فروش قطعات یخچال ساید بای ساید ویرپول

معرفی ساید بای ساید ویرپول

شرکت ویرپول (Whirlpool) یکی از تولیدکنندگان برتر و موفق آمریکایی در زمینه تولید لوازم خانگی است که جایگاه خوبی در بازار مصرف ایران و جهان کسب کرده است. اگر لوازم خانگی الکتریکی خود را از این برند خریداری کنید، می‌توانید تا حد زیادی نسبت به کیفیت و دوام آن‌ها مطمئن باشید. یخچال فریزر و ساید بای ساید ویرپول یکی از کالاهایی است که در ایران طرفداران زیادی دارد. علاوه بر محبوبیت تولیدکننده آن، پشتیبانی خوبی نیز در زمینه تامین لوازم یدکی و قطعات آن وجود دارد و قطعات داخلی این دستگاه در دسترس هستند. در این مطلب با نحوه کارکرد قطعات این دستگاه آشنا می‌شویم و نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول را به شما معرفی خواهیم کرد.

چگونه قطعات اورجینال سایدبای‌ساید ویرپول را پیدا کنیم؟

یکی از موارد مهمی که باید هنگام تهیه و خرید قطعات ساید بای ساید ویرپول در نظر بگیریم، این است که اقدام شخصی برای یافتن یک قطعه خاص، معمولا نتیجه خوبی نخواهد داشت. چرا که شما به عنوان یک کاربر یک محصول، اطلاعات خاصی در مورد ویژگی‌های فنی آن ندارید.

اگر قطعه‌ای از ساید بای ساید ویرپول شما دچار خرابی شود، اگر تجربه‌ای در مورد تعمیرات یخچال و تعویض قطعات نداشته باشید، نمی‌دانید که باید از چه شرکتی این قطعه را تهیه کنید. بنابراین توصیه ما به شما این است که به صورت انفرادی در این بازار دنبال قطعه خاصی نگردید و کار تعمیر و تعویض قطعات خود را به سایت شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، بسپارید تا قطعه مورد نظر را برای شما تامین کنند.

نحوه عملکرد قطعات سایدبای‌ساید ویرپول

نحوه عملکرد قطعات سایدبای‌ساید ویرپول

یخچال فریزرهای ساید بای ساید ویرپول دارای قطعاتی هستند که این قطعات، با کنار هم قرار گرفتن مکانیزم فعالیت دستگاه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. سه بخش اصلی قطعات و اجزای یخچال شامل قطعات داخل دیواره یخچال، قطعات پشت یخچال و قطعات پایین یخچال می‌شوند. شناخت این بخش‌ها و نحوه عملکرد قطعات تشکیل‌دهنده آن‌ها کمک می‌کند تا این دستگاه را بهتر عیب‌یابی کنیم. در این بخش با نحوه عملکرد مهم‌ترین قطعات ساید بای ساید ویرپول از جمله کمپرسور، کندانسور، اوپراتور، فن یخچال و سنسور یخچال آشنا می‌شویم.

کمپرسور سایدبای‌ساید ویرپول

کمپرسور یکی از مهم‌ترین اجزای یخچال فریزر است. این بخش همان موتور یخچال است و از دو بخش الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است که هر دو بخش درون پوسته‌ای فولادی قرار دارند. بخش الکتریکی کمپرسور در بیشتر یخچال‌های ویرپول از نوع آسنکرون است و وظیفه آن به حرکت درآوردن بخش مکانیکی کمپرسور است. بخش مکانیکی دربرگیرنده سیلندری است که به پیستون متصل است و این پیستون، توسط هسته موتور به حرکت درمی‌آید.

وقتی که فرمان از ترموستات به موتور می‌رسد، جریان برق از استارت و سیم‌پیچ اصلی عبور می‌کند و در یک فرآیند الکتریکی موتور یخچال را روشن می‌کند. با فشار و مکشی که از این طریق تولید می‌شود، گاز خنک کننده در داخل سیستم یخچال به جریان می‌افتد و باعث خنک شدن فضای داخلی آن می‌شود. این قطعه در پشت و پایین دستگاه قرار دارد و از پیستون، میل‌لنگ، سوپاپ و موتور آسنکرون تشکیل شده است. در صورتی که این قطعه از دستگاه شما دچار مشکل شد، می‌توانید به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تامین کنیم.

معرفی اوپراتور سایدبای‌‌ساید ویرپول

گاز خنک‌کننده حاصل از کمپرسور در درون کانال‌های اوپراتور به گردش در می‌آید. این گاز به دلیل خاصیت خنک‌کنندگی خود، باعث خنک شدن اوپراتور و در نتیجه خنک شدن محیط یخچال می‌شود. اوپراتور از یک طرف به کمپرسور و از طرف دیگر به لوله مویین دستگاه متصل می‌شود. اوپراتورها معمولا از لوله‌های مارپیچ آلومینیومی ساخته می‌شوند؛ چرا که آلومینیوم توانایی انتقال دمای زیادی به خصوص در دماهای سرد دارد.

بخش اوپراتور سایدبای‌ساید ویرپول شامل دو لوله ارتباطی است که به دیگر اجزا وصل می‌شوند. لوله‌های ورودی اوپراتور بسیار باریک هستند و نقطه اتصال به لوله مویین هستند. در صورتی که این قطعه از یخچال شما خراب شد می‌توانید از سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول دیدن کنید و تعمیر یا تعویض قطعه خود را به ما بسپارید.

کندانسور خنک کننده سایدبای‌ساید ویرپول

وقتی که کمپرسور یخچال شروع به کار می‌کند، پس از چند دقیقه گرم می‌شود. کندانسور که در ساید بای ساید ویرپول معمولا در پشت یخچال قرار می‌گیرد، لوله‌های مارپیچی دارد که در تماس مستقیم با هوا هستند و سبب می‌شوند که دمای گاز تحت فشار که از کمپرسور بیرون می‌آید، در ارتباط مستقیم با هوا کاهش پیدا کند و عملیات سرماسازی راحت‌تر انجام شود. در واقع وظیفه اصلی کندانسور مانند رادیاتور اتوموبیل، خنک کردن کمپرسور است.

کندانسور سایدبای‌ساید ویرپول با فعالیت خود باعث می‌شود تا هوای اطراف لوله‌های کویل به خنک شدن آن‌ها کمک کند. اگر یخچال در فضای نامناسب قرار بگیرد یا گردوغبار زیادی روی کندانسور باشد، فعالیت این قطعه دچار مشکل می‌شود. اگر می‌خواید این قطعه از سایدبای‌ساید خود را تعمیر یا تعویض کنید، می‌توانید به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول مراجعه کنید.

نحوه عملکرد فن سایدبای‌ساید ویرپول

یخچال فریزر سایدبای‌ساید ویرپول به علت نوع کاری که انجام می‌دهد نیاز زیادی به جابجایی هوا دارد. فن‌ها کمک می‌کنند تا هوای گرم از دستگاه خارج شود و محیط آن خنک شود. به همین دلیل، فن یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال به شمار می‌آید. با توجه به انواع مختلف یخچال‌ها، در تعداد فن‌ها نیر تنوع وجود دارد. انواع فن شامل فن کندانسور، فن اوپراتور، فن کمپرسور و فن داخلی یخچال می‌شود.

مجموعه تمام این فن‌ها کمک می‌کنند تا یخچال عملکرد بهتری داشته باشد و طول عمر دیگر قطعات افزایش پیدا کند. اگر فن سایدبای‌ساید ویرپول شما دچار هرگونه خرابی شد، می‌توانید به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

لوله مویین سایدبای‌ساید ویرپول

در یخچال‌های ساید بای ساید ویرپول مهم‌ترین قطعه در چرخه سرماسازی یخچال، لوله مویین است. در لوله مویین گاز حاصل از کمپرسور که از مسیر کندانسور و فیلتر گذشته است، پس از این‌که با افزایش فشار روبرو شد، به مایع تبدیل می‌شود و وقتی این مایع وارد اوپراتور یا محفظه یخ‌ساز دستگاه شد، به این علت که با حجم زیادی مواجه می‌شود، دوباره تبدیل به گاز شده و تولید سرما می‌کند.

چون فشار در اوپراتور کم است، این اسپری تبخیر می‌شود و دمای محیط را جذب می‌کند. گاز تولید شده نیز دوباره به کمپرسور یخچال باز می‌گردد و این مراحل مدام در حال تکرار خواهند بود. پس لوله مویین از تاثیر گذارترین اجزای هر یخچال هستند. اگر لوله مویین سایدبای‌ساید شما دچار مشکل خاصی شد، پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت ما به عنوان مرکز تعمیر و فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است.

فیلتر درایر سایدبای‌ساید ویرپول

گازی که به عنوان گاز مبرد در یخچال استفاده می‌شود، دارای رطوبت است و باید قبل از سرماسازی کاملا خشک و پاک شود. وظیفه فیلتر درایر نیز پاک‌سازی گاز عبوری از کندانسور است. فیلتر درایر دو لوله ارتباطی دارد که سطح مقطع یکی از آن‌ها از دیگری بزرگ‌تر است و به لوله خروجی کندانسور متصل است. لوله دوم نیز سطح مقطع کوچک‌تری دارد. ماده‌ای که برای رطوبت‌زدایی درون لوله‌ها به کار می‌رود، سیلیکاژل نام دارد.

به عبارت دیگر، وظیفه اصلی فیلتر درایر، جذب یا تمیز کردن جرم‌های حمل شده از کندانسور و گرفتن رطوبت گاز خنک‌کننده است. در صورتی که فیلتر درایر یخچال شما تغییر رنگ داد و خراب شد، می‌توانید برای تعمیر یا تعویض آن به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، مراجعه کنید.

معرفی ترموستات سایدبای‌ساید ویرپول

ترموستات یک کلید خودکار برای تنظیم دما است که درون سایدبای‌ساید ویرپول مانند یک سنسور عمل می‌کند. به این ترتیب که وقتی که هوای درون یخچال شروع به گرم شدن می‌کند، ترموستات باعث روشن شدن موتور یخچال می‌شود.

با روشن شدن موتور، عملیات خنک کردن هوای درون یخچال دوباره آغاز می‌شود و از افزایش دمای محیط درونی یخچال جلوگیری می‌شود. اگر ترموستات سایدبای‌ساید شما خراب شد، می‌توانید به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، مراجعه کنید تا قطعه مورد نیاز شما را تامین کنیم.

آشنایی با رله استارت ساید بای ساید ویرپول

وظیفه اصلی این قطعه، راه‌اندازی کمپرسور یا همان موتور یخچال است. رله استارت موتور یخچال در کمپرسور آن واقع شده است. این بخش به کمک دو میدان مغناطیسی که در سیم‌پیچ اصلی و کمک روتور قرار دارند، شروع به فعالیت می‌کند. رله استارت از بخش‌های مهمی مانند بدنه‌ای از جنس باکلیت، سیم‌پیچ، اهرم فلزی سرگرد، فیش‌های اتصال رله و کنتاکت‌های اتصال‌دهنده تشکیل شده است.

کارکرد همه این بخش‌ها در کنار هم باعث می‌شود تا رله استارت بتوانید موتور یخچال را راه‌اندازی کند. در صورتی که رله استارت دستگاه شما دچار هرگونه مشکلی شد، می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول سر بزنید تا در صورت نیاز شما، این قطعه را برای‌تان فراهم کنیم.

رله بارزیاد (Overload) سایدبای‌ساید ویرپول

رله اورلود که بر روی کمپرسور قرار می‌گیرد، نوعی فیوز حرارتی است و وظیفه آن محافظت از موتور یخچال می‌باشد. در ساید بای ساید ویرپول، زمانی که مشکلی مانند آسیب‌دیدگی سیم‌پیچ‌ها، مسدود شدن مسیر گردش گاز و یا تغییر ناگهانی ولتاژ برق به وجود می‌آید، جریان برقی که به موتور وارد می‌شود، افزایش یافته و حرارت موتور زیاد می‌شود.

در شرایطی که دمای موتور بالا باشد، در عملکرد آن اختلال ایجاد می‌شود و اگر از آن جلوگیری نشود، ممکن است باعث سوختن موتور دستگاه شود. در این موارد، رله بارزیاد، مانند یک محافظ عمل می‌کند و با خاموش کردن موتور یخچال، از سوختن آن جلوگیری می‌شود. اگر رله اورلود ساید بای ساید شما خراب شد، می‌توانید برای تامین آن به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، مراجعه کنید.

سنسور دیفراست سایدبای‌ساید ویرپول

تفاوت اساسی و بزرگی که یخچال‌های امروزی با دستگاه‌های قدیمی‌تر دارند، داشتن قطعات مخصوص و شرایطی برای جلوگیری از ایجاد برفک در آن‌ها است. وجود قطعه‌ای به نام سنسور دیفراست در سایدبای‌ساید ویرپول باعث می‌شود تا یخ زدایی در آن اتفاق بیافتد. دیفراست با استفاده از یک قطعه گرمادهنده باعث فعالیت سنسور و یخ زدایی می‌شود.

عملکرد این اجزای یخچال باعث می‌شود تا از آسیب رسیدن به اوپراتور جلوگیری شود. وجود سنسور دیفراست در یخچال‌های امروزی و جلوگیری از یخ زدن، کارایی آن‌ها را تا حد زیادی بالا برده است. در صورتی که این قطعه از یخچال شما دچار هرگونه مشکلی شد، پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است.

المنت هیتر سایدبای‌ساید ویرپول

همه یخچال‌فریزرها در طول روز به تعداد زیادی باز و بسته می‌شوند. این کار می‌تواند در قسمت فریزر برفک ایجاد کند. اگر برفک‌ها باقی بمانند و آب نشوند، با گذشت زمان، فریزر شرایط سرمایی خود را از دست می‌دهد. برای از بین بردن برفک‌های قطعه‌ای در سایدبای‌ساید ویرپول تعبیه شده است که برفک را آب می‌کند.

این قطعه المنت هیتر نام دارد که با فعالیت خود مانع از ایجاد برفک در داخل ساید بای ساید ویرپول می‌شود. در صورتی که المنت هیتر شما دچار خرابی شد، به سایت ما که نمایندگی فروش قطعات سایدبای‌ساید ویرپول است مراجعه کنید تا در اسرع وقت، این قطعه را برای شما تامین کنیم.

ترمودیسک یا کلید حرارتی سایدبای‌ساید ویرپول

یکی از اجزای یخچال که کاربرد خاصی دارد، ترمودیسک یا کلید حرارتی است. این بخش مانند یک ترموستات و به صورت سری با هیتر المنت در مدار قرار دارد. معمولا در دمای 5- درجه به جریان برق اجازه عبور از هیتر المنت را می‌دهد و در دمای 5+ برق آن را قطع می‌کند.

این کار مانع از تلاف جریان برق در سیستم می‌شود. ترمودیسک در داخل اوپراتور قرار دارد و با افزایش دمای این بخش، ترمودیسک جریان برق را قطع می‌کند تا از خرابی این قطعه جلوگیری کند. در صورتی که کلید حرارتی ساید بای ساید شما خراب شد می‌توانید به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، سر بزنید تا در صورت نیاز، این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

نحوه عملکرد قطعات سایدبای‌ساید ویرپول فروش قطعات سایدبای‌ساید ویرپول با قیمت مناسب

 

فروش قطعات سایدبای‌ساید ویرپول با قیمت مناسب

آشنایی با عملکرد قطعات تشکیل دهنده سایدبای‌ساید ویرپول باعث می‌شود تا هم بتوانیم بهتر از آن استفاده کنیم و هم در صورت بروز هرگونه مشکلی در کارکرد دستگاه خود، متوجه شویم که کدام قطعه دچار مشکل شده است. در این مطلب با نحوه عملکرد قطعات مختلف سایدبای‌ساید ویرپول آشنا شدیم. شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی در دستگاه خود، به سایت ما که مرکز تعمیر و فروش قطعات ساید بای ساید ویرپول است، مراجعه کنید تا با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب، این قطعه را برای شما فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *