فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ

آشنایی با قطعات یخچال فریزر سامسونگ

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع یخچال فریزر سامسونگ توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. برای آشنایی با عملکرد یخچال فریزر سامسونگ باید ابتدا با قطعات تشکیل دهنده این دستگاه آشنایی پیدا کنیم. عملکرد قطعات یخچال فریزر در کنار هم، کارکرد نهایی این دستگاه را تشکیل می‌دهد. این قطعات مانند اعضای بدن هستند؛ یعنی اختلال در عملکرد هر یک از آن‌ها در عملکرد نهایی دستگاه نیز تاثیرگذار است. هریک از این قطعات عملکرد خاص خود را دارد، ولی همگی برای تولید سرمای لازم برای خراب نشدن مواد غذایی کار می‌کنند. یکی از موثرترین راه‌ها برای تشخیص ایراد این دستگاه، آشنایی با قطعات آن و عملکرد هریک از آن‌ها است. در این مطلب با راهکار فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ در زمان نیاز به تعویض آن‌ها و کاربردهای هرکدام آشنا خواهیم شد.

چگونگی عملکرد قطعات مختلف یخچال فریزر سامسونگ

یخچال فریزرها یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین لوازم آشپزخانه هستند. این دستگاه از قطعات گوناگونی تشکیل شده است، از جمله اوپراتور، کندانسور، کمپرسور، فیلتر، لوله مویی، ترموستات و انواع رله. داشتن اطلاعات در مورد این قطعات می‌تواند به افراد کمک کند تا در صورت بروز هر گونه مشکل، منشا آن را پیدا کنند و به رفع آن بپردازند. به همین جهت ما قصد داریم که در این مطلب انواع قطعات یخچال فریزر سامسونگ را معرفی کنیم و به شرح کاربرد هریک از آن‌ها بپردازیم.

کمپرسور یخچال فریزر سامسونگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

نام قطعه کمپرسور یخچال حتما به گوش شما خورده است. این قطعه در واقع همان موتور یخچال است. کمپرسور یخچال مهم‌ترین قطعه در این دستگاه و در واقع قلب یخچال به شمار می‌آید. کمپرسور یک قطعه بزرگ و سیاه‌رنگ است که معمولا در پشت یخچال و در قسمت پایینی آن قرار دارد. کمپرسور از قطعات پرکاربرد یخچال فریزر سامسونگ به شمار می‌رود و از پیستون، میل‌لنگ، سوپاپ‌ها و موتور آسنکرون تشکیل شده است. کیفیت یخچال و سلامت آن از میزان سرمای تولید شده توسط آن نمایان است.

وظیفه این قطعه فشرده کردن گاز مبرد موجود در لوله‌های اوپراتور برای ایجاد سرما در کابین یخچال است. این کار از طریق چرخش موتور آسنکرون که داخل محفظه کمپرسور قرار دارد، انجام می‌شود. این چرخش سبب می‌شود تا پیستون کمپرسور مانند یک تلمبه عمل کند. با باز و بسته شدن سوپاپ‌ها، گاز شروع به گردش می‌کند. سپس با حرکت تناوبی گاز مبرد در لوله‌ها، عمل سرمایش انجام می‌پذیرد.

از انواع کمپرسورهای یخچال فریزر سامسونگ می‌توان به کمپرسور پیستونی، دورانی، مارپیچی و اینورتر (Inverter) اشاره کرد. از علائم وجود نقص فنی در کمپرسور می‌توان به ایجاد سر و صدای زیاد آن و همچنین خراب شدن فن خنک کننده است. در صورتی که این قطعه یخچال شما خراب شد می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم. به این خاطر که تعمیرات یخچال بخصوص کمپرسور امری بسیار تخصصی و حساس است و تعمیرکاران عادی قادر به انجام آن نیستند.

نحوه عملکرد کندانسور یخچال فریزر سامسونگ

نحوه عملکرد کندانسور یخچال فریزر سامسونگ

از دیگر قطعات مهم یخچال فریزر سامسونگ می‌توان به کندانسور اشاره کرد. کندانسور قطعه‌ای است که در تمام وسایل سرمایشی، از یخچال فریزر تا کولرهای گازی برای چگالش گاز مبرد به کار می‌رود. در یخچال فریزرهای سامسونگ، لوله‌های کندانسور در پشت یخچال و در نزدیکی کمپرسور قرار می‌گیرند. کندانسورها دارای لوله‌های خمیده‌ای هستند که به کمپرسور وصل می‌شوند. نحوه طراحی این لوله‌ها به گونه‌ای است که گاز مبرد بتواند به راحتی در آن‌ها جریان پیدا کند.

در مورد نحوه عملکرد کندانسورها می‌توان گفت که گاز مبردی که با فشار زیاد توسط کمپرسور به کندانسور وارد می‌شود، در این بخش چگالش یافته و از حالت گاز به مایع تبدیل می‌شود. اگر کندانسور به درستی عمل نکند، گاز مبرد به میزان لازم سرد نخواهد شد و در نتیجه، فضای داخلی یخچال به اندازه کافی سرد نمی‌شود.

کندانسورها در انواع یخچال فریزر سامسونگ به شکل‌های مختلفی استفاده می‌شوند. از انواع کندانسورها می‌توان به کندانسور فن‌دار (مناسب برای یخچال‌های ویترینی)، کندانسور آبی و کندانسور همرفتی اشاره کرد. در صورت خرابی این قطعه از یخچال، می‌توانید به سایت ما که مرکز فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ است، مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تامین کنیم.

اپراتور یخچال فریزر سامسونگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

یکی دیگر از قطعات مهم یخچال فریزر سامسونگ، اوپراتور است. همگی ما با لوله‌های پیچ در پیچی که در پشت یخچال فریزر قرار دارد، آشنا هستیم و حداقل یک بار آن را مشاهده کرده‌ایم. این لوله‌ها در واقع همان اپراتور یخچال هستند. اوپراتور متشکل از لوله‌های پیچ در پیچ بسیاری است که معمولا از جنس آلومینیوم یا فلزاتی که رسانندگی دمایی بالایی دارند، ساخته شده است. محل قرارگیری این قطعه در پشت یخچال است؛ به طوری که اگر به پشت دستگاه نگاه کنیم، این لوله‌ها همواره قابل مشاهده هستند.

لوله‌های اوپراتور یخچال فریزر سامسونگ سطوح انتقال حرارت به شمار می‌روند. درون این لوله‌ها گاز مبرد جریان دارد. اوپراتور نیز مانند کندانسور به فرآیند خنک شدن گاز مبرد کمک می‌کند و در نهایت، سرمای ایجاد شده را به کمک فن اوپراتور به کابین یخچال انتقال می‌دهد. گاز پیش از انتقال به اوپراتور به صورت مایع است و پس از ورود به این لوله‌ها تبدیل به گاز می‌شود. در صورت ایجاد خرابی در این قطعه می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

نقش فیلتر درایر در عملکر یخچال فریزر سامسونگ

از دیگر قطعات یخچال فریزر سامسونگ می‌توان به فیلتر درایر (Drier) یا همان فیلتر خشک‌کن اشاره کرد. فیلتر داریر به منظور محافظت از کمپرسور برای جلوگیری از ورود ذرات آلوده و آب به داخل کمپرسور یخچال تعبیه شده است. فیلتر درایر ظاهری استوانه‌ای شکل دارد و محل قرارگیری آن اغلب قبل از لوله مویین یا سر راه شیر انبساط است. این قطعه به صورت عمودی بر روی ورودی ساکشن کمپرسور نصب می‌شود.

کار فیلتر درایر یا همان فیلتر خشک‌کن جذب رطوبت گاز مبرد قبل از ورود به کمپرسور است. به این علت که ورود رطوبت به کمپرسور می‌تواند باعث آسیب رسیدن به قطعات دینامیک آن شود. همچنین نفوذ آب به داخل روغن کمپرسور ممکن است سب کاهش کارایی این قطعه مهم در یخچال فریزر شود. از همین رو از فیلتر درایر به عنوان جذب کننده رطوبت استفاده می‌شود. همچنین این قطعه قادر است که علاوه بر رطوبت، ذرات رسوب‌زا را نیز فیلتر کند. در صورتی که فیلتر درایر یخچال خراب شد، باید نمونه این قطعه را از نمایندگی‌ها و مراکز حضوری یا آنلاین فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ خریداری کنید.

نقش لوله مویین در عملکرد یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

نقش لوله مویین در عملکرد یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

یکی از قطعات مهم یخچال فریزرهای سامسونگ، لوله مویین است. لوله مویی (مویین) یا شیر انبساط، حد واسط بین کندانسور و اوپراتور است. این لوله به عنوان عامل کنترل جریان مبرد در یخچال کار می‌کند. محل قرارگیری این قطعه بین اوپراتور و کندانسور است. این لوله از جنس مس ساخته می‌شود و از نظر شکل ظاهری به یک فنر شباهت دارد. طول و قطر این لوله بسیار کم است و این طول و قطر کم در کاهش دمای مبرد نقش اساسی دارد.

در مورد نحوه عملکرد لوله مویی می‌توان گفت که گاز مبرد از سمت کندانسور با فشار بالا به سمت اوپراتور هدایت می‌شود. لوله مویین در چرخه عملکرد یخچال فریزر سامسونگ قبل از اوپراتور قرار دارد. گاز مبرد با فشار بالا، در حالی که مایع است، وارد لوله مویین می‌شود. این لوله دارای قطر باریکی است؛ به همین علت مایع مبرد با عبور از آن به حالت گاز (نیمه مایع) تبدیل می‌شود و فشار آن نیز به یک‌پنجم کاهش می‌یابد. سپس این گاز به اوپراتور فرستاده می‌شود و پس از خنک شدن نهایی توسط اوپراتور وارد کابین یخچال خواهد شد. در صورتی خرابی لوله مویین یخچال فریزر، شما می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز معتبر فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ مراجعه کنید تا مشکل شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کنیم.

عملکرد ترموستات و نقش آن در یخچال فریزر سامسونگ

ترموستات از دیگر قطعات مهم در یخچال فریزر سامسونگ است. ترموستات وظیفه تنظیم دما و خاموش و روشن کردن کمپرسور در شرایط مورد نیاز را بر عهده دارد. کار این قطعه در واقع، ثابت نگه داشتن دمای داخل یخچال است. یخچال فریزرها دارای قابلیت تنظیم دما هستند. وقتی دمای مورد نظر را انتخاب می‌کنید، کمپرسور دستگاه برای تامین این دما شروع به کار می‌کند. ترموستات‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل ترموستات بی‌متال و سیلندر گازی و مومی می‌شوند.

وقتی که دمای دستگاه به حد مورد نظر برسد، کمپرسور توسط ترموستات خاموش خواهد شد. همچنین وقتی غذای گرمی را داخل یخچال قرار می‌دهید و یا درب آن را بیش از حد باز می‌گذارید، تعادل دمای داخل آن به هم می‌ریزد. به همین علت، ترموستات مجددا کمپرسور را روشن می‌کند تا دمای داخل یخچال را به حد مطلوب برساند. در صورتی که ترموستات یخچال شما خراب شد به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ مراجعه کنید. متخصصین ما همواره آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

رله استارت یخچال سامسونگ و عملکرد آن

از مجموعه قطعات مهم داخل یخچال می‌توان به رله استارت یخچال اشاره کرد. این قطعه در واقع وظیفه به کار انداختن سیم‌پیج راه‌انداز برای روشن کردن کمپرسور را بر عهده دارد. رله استارت، هشدار کاهش دمای کابین یخچال را از ترموستات دریافت می‌کند. سپس کمپرسور را برای تامین دمای مورد نیاز راه‌اندازی می‌کند. در صورتی که رله استارت یخچال شما دچار مشکل شود، باید به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

نحوه عملکرد رله اورلود (Overload) یخچال فریزر سامسونگ

نحوه عملکرد رله اورلود (Overload) یخچال فریزر سامسونگ

رله اورلود (Overload) در یخچال فریزر سامسونگ وظیفه محافظت از موتور یخچال در برابر بار اضافه یا نوسانات الکتریکی نامنظم را بر عهده دارد. این قطعه در مسیر تغذیه برق کمپرسور قرار می‌گیرد. اورلود با پایه مشترک کمپرسور به صورت سری بسته می‌شود. شکل ظاهری این قطعه از یک تیغه بی‌متال و یک هیتر تشکیل شده است.

کار قطعه اورلود یخچال قطع جریان در هنگام داغ شدن بیش از حد موتور یا جلوگیری از عبور جریان اضافی از آن است. از آنجا که این قطعه با پایه مشترک کمپرسور به صورت سری قرار می‌گیرد، با افزایش حرارت کمپرسور، طول صفحه بی‌متال این قطعه نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه، سبب قطع ارتباط موتور و رله می‌شود و جریان مدار را قطع خواهد کرد. در صورتی که رله اورلود یخچال شما خراب شد می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تعمیر کنیم. متخصصین ما در مرکز فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ همواره آماده حل مشکلات احتمالی دستگاه شما هستند.

معرفی ترمودیسک یخچال فریزر و نحوه عملکرد آن

یکی دیگر از قطعات یخچال که وظیفه‌ای مشابه عملکرد ترموستات دارد، ترمودیسک است. این قطعه وظیفه قطع و وصل جریان هیتر المنت را بر عهده دارد. ترمودیسک از یک دیسک فلزی و دو کنتاکت تشکیل می‌شود. محل قرارگیری این قطعه در نزدیکی هیتر المنت دستگاه است. در دمای 5- درجه سلسیوس، کنتاکت‌های ترمودیسک به هم متصل شده و هیتر المنت برای برفک‌زدایی فعال می‌شود. پس از رسیدن به دمای 5+ درجه نیز ارتباط کنتاکت‌ها قطع شده و جریان هیتر المنت نیز قطع می‌شود. در صورتی که ترمودیسک یخچال شما دچار مشکل شد، می‌توانید به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ مراجعه کنید تا این قطعه را برای شما تعمیر یا تعویض کنیم.

قطعات مهم یخچال فریزر سامسونگ را از ما بخواهید

یخچال فریزر سامسونگ از قطعات بسیاری تشکیل شده است که هر کدام به نوبه خود در عملکرد صحیح این دستگاه نقش مهمی را ایفا می‌کنند. همچنین قطعات به کار رفته در یخچال در صورت نیاز قابل تعمیر یا تعویض هستند. نکته مهم این است که با آگاهی از شیوه درست استفاده از محصولات سرمایشی سامسونگ مانند یخچال و فریزر این برند، می‌توانید برای مدت طولانی از این لوازم خانگی بهره ببرید و رضایت کافی را از آن‌ها داشته باشید.

در این مطلب با بررسی قطعات مهم یخچال فریزر سامسونگ و نقش آن‌ها در عملکرد کلی یخچال فریزر آشنا شدیم. همچنین در صورت خرابی این قطعات به شما پیشنهاد دادیم که به سایت ما به عنوان مرکز فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ مراجعه کنید تا بهترین قطعات را برای شما تامین کنیم. شما همواره می‌توانید برای تامین این قطعات با ما تماس بگیرید.

9 پاسخ به “فروش قطعات یخچال فریزر سامسونگ”

  1. مدل یخچالم: RS23LVSW سامسونگ
    اون طلق وسط یخچال که جلوی نور لامپ رو میگیره مدل شیشه ای شو دارید؟ چون ماله خودش ماته و نور رو کم میکنه
    بعد بوگیراشم باید تعویض کنم اندازش 4.5 در 4.5 هست.

  2. سلام طبقه شیشه ای وسط یخچال سامسونگ مدل RT630DMEV شکسته میخاستم بدونم آیا موجود دارید؟

  3. سلام ممنونم از سایت شما خواستم بپرسم موتور فن خنک کاری کمپرسور با فریم نگهدارنده اش که در قسمت پایین و پشت یخچال نصب می شود را دارید یا خیر اگر هست اعلام فرمایید

  4. سلام و روز بخیر.
    محفظه سبزیجات برای یخچال فریزر سامسونگ مدل L-710 دارید و یا میشه راهنمایی کنید از کجا می تونم تهیه کنم. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *