فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس

یخچال فریزر وستینگهاوس شما نیاز به تعمیر دارد؟

وستینگهاوس یکی از برترین برند‌های تولید یخچال فریزر در دنیا می‌باشد که در سراسر ایران نیز شعبه دارد و در ساخت قطعات آن نهایت دقت و کیفیت به کار رفته است. یخچال فریزر وستینگهاوس نیز ممکن است علی الرغم کیفیت بالا در طول زمان به دلیل شرایط نامناسب نگهداری و عدم سرویس کردن قطعات دچار مشکلاتی شود. در ادامه این مطلب به رایج‌ترین این مسائل نگاهی تخصصی خواهیم داشت. شما می‌توانید برای تهیه قطعات مورد نیاز خود به سایت ما به عنوان برترین مرکز فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس در سراسر کشور سر بزنید و قطعات مورد نیاز خود را تأمین کنید.

ایرادات رایج یخچال فریزر وستینگهاوس چیست

اگر به تمامی برندهای یخچال فریزر موجود در بازار سری بزنید، متوجه خواهید شد که مشکلاتی رایج در بین همه آن‌ها وجود دارد و یخچال با کیفیت وستینگهاوس نیز از این قاعده مستثنی نیست. به طور کلی یخچال فریزر‌ها از پرمصرف‌ترین لوازم آشپزخانه محسوب می‌شوند که در طول روز به صورت مداوم از آن‌ها استفاده می‌شود. به همین علت ممکن است در قطعات و تنظیمات آن‌ها مشکلاتی ایجاد شود.

برخی از ایرادات متداول یخ‌زدگی محفظه داخل یخچال، داغی بیش از حد موتور یخچال، بسته نشدن درب یخچال، انتشار بوی نامطلوب و تولید نشدن هوایی خنک در یخچال است. وقتی با چنین شرایطی مواجه می‌شوید، بهترین کار تماس با متخصصین واحد فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس است.

قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس و علل خرابی آن‌ها

قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس و علل خرابی آن‌ها

این روزها یخچال فریزر‌ها از گران‌ترین و مهم‌ترین لوازم آشپزخانه محسوب می‌شوند که این مسئله لزوم دقت در نگهداری از این وسیله را نشان می‌دهد. آشنایی با قطعات مختلف یخچال فریزر وستینگهاوس باعث می‌شود که پس از مشاهده خرابی در این یخچال بتوانید قطعه مرتبط و با کیفیت را خریداری کنید.

ایجاد اختلال در هر کدام از این قطعات تاثیر بسیار زیادی بر روی این وسیله دارد به طوری که منجر به نقص عملکرد‌های کلی دستگاه خواهد شد.  یخچال فریزر وستینگهاوس از قطعاتی مانند کندانسور، اواپراتور، کمپرسور، ترموستات، لوله مویی و فیلتر تشکیل شده است. با دانستن هر کدام از موارد یاد شده می‌توانید در صورت ایجاد مشکل، ریشه‌های فنی را بیابید. در ادامه این مطلب قصد داریم عملکرد و مشکلات هر قطعه را ذکر کنیم و راهکارهای تعمیرات هر قطعه را هم به شما بگوییم.

کمپرسور؛ قلب یخچال فریزر وستینگهاوس

کلیدی‌ترین قطعه یخچال فریزر شما، کمپرسور یا همان موتور می‌باشد. این قطعه دو بخش الکتریکی و مکانیکی دارد که هر دو قسمت درون جعبه‌ای فولادی قرار می‌گیرند. موتور گاز تبریدی را در تمام بخش‌های دستگاه به حرکت در می‌آورد و علت اصلی ایجاد سرما است.‌

 خرابی‌های رایج این قطعه شامل ایرادات الکتریکی و گیرپاژ کمپرسور است. از علائم خرابی کمپرسور یخچال فریزر وستینگهاوس، یخ نبستن فریزر به شکل مطلوب، چکه چکه آب دادن فریزر، نبود سرما در یخچال فریزر با وجود کارکرد مداوم و شنیده شدن صدای زیاد است. با مشاهده چنین مواردی بهتر است از همکاران ما در مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس کمک بخواهید.

برد الکتریکی؛ مغز یخچال فریزر وستینگهاوس

همانطور که از نام این قطعه پیداست وظیفه آن نظارت بر حسن عملکرد سایر قطعات مثل کمپرسور و فن یخچال است. به طور دقیق‌تر این قطعه عملکرد قسمت‌هایی مانند فن، کمپرسور، المنت، درب‌ها و یخساز را کنترل می‌کند. برد الکترونیک جایگزینی برای تایمر دیفراست است تا یخچال انرژی کمتری را برای عملکرد نیاز داشته باشد.

 وظایفی با این درجه اهمیت نشان از حساسیت بالا و تخصص مورد نیاز برای تعمیر این قطعه دارد. برخی از اصلی‌ترین خرابی‌های برد یخچال شامل موارد زیر است:

 • نوسانات جریان برق
 • تماس آب با برد اصلی
 • ایجاد اتصالی و خرابی در قطعات یخچال

کندانسور؛ قطعه مکانیکی مهم یخچال فریزر وستینگهاوس

کندانسور ساختاری شبیه به رادیاتور خنک‌کننده دارد و از قطعات بسیار مهم یخچال فریزر وستینگهاوس  است. این قطعه مبرد را خنک می‌کند و گاز را تبدیل به فاز مایع می‌کند. کندانسور گرمای یخچال را جذب و آن را به محیط بیرون منتقل می‌کند. با این عمل حرارت مبرد کاهش پیدا می‌کند و به دمایی معادل با دمای معیان می‌رسد و در نهایت به حالت مایع تبدیل می‌شود.

یکی از مشکلات اساسی که سبب خرابی کندانسور می‌شود انباشت ذرات گرد و غبار و پرز فرش و موکت بر روی سطح کندانسور است که سبب کثیفی قطعه می‌شود. در پی علت ذکر شده فرایند تبدیل گاز داغ به مایع سرد با اشکال روبرو بوده و سرمای کمی در بخش اواپراتور به وجود می‌آید.

 به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم برای تعمیر این قطعه تمامی اصول لازم و استاندارد را رعایت کرده و با مراجعه به مرکز فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس از دریافت بهترین قطعات اطمینان حاصل کنید.

اواپراتور؛ از قطعات پرتقاضا در مرکز فروش قطعات

اواپراتور قطعه‌ای مهم در داخل یخچال بوده که به عنوان یک تبخیر کننده در داخل یخچال عمل می‌کند و باعث سرد‌شدن موادی که در درون آن هستند می‌شود. به بیان دیگر اواپراتور مبدل حرارتی میان فضای یخچال و لوله‌های خنک کننده است. این قطعه باعث سرد شدن مواد موجود در یخچال می‌شود. این قطعه ممکن است با مشکلاتی نظیر سرد نکردن فضای یخچال، یخ زدن و داشتن برفک مواجه شود.

 عملیات خنک‌سازی و پخش سرما در محفظه داخلی یخچال، به وسیله نصب تعدادی فن انجام می‌شود. به همین علت مشکل در عملکرد فن‌ها سبب ایجاد نقص در فرایند خنک‌سازی است. تعمیر و تعویض این قطعه امری کاملا تخصصی و فنی است. از همین رو ساده‌ترین راه، ارتباط با ما به عنوان مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس است.

 در ادام مطلب بعضی از مهم‌ترین عوامل از کارافتادگی اواپراتور‌ها را بررسی می‌کنیم:

 • یخ‌زدگی اواپراتور
 • ایراد فنی سیستم (Defrost)
 • نقص در عملکرد المنت حرارتی
 • اختلال ترموستات
 • گرمای محفظه داخلی
 • کارکرد نادرست فن یخچال

ترموستات؛ قطعه‌ای مهم برای کنترل دمای یخچال فریزر وستینگهاوس

ترموستات یخچال فریزر وستینگهاوس، بر روند خاموش و روشن شدن کمپرسور نظارت می‌کند. برای مثال وقتی ترموستات احساس کند که دمای هوای درون یخچال به اندازه کافی سرد است، به صورت خودکار کمپرسور خاموش می‌شود. همچنین اگر احساس شود دمای یخچال افزایش یافته کمپرسور روشن می‌شود.

در صورت مواجه با موارد گفته شده در اسرع وقت با همکاران ما در سایت معتبر فروش قطعات یخچال فریزر تماس بگیرید تا فروش قطعات با راهنمایی کامل شما انجام شود.

 بعضی از مهم‌ترین دلایل خرابی ترموستات یخچال فریزر به شرح پایین است:

 • چینش نادرست مواد غذایی
 • عدم تنظیم دمای یخچال
 • وجود مشکل در اتصالات برقی
 • خرابی کمپرسور
 • عمکلرد موتور یخچال
 • اتومات نکردن دستگاه

رله استارت؛ قطعه‌ای برای انتقال انرژی در یخچال فریزر وستینگهاوس

رله استارت قطعه‌ای بسیار مهم در یخچال فریزر وستینگهاوس بوده که انرژی را به کمپرسور یخچال می‌رساند. این قطعه یک سیم پیچ دارد که جریان برق از آن عبور می‌کند. با عبور این جریان، قطعه دارای خاصیت آهنربایی می‌شود. رله استارت برای آغاز به کار موتور، تنظیم جریان بالا و ولتاژ و همچنین کنترل پمپ سوخت برای اتومبیل‌ها استفاده می‌شود. مهم‌ترین نشانه‌های خرابی رله یخچال، شنیده شدن صدای کلیک و گرم بودن یخچال است. برای تعمیر این قطعه از تست‌ رله استفاده می‌کنند.

در این تست ابتدا یخچال را از برق می‌کشیم. موقعیت مکانی قطعه رل در یخچال، پشت و پایین یخچال است. برای دسترسی به کمپرسور باید گارد محافظ را باز کنید که تعدادی سیم از آن بیرون‌زده شده است که نمایانگر جعبه رله است. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از خرابی رله استارت یخچال فریزر وستینگهاوس، استفاده از محافظ‌ها است.

رله استارت یخچال فریزر وستینگهاوس، قطعه‌ای با قیمت پائین است و بهترین کار در هنگام بروز خرابی تعویض قطعه معیوب می‌باشد، زیرا عدم داشتن توجه به این قطعه سبب خرابی و سوختن تمامی قسمت‌های کمپرسور یخچال فریزر شما شده که هزینه‌های سنگین‌تری را نیز بر عهده دارد. برای کسب اطلاع از آخرین قیمت‌ها به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس سر بزنید.

خریدی مطمئن از مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس

خریدی مطمئن از مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس

اگر در هر کدام از قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس اختلالی ایجاد شود، فرایند تولید سرما به خوبی صورت نخواهد گرفت و عملکرد یخچال شما با مشکل مواجه خواهد شد. در ابتدا بهتر است نکات توصیه شده در خصوص مراقبت از قطعات یخچال فریزر را جدی بگیرید تا هم در زمان خود صرفه‌جویی کرده باشید و هم از آسیب رسیدن به سایر قطعات جلوگیری کنید. اگر هم یخچال شما خراب شد، به خاطر داشته باشید قطعاتی که در داخل یخچال فریزر وستینگهاوس هستند از حساسیت بالایی برخوردار هستند و تست و تعمیر یخچال ها نیاز به حضور متخصصین و خرید و جایگزینی قطعات با کیفیت دارد که برای این منظور می‌توانید به سایت دیبا پشتیبان ایرانیان به عنوان مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر وستینگهاوس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *