فروش قطعات یخچال ساید بای ساید سامسونگ

فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ در زمان نیاز به تعویض

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی که در همه منازل مسکونی، محیط‌های تجاری و اداری و همچنین فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند، یخچال است. یخچال فریزر ساید بای ساید از انواع یخچال فریزر است که دو درب اصلی برای جدا کردن یخچال از فریزر در آن‌ها تعبیه شده است. عملکرد قطعات یخچال فریزر همگی در کنار هم، کارکرد نهایی این دستگاه، یعنی حفظ و نگه‌داری مواد غذایی در برابر فاسد شدن را ایجاد می‌کنند. در زمان نیاز به تعویض این قطعات می‌توانیم به مراکز آنلاین و حضوری فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ مراجعه کنیم. در این مطلب از شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان با نحوه عملکرد قطعات ساید بای ساید سامسونگ آشنا می‌شویم و روش‌های خرید آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

تنوع قطعات ساید بای ساید سامسونگ

قطعات بسیاری در یخچال فریزرهای ساید بای ساید سامسونگ وجود دارند که عملکرد آن‌ها در کنار هم باعث سرد شدن کابین یخچال و حفاظت از مواد غذایی می‌شود. آشنایی با این قطعات می‌تواند به ما کمک کند تا در صورت ایجاد هرگونه مشکل در دستگاه خود، بتوانیم بهترین رویکرد را برای تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر داشته باشیم. از جمله این قطعات می‌توان به اوپراتور، کندانسور، کمپرسور و فن یخچال اشاره کرد. در ادامه این مطلب با نحوه عملکرد مهم‌ترین قطعات ساید بای ساید سامسونگ و شرایط تعمیر آن‌ها آشنا می‌شویم.

آشنایی با عملکرد ترموستات ساید بای ساید سامسونگ

آشنایی با عملکرد ترموستات ساید بای ساید سامسونگ

یکی از مهم‌ترین قطعات ساید بای ساید سامسونگ، ترموستات است. ترموستات وظیفه تنظیم دما و روشن و خاموش کردن کمپرسور در زمان مورد نیاز را بر عهده دارد. این قطعه در واقع دمای داخل یخچال را ثابت نگه می‌دارد. یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ دارای قابلیت تنظیم دما هستند. وقتی دمای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید، کپرسور برای تامین این دما شروع به کار می‌کند.

وقتی که دمای دستگاه به میزان مورد نظر برسد، کمپرسور توسط ترموستات خاموش می‌شود. همچنین وقتی غذای داغی را داخل یخچال می‌گذارید و یا درب آن را بیش از حد باز می‌گذارید، دمای داخل آن تعادل خود را از دست می‌دهد. به همین خاطر، ترموستات مجددا کمپرسور را روشن می‌کند تا دما به حد مطلوب برسد. از انواع ترموستات می‌توان به سیلندر گاری و مومی و ترموستات بی‌متال اشاره کرد. اگر ترموستات ساید بای ساید شما خراب شد، می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

قطعه کمپرسور؛ قلب یخچال

حتما با نام کمپرسور یخچال آشنایی دارید. این قطعه در واقع موتور یخچال به شمار می‌آید. موتور یا کمپرسور مهم‌ترین قطعه در بین قطعات ساید بای ساید سامسونگ است. این قطعه از نظر ظاهری، یک قطعه بزرگ و سیاه‌رنگ است که معمولا در قسمت پشت یخچال و پایین آن قرار می‌گیرد. کمپرسور از پرکاربردترین قطعات یخچال ساید بای ساید است که از پیستون، میل‌لنگ و سوپاپ‌ها تشکیل شده است.

وظیفه کمپرسور فشرده سازی گاز مبرد موجود در لوله‌های اوپراتور برای ایجاد سرما در کابین یخچال است. این کار از طریق چرخش موتور آسنکرون که درون محفظه کمپرسور قرار دارد، انجام می‌شود. با چرخش این موتور، پیستون مانند یک تلمبه عمل می‌کند. سپس با باز و بسته شدن سوپاپ‌ها، گاز مبرد شروع به گردش در لوله‌های اوپراتور می‌کند و عمل سرما سازی را انجام می‌دهد. از انواع کمپرسور یخچال‌های ساید‌بای‌ساید می‌توان به کمپرسور پیستونی، مارپیچی، دورانی و اینورتر اشاره کرد. اگر کمپرسور یخچال شما دچار مشکل شد، می‌توانید از سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ کمک بخواهید تا در صورت نیاز، این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

آشنایی با عملکرد کندانسور؛ یکی از قطعات مهم ساید بای ساید

یکی از دیگر قطعات مهم در سایدبای‌ساید سامسونگ، قطعه کندانسور است. کندانسور قطعه‌ای است که در بسیاری از وسایل سرمایشی مانند یخچال فریزر و کولرهای گازی برای چگالش گاز مبرد درون این دستگاه‌ها به کار می‌رود. در مورد شکل ظاهری کندانسور می‌توان گفت که دارای لوله‌های خمیده‌ای در پشت یخچال و در نزدیکی کمپرسور است که به کمپرسور وصل می‌شوند. طراحی این لوله‌ها به گونه‌ای انجام شده است که گاز مبرد بتواند به راحتی در آن‌ها جریان داشته باشد.

کمپرسور گاز مبردی را با فشار زیاد وارد کندانسور می‌کند. گاز در این بخش چگالش پیدا می‌کند و از حالت گازی به مایع تبدیل می‌شود. اگر کندانسور یخچال درست عمل نکند، گاز مبرد به اندازه مورد نظر سرد نخواهد شد. در نتیجه فضای داخلی یخچال هم به اندازه کافی سرد نمی‌شود. کندانسورهای متفاوتی در یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ استفاده می‌شوند که شامل کندانسور آبی، همرفتی و فن‌دار می‌شوند. اگر کندانسور یخچال شما دچار خرابی شد، با مراجعه به سایت ما که فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ را به صورت عمده و خرد انجام می‌دهد، قطعه خود را تعویض یا تعمیر کنید.

برد الکترونیک ساید بای ساید سامسونگ

برد الکترونیک به کار رفته در ساختار یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین قطعات کاربردی این دستگاه است. برد یخچال به کنترل قطعات دیگر و برقراری هماهنگی بین آن‌ها می‌پردازد. در مدل‌های پیشرفته‌تر مانند یخچال‌های سایدبای‌ساید جدید، از بردهای پیچیده‌ای استفاده می‌شود. هر میزان که برد الکترونیک موجود در یخچال پیشرفته‌تر و مدرن‌تر باشد، ویژگی‌ها و امکانات مختلف به کار رفته در یخچال نیز بیشتر خواهد بود. هر بخشی از یخچال دچار نقص فنی شود، برد آن نیز دخالت خواهد داشت.

در صورت آسیب دیدن برد الکترونیکی یخچال سامسونگ، عملکرد دیگر بخش‌ها نیز دچار اختلال می‌شود. روی این قطعه خازن‌ها و قطعات کوچک و بزرگ بسیاری قرار گرفته‌اند که هرکدام وظیفه مشخص خود را در عملکرد یخچال بر عهده دارند. در صورت مشاهد خرابی در این قطعه می‌توانید از متخصصین ما در مرکز فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ کمک بخواهید.

شیوه کارکرد فن خنک‌کننده یخچال

یکی دیگر از قطعات مهم در یخچال ساید بای ساید سامسونگ، فن خنک‌کننده آن است. هنگامی که یخچال به خوبی کار می‌کند، فن آن نیز بدون صدا و به آرامی کار خود را انجام می‌دهد و صدای غیرمعمول و آزاردهنده در آن وجود نخواهد داشت. فن اوپراتور یخچال ساید بای ساید سامسونگ، موتور یخچال را خنک می‌کند و گاز مبرد را همواره سرد نگه می‌دارد.

این فن یک موتور جداگانه درون خود دارد که عملکرد آن را مدیریت می‌کند و هوای کافی را در اطراف فن به جریان می‌اندازد. در صورت مشاهده هرگونه خرابی یا شنیدن صدای ناهنجار از یخچال باید سریع آن را از برق بکشید؛ زیرا با خرابی فن یخچال هوای مورد نیاز در موتور یخچال و لوله‌های آن خنک نمی‌شود و موتور آسیب خواهد دید. در صورت ایجاد خرابی در فن اوپراتور یخچال، می‌توانید با مراجعه به سایت ما به عنوان نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ، از پشتیبانان سایت کمک بگیرید.

اوپراتور یخچال؛ لوله‌های پیچ‌درپیچی که سرمای یخچال را تضمین می‌کنند

اوپراتور یکی از مهم‌ترین قطعات یخچال‌های سایدبای‌ساید سامسونگ است. لوله‌های پشت یخچال که دارای پیچیدگی خاصی هستند، در واقع همان اوپراتور یخچال هستند. این لوله‌ها معمولا از جنس آلومینیوم یا فلزاتی هستند که رسانایی دمایی بالایی دارند. اگر با دقت به پشت دستگاه نگاه کنیم؛ این لوله‌ها را خواهیم دید.

در مورد نحوه عملکرد این لوله‌ها می‌توان گفت که برای انتقال سرمای داخل یخچال از آن‌ها استفاده می‌شود. درون این لوله‌ها، گاز مبرد و سرد جریان دارد. اوپراتور به فرآیند خنک کردن گاز مبرد کمک می‌کند و در نهایت، سرما را به کمک فن اوپراتور (که پیش از این در مورد کاربردش صحبت کردیم)، به کابین یخچال انتقال می‌دهد. توجه داشته باشید که گاز پیش از ورود به اوپراتور به صورت مایع است؛ ولی پس از ورود به این لوله‌ها به حالت گازی تبدیل می‌شود. در صورت ایجاد هرگونه مشکل در این قطعه، می‌توانید به سایت ما که نمایندگی معتبر فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ است، نسبت به تعمیر قطعات یخچال اقدام کنید.

لاستیک به کار رفته در درب ساید بای ساید سامسونگ

یکی از لوازمی که در ساختار یخچال فریزر سامسونگ به کار رفته است، لاستیک چسبیده بر پیرامون درب این دستگاه است. این لاستیک از خارج شدن هوای سرد داخل یخچال یا نفوذ هوای گرم از خارج به درون یخچال جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، این لاستیک از عملکرد تولید انرژی یخچال به خوبی محافظت می‌کند.

لاستیک درب یخچال سایدبای‌ساید سامسونگ میزان برق مصرفی را کنترل می‌کند و با عملکرد صحیح خود به جلوگیری از اتلاف انرژی کمک می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که هر چند وقت یک‌بار این لاستیک را با احتیاط تمیز کنید که در اثر ریختن مواد غذایی بر روی آن، بوی بد ایجاد نشود. در صورتی که این قطعه خراب شود، مصرف برق یخچال سامسونگ بالا می‌رود، صدای اضافه تولید می‌کند، درب یخچال به طور کامل بسته نمی‌شود و بوی بدی نیز به مشام می‌رسد. در صورت مشاهده این‌گونه مشکلات، بهتر است که به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ مراجعه کنید و مشکل خود را به ما بسپارید.

لوله مویی در یخچال ساید بای ساید سامسونگ چه نقشی دارد

لوله مویین (مویی) یا همان شیر انبساط، حد واسط بین کندانسور و اوپراتور در یخچال‌های سایدبای‌ساید سامسونگ است. این لوله برای کنترل جریان مبرد در یخچال تعبیه شده است. لوله مویی معمولا از جنس مس است و ظاهر آن شبیه یک فنر است. طول و قطر بسیار کم این لوله در کاهش دمای گاز مبرد نقش اساسی دارد.

گاز مبرد از سمت کندانسور به سمت اوپراتور حرکت می‌کند و در راه خود با فشار بالا وارد لوله مویین می‌شود. قطر باریک این لوله باعث می‌شود تا فشار گاز تا یک‌پنجم کاهش یابد و سپس به اوپراتور فرستاده شود تا پس از خنک شدن نهایی وارد کابین یخچال شود. اگر لوله مویی یخچال شما خراب شد، می‌توانید به سایت ما که مرکز فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ است، رجوع کنید تا نسبت به تعمیر قطعه شما اقدام شود.

نقش فیلتر درایر در عملکرد یخچال سامسونگ

فیلتر درایر یا همان فیلتر خشک کن یکی از مهم‌ترین قطعات ساید بای ساید سامسونگ است. این فیلتر برای حفاظت از کمپرسور و برای جلوگیری از ورود ذرات آلوده یا آب به داخل کمپرسور در یخچال قرار داده شده است. فیلتر درایر معمولا استوانه‌ای شکل است و محل قرارگیری آن اغلب قبل از لوله مویین یا سر راه شیر انبساط یخچال است. این قطعه به صورت عمودی روی ورودی ساکشن کمپرسور نصب می‌شود.

کار فیلتر درایر جذب رطوبت و آلودگی گاز مبرد پیش از ورود به کمپرسور یخچال است. به این علت که ورود رطوبت به کمپرسور می‌تواند به قطعات دینامیک و مهم آن آسیب برساند و کارایی روغن کمپرسور را کاهش دهد. به همین دلیل از فیلتر خشک‌کن برای جذب رطوبت استفاده می‌شود. این فیلتر قادر است که علاوه بر جذب رطوبت، ذرات رسوب‌زا و آلودگی‌های دیگر را نیز فیلتر کند. اگر فیلتر درایر دستگاه شما دچار مشکل شد، بهتر است که مشکل خود را به سایت ما به عنوان بهترین نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ بسپارید تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه شما اقدام شود.

جعبه تقسیم، لامپ و سیم‌های رابط

در میان قطعات یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ جعبه‌ای وجود دارد که برای قرارگیری سیم ورودی یخچال در آن جایگذاری شده است. این کابل وظیفه برق رسانی به داخل سیستم یخچال را بر عهده دارد. هنگامی که درب یخچال باز و بسته می‌شود نیز، لامپ کوچکی (معمولا از نوع LED) وجود دارد که برای روشن کردن فضای داخلی کابین یخچال تعبیه شده است.

این لامپ توسط کلیدی که برای کنترل آن تعبیه شده است، هنگام باز و بسته شدن در یخچال، روشن و خاموش می‌شود. اگر این قطعات یخچال سامسونگ شما دچار مشکل شد، پیشنهاد ما به شما این است که به سایت ما که مرکز معتبر فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ است، مراجعه نمایید.

فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ؛ آنلاین یا حضوری؟

فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ؛ آنلاین یا حضوری؟

شما می‌توانید با خواندن این مطلب شیوه صحیح استفاده از یخچال سایدبای‌ساید سامسونگ را بیاموزید. با یادگیری طرز صحیح استفاده از قطعات یخچال سایدبای‌ساید سامسونگ می‌توانید برای مدت بیشتری از این لوازم خانگی پرکاربرد بهره ببرید و رضایت کافی را در استفاده از آن‌ها داشته باشید. فروش قطعات ساید بای ساید سامسونگ به دو شیوه حضوری و آنلاین امکان پذیر است. ما به شما شیوه آنلاین را به دلیل آسانی و سرعت بیشتر در پاسخگویی پیشنهاد می‌کنیم. پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید یا تعمیر قطعات ساید بای ساید سامسونگ خود، از هر نوعی که باشد، با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تماس بگیرید.

18 پاسخ به “فروش قطعات یخچال ساید بای ساید سامسونگ”

  1. سلام و خسته نباشید
    موتور یخچال سای بای ساید سامسونگ مدل rosso-w
    را دارید یا روغن مخصوص این موتور که با موتور دست دو تعمیر بشه را دارید ممنون

  2. سلام موتور کمپرسور یخچال فریزر ساید باید ساید سامسونگ مدل BK190G-L2C رو دارید اورجینال قیمت چنده

  3. سلام کشوی قسمت فریزر پائین ساید سامسونگ HM34 موجود هست ؟

  4. سلام یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ مدل RS227KLSH دارم .‌ یکی از طبقات داخل یخچال و یکی از طبقات درب یخچال شکسته . آیا دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *