواجه شوند که عملکرد آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این مشکلات بنا به دلایل مختلفی رخ می‌دهند و در هر بار ممکن است قطعات مختلفی از ماشین لباسشویی شما آسیب ببینند. به همین خاطر در این مطلب قصد داریم تا به معرفی قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک و البته معرفی برترین سایت فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک بپردازیم.

چند نوع ماشین لباسشویی آرچلیک در بازار وجود دارد

به طور کلی ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک از دو نوع تشکیل شده‌اند که نوعی ایستاده هستند و نوعی دیگر همان ماشین لباسشویی‌هایی هستند که تقریبا همه با آن‌ها آشنایی داریم و دارای درهای گرد و روی دیواره ماشین هستند. اما این دو ماشین لباسشویی با همدیگر چه تفاوت‌هایی دارند؟

اگر در فضای مرطوب مانند شمال کشور زندگی می‌کنید، احتمالا این موضوع را می‌دانید که وسایل فلزی در آن محیط‌ها دارای قابلیت زنگ‌زدگی بالایی هستند. بیشتر ماشین لباسشویی‌های ایستاده آرچلیک از جنس پلاستیک بسیار مقاوم هستند و به این راحتی‌ها از بین نمی‌روند. ورودی این ماشین لباسشویی‌ها در بالای آن‌ها است و برخی از انواع آن‌ها نیز دارای دو ورودی هستند که ورودی دیگر مخصوص خشک کردن آن لباس‌ها است.

نوع دیگری از ماشین لباسشویی‌ها وجود دارد که تقریبا همه با آن‌ها آشنا هستیم. این ماشین‌ها دارای ورودی لباس در یکی از دیواره‌های خود هستند و در آن‌ها دیگر خبری از دو ورودی نیست. این ماشین‌ها دارای برنامه‌های مختلفی هستند و برنامه خشک‌شویی نیز در همان بخشی که لباس‌ها شسته می‌شوند، انجام می‌شود. اما آیا می‌دانید چه دلایلی باعث بروز خرابی در این ماشین لباسشویی‌‍‌ها می‌شوند؟

 

چه دلایلی  باعث بروز خرابی در ماشین لباسشویی آرچلیک می‌شوند؟

ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک از هر مدلی، دارای کیفیتی مثال‌زدنی هستند و از این رو کمتر کسی تصور می‌کند که آن‌ها خراب شوند. این در حالی است که ماشین لباسشویی‌های این برند ممکن است در گذر زمان بنا به دلایل مختلفی نیاز به سرویس و رسیدگی پیدا کنند. از جمله دلایلی که باعث بروز مشکل در عملکرد این ماشین‌ها می‌شود، استهلاک عادی قطعات است.

در درون ماشین لباسشویی برند آرچلیک فیلترهای مختلفی قرار دارند. به عنوان مثال، برای جلوگیری از ورود رسوبات، در مسیر شیر آب ورودی، فیلتری قرار دارد که مانع این کار می‌شود. در عین حال، در مسیر اب خروجی نیز فیلتری قرار دارد که اجرام وارد مسیر لوله آب نشوند و مسیر آن را مسدود نکنند. این فیلترها در گذر زمان پر می‌شوند و دیگر اجازه عبور آب را نمی‌دهند. به همین خاطر باید آن‌ها را تعویض کرد که ما به عنوان برترین مجموعه فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک، به شما امکان خرید این قطعات را با تضمین کیفیت می‌دهیم.

یکی دیگر از دلایل بروز خرابی در ماشین لباسشویی‌های آرچلیک، استفاده نادرست از این ماشین‌ها است. به عنوان مثال، نباید بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی، در آن لباس قرار داد. ااگر این اتفاق رخ بدهد، به قطعات مختلف ماشین از جمله فنرها فشار زیادی وارد می‌شود و در گذر زمان، این فنرها از بین می‌روند.

معرفی برخی از قطعات به‌کار رفته در ماشین لباسشویی آرچلیک

معرفی برخی از قطعات به‌کار رفته در ماشین لباسشویی آرچلیک

ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک در کنار کیفیت بسیار بالا، نیازمند مراقبت هستند. حال اگر به هر دلیلی به اندازه مورد نیاز از آن‌ها مراقبت نکنید، ممکن است که قطعات مختلف این ماشین آسیب ببینند. اما اگر صد تعمیر یا تعویض قطعات مختلف ماشین لباسشویی خود را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه این بخش که درباره معرفی قطعات مختلف این ماشین‌ها است را از دست ندهید. البته در ادامه لیستی از برخی قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک وجود دارد:

  • پمپ آب
  • مخزن شست و شو
  • شیر ورودی
  • موتور ماشین لباسشویی
  • کلید روشن و خاموش
  • پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی
  • فیلترهای ورودی و خروجی آب
  • المنت
  • ترموستات

پمپ آب ماشین لباسشویی

پمپ آب را می‌توان یکی از ضروری‌ترین قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک دانست. در واقع، دو نوع پمپ آب در ماشین لباسشویی‌ها این برند وجود دارند که یکی برای ورود آب و دیگری برای خروج آب از آن‌ها است. حال اگر در عملکرد هرکدام از این پمپ‌ها اختلال ایجاد شود، ماشین لباسشویی شما با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد.

به عنوان مثال، اگر پمپ آب ورودی شما مشکل داشته باشید، ماشین لباسشویی آبگیری نخواهد کرد و روی صفحه نمایش ارورهایی را مشاهده خواهید کرد. حال اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد، آب تخلیه نمی‌شود. این در حالی است که ماشین لباسشویی اروری دیگر را روی صفحه نمایش می‌دهد و احتمالا قفل در را نیز باز نمی‌‌کند. در این صورت باید به صروت نسبت به تعویض قطعه مورد نظر اقدام کنید که آن را می‌توانید از مجموعه ما یعنی برترین سایت فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک تهیه کنید.

مخزن شست و شو ماشین لباسشویی آرچلیک

احتمالا با کلمه دیگ یا درام در ماشین لباسشویی آشنایی دارید. اما آیا می‌دانید که هر ماشین لباسشویی به خصوص ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک از دو درام تشکیل شده‌اند؟ اما اگر یک درام برای شست و شو است، وطیفه درام دیگر چیست؟

در واقع، دو درام ماشین لباسشویی در یکدیگر قرار دارند و شما لباس‌های خود را در درون دیگ داخلی می‌گذارید. زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار می‌کند، آب وارد دیگ بیرون می‌شود. سپس این آب وارد دیگ داخلی شده و لباس‌ها شسته می‌شوند. در واقع، وظیفه دیگ خارجی این است که مانع خروج آب شود و آن را در دیگ داخلی نگه می‌دارد.

شیر ورودی آب

حتما این موضوع را  می‌دانید که ماشین لباسشویی‌های مختلف از جمله ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک دارای ورودی شیر آب هستند. در مسیر شیر آب و در بخش داخلی ماشین لباسشویی، قطعه‌ای به نام شیر برقی آب وجود دارد که میزان جریان آب ورودی به ماشین لباسشویی شما را کنترل می‌کند. چرا که ماشین لباسشویی دائما به آب نیاز ندارد و از این رو باید قطعه در سر راه آب وجود داشته باشد که این میزان را کنترل کند. این قطعه در صورت خرابی، می‌تواند مشکلات دیگری را نیز برای ماشین لباسشویی شما به همراه داشته باشد که باید پیش از رسیدن به این نقطه، این قطعه را تعویض کنید. سایت‌های مختلف فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک وجود دارند که کار تامین این قطعه را برای شما انجام می‌دهند.

موتور ماشین لباسشویی آرچلیک

ماشین لباسشویی برای عملکرد مناسب نیاز به یک قلب تپنده دارد. موتور، همان قلب است که وظیفه تامین نیروی درام را بر عهده دارد. این قطعه بسیار حساس است و باید بسیار از آن مراقبت کنید. در نظر داشته باشید که در صورت خرابی، بیشتر مواقع می‌توان آن را تعمیر کرد.

اگر موتور ماشین لباسشویی شما مشکل داشته باشد، شما قطعات مورد نیاز برای تعمیر لباسشویی را می‌توانید از مجموعه ما یعنی برتین سایت فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک تهیه کنید. همچنین در صورت نیاز برای تعویض موتور نیز، می‌توانید آن را از مجموعه ما تهیه کنید.

کلید روشن و خاموش

یک ماشین لباسشویی دارای کلیدهای مختلفی است که این کلیدها این امکان را می‌دهند تا ماشین را کنترل کنید. یکی از این کلیدها، کلید روشن و خاموش است. کلید روشن و خامشو ماشین لباسشویی آرچلیک بسته به مدل، می‌تواند از نوع لمس و دیجیتال یا نوع آنالوگ باشد. در گذر زمان ممکن است که این قطعات دچار مشکلاتی شوند.

ممکن است گاهی دکمه روشن ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید، اما متوجه شوید که ماشین شما روشن نمی‌شود. در این موقعیت، یکی از مواردی که باید آن‌ها را بررسی کنید، بخش کلید روشن و خاموش است. چرا که در مدل‌های دیجیتال ممکن است برد آسیب دیده باشد و در مدل‌های آنالوگ نیز ممکن است کلید شکسته باشد.

المنت ماشین لباسشویی آرچلیک

المنت قطعه‌ای است که وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد. این قطعه در صورت خرابی باعث گرم نشدن آب و خرابی لباس‌ها می‌شود. از این رو باید همواره سلامت این قطعه را چک کنید. در صورت نیاز برای خرید آن هم ما در برترین مجموعه فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک آماده خدمات‌رسانی به شما هستیم.

ترموستات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک دارای قابلیت تنظیم دمای آب هستند. البته این قابلیت در ماشین لباسشویی‌های دیگر نیز دیده می‌شود. این قابلیت، نیازمند استفاده از قطعه ترموستات است که دمای آب را تنظیم کند.

ترموستات قطعه‌ای است که در مسیر آب قرار می‌گیرد و بر اساس تنظیم شما، به المنت فرمان گرم‌کردن را می‌دهد. اگر هم که آب دارای دمای بیشتری از دمای انتخابی شما باشد، المنت از مدار خارج می‌شود و آب به همان صورت وارد چرخه شست و شو می‌شود.

خرید از برترین وب‌سایت فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک

خرید از برترین وب‌سایت فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک

ماشین لباسشویی‌های برند آرچلیک دارای قابلیت‌‍‌های بسیاری هستند که این قابلیت‌ها در گرو استفاده از قطعات مختلف هستند. از جمله قطعات به‌کار رفته در این ماشین لباسشویی می‌توان به پمپ تخلیه، پمپ آب ورودی، شیر برقی آب، المنت و ترموستات اشاره کرد. شما می‌توانید در صورت نیاز به تعویض این قطعات از خدمات مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان برترین مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی آرچلیک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *