فروش قطعات یخچال ساید بای ساید ال جی

یخچال ساید بای ساید ال جی؛ یکی از پرطرفدارترین انواع یخچال‌ها

فروش قطعات اصلی و با کیفیت انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی توسط شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان. ال جی یکی از برترین تولیدکننده‌های لوازم خانگی است که یخچال‌‍‌های آن طرفداران بسیاری دارد. یخچال‌های ساید بای ساید برند ال جی دارای زیبایی و طول عمر بالا هستند. البته ممکن است که در گذر زمان این یخچال‌ها مانند هر یخچال دیگری نیاز به سرویس، تعمیر یا تعویض برخی قطعات داشته باشند. از این رو در این مطلب قصد داریم تا با خدمات فروش قطعات ساید بای ساید ال جی و همینطور برخی از پرکاربردترین این قطعات آشنا شویم.

مکانیزم یخچال‌های ساید بای ساید ال جی به چه صورت است

یخچال ها به این ترتیب کار می‌کنند که باعث می‌شود مبرد در گردش در داخل آن‌ها از مایع به گاز تبدیل شود. این فرآیند که تبخیر نامیده می‌شود، ناحیه اطراف را خنک می‌کند و اثر خنک‌کنندگی مورد نظر را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید این فرآیند را با مصرف مقداری الکل و ریختن یک یا دو قطره روی پوست خود آزمایش کنید. همانطور که الکل تبخیر می‌شود، باید احساس سرما کنید؛ این همان فرآیندی است که یخچال روی غذاهای شما عملی می‌کند.

برای شروع فرآیند تبخیر و تبدیل مبرد از مایع به گاز، فشار وارده بر مبرد باید از طریق خروجی به نام لوله مویین کاهش یابد. محتویات قوطی آئروسل سمت فشار/مایع، خروجی لوله مویین و فضای باز اواپراتور است. هنگامی که محتویات را در فضای باز با فشار پایین تر رها می‌کنید، از مایع به گاز تبدیل می‌شود.

برای روشن نگه داشتن یخچال، باید مبرد، گاز را به حالت مایع آن بازگرداند؛ بنابراین گاز باید دوباره به فشار و دمای بالاتر فشرده‌سازی شود. این همان جایی است که کمپرسور وارد عمل می‌شود. همانطور که قبلا ذکر شد، کمپرسور اثری مشابه با پمپ دوچرخه ارائه می‌دهد. هنگام پمپاژ و فشرده سازی هوا می‌توانید افزایش گرما را در پمپ احساس کنید.

هنگامی که کمپرسور کار خود را انجام می‌دهد، گاز باید تحت فشار بالا و کاملا گرم باشد و باید در کندانسوری که در پشت یخچال نصب شده است خنک شود تا گرمای درون آن از بین برود. هنگامی که گاز در داخل کندانسور خنک می‌شود (همچنان تحت فشار بالا)، دوباره به مایع تبدیل می‌شود. سپس، مبرد مایع به اواپراتور باز می‌گردد، جایی که فرآیند از نو شروع می‌شود.

پر فروش ترین قطعات ساید بای ساید ال جی

پر فروش ترین قطعات ساید بای ساید ال جی

یخچال‌‍‌ها عموما دارای قطعات مشترکی هستند. حال ممکن است که برخی از این انواع مانند ساید بای سایدها دارای قطعات خاص خود باشند و از این رو عملکرد خاصی را هم ارائه بدهند. اما به طور کلی اگر وارد یک سایت فروش قطعات ساید بای ساید ال جی شوید، متوجه خواهید شد که بیشتر قطعات این نوع از یخچال‌ها با انواع دیگر یخچال‌ها یکسان است. در ادامه نیز قصد داریم تا برخی از انواع قطعات به‌کار رفته در یخچال‌های ساید بای ساید ال جی را برای شما شرح دهیم:

 • کمپرسور
 • کندانسور
 • لاستیک دور در
 • گاز یخچال
 • چراغ‌های یخچال
 • فیلتر یا درایر
 • اوپراتور
 • ترموستات
 • لوله مویی یا شیر انبساط
 • سیستم یخ‌زدا
 • رله استارت یخچال
 • آبسردکن یخچال
 • یخ‌ساز یخچال
 • کلید حرارتی یخچال
 • المنت هیتر
 • انواع سنسورها
 • اورلود کمپرسور

کمپرسور یخچال ال جی

کمپرسور را می‌توان قلب یک یخچال نامید. زمانی که یخچال شما با مشکلی مانند برفک زدن یا خالی کردن گاز مواجه شد، یکی از احتمالات اصلی را می‌توان کمپرسور دانست. درون هر کمپرسو یک نوع گاز خاص و البته اشتعال‌زا وجود دارد. این گاز برای هر نوع یخچال متفاوت است که در ادامه درباره آن صحبت می‌شود.

یک کمپرسور وظیفه دارد تا با گازهای درون خود عمل سرماسازی را انجام دهد. البته بسیاری بر این باور هستند که یک یخچال سرماسازی انجام می‌دهد. حال بد نیست بدانید که در واقعیت، یک یخچال گرمای مواد غذایی را خارج می‌کند و خبری از تولید سرما در آن نیست.

حال ممکن است یخچال شما در گذر شما نتواند این کار را به درستی انجام دهد. برای بررسی این مشکل موارد مختلفی باید مورد بررسی قرار بگیرند که کمپرسور یکی از آن‌ها است. اما اگر زمانی به دنبال پیدا کردن یک سایت فروش قطعات ساید بای ساید ال جی برای خرید این قطعه بودید، ما می‌توانیم به خوبی نیاز شما را در این زمینه رفع کنیم.

کندانسور ساید بای سایدهای ال جی

کندانسور یکی دیگر از قطعات یخچال است که به شما این امکان را می‌دهد تا یخچالی خنک داشته باشید. به زبانی دیگر، برای خروج گرما از داخل یخچال، بد نیست بدانید که گاز سرد درون کمپرسور حرارت را با خود انتقال می‌دهد و گرم می‌شود. حال این این گاز باید دوباره سرد شده و به کمپرسور برگردد. این عمل بر عهده کندانسور است. در نظر داشته باشید که کندانسور از چند لوله تشکیل شده است که هرکدام وظیفه رفت و برگشت گاز را بر عهده دارند.

معمولا برای کندانسور خرابی پیش نمی‌آید. اما اگر روزی متوجه شدید که یخچال شما خنک نمی‌کند و قصد دارید تا به دنبال یه سایت فروش قطعات ساید بای ساید ال جی بگردید، بهتر است ابتدا تمریزی لوله‌های کندانسور خود را بررسی کنید. در دو صورت ممکن است کندانسور مشکل داشته باشد. اولی این است که اگر گرد و غبار روی کندانسور شما بنشیند، لوله نمی‌تواند به خوبی گرمای گاز را به بیرون هدایت کند و از این یخچال خوب خنک نخواهد کرد. همچنین ممکن است که لوله کندانسور شما از داخل مسدود شده باشد که باید بررسی آن را به دست یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید.

لاستیک دور در

یکی از ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین قطعات یخچال‌های ساید بای ساید ال جی لاستیک دور در است. زمانی که لاستیک دور در یخچال شما مشکل داشته باشد، مواد غذایی شما به خوبی خنک نمی‌شوند و از این رو ممکن است تصور کنید که مشکل از کندانسور یا کمپرسور است. در حالی مشکل می‌تواند تنها با تعویض یک لاستیک ساده حل شود.

انواع گازهای کمپرسور یخچال‌ها

انواع گازهای کمپرسور یخچال‌ها

یخچال‌های ساید بای ساید ال جی و هر یخچال دیگری دارای گاز در درون کمپرسور خود است. در واقع گاز درون کمپرسور را می‌توان به خون برای بدن انسان تشبیه کرد. زمانی که اصلا گاز در درون یخچال وجود نداشته باشد، میزان خنک‌کنندگی مواد غذایی شما به صفر خواهد رسید. این در حالی است که اگر گاز کم یا بیش از حد زیاد باشد، یخچال شما با مشکل برفک زدن مواجه می‌شود.

به طور کلی 5 نوع گاز مختلف برای کمپرسورهای یخچال‌ها وجود دارد که باید در حین گاز زدن توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود. این گاز‌ها با کدهای مختلفی شناخته می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به R600A، R134A، R290، R410A و R401A اشاره کرد. در نظر داشته باشید که بسته به مدل یخچال ساید بای ساید شما، ممکن است نوع گاز مورد نیاز آن متفاوت باشد.

چراغ‌های یخچال‌های ساید بای ساید

یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های یخچال‌های ساید بای ساید و انواع دیگر یخچال‌ها چراغ‌‍‌های داخل آن‌ها است. در گذشته یخچال‌ها چراغ نداشتند و از این رو در زمان تاریکی از آن‌ها استفاده کردن یک معضل بزرگ بود. حالا تمام یخچال‌های جدید از جمله یخچال‌های ساید بای ساید ال جی دارای بیش از دو چراغ هستند تا سهولت استفاده در طول روز برای شما برقرار شود.

در گذر زمان ممکن است که چراغ‌های یخچال‌ها به مشکل بر بخورند. در نظر داشته باشید که برای تعویض چراغ یخچال باید تنها نوع مناسب آن را انتخاب کنید و از این رو نیاز است که چراغ مورد نظر را در سایت‌های فروش قطعات ساید بای ساید ال جی جست و جو کرد. البته که شما می‌توانید این انواع چراغ‌های مورد نیاز خود را از وب‌سایت ما خریداری کنید.

ترموستات ساید بای ساید ال جی

یک یخچال از کجا باید تعیین کند که دمای آن به حدی که باید رسیده است و باید عملکرد کمپرسور متوقف شود؟ در درون یخچال ال جی ترموستاتی قرار دارد که وظیفه تعیین دما بر عهده آن است. در نظر داشته باشید که دمای ترموستات همان دمایی است که خود شما باری یخچال خود تعریف می‌کنید.

یک ترموستات وظیفه دارد تا با کمک سنسور دما همواره دمای درون یخچال را بررسی کند. زمانی که دما به حد نصاب برسد، ترموستات مانند یک اورلود کمپرسور، برق آن را قطع خواهد کرد و عملکرد یخچال متوقف خواهد شد.

سیستم یخ‌زدا؛ از قطعات رایج در ساید بای ساید ال جی

در گذشته یخچال‌ها دائما یخ می‌زدند یا برفک می‌بستند. سپس و با گذشت سال‌های بسیار، تکنولوژی به نام یخ‌زدا به‌وجود آمده است که مانع این عمل می‌شود. در واقع در حال حاضر تمام یخچال‌های جدید و ساید بای سایدهای ال جی به این تکنولوژی مجهز شده‌اند.

سیستم یخ‌زدا یک سیستم بسیار حساس است و ممکن است در اثر استفاده نادرست آسیب جدی ببیند. معمولا هم امکان تعمیر این قطع وجود ندارد و باید برای تعویض آن اقدام کرد. در نظر داشته باشید که ما در بخش فروش قطعات ساید بای ساید ال جی همه نوع سیستم یخ‌زدا را داریم و می‌توانید این قطع خاص را از ما خریداری کنید.

آبسردکن؛ یکی از قطعات پر فروش ساید بای ساید ال جی

تقریبا تمام یخچال‌های جدید دارای تکنولوژی آبسردکن هستند. این تکنولوژی آب را در محفظه‌ای در درون یخچال نگهداری می‌کند و شما می‌توانید از بیرون یخچال هر زمانی که به آب نیاز داشتید، آن را به صورت کاملا خنک تحویل بگیرید.

همچنین بد نیست بدانید که در ساید بای سایدهای ال جی دو نوع روش برای پر کردن محفظه آبسردکن وجود دارد. اولین راه این است که شما به صورت دستی آب را اضافه کنید و هر زمان که آب خالی شد، این عمل تکرار شود. راه دوم که برخی از یخچال‌های ال جی دارند این است که یخچال به آب شهری متصل می‌شود و دیگری نیازی به پر کردن محفظه آن نیست. در این صورت هر زمان که خواستید، می‌توانید به صورت بی‌نهایت آب از یخچال خود بردارید.

انواع سنسورهای در یخچال‌های ساید بای ساید

یکی از بخش‌های به ظاهر ساده اما پرکاربرد یخچال‌های امروزی از جمله یخچال‌های ال جی سنسور باز و بست در است. زمانی که سنسور باز و بست در مشکل داشته باشد، یخچال شما نمی‌تواند تشخیص دهد در چه زمانی باز شده است و از این رو فعالیت خود را متوقف نکرده و چراغ‌ها را روشن نخواهد کرد.

سنسورهای در در یخچال‌های معمولی و قدیمی به صورت مکانیکی مانند یک شاسی هستند. این در حالی است که در یخچال‌های جدید مانند یخچال‌های جدید ساید بای ساید ال جی این سنسورها جدیدتر شده‌اند و دیگر خبری از آن مکانیزم قدیمی نیست.

اورلود کمپرسور در یخچال ساید بای ساید ال جی

اورلود کمپرسور در یخچال ساید بای ساید ال جی

یک قطعه که در تمام یخچال‌های ساید بای ساید ال جی و بعضا یخچال‌های معمولی وجود دارد، اورلود کمپرسور است. بسیاری از مواقع پیش می‌آید که یخچال شما بیش از حد کار کند. در این صورت به کمپرسور فشار جدی وارد می‌شود و از این رو ممکن است که کمپرسور بسوزد و هزینه‌های چندین میلیونی روی دست شما بگذارد. از این رو قطعه‌ای با نام اورلود کمپرسور وجود دارد که مانع این کار می‌شود.

اورلود زمانی که متوجه شود کمپرسور بیش از حد در حال کار است، برق آن را قطع خواهد کرد. در نظر داشته باشید که در برخی از یخچال‌های ال جی ساید بای ساید نسبتا قدیمی این سیستم وجود ندارد، اما شما می‌توانید این قطعه را از ما که یکی از سایت‌های فروش قطعات ساید بای ساید ال جی هستیم، خریداری کرده و روی یخچال خود نصب کنید.

خرید آنلاین از مراکز فروش قطعات یخچال ساید بای ساید ال جی

یخچال‌های ساید بای ساید ال جی از جمله یخچال‌های پرفروش بازار لوازم خانگی هستند. این یخچال‌ها از قطعات ریز و درشت بسیاری تشکیل شده‌اند که در گذر زمان و بنا به دلایل مختلف مانند استفاده نادرست ممکن است آسیب ببینند. برخی از قطعات ساید بای سایدهای ال جی با یخچال‌های معمولی یکسان هستند اما برخی دیگر تنها در نوع خاصی از یخچال‌ها استفاده می‌شوند که نمی‌توان نمونه آن‌ها را در جایی پیدا کرد. از این رو ما در سایت فروش قطعات ساید بای ساید ال جی خود، تلاش کرده‌ایم تا تمام قطعات این نوع از یخچال‌ها را برای شما گردآوری و ارائه کنیم و اکنون تنها با چند کلیک ساده می‌توانید قطعه مورد نظر را از ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *