فروش قطعات یخچال ساید بای ساید کنوود

ساید بای ساید کنوود؛ محصولی خاص با قطعات باکیفیت

بدون شک یخچال پادشاه لوازم خانگی آشپزخانه است و در زندگی امروزی به یک ضرورت تبدیل شده است. ساید بای ساید کنوود یکی از بهترین محصولاتی است که در این حوزه ساخته شده است و به عنوان برندی نام آشنا سال‌هاست که در منازل بسیاری از ایرانیان استفاده می‌شود. تمامی قطعات به کار رفته در این یخچال دارای بالاترین کیفیت ممکن هستند و طول عمر مفید زیادی دارند. در صورت خرابی این یخچال بهتر است از قطعات اصلی و مرکز مطمئن برای فروش قطعات ساید بای ساید کنوود مانند شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان استفاده کنید و قطعه مورد نظر را به صورت اصلی بخرید تا ادامه کارکرد این محصول دچار اشکال نشود.

کمپرسور؛ مهم‌ترین قطعه در ساید بای ساید کنوود

کمپرسور یا موتور ساید بای ساید مهم‌ترین بخش آن را تشکیل می‌دهد که قیمت بالایی نیز نسبت به سایر قطعات دارد. به صورت کلی کمپرسور ساید بای ساید دارای دو قسمت مکانیکی و الکتریکی است که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. هر دو مورد در زیر یک پوسته فولادی قرار گرفته‌اند تا در برابر عوامل بیرونی به خوبی حفاظت شوند. قسمت الکتریکی در یخچال ساید کنوود از نوع آسنکرون است. وظیفه این بخش این است که قسمت مکانیکی کمپرسور را به حرکت دربیاورد.

در قسمت مکانیکی شاهد یک سیلندر هستیم که به پیستون خود متصل شده است. پیستون توسط هسته اصلی موتور به حرکت درمی‌آید و یخچال شروع به کار کردن می‌کند. در هنگام کار کردن کمپرسور گاز مبرد در داخل سیستم شروع به حرکت می‌کند و در نهایت، فرآیند گرمازدایی از داخل یخچال اتفاق می‌افتد. در صورت خرابی کمپرسور باید از طریق نمایندگی فروش قطعات ساید بای ساید کنوود اقدام کنید تا این قطعه در سریع‌ترین زمان ممکن به دست شما برسد. با توجه به اهمیت بالای این قطعه، در صورتی که عملکرد آن با اختلال مواجه شد، حتما در اولین فرصت ممکن برای انجام تعمیر آن اقدام کنید تا سایر قطعات دچار اشکال نشوند.

اواپراتور و نقش مهم آن در خنک‌سازی یخچال

یکی از قطعات مهم ساید بای ساید کنوود اواپراتور است که کاربرد مهمی در یخچال دارد. هنگامی که موتور یخچال شروع به کارکردن می‌کند، گاز خنک کننده به درون کانال‌های اواپراتور راه می‌یابد. گردش این گاز در داخل اواپراتور باعث می‌شود تا این قطعه سرد شده و در نهایت این سرما به درون یخچال و محفظه آن راه پیدا خواهد کرد. یک سر این قطعه به کمپرسور وصل است و بخش دیگر آن نیز به لوله موییت اتصال دارد. در گذشته اندازه اواپراتور بسیار بزرگ بود ولی در حال حاضر به صورت صفحه‌ای تولید شده و در داخل یخچال جای می‌گیرد.

معمولا این قطعه مهم دارای لوله‌های مارپیچی است که جنس آن از آلومینیوم می‌باشد. به صورت کلی فلز آلومینیوم برای انتقال سرما بسیار مناسب است که به همین علت در ساختار انواع اواپراتورها دیده می‌شود. برخی از اوقات این قطعه دچار مشکلاتی همچون سوراخ شدن می‌گردد که در این حالت باید هر چه سریع‌تر برای تعویض آن اقدام کنید. خوشبختانه برنامه فروش قطعات ساید بای ساید کنوود اعلام شده است و شما می‌توانید این قطعه را با شرایط مناسبی خریداری کنید.

خنک شدن موتور ساید بای ساید با رادیاتور خنک‌کننده

خنک شدن موتور ساید بای ساید با رادیاتور خنک‌کننده

یکی دیگر از قطعات مهم و تعیین‌کننده در ساید بای ساید کنوود، رادیاتور خنک‌کننده یا کندانسور است. این قطعه عملکردی مشابه با رادیاتور خودرو دارد و کمپرسور را خنک می‌کند. زمانی که شما یخچال را روشن می‌کنید، کمپرسور شروع به کار کردن می‌کند که در نتیجه آن گرم خواهد شد. وظیفه کندانسور این است که موتور را خنک کند تا بتواند به ادامه کار خود بپردازد. رادیاتور خنک‌کننده در قسمت پشت یخچال قرار دارد و شامل تعدادی از لوله‌های مارپیچی است که در تماس با هوا قرار گرفته‌اند.

زمانی که گاز یخچال از داخل این لوله‌ها می‌گذرد، به خاطر تماس هوای آزاد با لوله گرمای خود را از دست داده و خنک می‌شود. در این حالت عملیات سرماسازی نیز راحت‌تر انجام خواهد گرفت. با توجه به کاربرد ویژه‌ای که در این قطعه وجود دارد،‌ در صورت خرابی آن خطرات زیادی برای موتور به وجود می‌آید. افزایش دمای بیش از حد موتور می‌تواند باعث سوختگی آن شود. به همین علت در صورت خرابی این قطعه در اولین فرصت ممکن برای تعمیر یخچال برنامه‌ریزی لازم را انجام دهید.

لاستیک دور درب؛ قطعه‌ای برای حفظ سرما در ساید بای ساید کنوود

در بین قطعات مختلفی که در یخچال ساید بای ساید کنوود به کار رفته است، لاستیک دور درب از اهمیت بالایی برخوردار است که کمتر به آن توجه می‌شود. لاستیک دور درب وسیله‌ای است که بین درب و بدنه یخچال قرار می‌گیرد. یخچال زمانی شروع به کار کردن می‌کند که دمای داخلی آن از سطح مطلوب بالاتر برود  به همین دلیل باید این لاستیک در شرایط مناسبی قرار داشته باشدتا مصرف انرژی در یخچال کاهش پیدا کند.

این قطعه مانع ورود گرما به داخل یخچال می‌شود و سرما را به خوبی حفظ خواهد کرد. معمولا از لاستیک‌های انعطاف‌پذیر برای ساخت این قسمت استفاده می‌کنند تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. در صورتی که این لاستیک خراب شده باشد، بسته شدن درب هم با مشکل مواجه می‌شود که در این حالت سرمای یخچال به راحتی خارج می‌شود. در این هنگام شما باید در اولین فرصت برای تعویض این قطعه اقدام کنید. نام این قطعه در میان لیست فروش قطعات ساید بای ساید کنوود در سایت ما وجود دارد و می‌توانید آن را به سهولت خریداری کنید.

برد اصلی یخچال؛ کنترل بهتر عملکرد ساید بای ساید

برای اینکه شما بتوانید نحوه عملکرد ساید بای ساید را کنترل کنید، برای شما یک برد اصلی یا پنل قرار داده شده است. در این بخش می‌توانید تمامی فعالیت‌ها را به راحت‌ترین شکل ممکن کنترل کنید. شما در داخل پنل می‌توانید آپشن‌های مختلفی که در ساید بای ساید کنوود قرار داده شده است را فعال کنید. در این بخش قادر خواهید بود که دمای یخچال را به صورت دستی بر روی دمای دلخواه خود قرار دهید.

قابلیت‌هایی مانند روشن و خاموش کردن یخ‌ساز در این قسمت تعبیه شده است. در برخی از موارد مشکلاتی همچون عمل نکردن کلیدها یا حتی سوختگی کامل برد به وجود می‌آید. در این حالت باید برای تعویض آن اقدام کنید. با توجه به اینکه فروش قطعات ساید بای ساید کنوود آغاز شده است، حتما در اولین فرصت این قطعه مهم را بخرید.

رله بار زیاد؛ فیوز حرارتی برای محافظت از موتور ساید بای ساید

رله بار زیاد که با نام اورلود نیز شناخته می‌شود، یک قطعه حفاظتی فوق‌العاده است که به صورت ویژه از موتور یخچال محافظت می‌کند. دمای موتور یخچال می‌تواند به دلایل مختلفی بالا برود. در صورتی که ساختار سیم پیچ‌ها در ساید بای ساید دچار خرابی شود،‌ انرژی الکتریکی بیشتری به موتور وارد خواهد شد که در نتیجه آن موتور بسیار داغ خواهد کرد. همچنین این مشکل در هنگامی که مسیر گردش گاز در داخل یخچال مسدود شده است نیز به وجود خواهد آمد.

عوامل دیگری نیز در زیاد شدن دمای موتور نقش دارند. به طور مثال نوسانات جریان برق نیز بر این موضوع تاثیرگذار است که باید برای آن فکری اساسی کرد. بالا و پایین شدن ولتاژ برق باع بروز آسیب در موتور و حتی در برخی از موارد باعث سوختگی کامل آن خواهد شد. خوشبختانه قعطع اورلود مانند یک محافظ عالی عمل می‌کند و در زمان لازم موتور یخچال را خاموش خواهد کرد. با توجه به اینکه فروش قطعات ساید بای ساید کنوود با شرایط فوق‌العاده انجام می‌شود، شما می‌توانید این قطعه را با قیمت مناسب خریداری کنید.

نکات مهم در خرید قطعات ساید بای ساید کنوود

نکات مهم در خرید قطعات ساید بای ساید کنوود

همانطور که در این مطلب مشاهده کردید، قطعات به کار رفته در ساید بای ساید کنوود بسیار زیاد هستند و هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند. هر قطعه دارای عمر مفیدی است که پس از پایان یافتن آن باید برای تعوض قطعه برنامه‌ریزی کنید. به یاد داشته باشید که برای قطعه جدید حتما از محصولات اورجینال کنوود استفاده کنید. برخی از افراد قطعات سایر برندها را بر روی این یخچال استفاده می‌کنند که نمی‌تواند کارایی مناسبی برای شما داشته باشد.

با توجه به اهمیت بالای این موضوع، حتما سعی کنید که از نماینده رسمی فروش قطعات ساید بای ساید کنوود خرید خود را انجام دهید تا خیالتان راحت‌ باشد. یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید این است که حتما قطعه را با توجه به مدل یخچال خود تهیه کنید. بعضی از قطعات به صورت اختصاصی برای یک مدل خاص تولید شده‌اند و نمی‌توان آن‌ها را برای سایر یخچال‌ها هم استفاده کرد.

بزرگترین مرکز فروش قطعات ساید بای ساید کنوود در ایران

اگر نگاهی به بازار ایران داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که ساید بای ساید کنوود از بهترین یخچال‌هایی است که می‌توان خریداری کرد. با توجه به اینکه میزان فروش این یخچال در ایران رو به افزایش است، باید برای تامین قطعات آن به دنبال یک مرکز فروش معتبر باشید. با تلاش‌های صورت گرفته برای راه‌اندازی یک مرکز فروش مطمئن، این افتخار را داریم که تمامی قطعات را با بالاترین کیفیت به مشتریان ارائه کنیم. پس هر زمان که یکی از قطعات یخچال کنوود شما  خراب شد، به سرعت آن را با قطعات اصلی موجود در سایت ما تعویض کنید تا آسیب به قسمت‌های مهم‌تری همچون کمپرسور یخچال وارد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *