فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول

فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول از مرکزی معتبر و با تضمین قیمت

یخچال فریزرهای برند ویرپول از جمله یخچال فریزرهای باکیفیت بازار هستند. در گذر زمان و بروز موارد مختلف مانند استهلات طبیعی قطعات و همینطور استفاده غیراصولی از یخچال فریزر، ممکن است یخچال فریزر ویرپول شما با مشکلاتی مواجه شود و نیاز به سرویس پیدا کند. اما اگر قصد تعمیر یخچال فریزر خود را دارید، ابتدا باید با برخی قطعات این یخچال، کارکرد آن‌ها و نشانه‌های خرابی آن‌ها آشنایی پیدا کنید. به همین خاطر، در این مطلب، به عنوان برترین مجموعه فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول قصد داریم تا شما را با این قطعات آشنا کنیم.

دلایل خرابی و معرفی قطعات استفاده‌شده در یخچال فریزر ویرپول

دلایل خرابی و معرفی قطعات استفاده‌شده در یخچال فریزر ویرپول

یخچال فریزر برند ویرپول از قطعات متنوعی تشکیل شده است. این قطعات ممکن است در گذر زمان با مشکلاتی مواجه شوند و یخچال شما نتواند عملکرد مناسبی را از خود نشان دهد. یکی از دلایل بروز خرابی در قطعات یخچال ویرپول، استهلاک طبیعی قطعات است.

لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، باید در گذر زمان و تقریبا در هر سال، سرویس و بازبینی شوند. اگر این اتفاق رخ ندهد، در گذر زمان ممکن است در صورت خرابی یک قطعه کوچک یخچال، به بخش‌های دیگر آن نیز آسیب برسد. از این رو، به هیچ عنوان، بازبینی‌های دوره‌ای یخچال خود را دست کم نگیرید.

از جمله دیگر دلایل بروز خرابی در یخچال فریزرهای ویرپول می‌توان به استفاده نادرست از آن‌ها اشاره کرد. به عنوان مثال، اگر یخچال فریزرها به دلیل موقعیت نامناسب، امکان تهویه و خارج کردن هوای گرم را نداشته باشد، در گذر زمان ممکن است گاز یخچال شما خالی شده و کمپرسور نیز خراب شود. اگر بنا به هر دلیلی یخچال فریزر شما خراب شده است و قصد تامین قطعه آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با برخی قطعات این یخچال آشنا شوید تا از روی عدم دانش کافی، قطعه اشتباهی را تعویض نکنید. در ادامه لیستی از برخی قطعات مورد استفاده در یخچال ویرپول قرار دارد:

  • کمپسور
  • کندانسور
  • ترموستات
  • سنسور دما
  • لوله مویین
  • ضدبرفک

کمپسور یخچال

اگر بخواهیم عملکرد کمپسرو یخچال فریزر ویرپول را تشبیه کنیم، می‌توان گفت که این یخچال مانند یک قلب تپنده برای انسان است. یخچال فریزرهای ویرپول در پشت خود دارای کمپرسور هستند که این کمپرسور به لوله‌های کندانسور متصل شده است.

کمپرسور این وضیفه را دارد تا وارد مدار کردن گاز، گرمای درون یخچال را خارج کند. برای این منظور، گاز از داخل کمپرسور ابتدا وارد کندانسور می‌شود. سپس کندانسور حرارت داخل یخچال را از طریق اوپراتور به گاز منتقل می‌کند. لوله کندانسور با حرکت در اطراف و پشت یخچال باعث می‌شود که گرمای داخل گاز از بین برود. سپس گاز دوباره وارد کمپرسور می‌شود و این چرخه ادامه پیدا می‌کند.

نشانه‌های مختلفی برای خرابی کمپرسور یخچال فریزر ویرپول وجود دارد. از جمله این علائم می‌توان به داغی بیش از حد بدنه یخچال، نشنیدن صدای کمپرسور و خنک نشدن غذا اشاره کرد. در صورتی که با هر یک از این علائم مواجه شدید، باید سریعا با کارشنان متخصص این نوع یخچال تماس بگیرید.

گاز داخل کمپرسور

از جمله دیگر موارد به‌کار رفته در یخچال فریزر ویرپول می‌توان به گاز داخل کمپرسور اشاره کرد. یخچال فریزرها برای خروج گرما از داخل خود، از گازهای خاصی استفاده می‌کنند. برای یخچال فریزر‌های ویرپول، گاز مورد استفاده در آن‌ها از نوع R134A است. البته که نوع این گاز برای انواع دیگر یخچال‌ها مانند ساید بای ساید متفاوت خواهد بود.

لوله‌های کندانسور

لوله کندانسور را می‌توان از بخش‌های اصلی یخچال فریزر دانست. در صورتی که یخچال فریزر ویرپول شما در این قطعه مشکل داشته باشد، به هیچ عنوان گرمای داخل یخچال خارج نخواهد شد و همچنین در گذر زمان نیز ممکن است یخچال شما گاز خالی کند.

وظیفه لوله کندانسور این است که حرارت را از لوله‌های اوپراتور دریافت و به گاز داخل خود منتقل کنید. سپس با حرکت دادن گاز در اطراف یخچال حرارت آن را خارج کند و به کمپرسور برگرداند. از این رو همیشه باید از سلامت این لوله‌ها اطمینان حاصل کنید. در صورتی که لوله‌های کندانسور یخچال شما آسیب دیده بودند، این لوله‌ها را می‌توانید از مجموعه ما یعنی برترین سایت فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول تهیه کنید.

ترموستات و سنسور دمای به‌کار رفته در یخچال

تقریبا تمام یخچال‌های قدیمی و امروزی مجهز به قابلیت تنظیم دما هستند. حال، یخچال‌های امروزی این کار را به صورت دیجیتالی انجام می‌دهند، در حالی در یخچال‌های قدیمی، این عمل به شکل آنالوگ انجام می‌شد. اما این موارد چه ارتباطی با ترموستات دارد؟

در نظر داشته باشید که ترموستات همانطور که از نامش پیداست، این وظیفه را دارد تا دمای داخل یخچال را تنظیم کند. ترموستات در کنار خود یک قطعه دیگر به نام سنسور دما نیز دارد. این قطعه وظیفه دارد تا به طور دائم دمای یخچال را گزارش کند. اگر دمای یخچال به میزان مطلوب رسیده باشد، ترموستات عملکرد کاهش دما را متوقف خواهد کرد.

در صورتی که هریک از قطعات ترموستات و سنسور دما مشکل داشته باشند، شما با مشکلاتی مانند سرد کردن بیش از حد یا گرمای زیاد داخل یخچال مواجه خواهید شد. البته که یخچال‌های امروزی دارای این قابلیت هستند تا مشکلات را به شکل کدهایی روی صفحه نمایش خود نشان دهند. از این رو، شما دقیقا متوجه خواهید شد که کدام بخش یخچال شما مشکل دارد. در صورتی که نیاز به تامین هر یک از این قطعات داشتید، ما در برترین مجموعه تامین و فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول، آماده خدمات‌رسانی به شما خواهیم بود.

لوله مویین یخچال

در نظر داشته باشید که در یخچال‌های امروزی، قطعه‌ای با نام لوله مویین وجود دارد که عملکرد کمپرسور و تزریق گاز به آن را کنترل می‌کند. وظیفه این قطعه به صورتی است که در مسیر اتصال میان کندانسور و کمپرسور قرار دارد. برای جلوگیری از خرابی قطعات و همینطور کاهش مصرف، لوله مویین میزان تزریق گاز را به کمپرسور و کندانسور تعیین می‌کند.

در صورتی که لوله مویین مشکل داشته باشد، یخچال شما نمی‌تواند عمل خروج گرما و سرماسازی را به درستی انجام دهد. همچنین ممکن است شما با افزایش ناگهانی مصرف انرژی مواجه شوید. در هر دو صورت، لوله مویین باید توسط کارشناس مجرب در این زمینه بررسی شود.

رله اورلود یخچال فریزر ویرپول

در برخی مواقع ممکن است که یخچال شما با مشکلاتی همچون داغ کردن کمپرسور مواجه شود. این مشکل می‌تواند دلایل و نتایجی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، اگر دائما کمپرسور یخچال شما داغ کند، در ادامه ممکن است سوراخ شود یا به طور کلی بسوزد.

برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به کمپرسور به دلیل عملکرد بدونه وقفه و داغ کردن، قطعه‌ای در مسیر تغذیه جریان برق آن قرار دارد که در صورتی داغ شدن کمپرسور، جریان برق آن را قطع می‌کند. این قطعه رله اورلود نام دارد. در صورتی که رله اورلود یخچال شما مشکل داشته باشد، با مشکلاتی همچون داغی بیش از حد کمپرسور و در آینده خرابی آن مواجه خواهید شد.

ضدبرفک؛ از جمله قطعات یخچال فریزر ویرپول

در یخچال‌های امروزی، قطعه‌ای وجود دارد که از ایجاد برفک و یخ‌زدگی در درون یخچال جلوگیری می‌کند. این قطعه، ضدبرفک نام دارد. اگر قطعه ضدبرفک مشکل داشته باشد، شما با مشکلاتی مانند یخ‌زدگی یخچال مواجه می‌شوید.

در نظر داشته باشید که باید همواره از قطعه ضدبرفک به بهترین نحو نگهداری کرد. از این رو، اگر این قطعه مشکل داشته باشد، به بخش‌های دیگر یخچال مانند اوپراتور نیز آسیب خواهد رسید. از این رو، اگر نیاز به تامین این قطعه داشتید، آن را می‌توانید از سایت‌های فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول تهیه کنید.

فن یخچال

یکی دیگر از قطعات مورد استفاده برای خارج کردن گرما از یخچال، فن است. به طور کلی، دو فن در پشت یخچال فریزر ویرپول، یکی در پشت لوله‌های کندانسور و دیگری در پشت کمپرسور قرار دارند. حال اگر هر یک از این فن‌ها مشکل داشته باشند، شما ممکن است با مواردی همچون داغ کردن بیش از حد یخچال مواجه شوید. از این رو حتما باید سلامت این دو بخش را در نظر داشته باشید و به صورت منظم آن‌ها را بررسی کنید.

نکته نگهداری از یخچال فریزر ویرپول برای استهلاک پایین‌تر قطعات

نکته نگهداری از یخچال فریزر ویرپول برای استهلاک پایین‌تر قطعات

با توجه به این که یکی از دلایل بروز خرابی در یخچال فریزرهای برند ویرپول، استفاده غیراصولی از آن‌ها است، شما باید برای کاهش استهلاک قطعات آن، برخی اصول استفاده از یخچال فریزرهای این برند را رعایت کنید. از جمله این اصولی نیز می‌توان به فاصله از دیوار اشاره کرد. به دلیل وجود فن و خروج گرما از سه وجه یخچال، شما باید به گونه‌ای یخچال خود را قرار دهید که از سه طرف پشت و کناره‌ها، حداقل 5 سانتی‌متر با دیوار فاصله داشته باشد. در این صورت، تهویه به درستی انجام می‌شود و استهلاک قطعات پایین‌تر می‌آید.

فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول با ارائه خدمات پس از فروش

فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول با ارائه خدمات پس از فروش

یخچال فریزرهای برند ویرپول را می‌توان از جمله باکیفیت‌ترین یخچال فریزرهای بازار ایران دانست. در گذر زمان و بنا به دلایل مختلف ممکن است برخی از قطعات این یخچال فریزرها از جمله کمپرسور، کندانسور، ترموستات، سنسور دما و همینطور لوله مویین آن آسیب ببینند و نیاز به تعویض پیدا کنند. شما می‌توانید در صورت نیاز به تامین هریک از این قطعات، با مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان، برترین سایت فروش قطعات یخچال فریزر ویرپول، تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *